Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was i pytam czy wy też macie problem ,w tym dekoderze z funkcją radio , bo u mnie ona działa jak jej sie chce, i blokuje czasem cały dekoder, potem tylko pozostaje ponowne włączenie go do sieci , jak to naprawić , czy pozostawić tak jak jest was pytam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie.

Mam dwa dekodery główny do ten z tematu a w MR to wifibox. Na wifiboxie mam poziom i jakość ponad 80% a w pierwszym tj wifibox premium mam poziom prawie 100% a jakość 60% czemu to tak? Z jednej anteny a takie rozbieżności.

Zapytam jeszcze chciał bym np ustawić przypomnienie w epg można to jakość ustawić np jest 18:00 a film o 21 i chce żeby mi przypomniało o tym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że takie parametry mierzy się w zupełnie inny sposób (SNR, MER, BER) i są to miary logarytmiczne a nie liniowe więc nie da się ich przedstawić w formie procenta % która jest miarą liniową. Z tego też powodu jeden dekoder bedzie pokazywał 55% drugi 80% a trzeci 67% przy tych samych parametrach sygnału, kwestia jak sobie producent/operator wyskalował te poglądowe wskaźniki. Np. niektóre dekodery Polsatu oprócz tych magicznych kreseczek pokazują przy pasku jakości wartość w dB.

 

Zgodnie z ETSI ETR290 preferowanym pomiarem jakośći jest MER a nie często podawany SNR z tego względu, że SNR bierze pod uwagę tylko szum Gaussowski (tzw. szum biały) a MER również inne zaburzenia odbieranej konstelacji które występują w realnym środowisku odbioru sygnału DVB. SNR=MER tylko wtedy gdy jedynym zaburzeniem sygnału jest szum Gaussowski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam ten dekoder oraz do MR mam zwykły wifibox ale żeby nagrywać kanały na tym dekoderze z tematu i jednocześnie oglądać inny kanał pisze że muszę mieć drugą antenę...

W tej chwili mam konwerter na dwa wyjścia czy jak zmienię na 3 bądź 4 wyjścia to tylko muszę podpiąć dodatkowy kabel od konwerter do dekodera? 

Jaki konwerter polecacie niedrogi a dobry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cx69

 Tak jak piszesz, potrzebujesz konwertera quad. Może być np. ten:

 

https://hollex.pl/konwerter-quad-inverto-premium-p-4425.html

 

Podłączasz dwa przewody do Wifi Premium Boxa i wybierasz odpowiednią konfigurację w ustawieniach dekodera. Trzecie wyjście do multiroom i czwarte pozostaje wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Ozzy666 napisał:

@Cx69

 Tak jak piszesz, potrzebujesz konwertera quad. Może być np. ten:

 

https://hollex.pl/konwerter-quad-inverto-premium-p-4425.html

 

Podłączasz dwa przewody do Wifi Premium Boxa i wybierasz odpowiednią konfigurację w ustawieniach dekodera. Trzecie wyjście do multiroom i czwarte pozostaje wolne.

A jakaś tańsza opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj stronę hollex, są tam konwertery od 55 zł np. firmy Opticum. Chciałeś dobrą firmę więc Ci poleciłem inverto. Kiedyś się przekonałem że na instalacji antenowej nie warto oszczędzać bo to się zemści.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego numeru nie miałem jeszcze nigdy , a miałem już parę dekoderów. Podłączony pendraive a ponieważ wychodziłem nagrałem (raczej chciałem) derby Manchesteru. Włączyłem teraz i niby wszystko OK na pasku pisze o meczu i że nagrywanie odbywało się na kanale Canal+2 ale kanał nagrany to Discovery ?

Edytowane przez szunaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...