Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, otrzymałem możliwość wymiany dekodera Pace PVR na wifi premiumbox+. Czytając wątek zauważyłem informacje o problemach z listą ulubionych kanałów. W związku z tym mam pytanie i kilka innych. 1. Czy dobrze rozumiem, że jak się przypadkiem włączy kanał spoza listy to trzeba listę tworzyć na nowo?
2. Czy tworzenie listy wygląda tak samo jak w Pace czyli tylko wybieramy kanały czy trzeba jeszcze do tego ją całą układać w kolejności?
3. Czy dekoder ten odbiera również kanały z Astry?
4. Pisaliście jeszcze o podłączaniu dysku pod port usb, ale rozumiem, że dekoder ma wbudowany własny dysk 500 GB?
5. Czy można zachować pilota z Pace'a?
6. Czy wifi premiumbox+ ma jakieś wady w stosunku do Pace? Głównym motywem do zmiany jest chęć dostępu do nc+go.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elkanguro

 

3. Z odbiorem z Astry nie ma żadnego problemu. Z nagrywaniem z Astry też brak problemów.

4. Ten dekoder nie ma wbudowanego dysku w obudowę. Dostajemy od NC+ dysk zewnętrzny 500GB który podpinamy pod USB w dekoderze.

5. Nie.

 

Mówiąc ogólnie posiadam ten dekoder 3 lata i żadnych problemów, a z nagrywania korzystam dość często. NC+ GO działa płynnie jak i apka HBO GO. Nie mam porównania co do dekodera PACE bo go nie miałem.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, otrzymałem możliwość wymiany dekodera Pace PVR na wifi premiumbox+. Czytając wątek zauważyłem informacje o problemach z listą ulubionych kanałów. W związku z tym mam pytanie i kilka innych. 1. Czy dobrze rozumiem, że jak się przypadkiem włączy kanał spoza listy to trzeba listę tworzyć na nowo?
2. Czy tworzenie listy wygląda tak samo jak w Pace czyli tylko wybieramy kanały czy trzeba jeszcze do tego ją całą układać w kolejności?
3. Czy dekoder ten odbiera również kanały z Astry?
4. Pisaliście jeszcze o podłączaniu dysku pod port usb, ale rozumiem, że dekoder ma wbudowany własny dysk 500 GB?
5. Czy można zachować pilota z Pace'a?
6. Czy wifi premiumbox+ ma jakieś wady w stosunku do Pace? Głównym motywem do zmiany jest chęć dostępu do nc+go.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


Co do list, to dokładnie nie wiem, bo nie testowałam. Korzystam z listy operatora. Pilot od Pace nie będzie pasował. Jest taki sam jak w wifiboxie czyli w sagemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio coraz większe problemy z odtwarzaniem nagrań. Sygnał z anteny bardzo dobry i w czasie oglądania na żywo jest wszystko ok ale jak odtwarzam nagrane materiały to często film się zatrzymuje, ekran czarny, czas postępu na wyświetlaczu stoi i nic z dekoderem nie można zrobić. Nie reaguje na przyciski  jedynie dioda na panelu  mruga w czasie ich wciskania. Po jakimś czasie nagle film rusza od miejsca w którym się zatrzymał.  Czasami mam tak co chwilę a czasem przez kilka dni jest OK. Co ciekawe, jak wracam do miejsc w których film się zacinał to problem już nie występuje czyli sam film jest nagrywany prawidłowo a problem występuje z odtwarzaniem i jest on losowy.

 

Sprawdziłem dysk w komputerze. Sformatowałem odczytałem SMART, zrobiłem pełne skanowanie powierzchni. Nie ma żadnych błędów. Po podpięciu sformatowanego dysku do dekodera, na podstawie  kolejnych nagrań widzę, że nic to nie pomogło - zacina się dalej. 

 

Miał z Was ktoś takie problemy? Na 90% moim zdaniem uszkodzony jest dekoder ale jestem przekonany, że jak pójdę z nim do salonu to tam najprawdopodobniej sytuacja się nie pojawi i pogonią mnie z nim do domu, że niby jest sprawny.

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia fabryczne nie pomagają a salon najprawdopodobniej stwierdzi, że dekoder sprawny bo często potrafi godzinami odtwarzać prawidłowo  :(

Miał ktoś takie coś u siebie?

 

Dodam, że czasem jak się zatnie, to potrafi nawet  minutę "wisieć", po czym się sam nagle odblokowuje i film leci dalej.

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 13:01, zetorson napisał:

Nie reaguje na przyciski  jedynie dioda na panelu  mruga w czasie ich wciskania. Po jakimś czasie nagle film rusza od miejsca w którym się zatrzymał.  Czasami mam tak co chwilę a czasem przez kilka dni jest OK. Co ciekawe, jak wracam do miejsc w których film się zacinał to problem już nie występuje czyli sam film jest nagrywany prawidłowo a problem występuje z odtwarzaniem i jest on losowy.

