Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, levybydg napisał:

(...) mam szczęście mieszkać w miejscowości w której mogę zerwać umowę bez kary(ta decyzja uokik odnośnie kilkunastu miasteczek) i zrobię to na pewno,nie będę płacił takiej samej kwoty jak dotychczas za gorszą jakość usług.

Zastanawia mnie, w jaki sposób ustalono listę miast, w których MM powinna zostać przejęta przez podmiot trzeci (inny niż Vectra)...

W moim mieście zawsze były tylko dwie kablówki: MM i Vectra. No to teraz zostanie jedna. Myślę, że takich miast jest wiele. Czym wobec tego wyróżniają się te z listy UOKiK-u? Nie mają światłowodów, żeby mieć TV od Orange...? ;-)

Nawiasem mówiąc, konkurencja między Vectrą a MM i tak była fikcyjna - miasto było podzielone na dwie "strefy wpływów" i mieszkańcy danego osiedla mogli "sobie chcieć" inną ofertę... (Kilkanaście lat temu - przed przeprowadzką - byłem abonentem Vectry.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maks27 napisał:

Formalnie to nadal MM, wpisałem na stronie Vectry swój adres i pokazał się komunikat że pod tym adresem są świadczone usługi Multimedia jeśli chcesz kliknij "tutaj".

Zgadza się. Umowy zawarte z Multimedią wciąż są umowami z Multimedią. Tak samo faktury za usługi wystawiane przez Multimedię są fakturami wystawianymi przez Multimedię. To, że pod koniec stycznia 2020 r. Vectra formalnie przejęła Multimedię nie ma żadnego znaczenia znaczenia dla ewentualnych roszczeń z jakiegokolwiek powodu. Kiedyś Netia została przejęta formalnie przez Cyfrowy Polsat S.A., ale wszyscy abonenci Netii wciąż są abonentami Netii i tam muszą kierować swoje roszczenia.

Edytowane przez Kleofas11
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marteenez napisał:

Zastanawia mnie, w jaki sposób ustalono listę miast, w których MM powinna zostać przejęta przez podmiot trzeci (inny niż Vectra)...

W moim mieście zawsze były tylko dwie kablówki: MM i Vectra. No to teraz zostanie jedna. Myślę, że takich miast jest wiele. Czym wobec tego wyróżniają się te z listy UOKiK-u? Nie mają światłowodów, żeby mieć TV od Orange...? ;-)

Nawiasem mówiąc, konkurencja między Vectrą a MM i tak była fikcyjna - miasto było podzielone na dwie "strefy wpływów" i mieszkańcy danego osiedla mogli "sobie chcieć" inną ofertę... (Kilkanaście lat temu - przed przeprowadzką - byłem abonentem Vectry.)

Tego nie wiem. U mnie w mieście UPC jest niedostępne. Z kabla jest MM i lokalna kablówka, z której korzystałem kilka lat temu i było bez zarzutów. W 2019 firma ta została przejęta przez Vectrę i zaczęły się cyrki. Wiem to od znajomych. Zresztą, wpiszcie w Google "serv net vectra" to opinie znajdziecie. Widać, że w Vectrze mają takie standardy przy przejęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest coraz gorzej. UOKiK godzi się na przejmowanie firm i konkurencji brak. A to dla nas abonentów nieciekawie. 

U mnie też jest dostępna Multimedia (Vectra) i w/w Serv-net  (Vectra). Ta druga firma obecnie beznadziejna...

