Jump to content

Robert03

Users
 • Content Count

  586
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Robert03

 1. Kilka dni temu doładowałem za 59,97, wczoraj zadzwoniłem. Odebrał miły pan który poprosił o numer karty, nie pamiętałem, poprosił o numer konta do wpłat, wklepał go w system i powiedział że przedłużą doładowanie. Poprosił mnie tylko o zgody marketingowe i adres e-mail. Nie wspomniał ani słowem o abonamencie i do niczego nie zachęcał. Dziś sprawdzam i ważność konta przedłużona jest dodatkowo o 24 dni co daje razem ważność mojej karty do 14.12.2020. Ciekawe czy jak doładuję jeszcze raz i zadzwonię to dołożą drugi raz? Teraz doładowałbym na 12 mcy. :-).
 2. To wszystko zależy od "gospodarza" sieci/transpondera/kabla/IP. Każda technologia umożliwia bardzo dobrą jakość i odpowiednie zarządzanie pasmem daje możliwość uzyskania bardzo dobrej jakości obrazu u odbiorcy. Niestety technologia i możliwości techniczne to jedno a ekonomia i praktyka to drugie. Ja nie widziałem jeszcze dobrej jakości IPTV. Znajomy ma IPTV po światłowodzie. Jest dumny że ma meganowoczesną technologię w domu. Czar pryska gdy tą technologię uruchomi....Jakość kanałów HD w porównaniu z satelitą jest kiepska. Artefakty kompresji są widoczne nawet na mało dynamicznym obrazie na telewizorze zaledwie 42 cali. w dodatku płaci więcej niż płaciłby za ofertę satelitarną.... Przez 15 lat byłem abonentem Vectry w tym tej już cyfrowej oferty. Miałem multiroom, 2 dekodery ADB (bardzo dobre dekodery) Jakość ? No cóż. Dla mnie nigdy nie była dobra choć początki były mega obiecujące i było naprawdę bardzo dobrze. Potem już było tylko gorzej. Jak zaczęli optymalizować sieć, pakować kanały w transporty, wprowadzili dynamiczną przepływność.... To była masakra. Jakość cyfrowej NTC była lepsza już nie mówiąc o tej na satelicie (porównujemy te same kanały w tej samej rozdzielczości). Oczywiście na satelicie nie jest idealna, bo kanały z oferty polskich platform są relatywnie mocno skompresowane np. do tych z Astry 19. Jednak kanały w kablu zawsze były gorszej jakości. Zarówno HD jak i SD. Tego 4K w takiej kablówce to sobie nawet nie wyobrażam :-). Chyba że obraz kontrolny , albo pokazówka: jeden kanał w jednym transporcie żeby złapać abonenta na umowę 24-30 mies. Potem jak się tych abonentów złapie "set" to się skompresuje to 4K do wartości 4-6 Mbit/s :-). Pojemność kabla nie jest z gumy. Kabel ma także spore ograniczenia w pojemności, ilość kanałów jest ograniczona a kablówki nadają często duble kanałów SD/HD i jeszcze telewizję analogową....Są lokalne zakłócenia od nadajników naziemnych, część kanałów wypada z użycia. Technologia daje możliwość, ale operator zawsze to przytnie, skompresuje, obetnie bo potrzebuje miejsca na dodatkowe usługi..... Telefony, internet i inne gadzety. IPTV ? Jaka może być jakość IPTV jak oferta internetowa poza kablówkami w blokach wynosi 10-20Mbit/s Bądzmy poważni..... Istnieje świat poza blokiem i dużym miastem/metropolią. ITPV to przyszłość ale póki co jest ona mocno odległa.
 3. Ja użytkuję moduł od początku umowy z Canal + czyli od prawie 3 lat. Opłata za niego wynosi 0 PLN. Telewizor wisi na ścianie, obsługa jednym malutkim pilotem. Telewizor 4K, ilość kanałow i ich kolejność ogranicza wyobraźnia i portfel użytkownika :-). Mam podpięte 4 konwertery satelitarne i TV naziemną ze stacji czołowej DVB-T. W menu telewizora są 4 satelity + TV naziemna. Do tego usługi internetowe : Smart TV (HBO GO, czy inne usługi...). Kanały na module przełączają się tak samo jak bez modułu (FTA) i tak samo jak w naziemnej TV. Telewizor to Samsung z systemem Tizen. Nagrywanie na dysk i time shift działają bez problemu. Praktycznie nie korzystam z tych funkcji bo w TV są same powtórki i jest to zbędne. Nagrany materiał na dysku jest zdekodowany przez moduł i taki pozostaje. Można oglądać po wygaśnięciu pakietu na dany kanał ( u mnie np. nagrania z Canal + są ciągle dostępne pomimo że nie mam obecnie dostępu do tych kanałów w abonamencie). Jedynym ograniczeniem jest moduł jednostrumieniowy - co oznacza że jak trwa nagrywanie to nie można oglądać innego kanału. Dla mnie to jednak nie kłopot. Sa w domu inne telewizory a w telewizji ciągłe powtórki więc i tak w kółko to samo jest do oglądania.
