Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, ZmusieK napisał:

tu link do plików z listą kanałów( w tymChanSort ) posortowanych dla Miniboxa. Listę z  numeracją MM 101-999 wrzucę jak tylko dostanę się do telewizora :-)

https://drive.google.com/drive/folders/1iwidIwqDmLQOrl_fXfiVRzCsLRWpgzww?usp=sharing

 

 

Dzięki działa!

Zgrałem swoją na kartę sd, posortowałem według Twojej zapisałem wrzuciłem na TV i ok. Problem tylko, że ja mam Maxbox i część kanałów mi wylądowała na końcu. Jakbyś wrzucił tą kompletną listę będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tim napisał:

Widzisz kolego, ja w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę ufać w jakieś anonimowe (bardziej lub mniej wiarygodne) dane, tylko mogę w każdej chwili odpalić tuner DVB-C (komputerowy lub stacjonarny) i widzę każde zmiany w sieci (tak jak np. ostatnią zmianę dosyłu TVP Polonii, o której Ty zielonego pojęcia nie miałeś).

N-I-E-S-A-M-O-W-I-T-E. Zmiana dosyłu TVP Polonii. Gruba rzecz. A teraz wracaj do ignorowanych :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, szakalq napisał:

 

Dzięki działa!

Zgrałem swoją na kartę sd, posortowałem według Twojej zapisałem wrzuciłem na TV i ok. Problem tylko, że ja mam Maxbox i część kanałów mi wylądowała na końcu. Jakbyś wrzucił tą kompletną listę będę wdzięczny.

Dorzuciłem listę MM w nazwie pliku Maxbox- nieposortowany. Daj znać czy zadziała.

 https://drive.google.com/file/d/1cQjz7vK8Soezj4z6pc4BkSJcbSXQCJnK/view?usp=sharing

14 minut temu, TomG napisał:

 

ID sieci po zmianach: 100 (Gdynia).

Parametry brałem ze strony MM. Spóbuję ze "100" może pójdzie szybkie skanowanie bo pełne trwa z 20 minut.Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fate napisał:

A jak ją posortować i czym wgrać?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

U Ciebie nie pójdzie z moim plikiem. Inne parametry(częstotliwości ) kanałów. Tu podaję link do instrukcji w tv:

https://www.multimedia.pl/strefa-produktowa/telewizja/Dokumenty-z-Dekodery/Strojenie-modułu-CAM-Panasonic-v2.pdf

Ja korzystam z programu Channel List PC Editor dla Samsunga i dziś pierwszy raz w użyciu ChanSort dla różnych modeli telewizorów.

Link:https://github.com/PredatH0r/ChanSort/releases/tag/v2020-08-27

Wgrymam na pendrivie ( eksport listy na pena , obróbka w pogramie na komputerze a później import na telewizor z pendriva ).

Edytowane przez ZmusieK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bugmenot napisał:

N-I-E-S-A-M-O-W-I-T-E. Zmiana dosyłu TVP Polonii. Gruba rzecz. A teraz wracaj do ignorowanych :D.

Ano niesamowite, bo nawet nie wiesz dlaczego dokonano tej zmiany w przeddzień przejścia TVP Polonii z SD na HD. I nie tylko taka zmiana dosyłu miała miejsce. Ale o tym nie przeczytasz w necie. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ZmusieK napisał:

Dorzuciłem listę MM w nazwie pliku Maxbox- nieposortowany. Daj znać czy zadziała.

 https://drive.google.com/file/d/1cQjz7vK8Soezj4z6pc4BkSJcbSXQCJnK/view?usp=sharing

Parametry brałem ze strony MM. Spóbuję ze "100" może pójdzie szybkie skanowanie bo pełne trwa z 20 minut.Dziękuję

 

Ta lista Maxbox nie działa, jest poprzestawiana radio jest od 1 do 15 później zaczyna się od 100 ale np. na 107 jest MTV music 24, 108 eurosport chyba, że ona tak dzownie wygląda po części poukładana czasami jakieś inny kanał sie trafi nie pasujący.

 

16 minut temu, Fate napisał:

A jak ją posortować i czym wgrać?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja mam panasonic et5e i u mnie działa weług tego:

ten program do edycji kanałów: https://github.com/PredatH0r/ChanSort

 

Instrukcja:

karta sd (u mnie przez pendrive nie działa) gdzie zakladasz katalog hotel.pwd
wkladasz do tv i po pytaniu o kod wpisujesz 4850, dostajesz liste kanalow na karacie.
nastepnie ja uzywam chansort an kompie wczytujesz listę  i sobie robie porzadek.

jak juz jestes gotowy to karta sd ponownie podpinasz do tv i kod 4851.

