Jump to content

zetorson

Users
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About zetorson

 • Rank
  Niedoświadczony
 1. zetorson

  Vectra

  Wolniejsze od czego? Kiedy Wy zrozumiecie, że za szybkie działanie WiFi odpowiada wiele czynników jak np.standard nadawania WiFi, użyty interface, tłok w eterze, odpowiedniej klasy urządzenie odbiorcze, potrafiące w pełni wykorzystać nadawany sygnał, lokalizacja odbiornika i nadajnika, zakłócenia itp. Taka Vectra, podobnie jak inni operatorzy, czy po prostu producenci routerów maja wpływ tylko na ten pierwszy element czyli "standard nadawania" a za cała resztę opowiada odbiorca. Podając wynik WiFi sami piszecie, że był przeprowadzony na starym laptopie, który ma zapewne tylko jedną antenę i nie ma nawet pewności czy w ogóle wspiera standard 802.11 n. I co niby ma nam taki test powiedzieć, skoro za niska jakość połączenia na 99% odpowiada właśnie laptop lub zatłoczony eter a nie router z Vectry. Tym bardziej niezrozumiałe są późniejsze komentarze, że Vectra zawsze daje mniej czy wolniej. Piszące to osoby tylko ujawniają zupełny brak podstawowej wiedzy o temacie. Chcesz mieć szybki net? Poproś operatora o router w standardzie "ac" a w komputerze lub laptopie zainstaluj sobie kartę WiFi też "ac" i co najmniej dwoma antenami. I nie ma tu większego znaczenia czy będzie to router z Vectry czy jakieś niezależnej firmy. O ile warunki na torze sygnału będą się mieściły w jakichkolwiek normach (odległość, przeszkody, brak zakłóceń) to efekt końcowy będzie co najmniej dobry.
 2. zetorson

  Vectra

  W takim razie Twoja karta sieciowa jest jednie 100 Mbps (lub wadliwy/nie pełny kabel sieciowy). A więc ewidentnie wina wolniejszego łącza leży po Twojej stronie.
 3. zetorson

  Vectra

  Już po dołączonych przez Ciebie zdjęciach widać, że twoja karta sieciowa (przewodowa) albo Twój (dodatkowy) router, działają w standardzie tylko 100 Mbps. Jak widzisz to nie operator tylko Twój sprzęt kuleje. A WiFi, nawet w standardzie "n" może działać dobrze, ale w użądzeniach odbiorczych musisz posiadać odpowiednie karty sieciowe z ilością anten odpowiadającą nadajnikowi. Co z tego, że możesz mieć ruter, który teoretycznie nadaję z szybkością do 300 Mbps, ale tą prędkość uzyskuje on nadając na 2 antenach równocześnie a jak w lapku czy smartfonie masz tylko 1 anteną to wykorzystasz max połowę przepustowości czyli 150Mbps, co w warunkach rzeczywistych, przy idealnym i niezakłóconym sygnale daje realną szybkość neta 70-80 Mbps czyli taka o której piszesz. Jak widzisz nie zawsze jest winny operator ale bardzo często niskiej jakości urządzenia odbiorcy. Inny temat to niewłaściwia konfiguracja sprzętu, np dobór kanału nadawania czy fatalne rozmieszczenie routera/AP'ka oraz sprzętu odbiorczego.
 4. zetorson

  Vectra

  Dostałem na @ ofertę na podniesienie mojego neta ze 100 do 300 Mbps za +7 zł do rachunku. Chyba się zdecyduję ale domyśłam się, że będzie się to wiązało z wymianą sprzętu (teraz mam sam modem bez WiFi -Arris CM820, który bardzo dobrze działa). Jak obecnie sprzęt daje Vectra do neta 300Mbps? Jest jakiś wybór?
 5. zetorson

  WiFi Premiumbox+ (ADB NCP-4740SF)

  No właśnie. Osobiście nie testowałem ale z kilku wypowiedzi na forum wyszło, że dysk można podłączyć do USB z tyłu albo z boku. Ale jak ktoś go zainicjował w jednym USB to później już nie działa w drugim. Dopiero po formacie można zrobić zmianę, tzn.ponowną inicjację w nowym USB. Dlatego wyżej zapytałem, czy aby przypadkiem dysk nie był podpięty wcześniej w drugim USB.
 6. zetorson

  WiFi Premiumbox+ (ADB NCP-4740SF)

  A nie podpiąłeś przypadkiem do drugiego USB?
 7. Nie ma się czym chwalić. Wyniki dla 2,4GHz są wręcz bardzo słabe a dla 5GHz trudno je ocenić. Nie podałeś jaką masz RZECZYWISTĄ szybkość po kablu. Jeśli wynosi ona tyle co na drugim pomiarze, czyli 222Mbps to nie wiadomo, gdzie się u Ciebie kończy potencjał WiFi na 5GH. Jeśli jest on przycinany na tych 222 Mbps przez WiFi 5GHz to rewelacji nie ma. Oczywiście wszystko przy założeniach, takich jak podałeś (4m od routera i w tym samym pokoju).
 8. zetorson

  WiFi Premiumbox+ (ADB NCP-4740SF)

  Nie możesz tego przerwać. Dekoder stracił oprogramowanie i próbuje je pobrać z satki (w tym czasie musi mieć poprawny sygnał z HotBirda 13E). Bez tego się nie uruchomi. Jak problem się będzie powtarzał to konieczna będzie wymiana dekodera w POK.
 9. zetorson

