Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tym dekoderze w funkcji Pilot da się sprawdzić program innego kanału po wpisaniu nr tego kanału bez przełączania się na niego? Przykładowo, oglądam kanał 30, chcę sprawdzić co jest na 50 - czy mogę zmienić jakoś ustawienie, aby dało się przejść na EPG tego kanału po wpisaniu jego numeru? W starym Pace dało się tak zrobić, tutaj trzeba przewijać przytrzymując strzałkę (co swoją drogą odbywa się dość szybko, ale moim rodzicom ciężko się przyzwyczaić) - wprowadzenie nr kanału w tej funkcji jest równoznaczne z przełączeniem się na ten kanał.

 

Druga rzecz to czy na wyświetlaczu zamiast numeru kanału można wyświetlić godzinę (tak jak wygląda to w trybie "standby")? Jakoś nie mogę trafić na tę opcję.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zetorson, dnia 12 Kwie 2018 - 22:23, napisał:snapback.png

Nie tyle zablokowany co dekoder po prostu zakłada na nim swoją partycję w standardzie zrozumiałym tylko dla siebie. Jak podepniesz taki dysk do kompa to pojawia się info o niewłaściwej partycji i nie da się podejrzeć jego zawartości czy cokolwiek wgrać. Trzeba by sformatować taki dysk w komputerze przenieść plik filmu (tu opisywany przez kolegę wiesiekcykon plik filmu pobrany z neta), zanieść do domu, skopiować lub obejrzeć na kompie lub samym TV (jeślli TV potrafi)  bo sam dekoder tego i tak nie ruszy 4K. 

Oczywiście po wszystkim można podpiąć dysk z powrotem do dekodera, który ponownie zainstaluje swoją partycję. Jedyna wada, to że dysk po wszystkim będzie pusty. Ale dać się da.

 

Stare ale odpisze. Nie, jest zablokowany i go nie sformatujesz bo komputer wykryje go jako dysk 0 GB, o ile w tych pierwszych dyskach to one były tylko szyfrowane i trzeba było co najwyżej skasować master pasword co było proste to teraz jest znacznie trudniej i trzeba taki dysk odblokować. Po internecie jest wiele porad jak to zrobić ale to nie ma sensu skoro dysk jest własnością operatora.

 

Nie jest prawdą to co piszesz. Dysk NC+ ma partycję w formacie niezrozumiałym dla typowego kompa z Windowsem. Dlatego nie odczytasz jego zawartości pod PC. Możesz go natomiast bez problemu sformatować (po uprzedniej jego inicjacji w menedżerze dysków, komp sam proponuje format tego dysku). Żeby nie być gołosłownym nawet przed chwilą jeszcze raz podpiąłem dysk z NC+ do kompa z Windows 10 i jest tak jak piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym dekoderze w funkcji Pilot da się sprawdzić program innego kanału po wpisaniu nr tego kanału bez przełączania się na niego? Przykładowo, oglądam kanał 30, chcę sprawdzić co jest na 50 - czy mogę zmienić jakoś ustawienie, aby dało się przejść na EPG tego kanału po wpisaniu jego numeru? W starym Pace dało się tak zrobić, tutaj trzeba przewijać przytrzymując strzałkę (co swoją drogą odbywa się dość szybko, ale moim rodzicom ciężko się przyzwyczaić) - wprowadzenie nr kanału w tej funkcji jest równoznaczne z przełączeniem się na ten kanał.

 

Druga rzecz to czy na wyświetlaczu zamiast numeru kanału można wyświetlić godzinę (tak jak wygląda to w trybie "standby")? Jakoś nie mogę trafić na tę opcję.

 

Da się ale bez wpisywania nr kanału.Pilot lewy przycisk i teraz przycisk góra lub dół dochodzisz do kanału jaki Cię interesuje i pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam problem z dyskiem twardym w tym dekoderze. Z racji wysokich temperatur zaczyna głośno chodzić i tzw. "pukać", choć nic nie jest nagrywane. Pomaga tylko odłączenie od dekodera, czyli od zasilania. Czy dysk wymaga wymiany? Czy wymienić trzeba tylko dysk, czy też dysk plus dekoder?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dyskiem twardym w tym dekoderze. Z racji wysokich temperatur zaczyna głośno chodzić i tzw. "pukać", choć nic nie jest nagrywane. Pomaga tylko odłączenie od dekodera, czyli od zasilania. Czy dysk wymaga wymiany? Czy wymienić trzeba tylko dysk, czy też dysk plus dekoder?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Jak dysk normalnie nagrywa, to nie ma żadnych podstaw pod wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dysk normalnie nagrywa, to nie ma żadnych podstaw pod wymianę.

No tak, ale dysk strasznie głośno chodzi, puka, niezależnie czy coś jest nagrywane, czy w spoczynku. To nie jest normalne. Dekoder i dysk są u mnie od niecałe półtora roku.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega to sobie "jajka robi". Na pierwszej stronie tematu pisze " Pozostałe parametry:Temperatura pracy: +5 C do +40 C " nic o pomieszczeniach, tym bardziej klimatyzowanych. 

Dekoder jak najbardziej nadaje się do zgłoszenia reklamacyjnego, występujące objawy nie są normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dysk strasznie głośno chodzi, puka, niezależnie czy coś jest nagrywane, czy w spoczynku. To nie jest normalne. Dekoder i dysk są u mnie od niecałe półtora roku.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Głowica dysku umiera. Kwalifikuje się do wymiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie dotyczące wymiany sprzętu. Może ktoś może mi podpowiedzieć jak to wygląda proceduralnie:

co muszę zwrócić dystrybutorowi podczas wymiany dekodera: WiFi Premiumbox+ na Ultrabox 4K

- dekoder + zasilacz + pilot (to jasne)
- dysk ? (gdy odbierałem sprzęt na umowie miałem informację, że dysk jest moją własnością)
- pudełko z instrukcją ?

Coś jeszcze ?

Btw. Czy muszę zwrócić powyższy sprzęt w momencie odbioru nowego czy może mogę to zrobić w późniejszym terminie ?

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Mprof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Btw. Czy muszę zwrócić powyższy sprzęt w momencie odbioru nowego czy może mogę to zrobić w późniejszym terminie ?

 

...

 

Ja poszedłem ze starym sprzętem i wyszedłem z ultraboxem, ale z tego co się tu naczytałem, to w różnych punktach nc+ różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

(gdy odbierałem sprzęt na umowie miałem informację, że dysk jest moją własnością)

...

Koledze chyba się pomyliło z zestawem antena-konwerter o ile faktycznie był brany. NC+ ani żaden znany mi operator, nie daje dysków na własność ale dzięki temu możesz go bezpłatnie wymienić jak Ci padnie :)

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To zależy czego oczekujesz od instalacji antenowej. Minimum to oczywiście konwerter single, jednak żeby móc nagrywać jeden kanał a drugi oglądać to konieczny jest twin. A co do marki to np. Inverto choć ja mam Megasat i jest ok.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...