Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie nadal stopklatka obrazu na Adventure , Discovery Life i nie wiadomo dla czego, specjalnie dzwonic do nich nie mam zamiaru. Dodatkowo kanaly informacyjne nadal na innych numerach PN 827, TVN 24 824, 826, Superstacja 833, Republika na 829. O co tu chodzi ? Ponowne ustawianie nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki TV różnie potrafią wyszukać kanały, wszystko zależy od modelu i firmy. Czasami na jednym modelu Samsunga wyszukuje normalnie a również na Samsungu ale inny model sąsiad miał wszystko rozwalone. Nie chcesz mieć takich problemów to bierz dekoder, przy DVB-C trzeba się liczyć, że takie coś może mieć miejsce. Wszystko zależy od TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, peciak napisał:

Pytanie do rezygnacji. Czy jak złożę rezygnację a nie dostanę lepszej oferty u konkurencji niż podstawowa z bok, a Duk nie zadzwoni, to można cofnąć rezygnację, i powrócić do ofert bok? 

Zawsze możesz wycofać rezygnację ale pod warunkiem, że nie zakończył się jeszcze okres zobowiązania (promocyjny). Jeżeli się już zakończył, to tak jak napisał @Kiler ceny bez promocji są zaporowe, aby zniechęcić potencjalnych klientów (abonentów) do podpisania umowy bezterminowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 23:54, Marek napisał:

Chciałbym poinformować ,że w dniu dziś Płock dołączył do szczęśliwych miast z nową fantastyczną listą programową stworzoną chyba w pianym widzie z przejawami świadomości w liczbie 250 kTV+16 Radia Cyfrowego.Pozostało 12 stacji radia analogowego FM,8 TV analogowej i sieć naziemna.W sumie dobrze kanały TV zaczynają się od 100 gdyż łatwiej będzie się przerzucać swoje ulubione kanały na wolne pola od 1-ki.Dlatego cieszę się ,że zamiast deka wziąłem moduł i z listą na moim monitorze= telewizorze pasującą mi nie będzie kłopotu.Odnośnie jakości to jest zbliżona ale to 22 cale i w cale źle nie wygląda.Na dużym mam obecną Platformę Canal +co w stopce ale to opowieść na inną okazję i inne forum.Pozdrowienia ze stolicy polskiej petro.Drugie TVP 3 u nas to Łódź

Dodam tylko, że niektóre kanały, które dotychczas nie były, są dostępne w HD (np, SciFi, TVP Kultura, TV6, trzy lub cztery Polsaty, Superstacja i może coś jeszcze...). Jeśli chodzi o jakość - wizualnie raczej nie ma tragedii, specjalnego pogorszenia nie widać (mam dwa moduły w tym jeden na 32 calach, drugi na tunerze do kompa pod 55 cali), jednak jeśli chodzi o cyferki to faktycznie bitrate prawie dwa razy mniejsze niż poprzednio - no ale co się dziwić jak poupychali po kilka dubli w jednym muxie (TVN24 są nawet 3 duble, ciekawe czemu to służy? :)). Wygoda z modułami na szczęście jest taka, że kolejność kanałów, w zależności od sprzętu zależy ode mnie, kwestia spędzenia paru godzinek.

Ciekawi mnie jedynie, jak będzie faktycznie z tymi nowymi kanałami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, skylab21 said:

Zawsze możesz wycofać rezygnację ale pod warunkiem, że nie zakończył się jeszcze okres zobowiązania (promocyjny). Jeżeli się już zakończył, to tak jak napisał @Kiler ceny bez promocji są zaporowe, aby zniechęcić potencjalnych klientów (abonentów) do podpisania umowy bezterminowej.

Dzięki za info. Teraz mam maxbox + net 120 za 67zl. Chcę podwyzszyc net do 300 i z Bok mam ofertę 78. Czy z Duk w tej kwocie ugram to co chce za max 69zl albo dodatkowo hbo i ten net 300 za te 78zl ? Jakie ostatnio oferty daje Duk? W moim bloku mam UPC, netie, Orange. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym przepięciu Szczecina pod Vectre na liście programów bałagan. Jakość spadła, szczególnie jest to widoczne na większym telewizorze. Na liście pełno kanałów bez HD, brak TTV HD. Dla mnie to mimo wszystko krok w tył. Słabe stacje SD, które Multimedia zastępowała samym HD teraz powróciły (np. Polsat, TV 4). Programów wydaje się bardzo dużo, ale jest totalnie pomieszane wszystko. Brak możliwości nawet testowania FOX czy NGC. Kanały pobrane z punktu Vectra_MMP_Stargard. Technicznie jedno co zrobiono to wpięto fragment sieci MMP do Vectry bez żadnych zmian. Kanały upchane ze słabym bitratem, bo telewizor jednym rzutem znajduje na przykład 15 - 20 kanałów. W przypadku Multimedii kanały wyraźnie wolniej się wyszukiwały i miały o niebo lepszą jakość. Skoro Vectra wrzuca tyle stacji SD to HD na tym cierpi. Są jeszcze jakieś kanały 4K bez dostępu. Eleven jest ale bez Eleven 4 i nigdzie nie doszukałem się wersji HD. Podsumowując rzadko oglądałem TV i trzymam tylko dla oferty sportu. To co zaserwowano mi dzisiaj spowodowało, że TV jeszcze rzadziej będę uruchamiał. Gdyby nie pozostali domownicy i odbiorniki w innych pokojach dawno bym z niej zrezygnował. Wszystko idzie ku gorszemu niestety. Internet w ogóle nie został przepięty pod inną sieć, więc zmiany dotyczą tylko oferty DTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet również jest przepinany na sieć vectry i to dużo wcześniej się to zaczęło niż zmiany w TV. Przy czym dzieje się to na brzegu sieci, a nie w corze, więc nie widać tego tak jak tutaj. W tej chwili ponad 90% ruchu IP idzie przez Vectrę. Z ważniejszych to wygasły już umowy MM z Level3, PLIX, zostały jeszcze z Telią i TPIX, ale i tak wszystko wraca już via VECTRA. Zmiana tutaj jak najbardziej na plus, bo vectra ma większe styki, istnieje w dużo większej ilości IXP (chociaż jeszcze nie wszystkie prefixy MM są wszędzie rozgłaszane). Zyskaliśmy m.in. styk z AMSIX i THINX. Wystarczy zrobić traceroute chociażby do forum.satkurier.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpinają inne MUXy TV to pewnie i DOCSIS-a na chwilę wyłączają (?). Natomiast te zmiany związane z przepinaniem neta pod Vectrę są na samym brzegu sieci (i zaczęły się w zasadzie przed oficjalnym przejęciem), więc tutaj nic w kwestii zalogowania modemu do sieci się nie zmienia. Jak modem się wylogowuje to pewnie jakieś prace lokalne związane z TV (i przy okazji DOCSIS obrywa) lub inne awarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...