  Usługa HBO GO w platformie nc+

  HBO GO mam od 2 miesięcy i mam tak od samego początku. Apka ogólnie się nie zawiesza (może z raz jej się zdarzyło) ale dosłownie zawsze się blokuje po skończonym odcinku serialu i nigdy jeszcze nie wczytał mi się następny odcinek z automatu. Net mam 100Mbps z VECTRY, podłączony do dekodera kablem (speedtest pokazuje 95-97 Mbps).
 10. zetorson

  Usługa HBO GO w platformie nc+

  Nie zrozumiałeś mnie, buforowanie nigdy nie pojawiło się u mnie w trakcie oglądania ale ten komunikat wyskakuje ZAWSZE po zakończeniu odcinka serialu. Powoduje to jednocześnie zawieszenie apki - można tylko wyjść z niej. Jest to denerwujące, bo nie mogę włączyć kolejnego odcinka serialu i muszę za każdym razem wyłączać i ponownie włączać HBO GO, co trwa dłuższą chwilę oraz wymaga ponownego bardzo uciążliwego ręcznego poszukiwania kolejnego odcinka serialu. Aha, nie mam Smart TV i nie mam laptopa czy kompa w pobliżu. Chyba sobie kupię nVidię Shield, bo na PremiumBoxie nie da się używać HBO GO.
 11. zetorson

  Usługa HBO GO w platformie nc+

  Tak sobie czytam ten wątek i muszę powiedzieć, że nie mam zastrzeżeń do jakości obrazu do HBO GO na Premiumboxie od NC+. Na moje oko nie różni się jakością od kanałów HBO z satki. Takie przyzwoite 720P. Za to sama apka HBO GO w ww. dekoderze jest tak niedorobiona, że ręce opadają. Wygląda tragicznie, działa tragicznie i nie ma nawet wielu zupełnie podstawowych i oczywistych funkcji, jak: 1. szybkiego skoku do ostatnio oglądanej pozycji (bardzo przydatne podczas oglądania seriali). Jest co prawda zakładka "historia" ale tyle się trzeba naklikać pilotem, żeby do niej dotrzeć a później odnaleźć właściwą pozycję, że słabo się robi. Może warto, żeby "historia" była chociaż na początku a nie na samym końcu baaaardzo długiego menu. 2. Brakuje przycisku z szybkim przeskoczeniem do następnej pozycji (kolejny odcinek serialu). Denerwuje to tym bardziej, że po każdym odcinku serialu (a może też i filmie) apka się zawiesza (napis "buforowanie" i brak możliwości włączenia czegokolwiek) i muszę ponownie wrócić do oglądania TV i jeszcze raz odpalać HBO GO co trwa chwilę, żeby oglądać dalej. Strasznie denerwujące. 3. Po wejściu w jakąkolwiek opcję z gatunkiem filmów, z prawej strony są 3 rzędy z ikonami filmów a pod spodem jest duża część niewykorzystanego ekranu, na tyle duża, że spokojnie zmieściłyby się jeszcze 2 linijki. W dodatku nie wiadomo ile ikon jest jeszcze niżej bo brakuje jakiegokolwiek "pionowego suwaka", który by wskazywał na jakim jesteśmy etapie. Moim zdaniem ta apka wygląda jakby jakiś amator stworzył pierwszą testową betę i porzucił projekt niezakończony i z licznymi błędami. Dziwię się jak NC+ może sprzedawać i jeszcze promować taki produkt. Od razu mówię, że dekoder mam podłączony kablem z netem 100Mbps.
 12. zetorson

  nc+ – opcje dodatkowe

  Mam pół roku do końca obecnej umowy i sami zadzwonili i zaproponowali mi przedłużenie dotychczasowej oferty w tej samej cenie (Comfort+ za 24 zł/mies) + 2 miesiące 3x HBO + HBO GO za darmo, z możliwością pozostawienia później za dodatkowe 25 zł/mies. Jest szansa na obniżenie ceny na ten pakiet HBO, gdy zadzwonię za 2 miesiące i poproszę o wyłączenie?
 13. zetorson

  nc+ – pytania początkującego

  Dostałem przy przedłużeniu umowy na 2 miesiące pakiet HBO z HBO GO. Mam Comfort+, który ogranicza NC+ Go do 3 godzin/mies. Czy to samo ograniczenie obejmuje HBO GO?
 14. zetorson

  WiFi Premiumbox+ (ADB NCP-4740SF)

  Do tego już się przywyczaiłem. Mnie dużo bardziej irytuje, że tak dużo trzeba sie naklikać, żeby w ogóle dostać się do menu z nagraniami a wystarczyło wykorzystać jeden z wolnych klawiszy na pilocie, np zileony lub żółty, na podobnej zasadzie jak niebieski jest przypisany do NC+GO.
 15. zetorson

  WiFi Premiumbox+ (ADB NCP-4740SF)

  A po co ta minuta czekania? Zwiecha to zwiecha. Wystarczy wyjąc i zaraz włożyć zasilacz. Jak często się zawiesza to dekoder do wymiany. Nie pamiętam, kiedy się u mnie ostatnio Premium zwiesił. Może ze 2 lata temu albo jeszcze dalej... o ile w ogóle.
×