 4. A po Ukrainiec ma kupować jakąkolwiek polską płatną, bardzo drogą platformę z jednym, biednym kanałem UA z Eutelsatu jak z Astry 4,8 E ma w Polsce silny sygnał kilkudziesięciu kanałów ukraińskich FTA z filami, serialami, bajkami i informacyjnymi : 1+1, 2+2, K1,K2, Plus Plus, Piksel itd... To jest tak jak mają Niemcy na Astrze 19,2. Oferta bezpłatnych kanałów ukraińskich jest całkiem spora. Część z nich to kanały tematyczne. Do tego całkiem spora paczka kanałów rosyjskich, także tematycznych np. Nauka, Fauna, 36,6, Trofey. Sygnał jest silny nie ma większego problemu z odbiorem w Polsce. Można także Zeza z HB ustawić. Owszem część z tych kanałów ma zostać zakodowana z dniem 20.01.2020 ale jak dotąd były odkodowane. Proponuję wrócić do tematu o platformie Canal + :-).
 5. A po co tak sobie utrudniać. Ustawiasz w banku zlecenie stałe przelew co miesiąc, kwota jest stała, ilość płatności - do końca trwania umowy i zapominasz o temacie na cały okres umowy (12-24mc). Ja żadnych numerów faktur nie podaję. Na stałe w tytule przelewu mam wpisany numer abonenta. Konto płatności masz spersonalizowane to wiedzą od kogo. Jak w jakimś miesiącu mam inna kwotę do zapłaty to dopłacam jednorazowym przelewem różnicę. To się zdarza incydentalnie. W ICA maż podgląd płatności i saldo swojego konta - widać nadpłaty, niedopłaty itp. Można codziennie po 3 PLN przelewać, albo zapłacić za cały rok z góry jak masz kasę :-).
 6. U mnie jest w ICA 10xCanal + za 25 PLN. Jest też w ICA 10xCanal + za 0 PLN przez 3 miesiące a potem za 30 PLN. Jest szansa. Dodatkowo do tego jest szansa na HBO GO za 0 PLN.
 7. Moim zdaniem ten francuski wygląda jak prześwietlony. Jakby ktoś przesadził z kontrastem i nasyceniem kolorów. Obraz jest nienaturalny, trawa "pomarańczowa" a niebo białe. Mnie się ten obraz nie podoba bo nie jest naturalny tylko przekoloryzowany. Nie ma nic wspólnego z naturalnym obrazem i nie daje poczucia rzeczywistej obecności na stadionie.
 8. Pozostałe dwa nie świecą chyba wogóle w PC+. Ja mam pakiet Comfort+ z dopełnieniem do Extra + i tez te kanały nie świecą. Świecą tylko wersje FTA. Podejrzewam że Polsat je zakodował i teraz ogarniają uprawnienia. To zależy czy PC+ jest zdecydowana na odpuszczenie dochodu płynącego z doładowań kart prepaid. Sądząc po ilości sprzedanych kart, i ciągle jeszcze całkiem sporej ilości na półkach sklepowych tej oferty Conax jeszcze trochę pociągnie. On przestanie być atrakcyjny wtedy kiedy naziemna telewizja cyfrowa przejdzie na DVB-T2 i kanały dziś dostępne naziemnie w SD przejdą w nadawanie naziemne w HD. Jeśli w międzyczasie oferta zostanie rozbudowana o dodatkowe kanały to i po roku 2022 conax może być nadal atrakcyjny. To zależy od decyzji abonentów i decydentów PC+. Przecież pakiet start, comfort i Extra z powodzeniem może pozostać w Conax. Lepszych zabezpieczeń wymagają kanały sportowe i premium bez reklam.
 9. Było o tym wyżej napisane. Jeśli zestaw zostanie aktywowany przed 31.11.2020 r będzie działał 12 miesięcy.
 10. Żeby to stwierdzić trzeba zobaczyć ilu obecnych abonentów platofrmy Canal+ i telewizji na kartę posiada wykupione kanały Canal+. Ci którzy nie mają tych kanałów z jakiegoś powodu wybrali ofertę tej platformy i bynajmniej nie dla kanałów Canal+. Kanały autorskie są dobre i zmiana ich nazwy nie spowoduje odwrócenia trendu tylko stworzy zamieszanie a przez to może wywołać efekt "ciągnięcia w dół". Osobiście uważam że kanały nie ciągną w dół wręcz przeciwnie - są bardzo wartościowe i ciekawe. W dodatku programy nie są przerywane reklamami co dla mnie stanowi bardzo mocny atut i jest to jeden z ważniejszych czynników decydujących o wyborze oferty. Ja posiadam platformę Canal+ i drugą ofertę na kartę tej platformy w zdecydowanej większości z powodu kanałów autorskich. Gdyby ich nie było nie wybrałbym tej platformy. Nie posiadam pakietu kanałów Canal + bo dla mnie jest to oferta zbyt droga i niedopasowana do moich potrzeb (mam tu na myśli brak podziału na kanały sportowe Canal + i niesportowe Canal +). Zgadzam się natomiast że w chwili obecnej nazwa zmieniła się tylko w papierach ale mi to nie przeszkadza. W korporacjach tak już jest że robi się często takie manewry. Uważam że była to decyzja bezsensowna z punktu widzenia polskiego rynku. Poprzednia nazwa była krótka i zwięzła, obecnie długa i niezbyt "chwytliwa". Sama zmiana nazwy nie dodała "prestiżu" i nie spowodowała że kojarzy się "lepiej". Wiadomo natomiast że nazwy nie zmienia się z powodów lokalnych tylko globalnych a te są zupełnie inne niż wielu z nas myśli :-).
