Jump to content

Ubinoob

Users
  • Content Count

    6
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ubinoob

  1. Prawdopodobnie 06.12.2018 (ok. godziny 10:00) nastąpiło rozbudowanie styku w TPIX (albo co najmniej rekonfiguracja). W tej chwili nie ma już problemów z przytykaniem się w godzinach szczytu, ale są skutki uboczne. Administratorzy wpadli na wspaniałomyślny pomysł, żeby założyć prepend x4 na rozgłoszeniu do PLIX oraz prepend x2 na rozgłoszeniu do DE-CIX. W ten sposób próbują jak najwięcej ruchu przepchać przez TPIX (pewnie po to, żeby nowy port czymś zająć). Niemniej jednak, taka konfiguracja wcale nie jest fajna i o ile ruch wychodzący najczęściej za sprawą lokalnej preferencji potrafi wychodzić PLIXem, tak przy takiej konfiguracji trasa powrotna może być preferowana przez DECIX (przez ten 4x prepend na PLIXie). W skrócie: jest lepiej, bo się nie przytyka, ale routingowo idealnym byłoby nie stosować prependu na IXach. Taka konfiguracja może nie być najbardziej optymalna, jeśli chodzi o trasy.
  2. No ja nie wiem jak obecna infra ma to przepchać, jak już na samym brzegu wciąż w godzinach szczytu dają d.. (patrz tpix), a co dopiero przy takich pakietach. Najpierw to niech oni doinwestują w swoje wyjścia na świat, a potem można o czymś takim myśleć (szczególnie tam gdzie mają światło).
  3. To co się ostatnio dzieje w godzinach szczytu na styku MM z TPIX to dramat No, ale jak zakładam to jakiś dobry admin próbuje z "[beep]a" coś wyrzeźbić, o czym świadczy ten nagły spadek po 21:00. Nie chce mi się szukać, co tam w BGP namieszali w tej chwili, żeby to rozluźnić (nie sądzę, aby to było rozwiązanie trwałe), ale praktycznie codziennie jest taki cyrk.
×
×
  • Create New...