 

Skoro to samo nagranie następnym razem się odtwarza, to  problemem nie są błędy na dysku.
W jaki sposób masz usytuowany ten dysk? Nie jest na tyle przysłonięty lub dogrzewany z zewnątrz, że się przegrzewa?

Niektóre dyski przy zbyt wysokiej temperaturze mogą wchodzić w tryb rekalibracji, co może objawiać się kilkudzisięciosekundowym brakiem dostępu do danych.

Jeśli to nie problem z temperaturą dysku to może problemem jest zasilanie? Uszkodzony lub zbyt przysłonięty, przez co przegrzewający się zasilacz lub zły kontakt w gnieździe dekodera, do którego podłącza się dysk?

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk leży sobie na dekoderze w miejscu do tego przeznaczonym. Wszystko zainstalowane w dużym stoliku pod TV ( TAKIM ). Chłodzenie ma więc bardzo dobre, w dodatku problem był też w zimie,gdzie w domu było czasem po 19 stopni. Mimo tego, dekoder na górze (pod dyskiem) faktycznie potrafi się zrobić gorący (sam dysk jest ledwo ciepły). Dekoder miałem wymieniany ok pół roku temu i chyba od tamtej pory mam problemy z odtwarzaniem. Dysk mam od 4-rech lat ten sam.

 

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań:
1. Czy w ogólnym użytkowaniu ten dekoder jest szybszy od Pace PVR? Czy szybciej przełączają się kanały?
2. Czy epg jest dostępne z każdego kanału dla wszystkich kanałów? Np. w moim pace oglądając np. Tvn poprzez funkcję pilot nie jestem w stanie sprawdzić co leci na Polsacie (tak jest z kilkoma kanałami).
3. Co to jest opcja zdalnego nagrywania?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Pace wymieniłem na WiFiP ponad 2 lata temu i chwalę tą dezyzję choć kosztuje mnie to dodatkowo 5 zl.A więc ma lepsze parametry i możliwości jak ta ad3 która polega na tym gdy jesteś poza domem a jest jakiś program godny obejżenia wchodzisz w aplikację nc+go w program TV i pykasz na ten program i ukaże się przypomnij i nagraj.I to urochamia zdalne nagrywanie programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, elkanguro napisał:

Mam jeszcze kilka pytań:
1. Czy w ogólnym użytkowaniu ten dekoder jest szybszy od Pace PVR? Czy szybciej przełączają się kanały?
2. Czy epg jest dostępne z każdego kanału dla wszystkich kanałów? Np. w moim pace oglądając np. Tvn poprzez funkcję pilot nie jestem w stanie sprawdzić co leci na Polsacie (tak jest z kilkoma kanałami).
3. Co to jest opcja zdalnego nagrywania?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

Już jakieś 3 miesiące nie użytkuję na bieżąco PACE ale ta funkcja działała prawidłowo o można było sprawdzić co "leci" na innym kanale pod warunkiem, że ten kanał był w EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większości kanałów działa prawidłowo ale są takie kanały, z poziomu których nie wyświetla informacji na niektórych kanałach. Może to wina mojego egzemplarza. Rozumiem że wifi Premiumbox+ nie ma takich problemów.

A jak to jeszcze jest z listą ulubionych? Można tylko wybrać ulubione jak w Pace czy trzeba tworzyć całe listy włącznie z kolejnością?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elkanguro napisał:

A jak to jeszcze jest z listą ulubionych? Można tylko wybrać ulubione jak w Pace czy trzeba tworzyć całe listy włącznie z kolejnością?
 

Możesz utworzyć kilka list ulubionych.Kolejność dowolna ale kanały będą miały przypisany numer z listy głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 11.05.2019 o 13:27, zetorson napisał:

Dysk leży sobie na dekoderze w miejscu do tego przeznaczonym. Wszystko zainstalowane w dużym stoliku pod TV ( TAKIM ). Chłodzenie ma więc bardzo dobre, w dodatku problem był też w zimie,gdzie w domu było czasem po 19 stopni. Mimo tego, dekoder na górze (pod dyskiem) faktycznie potrafi się zrobić gorący (sam dysk jest ledwo ciepły). Dekoder miałem wymieniany ok pół roku temu i chyba od tamtej pory mam problemy z odtwarzaniem. Dysk mam od 4-rech lat ten sam.

 

 

Podczas oglądania HBO GO obraz się zatrzymuje po kilku chwilach wraca,albo cofa się do początku filmu.Wtedy wyskakuje komunikat: Error-Wewnętrzny błąd odtwarzacza.Co tu robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...