Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.08.2020 o 10:36, klosz007 napisał:

Multimedia coś zmieniają w swojej sieci w kierunku integracji z Vectrą. Jeśli ktoś, tak jak ja, używa do oglądania dekodera open source i nie używa karty CAM lecz samej karty abonenckiej i OSCAMa to informuję, że Multimedia zaczęły jakoś ostatnio używać nowego CAID 0B02 opisanego jako  VectraMMP, w miejsce wcześniej używanego 0B00 MMP.

Wczoraj wieczorem zrestartowałem dekoder w celu aktualizacji OpenPLi i po restarcie czarny obraz na wszystkich kanałach :-( Spojrzałem co się zaktualizowało ale nic istotnego. Więc spojrzałem w logi OSCAM a tam seria błędów, że nie można znaleźć readera dla providera 0B00 (tak miałem ustawiony reader karty).

Po dalszej analizie logów okazało się, że karta teraz obsługuje providera 0B02 o nazwie VectraMMP. Po rekonfiguracji readera w OSCAM wszystko zaczęło działać po staremu... Stary provider 0B00 działał do pierwszego restartu/kolejnej inicjalizacji karty.

 

Jak u Ciebie działa tv ?

Ja mam moduł CAM w tv no i od wczoraj brak uprawnień, wygasły sierpniowe nie wchodzą na wrzesień. Tak jest w tv LG, Samsung, Panasonic. Nie znam się ale coś nie tak że nie wchodzą uprawnienia na kartę, infolinia zaleca czekać na TVN24 żeby "coś się zaktualizowało" na module, jednak brak efektu.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Michaelis

Tylko to mnie zastanowiło że na sierpień pobrał uprawnienia z tym caid  Vectra na wrzesień już nie. 

Sprawdzę jak napisałeś i dam znać.

 

Edit:  nie pomogło, nawet to zrobiłem na 2 telewizorach.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kieruj do Vectry, nie wiem co za [beep] wymyślił numerację od 101. Przez 3 dni jeździłem po rodzinie (starsze osoby) i ustawiałem listę tak żeby mieli tvp1 na 1, tvp2 na 2.

TTV nie jest zakodowany, w ofercie mmp jest tylko TTV SD i działa.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radek34 napisał:

Nie wiem, czy to tylko brednie konsultanta, który chce wcisnąć mi nową umowę, ale usłyszałem dzisiaj, że wszystkie kanały, które są w Vectrze i które pojawiły się na dekoderach będą odkodowane do końca miesiąca również u nas... 

To raczej niemożliwe. Nie za te ceny. Choć być może zrobią niespodziankę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cena piękna a mówiłem żebyście nie narzekali na MM. Teraz cena x2 ale za to macie pare kanałów więcej w hd. Będzie płacz i hejt. Powodzenia w negocjacjach. Niektórzy mają podobno doświadczenie i gadane. Zobaczymy. 

Edytowane przez mars27
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie nędza z jakością to nikt nie zdecyduje się płacić tyle i operator będzie się musiał do tego dostosować. MM wyjściowo też żądała krocie i jedno wyjście jakie było to składać wypowiedzenia i negocjować. Pamiętam dawniej jak nie składałem wypowiedzeń dostawałem telefonicznie oferty 200 - 250 / miesiąc przy przedłużaniu. Powiedziałem jasno, że za tyle nie podpisze. Jedni rzucali słuchawkami inni dzwonili z normalnymi ofertami. Jeżeli chodzi o dostępność NGC czy innych kanałów to uważam, że duża oferta programowa powinna być normą. Nie powinno się odbiorcy szantażować w ten sposób - płać dużo bo masz NGC w pakiecie albo Eleven Sport 4. To odbiorca decyduje jaką paczke po ile kupuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radek34 napisał:

Nie wiem, czy to tylko brednie konsultanta, który chce wcisnąć mi nową umowę, ale usłyszałem dzisiaj, że wszystkie kanały, które są w Vectrze i które pojawiły się na dekoderach będą odkodowane do końca miesiąca również u nas... 

Dzwoniłem dzisiaj na infolinię :

"Prawdopodobnie zakodowane programy będą wdrażane do odpowiednich pakietów i odkodowywane dla abonentów MM."

Pozwoliłem sobie tez zadzwonić do DUK:

"Na tę chwilę nic nam nie wiadomo odnośnie wdrożenia zakodowanych kanałów do oferty MM."

Także ten  ....  wszystko jasne  ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Morthen napisał:

Ile czekałeś na włączonym TVN 24?

 

W końcu zadzwoniłem na infolinię 90 minut czekania z muzyką w tle, stukanie klawiatury kilka minut na TVN24 no i uprawnienia wskoczyły.

A jeśli to prawda że kanały Vectry dostaniemy do końca miesiąca to u mnie zmiana listy ma być 28 września więc to dla mnie bez znaczenia promo na 2 dni. 

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Grzechu27 napisał:

Pytam kolejny raz macie u siebie stopklatke obrazu na Adventure HD i Discovery Life HD? Od kilku dni zaciety obraz. Dodatkowo Polonia 1 ma tak niski bitrate ze obraz sie sypie, szachownica na ekranie, ten kanal tak na satelicie nadaje czy to wina Vectry?

W Gdyni wszystko ok nic się nie zacina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Grzechu27 napisał:

Pytam kolejny raz macie u siebie stopklatke obrazu na Adventure HD i Discovery Life HD? Od kilku dni zaciety obraz. Dodatkowo Polonia 1 ma tak niski bitrate ze obraz sie sypie, szachownica na ekranie, ten kanal tak na satelicie nadaje czy to wina Vectry?

U mnie te programy działają poprawnie. Lokalizacja Chełm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechu27 napisał:

Pytam kolejny raz macie u siebie stopklatke obrazu na Adventure HD i Discovery Life HD? Od kilku dni zaciety obraz. Dodatkowo Polonia 1 ma tak niski bitrate ze obraz sie sypie, szachownica na ekranie, ten kanal tak na satelicie nadaje czy to wina Vectry?

Jak sprawdziłeś ten bitrate na Polonia 1, jakąś aplikacją? Na satelicie faktycznie Polonia 1 ma słabą jakość. 

Jednak u mnie obecnie, co już pisałem ze 2 strony temu, ma najwyższy bitrate ze wszystkich programów(nie licząc UHD) ok. 8Mb/s, chociaż jest w SD ;) Taki paradoks.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechu27 napisał:

Pytam kolejny raz macie u siebie stopklatke obrazu na Adventure HD i Discovery Life HD? Od kilku dni zaciety obraz. Dodatkowo Polonia 1 ma tak niski bitrate ze obraz sie sypie, szachownica na ekranie, ten kanal tak na satelicie nadaje czy to wina Vectry?

U mnie też jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...