Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz Cameleony w sprzęcie dedykowanym przez PC+ nieważne czy operatora czy własny kupiony na wolnym rynku to Cameleony będa działać.

Najlepiej sprzęt baz WIFI. U mnie tak to działało na dwóch PEACE,jeden operatora drugi własny.

Edytowane przez BIZON58
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, G2000 napisał:

Może ktoś zrobi wątek z listą kanałów z 6A i datą jego włączenia? Tak na pamiątkę, jak to kończyła się pewna era TV-SAT. :)

 Playboy tv hd, AXN, Biznes24 HD, WP, TVN Fabuła, SciFi HD, Golf Channel, Dorcel tv HD. Od 1 lipca Playboy ,WP, TVN Fabuła. 6 Lipiec Golf Channel, 8 lipiec Dorcel,10 SciFi HD od wczoraj. Biznes24 HD to chyba od startu kanału. AXN nie wiem ale już grubo ponad miesiąc. Edit i jeszcze nadają 4 serwisy Vod+ z 6A

 

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że AXN nie ma znaczenia, bo to wersja SD, a taka sama pod względem zawartości programowej wersja HD nadal działa. Co do biznes 24 HD - od początku był w 6A. Na pozostałych wyżej wymienionych były wprowadzone zmiany i nie są już osiągalne z systemu seca mediaguard.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Obecnie mam Pace od PC+, ale leży w szafie i używam karty w E2 + 2x Ferguson Ariva. Czy jest teraz jakaś działająca alternatywa dla Camelona, żeby na E2 działało? Czy niedługo żeby wszystkie kanały działały, będę musiał wrócić do Pace?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, marop napisał:

Witam mam jedno pytanie. Obecnie mam pace od pc+ ale leży w szafie i używam karty w e2 + 2x Ferguson Ariva czy jest teraz jakąś dzialajaca alternatywa dla camelona żeby na e2 działało

Jest ale to wymaga zapoznania się z tematem, a skoro zadajesz takie pytanie, to nawet nie przeczytałeś kilku ostatnich stron. Jeżeli nic nie zrobisz to skończy się na tym, że wrócisz do sprzętu operatora, bo z czasem wszystkie kanały będą wymagały przełączenia na inny system.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marop napisał:

Mam jedno pytanie. Obecnie mam Pace od PC+, ale leży w szafie i używam karty w E2 + 2x Ferguson Ariva. Czy jest teraz jakaś działająca alternatywa dla Camelona, żeby na E2 działało? Czy niedługo żeby wszystkie kanały działały, będę musiał wrócić do Pace?

Temat trochę skomplikowany dla początkującego, ale da się odpalić Cameleona w 1813 Nagra.

Wszystko jest public.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym bardzo, aby ktoś potwierdził słuszność mojego pomysłu.

 

Obecnie mam Standard MR, z kartami Cameleon. Jeden dekoder nBox z Enigma2, drugi Ferguson, bez slotu CI. 

Na weekend jeżdżę na działkę, gdzie stoi Sagecom, jakiś stary. Zabieram więc samą kartę z nBoxa lub Fergusona, wkładam tam do Sagecoma i wszystko świetnie mi śmiga.

Z racji braku przyszłości dla kart Cameleon chciałbym wymienić je na Caymany i moduły CI+. Rozumiem, że taka karta paruje się z modułem, ale ten mogę dalej wozić ze sobą? Niezależnie od tego, do jakiego dekodera ze slotem CI+ włożę taki zestaw, to będzie to działać? 

Czy na przedłużenie umowy dostanę dwa moduły CI+?

Działa to wtedy na takiej samej zasadzie jak standard MR, czyli nie muszę mieć jednej sieci Ethernet?

Oczywiście wiem, że muszę wymienić wszystkie dekodery, na swój koszt, na takie ze slotem CI+. Jakie polecacie? W cenie do 400 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, untaztood napisał:

Witam wszystkich. Chciałbym bardzo, aby ktoś potwierdził słuszność mojego pomysłu.

 

Obecnie mam Standard MR, z kartami Cameleon. Jeden dekoder nBox z Enigma2, drugi Ferguson, bez slotu CI. 

Na weekend jeżdżę na działkę, gdzie stoi Sagecom, jakiś stary. Zabieram więc samą kartę z nBoxa lub Fergusona, wkładam tam do Sagecoma i wszystko świetnie mi śmiga.

Z racji braku przyszłości dla kart Cameleon chciałbym wymienić je na Caymany i moduły CI+. Rozumiem, że taka karta paruje się z modułem, ale ten mogę dalej wozić ze sobą? Niezależnie od tego, do jakiego dekodera ze slotem CI+ włożę taki zestaw, to będzie to działać? 

Czy na przedłużenie umowy dostanę dwa moduły CI+?

Działa to wtedy na takiej samej zasadzie jak standard MR, czyli nie muszę mieć jednej sieci Ethernet?

Oczywiście wiem, że muszę wymienić wszystkie dekodery, na swój koszt, na takie ze slotem CI+. Jakie polecacie? W cenie do 400 zł?

@untaztood Jak masz obecnie dwie gołe karty Cameleon i nie masz wydanego żadnego sprzętu, to bez problemu wymienisz je w salonie CANAL+ nawet teraz przed przedłużeniem umowy na dwa moduły CAM CI+ ECP z kartami Cayman i nadal będzie to Ci działać niezależnie.

Edytowane przez lukx95
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam od nich nic, zawsze miałem własne Fergusony, czy coś tam innego.

Na stronie w zakładce Dekodery jest pusto.

 

Czyli bez problemu mogę wymienić na dwa moduły CI+ i używać ich „po staremu”, bez konieczności jakiś zabaw z łączniem dekoderów w jedną sieć? Moduł CI+ z Caymanem mogę włożyć do dowolnego kompatybilnego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tylko do dekodera z gniazdem/slotem "CI+", nie wzwykłym "CI".

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, @EagleEye@ napisał:
Nie tylko do dekodera z gniazdem/slotem "CI+" nie wzwykłym "CI" 


Tak właśnie miałem na myśli, pisząc „kompatybilnym”. :) Dekodery i tak będę wymieniać.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...