Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2020 o 11:00, zbyszekkk napisał:

Niestety muszę dołączyć do dyskusji.

Od poniedziałku dekoder a w zasadzie chyba dysk odmawia posłuszeństwa.

Przy odtwarzaniu nagrań obraz zatrzymuje się - robi się czarny ekran - dekoder nie reaguje na żaden przycisk ani w obudowie ani na pilocie - po czym po ok 60 - 90 sekundach odtwarza dalej.

Nie ma znaczenia jakie nagranie, z jakiego kanału i jak długo trwa - czasami podczas odtwarzania zdarzy się to raz a czasami kilka razy.

 

Pozostała praca dekodera bez zarzutu - zmiana kanałów, cofanie na Timeshift, pauzowanie - tutaj wszystko działa.

Dysk nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków, nagrywa poprawnie - tylko występuje problem przy odtworzeniu.

Nie pomaga odłączenie dysku.

 

Ktoś miał coś takiego?

Jakieś sugestie?

Dysk do wymiany?

 

Pozdrawiam Zbyszek

U mnie pomogło zdjęcie dysku z dekodera i położenie go obok. Dysk podpiąłem do USB z boku dekodera na własnym kablu USB. Być może dysk leżąc na deku się przegrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mikulk napisał:

U mnie pomogło zdjęcie dysku z dekodera i położenie go obok. Dysk podpiąłem do USB z boku dekodera na własnym kablu USB. Być może dysk leżąc na deku się przegrzewał.

Cześć

U mnie zmiany - jak rozpinałem dekoder do wymiany przy okazji postanowiłem przy okazji zrobić porządek z kablami za szafką.

W trakcie rozpinania dysk zaczął trzeszczeć. Rozłączyłem wszystko - przedmuchałem wejścia - styki podłączyłem na nowo - i o dziwo działa.

Dałem mu jeszcze szansę, ale w razie by co to mam przygotowany kabel na wymianę :)

Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawostka dla potomnych:

Często nagrywam programy z BBC Brit, kilka dni temu ustawiłem coś do nagrania w nocy. Gdy rano chciałem obejrzeć to co nagrałem pokazał się komunikat że materiał nie został nagrany z powodu braku sygnału. Nie zainteresowałem się tematem bo rzeczywiście mogło nie być sygnału, wczoraj jednak sytuacja się powtórzyła. Dziś dla testu chciałem nagrać to co oglądałem na BBC Brit i też się nie udało mimo że oglądałem ten kanał na żywo. Nie wiem co to było ale pomógł reset wtyczkowy, dodam też że problem występował tylko na tym kanale (sprawdziłem). Pierwszy raz zdarzył mi się problem z tym dekoderem od kiedy go mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie. Ostatnio dekoder permanentnie wyświetla mi napis na środku TV: "Jedno z urządzeń USB pobiera zbyt duży prąd, Odłącz dysk"." Coś w ten deseń. Można jakoś wyłączyć ten komunikat bo wyświetla się centralnie na całym ekranie jak plansza z płatnością tylko większe.? Obchodzę go wyświetlając Menu  ale to nie jest rozwiązanie. Dysk, nagrywanie itd. działa ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel
Nie miałem okazji sprawdzić. To co nie nagrało mi się w sobotę było zaplanowane już tydzień wcześniej przed resetem wtyczkowym. Może dlatego się nie nagrało. Wczoraj zaplanowałem dwa nagrania na BBC Brit i wszystko się udało nagrać. Może jednak będzie dobrze. Dzięki za zainteresowanie moim problem ?

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Milamber napisał:

Inne pytanie. Ostatnio dekoder permanentnie wyświetla mi napis na środku TV: "Jedno z urządzeń USB pobiera zbyt duży prąd, Odłącz dysk"." Coś w ten deseń. Można jakoś wyłączyć ten komunikat bo wyświetla się centralnie na całym ekranie jak plansza z płatnością tylko większe.? Obchodzę go wyświetlając Menu  ale to nie jest rozwiązanie. Dysk, nagrywanie itd. działa ok.

