Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, bugmenot napisał:

 

Nie ma chyba ratunku dla tej firmy...

Mylisz sie  ;)

Ratunkiem jest bogaty klient , nieświadomy  z brakiem dostępu do tego forum 

Chciałem dodać jeszcze do tego Artka , ale on tylko darmowy miesiac wykorzysta ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce mieć tę usługę zamiast normalnej TV i na 65'' ekranie liczyć źdźbła trawy i włosy Lewandowskiego, to faktycznie niech sobie odpuści.

Natomiast dla mnie jako kibica, który TPI używa głównie w podróży i w pracy (a mam taką, że mogę sobie na to pozwolić - zazwyczaj przy pomocy PIP), to jest bardzo fajne rozwiązanie. I to wyłączając piłkę nożną, która stanowi lwią część oferty C+ i Elevenu. Siatkówki w godzinach popołudniowych oraz piątkowego żużla (czy to nasza liga, czy trening przed SGP) i F1 mi brakowało w pracy, a nierzadko też i w weekendy by się coś obejrzało w trasie. Do tego dochodzą cztery kanały, których nie mam na kablu - o ile C+ 3 i 4 i Eleven 4 są dla mnie mało atrakcyjne (teraz, zobaczymy co będzie jeśli piłkarska LM wróci do C+), o tyle C+ Now miewa transmisje, które mnie interesują - np. włoska liga siatkarek (owszem, mam wykupiony cały sezon po włosku, ale ponieważ kiepsko znam ten język, chętnie obejrzę jeden mecz w kolejce z polskim komentarzem, zwłaszcza że Milena Sadurek to nie tylko jedna z moich idolek sprzed dekady, ale też świetny ekspert). W dodatku główny C+, który daje też trochę rzeczy pozasportowych.

Co do braków - Eurosport 1 i 2 mam w cenie jednego egzemplarza "Przeglądu Sportowego" miesięcznie, w dodatku z wszystkim, co nie mieści się w ramówce tych dwóch kanałów - po co mi więc same kanały w tej usłudze? TVP 1 i 2, TVN czy Polsat są za darmo w WP Pilocie, razem z paroma innymi kanałami (m.in. WP TV z kabaretami czy najlepszy kanał muzyczny @STARS.TV) - i to w całej UE. Jedyne, na czym się do tej pory przejechałem w tym układzie, to mecz Polska-Hiszpania na ME siatkarek, który jako jedyny nie był w 1 ani 2.

Słowem - wszystko zależy od potrzeb. Dla mnie jest to wystarczający zestaw (oczywiście, teraz bezsensowny, ale gdy wszystko wróci do normy - jak najbardziej), zwłaszcza w połączeniu z Black Fridayowym Eurosport Playerem i darmowym pakietem WP Pilota. Jedno, co jeszcze by się przydało, to Golf Channel, ale przeżyję bez tego, tak jak przeżyłbym bez Sportklubu i Fightklubu (może gdyby Sportklub porządnie traktował pięciobój nowoczesny, byłby mi do czegoś potrzebny, z drugiej strony to, co rozumiem pod słowem "porządnie", oznacza, że nie musiałbym go oglądać). Polsat Sport po wykupieniu sublicencji na siatkarskie reprezentacje Polski przez TVP oraz puszczający niektóre transmisje w polsatsport.pl (Moto GP, igrzyska europejskie) nie jest mi poza domem do niczego potrzebny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, FazaFm napisał:

Ilu z was wykupi jakiś pakiet na myCanal?

Jeśli Play Now TV Box ma w rok 47 tys. klientów to myślę że ta usługa Canal+ spokojnie zdobędzie tyle samo do końca tego. Wróci piłka, wróci F1 i ludzie będą to kupować tym bardziej jeśli będzie to można dzielić na dwóch..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polaczenie NC+GO i Player + wyszło Polskie myCanal 
Pełna oferta Player 70 zł w promocji za Canal + Eleven HBO i jakieś podstawowe programy. 

@G2000 - Play Now TV Box dodają do umowy za 10 zł lub w jakiejś promocji. Nie jest to reprezentatywny przykład

Edytowane przez FazaFm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bugmenot napisał:

Jakość obrazu gorsza w porównaniu nawet do OTT CP (maks. 4,4 Mbps i nie wygląda to nawet jak 1080p). Brak nagrywania, catchupu itd.

 

Update. Kanały SD 1.9 Mbps. Kanały HD 4.4 Mbps, niektóre jak C+ 6 Mbps (i wtedy to jakoś wygląda, ale też nie tak dobrze jak można byłoby się spodziewać).

Wszystko idzie chyba z tych samych serwerów recdn co player.pl ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ozzy666 napisał:

Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka ale z doświadczenia wiem że większość abonentów nie jest zainteresowana płaceniem dużych pieniędzy za abo TV. Wiem to od ludzi z którymi pracuję czy też od członków swojej rodziny. Większość ma najniższy abonament w CP do tego Plusa i internet też z plusa, a że to działa jak działa to nie ważne. Liczy się to że płacą mało za smartdom. O Canal+ i o HBO nawet słyszeć nie chcą. A Ty piszesz że abonenci Polsatu rzucą się na MyCanal, śmiem w to wątpić bo kto chce Canal+ to już przeszedł do PC+. Ale żeby nie było że usłudze MyCanal źle życzę ;) niech im się uda, tylko jestem ciekaw ilu chętnych na to złapią.


