Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem że Szczecina. U mnie nie było zmiany numeracji kanałów. Mam dekoder ADB, doszło kilka programów, głównie zagraniczne, jakiś litewski, mam też TVP Gorzów. Jakość HD widocznie słabsza, szczególnie widać to na dużych ekranach (u mnie 55 cali QLED, seria 7 z 2019 roku). Kanały premium, czyli Canal+, HBO i Filmboxy, które najczęściej oglądam, na szczęście jakby najmniej straciły na jakości. Najgorsze jest to, że z tego, co widzę to Eleveny nie są w HD! Kanał sportowy w 2020 roku w SD! No żarty jakieś. Czy ktoś może potwierdzić, że Eleveny są w SD w całej Polsce, czy tylko w mojej lokalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paulus napisał:

Jestem że Szczecina. U mnie nie było zmiany numeracji kanałów. Mam dekoder ADB, doszło kilka programów, głównie zagraniczne, jakiś litewski, mam też TVP Gorzów. Jakość HD widocznie słabsza, szczególnie widać to na dużych ekranach (u mnie 55 cali QLED, seria 7 z 2019 roku). Kanały premium, czyli Canal+, HBO i Filmboxy, które najczęściej oglądam, na szczęście jakby najmniej straciły na jakości. Najgorsze jest to, że z tego, co widzę to Eleveny nie są w HD! Kanał sportowy w 2020 roku w SD! No żarty jakieś. Czy ktoś może potwierdzić, że Eleveny są w SD w całej Polsce, czy tylko w mojej lokalizacji?

 

Eleveny są nadal w HD, tylko z nazwy zniknął ten dopisek. Jednak to żadna nowość, ponieważ już wiele stacji usunęło dopisek HD ze swojej nazwy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Paulus napisał:

Strzała, ale w EPG, czy tam menu dekodera, jak jadę po kanałach to wszystkie, które są w HD, mają oznaczenie HD, a Eleveny nie mają. Nie mówię o logotypach! Poza tym jakość jest tragiczna na tych kanałach i jeżeli to jest HD to na Canal+ jest 8K.

 

Czego się spodziewałeś, skoro zjechali z bitratem o połowę? Teraz kanały HD mają niewiele większy bitrate, niż miały SD w Multimedii.

Dziwię się trochę, że na C+ tego nie widzisz. Ja widzę wyraźnie mniej ostry, rozmyty obraz. Porównywałem nawet na tym samym filmie nagranym pod koniec sierpnia i drugi raz we wrześniu na C+ Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulus Eleveny są w HD! Przestań patrzeć na logotypu czy to co jest napisane na pasku EPG. Nadawcy odchodzą od opisów HD, bo to jest dzisiaj standard.

Jaka jest jakość HD to już inna para kaloszy, to co oferuje Vectra to pseudo HD. W listopadzie kończy mi się umowa, po rozmowie z żoną zapadła decyzja, rezygnujemy z tego pseudo HD, żegnaj Vectro. Netflix, HBO GO, DVB-T w zupełności wystarczy, za tak fatalną jakość nie będę płacił ani złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o poranku taka wiadomość: 
"Drogi Kliencie,

Przepraszamy za ostatnie niedogodności w odbiorze telewizji cyfrowej.
Specjalnie dla Ciebie na kanałach 230-232 udostępniliśmy na 1 miesiąc pakiet Eleven. Po tym okresie kanały zostaną automatycznie wyłączone.

W przypadku chęci skorzystania z usługi po upływie powyższego terminu, prosimy o kontakt z infolinią sprzedażową 345 345 345.

Przepraszamy za utrudnienia i życzymy miłego oglądania.
 
Pozdrawiamy
Zespół Multimedia"

Ciekawe jakie mają "prezenty" dla abonentów z pełnym pakietem? Ktoś jeszcze dostał takiego maila, czy to efekt wypowiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie informacja, że ze względów technicznych harmonogram zmian uległ zmianie (miały być wprowadzone w dniach 9-10 września) co za tym idzie Państwa miejscowość nie miała wykonywanej zmiany w nadawanym sygnale. Na tą chwilę niestety nie jest nam znana data wykonania zmian lecz będą Państwo o tych zmianach informowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek dokonano zmian w mojej lokalizacji. No, faktycznie - spadek jakości obrazu jest zauważalny. Programy HD są jakby mniej ostre, rozmyte (choć nie ma tragedii). SciFi - zmieniony na HD - wygląda tak samo, jak wcześniej (być może to kwestia słabych materiałów filmowych). Natomiast programy SD, to jakiś dramat (na dużym ekranie wyglądają, jak w analogu)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobiła Multimedia tyle zamieszania że głowa boli. A wyjściowy komunikat z końca sierpnia mówił o podniesieniu kilku programów do jakości HD.

