Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wygląda na to, że kodery nie wyrabiają. Dotychczas coś takiego spotykałem w sieciach, gdzie sygnał był brany bezpośrednio z satelity bez żadnej rekompresji i ktoś źle przeliczył ile się rzeczy zmieści się w jednym muxie, ale najwidocznej przy tylu kanałach upchanych w VBR też się da takie coś zrobić ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak się ma zapchanie na maxa muxów do wielkiej ilości dubli występujących w Vectrze ? Przecież nie jest normalne aby dublować (nawet trzykrotnie) kanały i obniżać bitrate aby to wszystko upchać. Mniej dubli=większe bitrate i lepsza jakość obrazu. Ciekawe jak wyglądają programy 4K w Vectrze. Może u nich 4K to jest dobre HD w innych sieciach... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak się ma zapchanie na maxa muxów do wielkiej ilości dubli występujących w Vectrze ? Przecież nie jest normalne aby dublować (nawet trzykrotnie) kanały i obniżać bitrate aby to wszystko upchać. Mniej dubli=większe bitrate i lepsza jakość obrazu. Ciekawe jak wyglądają programy 4K w Vectrze. Może u nich 4K to jest dobre HD w innych sieciach...
Trzeba rozróżnić dwie rzeczy. Pierwsza to dublowanie kanałów HD i SD, praktycznie nikt już tego nie robi. Druga sprawa, to ten sam kanał kilka razy w EPG. To akurat stosuje wielu operatorów i to nie zajmuje dodatkowego miejsca, bo dany kanał jest nadawany raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

Tylko pytanie : po co ? Po co ten sam kanał kilka razy w EPG ? Komu to ma służyć ? Na pewno nie widzowi.

Nadawca obniża cenę za kanał lub nawet płaci operatorowi za lepsze spamowanie. Tylko tyle i aż tyle.

Edytowane przez maxio
Złe słowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda wsadzili mase dubli SD i HD wszystkie na innych muxach tylko 3x TVN 24 HD jest na jednym. W MM prawie wszystkie SD dawno znikly a teraz znowu jest ich wiele. U mnie Polsat News HD jest na 824, dodatkowo Zoom TV HD jest na 118 i 141 a powinien byc tylko jeden tak samo Eurosport 1 HD 108 i 205.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Grzechu27 napisał:

U mnie Polsat News HD jest na 824, dodatkowo Zoom TV HD jest na 118 i 141 a powinien byc tylko jeden tak samo Eurosport 1 HD 108 i 205.

 

Nie, nie powinien. Patrz na ulotkę Vectry, na 108, 110, 118 mają wolne miejsce właśnie na kanały promocyjne.

http://teleserwis.net.pl/vectra/epg.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...