Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zmigrują do Vectry to dostaną nowe kanały + jakość taka, jaką Vectra oferuje.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marciniozo napisał:

U nas, tzn. abonentów Multimedia, Vectra niedostępna. Ktoś już wcześniej napisał, że konfigurator usług przekierowuje z ich strony na MM. Sprawdziłem i tak jest.

Aktualnie w rozmowie z DUK przy przedłużeniu umowy też jest mowa o Multimedia.

Cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem cierpliwy i nigdzie mi się nie śpieszy...

Zresztą, do czego się spieszyć? Skoro Vectra oferuje słabszą jakość to lepiej mieć tą słabszą jakość w MM z cenami z Multimedia.

Edytowane przez marciniozo
poprawki
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to forum to nawet bym nie wiedział że coś takiego miało wogole miejsce przejęcie kogo czego chyba pieniędzy skoro będziemy i jesteśmy  cały czas klientami multimedii. U mnie w mieście nawet nie  ma śladu jakiegoś przejęcia zmiany numeracji czego kolwiek.

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekjot napisał:

W wiadomościach na ebok przyszło przypomnienie o zmianach. Warszawa do tej pory bez zmian.

 

możliwe iż Wwa w ogóle nie zmigruje na Vectre, chociaż to baaaardzo ryzykowny plan. Dla większości osób zainteresowanych mogę sprawdzić iż taka zmiana będzie. Póki co się nie zanosi

Edytowane przez Wybrany96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście tej pogorszonej jakości obrazu nie widzę. Natomiast gdybym miał jakieś przycinki to bym to natychmiast reklamował.

Oczywiście bitrate już nie jest stały i może to być różnie na różnych kanałach. Ja ogólnie byłem niezadowolony z jakości nawet przed zmianą.

Ja sporo rzeczy nagrywam. Oczywiście, żeby mieć pełne/dokładne porównanie trzeba by dokładnie ten sam program nagrać przed i po zmianą (mogę nawet spróbować to zrobić bo dużo rzeczy jest powtarzanych) ale powiedzmy że widzę jak zmieniła się średni bitrate po tym jak zmieniła się przeciętna wielkość nagrań.

 

Przed zmianą 25 minut programu typu "Polska z góry" z Planete+ zajmowało ok. 1470MB, teraz jest to ok. 1250MB więc jest to spadek ilości przesyłanych danych o jakieś 15%, nie jest to więc żadna sztywna połowa o której niektórzy tu mówią.

Tak jak wcześniej pisałem przed zmianą było to stałe ok. 9Mbit, teraz zmienia się dynamicznie pomiędzy ok. połową a maksimum tego co było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Leo73 napisał:

Czeka mnie przedłużenie umowy,do kwoty max 90 zł ugram Max box, HBO, eleven?

Jeszcze net,w tej chwili mam 60 mb.

Spokojnie z DUK po wypowiedzeniu. Nawet o lepszą ofertę zawalczysz.

 

ZerojedynkaX

Tak da radę w tej kwocie, oczywiście z DUK.

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są szanse, że aktywują kanały national geographic? Jestem ze Stargardu, sporo kanałów vectry nie działa dla abonentów multimediów, czy coś trzeba wykupić aby mieć wspomniane kanały z rodziny nat.geo?

 

Po zmianie również zauważyłem spadek jakości oraz przede wszystkim pojawiły się przycięcia. Kilkanaście lat temu miałem vectrę, właśnie z tego powodu zrezygnowałem. Zawsze mi się kojarzyli z częstymi awariami. Jeszcze za analogu pamiętam jak na początek weekendu przyszła burza, to wcinało kilka, kilkanaście kanałów, które dopiero technicy ponownie uruchamiali w poniedziałek. Od tamtego czasu związałem się z multimedią i naprawdę muszę dobrze sięgnąć do pamięci aby sobie przypomnieć awarie. Zupełnie inna jakość, nawet dbali o takie szczegóły jak nazwy kanałów, jak małą czcionką to małą, a nie w vectrze jak popadnie. W dodatku z bykami, np. viasat explorer z R na końcu, czy mtv dance dla club mtv. Mam 2 moduły na 2 tv, to co zauważyłem, to kanały się przełączają szybciej, ale ma to związek z tym, że są po prostu w niższej jakości.

 

Mogliby również zrobić porządek w kanałach analogowych, telewizyjnych i radiowych. Niewiele zostało, ale dużo jest pustych transmisji dla fm, podobnie dla analogowej tv. Na polsacie analogowym dźwięk przycina im od dłuższego czasu i nikt z tym nic nie robi. Na fm są puste przekazy po dawnych analogowych stacjach radiowych, takich jak rtl czy sunshine live i wiele innych.

 

Czy w ogóle rozważają dodanie dostępnej transmisji DAB+? Albo stworzenie własnego muxa/muxów ze stacjami radiowymi w formacie DAB+? Stacje radiowe biorą z satelity, zapomnieli dodać antyradio, które też jest w tej formie w postaci fta. Główny kanał rmf fm jakościowo jest beznadzieja, nie da rady tego słuchać, jest sztucznie podbarwiony, nie wiem skąd oni pobierają ten przekaz. Zupełnie jakby go brali z jakiegoś chińskiego radiobudzika nastrojonego na lokalną częstotliwość rmf fm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest gorszy koniec i kropka. Brak tej zylety przy HD no i SD to jedna wielka pixeloza. Dodatkowo jak u mnie spiepszyli Adventure HD i Discovery Life HD tak do tej pory obraz rwie tzw stopklatka, cos nie styka i nie wiadomo o co chodzi. Aby do stycznia i do widzenia.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...