Ja kilka lat zastanawiałem się nad zmianą CP na PC+ i gdyby nie dobra okazja i możliwość rozwiązania umowy z cyfrowym polsatem na jakieś 10 miesięcy przed końcem dalej byłbym abonentem cyfrowego polsatu poza tym sporo ludzi dało się naciągnąć na bajkę że w nc+ nie będzie Ligi Mistrzów a wyszło na to że trafiając na  dobrą promocje  LM w nc+ można było dostać taniej niż w cyfrowym polsacie :D   

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada. Nie dość, że jest oferta okrojona potężnie, to trzeba za to płacić krocie.

To powinno być za darmo dla abonentów platformy, ewentualnie za niewielką dopłatą rzędu 15 zł. Dla reszty niech sobie kosztuje kokosy skoro musi, ale pod warunkiem, że będzie się mniej więcej pokrywać kanałowo z ofertą satelitarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na sprawdzenie klatkarzu na Nvidia Shield. Gdyby ktoś chciał się pobawić, to w sklepie jest aplikacja Refresh Rate.

 

Wszystkie kanały dostępne w tej chwili w tej usłudze mają 25fps.

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/shield-tv/9/297663/auto-refresh-rate-tool/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, all999 napisał:

Znalazłem sposób na sprawdzenie klatkarzu na Nvidia Shield. Gdyby ktoś chciał się pobawić, to w sklepie jest aplikacja Refresh Rate.

Wszystkie kanały dostępne w tej chwili w tej usłudze mają 25fps.

I tak niestety czuje, że zostanie. Kanały lecą z tych samych serwerów co na Player+. Widać to chociażby po kanałach typu Canal+ Sport. Zarówno w Player+, jak i w tej - jak dla mnie już śmiesznej usłudze OTT Canal+ - obok logo Canal+ jest ten sam dopisek ONLINE. Dziadostwo.

Teraz, Anita Kaźmierska napisał:

Testuję właśnie na Play Now TV Box. Nawet spoko - streaming w wysokiej jakości, nie widzę żadnych zacięć/problemów, a sama aplikacja, no cóż, wiadomo, że nie działa szybciej niż sam TV Box :D

A jak Pani ocenia przepływność obrazu na kanałach sportowych? Bo na MiBox niestety jest za niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bugmenot napisał:

Swoją drogą stroną sklepu PC+ dalej przekierowuje do Playera jako opcji dla telewizji przez Internet... ;)

Może się kiedyś pewnego pięknego dnia doczekamy zmian, tak samo jak zmiany loga z nc+ na dekoderach ?

Edytowane przez DominoDoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, FazaFm napisał:



@G2000 - Play Now TV Box dodają do umowy za 10 zł lub w jakiejś promocji. Nie jest to reprezentatywny przykład

To jest przykład jak zrobić dobra promocje :)

Czego brak na starcie w MyCanal bo dostajesz miesiac za darmo za wybrakowany towar.

Czyli stajesz się beta testerem  :)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
16 minut temu, frankie1905 napisał:

I tak niestety czuje, że zostanie. Kanały lecą z tych samych serwerów co na Player+. Widać to chociażby po kanałach typu Canal+ Sport. Zarówno w Player+, jak i w tej - jak dla mnie już śmiesznej usłudze OTT Canal+ - obok logo Canal+ jest ten sam dopisek ONLINE. Dziadostwo.

Player+ ma swoje serwery, a dla myCANAL postawiono ponoć nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

@all999, ja również nie ma zastrzeżeń do Play Now Box TV.

To w końcu na PlayBox Now jest te 50fps czy nie ma?

Teraz, Krzysiek11:) napisał:

Player+ ma swoje serwery, a dla myCANAL postawiono ponoć nowe.

No właśnie - PONOĆ. Bujda na kółkach. Czekam na aplikację na Apple TV i zobaczę jeszcze tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Anita Kaźmierska napisał:

Zrobiłam trzy zrzuty z wybranych kanałów sportowych w aplikacji CANAL+ na Play Now TV Box. Nie są one miarodajnie, ponieważ sport na żywo to przede wszystkich ruch, ale w mojej ocenie płynność jest w porządku.

Po samych zdjęciach faktycznie trudno to ocenić. A ma Pani jakieś porównanie? Jeśli ma Pani aplikację Horizon GO, dekoder Cyfrowego Polsatu do OTT, albo chociaż wykupiony pakiet Eleven na IPLA, to może Pani dla porównania podejrzeć obraz w zakresie przepływności. Sam różnicę widzę gołymi okiem w porównaniu do tych trzech usług.

 

Warto naprawdę komuś z Canal+ z działu technicznego zwrócić na to uwagę, dla dobra samej usługi oraz dla komfortu abonentów. Wraz z pewnym kolegą z forum parę miesięcy temu technikom z Polsatu, dawaliśmy cynki co do przepływności obrazu na kanałach sportowych w usłudze OTT Cyfrowego Polsatu i panowie technicy pięknie sprawę ogarnęli na wszystkich kanałach sportowych. 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jakby udostępniono nam wersję do testowania bo nie ma tego tamtego (profile, niedostępne na platformach). Jest tylko zapowiedź, że może będzie. Oferta kanałów dość okrojona, nie ma kanałów grupy Discovery. Dziwne podejście aby tworzyć nową usługę, która jest po prostu kolejnym miejscem do wyciągania od ludzi pieniędzy. 

 

Całościowo i przyszłościowo, jak pojawi się ona na innych platformach nie tylko Apple czy Google może odniesie sukces. Jednak nie rozumiem czemu nie można było po prostu rozwinąć usługi Player+ tylko wprowadzać kolejne rozwiązanie, które do tego w dniu startu jest dość okrojone. 

 

Za pomysł 5, za wykonanie -3.

 

Skorzystam z darmowego miesiąca i zobaczę co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...