Niewiele miało to z prawdą, bo do HD podnieśli więcej programów (Polsat Seriale np)itp. Słowem też nie było, że właściwie to przeszliśmy do TV Vectra , tyle że pod nazwą Multimedia. Już mają opóźnienia w tych przekształceniach, kto wie czy nie potrwa to do końca roku.Show trwa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra narobiła takiego syfu, że to się w głowie nie mieści. Przyszli, wprowadzili swoją idiotyczną numerację, poupychali po kilkanaście kanałów na jednej częstotliwości, obniżyli bitrate, mamy obraz pseudo HD. Dla mnie to stanowczo za dużo, wytrzymam do końca listopada i żegnaj Vectro.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi ,czy jest w takiej sytuacji opcja ,aby wystosować skargę do UOKiK ?
Skoro operator w umowie gwarantuje kanały w jakości HD,to taką jakość ma zapewnić.Pobiera za taką usługę pieniądze.
Drugą sprawą jest to ,że fizycznie umowę zawieraliśmy z Multimedia a nie z Vectra.
Nie było żadnego aneksu do umowy , która formalnie zmieniła jedną ze stron umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grigorios Quedin napisał:

A mnie ciekawi ,czy jest w takiej sytuacji opcja ,aby wystosować skargę do UOKiK ?
Skoro operator w umowie gwarantuje kanały w jakości HD,to taką jakość ma zapewnić.Pobiera za taką usługę pieniądze.
Drugą sprawą jest to ,że fizycznie umowę zawieraliśmy z Multimedia a nie z Vectra.
Nie było żadnego aneksu do umowy , która formalnie zmieniła jedną ze stron umowy.

Dobrze mówisz, też jestem jak najbardziej za skargą... Jeżeli jakość się nie poprawi odchodzę do UPC... umowę mam do końca maja, więc jeszcze mają szansę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze do stycznia i prawdopodobnie po wielu latach ide do UPC. To co robi Vectra to skandal obraz Super SD, klatkowanie obrazu itp. Skarga do UOKiK powinna byc, nowy operator ma najgorszej jakosci uslugi TV.

@Pukus: Oni przez wiele lat nie poprawili jakosci swoim klientom, a sporo skarg bylo, to i teraz nie ma na co liczyc.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze bez zmian(oby jak najdłużej sądząc po Waszych wpisach odnośnie gorszej jakości obrazu),a jeśli dojdzie do zmian i faktycznie oczy będą bolały,to mam szczęście mieszkać w miejscowości w której mogę zerwać umowę bez kary(ta decyzja uokik odnośnie kilkunastu miasteczek) i zrobię to na pewno,nie będę płacił takiej samej kwoty jak dotychczas za gorszą jakość usług.Wezmę sobie neta od konkurencji,do tego naziemna tv i zaoszczędze wtedy ok 40 zł miesięcznie,które prawdopodobnie wydam na dostęp do kanałów sportowych przez internet.Bo reszta kanałów mnie nie interesuje w sumie.

Mam pytanie do tych co są po zmianach-czy prędkość/jakość internetu wkazuje jakieś zmiany również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, strzala napisał:

 

Czego się spodziewałeś, skoro zjechali z bitratem o połowę? Teraz kanały HD mają niewiele większy bitrate, niż miały SD w Multimedii.

Dziwię się trochę, że na C+ tego nie widzisz. Ja widzę wyraźnie mniej ostry, rozmyty obraz. Porównywałem nawet na tym samym filmie nagranym pod koniec sierpnia i drugi raz we wrześniu na C+ Premium.

Na C+ oczywiście też jest gorsza jakość,  ale te Eleveny to jest w ogóle żenada jakaś. Naprawdę byłem przekonany , że to jest w SD. Co do skargi do Uokik to spójrzcie na warunki umowy czy tam regulamin usługi gdzie jest pod gwiazdką małymi literkami napisane że programy mogą być w HD ale też w SD (przy elevenach tak jest) także marne szanse ?. Nic trzeba spadać i rozglądnąć się za konkurencją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...