 11. Telewizor i tak ma więcej więc czy ustawisz 50 czy 60 w rzeczywistości matryca LCD podwoi lub potroi tą wartość dodając powielone klatki.
 12. Po co ta osobista wycieczka ? Nie jestem ani ekonomistą ani studentem, nie przeczytałem w życiu żadnej ekonomicznej książki, a w biznesie całkiem sprawnie sobie radzę od blisko 20 lat. Pomimo braku konkurencji oferta na kartę w niektórych przypadkach jest warta zainteresowania i ma wiele zalet z której wielu klientów korzysta. Konkurencja niczego podobnego za te pieniądze nie oferuje.
 13. Pre-paid jest niewygodny dla oferującego, ponieważ nie pozwala utworzyć długofalowego biznes-planu. Jednym słowem "menagom" słupki w Excellu się zbyt dynamicznie zmieniają, są nieprzewidywalne, nie pozwalają wyciągnąć strategicznych wniosków. Tego systemu nikt nie lubi. Platformy nie lubią, telefonia komórkowa też nie. Z drugiej strony jest to sposób na dodatkową kasę od klienta który gdyby nie pre-paid nie zdecydowałby się wcale na usługę. Dlatego te oferty cały czas są na rynku i będą dopóki dopóty będzie na nie klient i oferujący będzie na tym zarabiał.
 14. Dajcie już spokój z tym re brandingiem. Co za różnica czy przygotowali w 2 dni czy w 2 lata. Oni niczego nie przygotowywali. Zrobili przetarg do firmy zewnętrznej, wybrali najtańszego dostawcę usługi czy firmy consultingowej, wysłali zamówienie do tej firmy, teraz zapłacą fakturę i po sprawie. Tak naprawdę to nie ma wielkiego znaczenia czy dana strona dziś działa czy nie działa i jakie jest logo czy nazwa. Ważne jest to co będzie się działo od teraz czyli, jaka będzie oferta, jej zawartość, elastyczność i możliwości, oraz co najważniejsze - jaka będzie cena. Na to wszystko niestety musimy jeszcze poczekać. Być może się nic nie zmieni bo jak na razie nic się nie zmieniło.
 15. Historia już zna takie przypadki. To było jeszcze w czasach analogu telewizji naziemnej i kablowej. Vectra wyłączyła wszystkie kanały Polsatu ponieważ nie dogadali się w sprawie opłat za dostęp. Kanałów nie było dosyć długo w ofercie Vectry. Był tylko główny Polsat i TV4 bo te być musiały.
 16. Podnoszą ceny bo są monopolistą i mogą sobie na to pozwolić. Niestety w Polsce nie ma konkurencji na rynku telewizji a ludzie masowo płacą abonament i oglądają reklamy. To jest kuriozum bo to oznacza że płacą 2x. Z drugiej strony Polacy lubią oglądać reklamy i powtórki w telewizji tak bardzo że są w stanie za to całkiem sporo zapłacić. Aż 2/3 oglądających telewizję to abonenci płatnych platform i kablówek a większość z nich opłaca kanały naszpikowane reklamami. Polsat chce to wykorzystać, ponieważ trend zaczyna być spadkowy - to znaczy coraz mniej jest naiwnych którzy chcą płacić za powtórki i reklamy. Postęp jest powolny więc POLSAT zdąży jeszcze sporo zarobić a ceny może podnieść nawet o 100%. Odpływ abonentów zapewne będzie ale zysk z podwyżek zrekompensuje to z nawiązką, ponieważ przyzwyczajenie do płacenia jest ogromne.
 17. To się nazywa "wolny rynek" na świecie. Niestety Chińczyk mocno konkurował z drożyzną więc wielcy tego świata postanowili go wyhamować. A pretekst zawsze się znajdzie.
 18. Nie wszystkie. Nie jest parowany kanał NOWA TV, TVP SPORT HD, i TVP Rozrywka. Pozostałe niestety tak. ESKA TV jest też nieparowana.
 19. TVN 24 BiS HD nie jest parowane. U mnie działa od ponad pół roku bez problemu.
×
×
 • Create New...