 

Należało by się zastanowić dlaczego komunikat się wyświetla a nie jak się go pozbyć. Odłącz dysk na dzień czy dwa.Zobaczysz czy to dysk powoduje wyświetlanie komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam dwie umowy w C+: jedna z Ultraboxem i dwoma wifiboxami do MR, oraz druga z Premiumboxem Czy jest możliwość "podmianki" kart w premiumboxie i jednym wifiboxie tak, żeby WPB+ działał jako slave do MR? Po włożeniu karty z wifiboxa do premiumboxa dekoder melduje się w ustawieniach jako dekoder dodatkowy MR, natomiast nie aktywuje się.

 

Tak powinno być i nie da rady tego ogarnąć, czy jednak poczekać aż zaciągnie uprawnienia?

Edytowane przez Canalplususer
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawel napisał:

Żeby dekodery działały w usłudze multiroom muszą mieć pobraną odpowiednią konfigurację. Taką konfigurację wysyła operator. Więc to nie jest kwestia karty w dekoderze.

To dlaczego w WPB+ od razu po włożeniu Caymana pokazał w ustawieniach zakladk Multiroom i przy opcji sprawdzania stanu usługi, meldował się jako dek. Dodatkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, catnip napisał:

Karty są parowane. Przekładając kartę - dekoder nie uruchomi się. Kwestia MR jest tu bez znaczenia, to nie ruszy i nigdy się nie aktywuje.

Nie wiem, nie jestem mega obeznany. Ale gdzieś w tym wątku wyczytałem, że karty są parowane ogólnym kluczem operatora, można przekładać jedynie pomiędzy dekoderami dedykowanymi z oferty. Stąd moje pierwotne zapytanie

9 minut temu, Pawel napisał:

Mógł, bo dekoderem głównym jest jak rozumiem ultrabox. Nie może być dwóch dekoderów głównych.

Rozumiem, że zameldował znaczy pojawił się w zakładce MR ultraboxa ?

Tak, 4k Ultrabox wykrył go jako dodatkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Canalplususer napisał:

Nie wiem, nie jestem mega obeznany. Ale gdzieś w tym wątku wyczytałem, że karty są parowane ogólnym kluczem operatora, można przekładać jedynie pomiędzy dekoderami dedykowanymi z oferty. Stąd moje pierwotne zapytanie

Absolutnie nic takiego nie ma miejsca. Szarych kart nie można przekładać. Dekodery się wykryją, ale się nie aktywują, bo karta jest nie od pary z dekodera. Nie uruchomisz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Z uwagi na ciągle problemy z dekoderem WIFIBOX DSIW74 chciałbym go wymienić na Premiumboxa +. Czy z uwagi na posiadanie jeszcze starego multiroomu z cyfry + (2 karty cameleon) będzie mogło się to wiązać z brakiem odbioru programów lub zabraniem tej opcji przez canal+? Drugi dekoder to Pace ultrabox+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie miałem możliwości odwiedzić Punktu.

Jak wykonać Hard Reset w PremiumBoxie?
Przypomnę w skrócie

Cytat

Dekoder nie startuje.

Świeci się ciągle Czerwona dioda z przodu i obie diody z tyłu przy gniazdku LAN. 

Odłączyłem kabel z anteny, HDMI, LAN, wyjąłem kartę. Wyłączyłem i włączyłem do prądu i dalej to samo. Nie działa.

Ostatnio dekoder był wyłączony z prądu na kilkanaście dni. Wszystko oprócz kabla antenowego było odłączone.
Włączyłem zasilacz, świeci zielona dioda, podłączyłem HDMI, włączam TV, czeka na ekranie z poziomem sygnału.
Czeka..., tak myślałem, znowu się zawiesił i nie startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...