Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadam się z Pejsa na WIFI i będę wdzięczny za odpowiedz.

Czy jak zainstaluję nowy sprzęt to uprawnienia mi wskoczą w ciągu kilkunastu minut ? Czy jest ryzyko że będę musiał czekać te 24h ?
Druga sprawa. Czy konfigurowanie tego sprzętu łatwo przebiega ? Czy będę musiał coś dłubać ? Internet bez przewodowy działa sprawnie?

Ja mam router piętro wyżej i ciekawe czy będzie kłopot. Oczywiście będę wdzięczny za jakieś inne wskazówki. Mam nadzieję, że łatwo ustawię listę ulubionych kanałów bo wiem że na tym sprzęcie działa ona nieco lepiej niż na pejsie.

Czeka mnie jeszcze przeprawa i próba podpięcia kina domowego sony które nie ma coaxial ani optyka, tylko czincze :) Ale spróbuję czinczami podpiąć do eurozłącza w dekoderze i może będzie sukces :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podawać jakość sygnału dla konkretnego kanału i wg schematu jak niżej. Inaczej to nie ma sensu. Info o lokalizacji jest bardzo ważne (różne pokrycie sygnału na terenie Polski/Europy). 

Najpierw wybieramy właściwy nr kanału, później MENU-USTAWIENIA-DIAGNOSTYKA-MIERNIK SYGNAŁU i podajemy parametr "jakość".

Oczywiście interesuje nas tylko Premiumbox bo inne dekodery mają zupełnie inaczej wyskalowany miernik.

 

Oto moje wyniki:

Kanał/nazwa kanału/ jakość

 

70  BBC HD  75% (pamiętam, że przy dobrej pogodzie dochodziło do 78%)

11  TVP1 HD 69%

1   TVN HD    67%

118 BBC Brit HD  45% pamiętam, że przy dobrej pogodzie dochodziło do 49%)

 

 

Nowa antena Inverto 90 cm, 3-letni konwerter Inverto black premium twin

Dolnośląskie, średnie chmury.

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili pada deszcz, więc wyniki pewnie trochę zaniżone:

 

70 BBC HD

Antena 1

Siła 95%

Jakość 41 %

Antena 2

Siła 98 %

Jakość 41%

 

11 TVP1 HD

Antena 1

Siła 93 %

Jakość 35 %

Antena 2

Siła 100%

Jakość 44 %

 

1 TVN HD

Antena 1

Siła 93%

Jakość 34%

Antena 2

Siła 100 %

Jakość 37 %

 

118 BBC Brit HD

Antena 1

Siła 93 %

Jakość 34 %

Antena 2

Siła 98 %

Jakość 32 %

 

Podczas dobrej pogody wartości jakości są ok. 7-8 % wyższe. Tak jak wcześniej wspominałem, bardzo rzadko mam zakłócenia, praktycznie tylko wtedy, gdy jest jakaś mocna zlewa. Wtedy zwykle na wszystkich dekoderach w domu zdarzają się artefakty czy utraty sygnału.

Evobox podłączony na tej samej instalacji pokazuje wartość jakości rzędu ok. 80-85 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mingo, w Twoim wypadku antena nr 2 pokazuje sygnał dla danego kanału (czasami jest odwrotnie - trzeba obserwować dla której anteny zmienia się wskazanie po zmianie kanału a najlepiej dla konwerterów twin w menu w zakładce "ANTENA" ustawić tylko 1 antenę na czas pomiarów).

 

I przypominam, żeby podawać model lub śrenicę anteny i lokalizację

lokalizacja jest ważna. W południowo-zachodniej Polsce (tu mieszkam) sygnał z HorBirda jest wyraźnie silniejszy niż we wschodniej czy tym bardziej północno-wschodniej Polsce. Dlatego w moim regionie anteny 60 cm jeszcze się sprawdzają i działają nawet w czasie pochmurnych deszczowych dni ale na wschodzie taka antena już się nie sprawdzi.

Inne dekodery pokazują inaczej jakość sygnału. To, że Evobox pokazuje większy poziom sygnału to wcale nie oznacza, że ma lepszą/czulszą głowicę. Może być dokładnie na odwrót. 

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Województwo Warmińsko-Mazurskie, niebo zachmurzone. Antena Corab 90 cm + konwerter Megasat Monoblock Quad.

 

1.TVN:

Antena 1

Siła- 95%

Jakość- 58%

Ber- 1,0E-9

Antena 2

Siła- 96%

Jakość- 53%

Ber- 1,0E-9

 

11. TVP 1 HD

Antena 1

Siła- 100%

Jakość- 64%

Antena 2

Siła- 98%

Jakość- 53%

 

70. BBC HD

Antena 1

Siła- 98%

Jakość- 63%

Antena 2

Siła- 97%

Jakość- 53%

 

118. BBC BRIT

Antena 1

Siła- 90%

Jakość- 39%

Antena 2

Siła- 98%

Jakość- 54%

 

Dodatkowo podam z Astry:

 

659. Kabel Eins

Antena 1

Siła- 87%

Jakość- 50%

Ber- 3.3E-5

Antena 2

Siła- 97%

Jakość- 53%

 

800. Das Erste HD

Antena 1

Siła- 100%

Jakość- 87%

Ber- 1.0E-9

Antena 2

Siła- 98%

Jakość- 53%

 

 

Mam taką instalację antenową już dwa lata i nie skarżę się na zaniki odbioru. Ale przyznam że kanały z Astry grają o wiele dłużej gdy już z Hotbirda jest brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ta minuta czekania? Zwiecha to zwiecha. Wystarczy wyjąc i zaraz włożyć zasilacz. Jak często się zawiesza to dekoder do wymiany. Nie pamiętam, kiedy się u mnie ostatnio Premium zwiesił. Może ze 2 lata temu albo jeszcze dalej... o ile w ogóle.

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje pierwsze odczucia po przesiadce z pejsa.

 

Ustawiłem jakość obrazu na 1080p i muszę powiedzieć że nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy w jakości obrazu.

Dek jest trochę wielki i mało zgrabny ale za to szybko chodzi.

Łatwo zrobić własną listę i po niej się poruszać (nie mylić z własną numeracją kanałów !).

Trochę cieżko się po epg poruszać żeby wskoczyć na dany dzień i zaplanować konkretne nagranie. Chyba że ja czegoś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko konwerter twin, przy single dekoder będzie ograniczony. Są też monoblocki twin, co do firmy to już zależy od Ciebie np. inverto cieszą się popularnością.

 

Pewnie banalne pytanie, ale jeśli mam monoblock twin właśnie, to mogę oglądać kanał z Astry, a nagrywać jednocześnie z Hotbirda (lub odwrotnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifipremiumbox jak i inne dekodery nc+ (oprócz ultraboxa 4K) zawsze muszą mieć podłączone dwa kable do SAT1 i SAT2 przy instalacji unicable i tak jak wyżej jest napisane trzeba to zrobić rozgałęźnikiem.

 

 

wifi Premiumbox+ wymaga rozdzielenia sygnału.

 

Tutaj masz wszystko w tabelce:  https://satkurier.pl/news/170917/unicable-scr-dcss-krok-po-kroku.html?news_page_id=3

 

A jak to jest jeśli mam dwa przewody idące od konwertera unicabel?"Złoty" do sat1 a "srebrny" do sat2 ? Czy jednak "złoty" trzeba rozdzielić?Unicabel Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...