Innych brak. Anteny Sat nie ma gdzie zainstalować, zresztą to połowa sukcesu, bo trzeba mieć też dostęp do Internetu i koło się zamyka - jest Multimedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że czego Vectra nie przejmie, danej firmy to ta się, za przeproszeniem, w nie powiem co obraca. Oni teraz są dumni z bycia liderem rynku kablowego, a tak naprawdę szefostwu Vectry powinno być wstyd.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to opisać jednym słowem. Nędza. W XXI wieku gdzie są odbiorniki 4K, Oled, Qled i itp. operator kablowy serwuje masę stacji SD. Te kanały, które są w HD nie wyglądają jakby były HD. Myślałem, że tylko według mnie stacje Eleven nie są w HD. Inni jednak również to potwierdzają. Cieszę się, że płacę za to tylko 81 PLN. Umowa ważna do końca lutego lub marca. Dalej będę się długo zastanawiał co z tym fantem zrobić. Jeżeli chodzi o roszczenia to ich chyba za wiele mieć nie można bo nowy operator przejmuje wszystkie prawa i obowiązki poprzedniego operatora. Między innymi musi dostarczyć te same pakiety co poprzednik. Nikt w umowach nie zawarł (przynajmniej ja nie znalazłem takich zapisów) tego z jakim bitratem i z jakiej stacji dostarczy sygnał. Pracownicy mogą twierdzić, że MM obniżyła jakość nie Vectra. Pracownicy obudzili się w podobnym syfie jak odbiorcy kablówki. Z tego co słyszałem firma Multimedia zwija się z rynku w dość szybkim tempie. Być może Vectra będzie pracowała nad poprawą jakości. Skoro jednak jest tyle stacji SD to raczej nie ma szans na poprawę jakości, bo pasmo telewizyjne mają zapchane dość mocno. W przypadku Szczecina na tym samym fragmencie sieci zamiast 195 kanałów MM umieszczono 279 Vectry. Prawdę mówiąc wolałbym 100 kanałów ładnej jakości niż coś koło 150 nędznych. Sytuację ratuje tylko niska cena.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak psioczycie na tą jakość. Naprawdę nie prościej by było zrezygnować z kablówki (w sensie usługi telewizyjnej) kupić sobie dostęp do Netflixa, HBO GO, Amazon Prime, ewentualnie jeszcze Disney, AppleTV + od czasu do czasu wypożyczyć film z jakiegokolwiek serwisu DVD - jakość lepsza, oglądasz kiedy chcesz, większy wybór, brak reklam. W ostateczności skorzystać z prawa do użytku osobistego (za który i tak płacimy w podatkach) i pobrać film/serial w dobrej jakości z netu.

Do tego DVB-T, a lada moment DVB-T2.

Naprawdę tradycyjna TV aktualnie nie ma już nic do zaoferowania.

 

Jedynie w sumie osoby oglądające sport mają problem.

Edytowane przez rafmik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pogórzu (lokalizacja, gdzie Vectra musi odsprzedać jedną z sieci) na klatce schodowej pojawiły się ulotki UPC. I ceny poszły w dół:

Internet 300 Mb za 39,99 PLN (minus 10 PLN), pakiet TV + net od 68,00 PLN (minus 12  PLN).

Do wszystkich umów 3 miesiące za 0,00 PLN, HBO lub C+ 6 miesięcy gratis. W TV GO można dokupić Eleveny 0/5 PLN i Polsat Premium w zobowiązaniu do30.04.2021r. za 0 PLN.

 

Ulotka:

https://drive.google.com/drive/folders/1hlzUMNP7GubLQ1swICJLttgYQ-wRRiat?usp=sharing

W MM (po przejściach :-)) od wczoraj Eleven 1-3 na miesiąc za free.

Edytowane przez ZmusieK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że sytuacja na rynku się zmienia. Ludzie wykupują serwisy VOD, a wiadomości czytają/oglądają w internecie.

Jak zacznie ubywać znacząco  abonentów  to może jednak sytuacja zmusi do działania...

Teraz podstawa to internet. Wypiera rynek płyt, może zagrozić (zresztą, już tak się dzieje) tradycyjnej TV.  Kolega wcześniej już o tym wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie we wtorek w Stargardzie były zmiany kanałów i od tamtej pory mam bardzo duży problem z internetem, codziennie przez dużą część dnia internet zasuwa z prędkością 0.25 mb/s i przez WiFi i przez kabel, przed tymi zmianami problemy z internetem przez kilka lat były bardzo sporadyczne, a teraz codziennie jest problem i nie da się korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grigorios Quedin napisał:

U mnie od rana brak TV i internetu.

Jakoś często takie awarie występują w sobotę od rana.

Komedia.

Internet działa dobrze. Może kiedyś prędkość była bardziej stabilniejsza, a mieszkam ulicę dalej od Ciebie. Zauważyłem, że pingi się zmniejszyły.

 

Aktualnie mam Internet i 2x CAM z pakietem Maxbox. Umowa kończy się za parę miesięcy i chcę tylko zostawić sam internet. Czy nie będzie problemu zrezygnować z pakietu telewizyjnego?

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, levybydg napisał:

Ja nadal przed zmianami,ale jeśli nie zepsuł mi się wzrok to Sportklub, który od paru miesięcy był w HD, jest znów w SD. Ktoś potwierdzi?

 

Też jestem przed zmianami.  SportKlub na liście jest z dopiskiem HD, natomiast TV informuje o rozdzielczości 576p. ?

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...