 

Przy wczytywaniu listy pyta się czy posortować według listy, wybieram ok i wczytuje listę, tą którą udostępnia @ZmusieK

Zapisuje zmiany iw rzucam na tv według instrukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szakalq napisał:

 

Ta lista Maxbox nie działa, jest poprzestawiana radio jest od 1 do 15 później zaczyna się od 100 ale np. na 107 jest MTV music 24, 108 eurosport chyba, że ona tak dzownie wygląda po części poukładana czasami jakieś inny kanał sie trafi nie pasujący.

 

 

 

 

bo to jest plik z pełną listą progamów, nieposortowanych wg numeracji MM wg załączonej listy:

https://www.multimedia.pl/strefa-produktowa/strefa-klienta/aktualnosci-i-konkursy/aktualnosci/dokumenty-z-aktualnosci/Nowa-numeracja-kanałow-MMP.pdf

Wg mnie straszny bałagan szczególnie w pierwszej setce .1-16 radio, od 100 tv.Dorzuciłem jeszcze listę z ChanSort.

Edytowane przez ZmusieK
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szakalq

to jest prawidłowa lista, Multimedia w swoim wykazie podaje tylko kanały dostępne w ich pakietach ale na liście są wszystkie kanały z Vectry. Multimedia nie może podać pozostałych kanałów, bo one nie są dostępne dla klientów MM.

Jak włączysz wyszukiwanie to znajdzie ci każdy kanał z tej listy: http://teleserwis.net.pl/vectra/epg.pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się nie zmienia? Numeracja jest taka jak w wykazie na stronie internetowej, dodatkowo TV wyszukuje pozostałe kanały które są w Vectrze.

Moduł nie ma wpływu na listę kanałów, możesz go sobie nawet wyciągnąć z TV, to twój TV odpowiada za wyszukanie kanałów. TV potrafią się różnie zachowywać, wszystko zależy od marki/modelu, trzeba sobie samemu radzić programikami, zgrywaniem na pena itp. Nie chcesz się w to bawić to bierzesz dekoder, który wyszukuje kanały za ciebie :). Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisałem, telewizor Panasonic. Wcześniej po wybraniu konfiguracji na Finlandię wyszukiwal listę taka sama jak miala MM. W tym momencie mam na 1 jakis kanal RT HD który de facto jest zakodowany. W oficjalnej liście mm zaczynają się kanały od 101 i tak nie mam. Cos strasznie s[beep]yli. Ale cóż pewnie poustawiam listę zgodnie ze swoimi potrzebami, co w/g mnie jest strata czasu bo nawet wcześniejszy epg byl całkiem ok

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie z[beep]ali, skoro w twoim tv trzeba kombinować z wyborem jakiejś Finlandii zamiast Polski tz. że masz do [beep] sprzęt. Żyjemy w Polsce a ty musisz wybierać Finlandię żeby ci kanały znalazł? Pretensje do Panasonica że oferuje na rynek PL sprzęt ze spapranym oprogramowaniem. Wyszukiwałem kanały na kilkunastu modelach Samsunga, Sony i nawet na Mancie kupionej w Tesco, nigdy nie miałem problemów. Takie kwiatki że trzeba było wybierać inne kraje miałem na kilku modelach LG i właśnie na którymś Panasonicu. Któryś producent to odwalił takie jaja, że jak się wybierało Polske to nie było dostępu do skanowania częstotliwości dvb-c, dosłownie to zablokowali, jak się zmieniło na kraj skandynawski lub Niemcy to działało.

Wyszukiwanie kanałów działa prawidłowo, znajduje kanały takie jak są w tym wykazie oraz te pozostałe z Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszukiwałem kanały u dwóch sąsiadów no i u mnie, w sumie 6 TV, 3 Samsungi, 2 Sony i 1 Manta, na każdym kanały zostały wyszukane poprawnie. Pełne wyszukiwanie, nie podawałem żadnych parametrów.

 

Vectra dzisiaj zrobiła ogromne zmiany, pozmieniali zawartość poszczególnych muxow a co za tym idzie pozmieniały się też częstotliwości nadawania poszczególnych kanałów. Twój TV jak widać nie do końca to "rozumie" :).

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepsze te duble np. Eurosportu 1 czy Comedy Central, to nie są wirtualne kanały jak często zdarza się na satelicie. To są oddzielne kanały na zupełnie innych częstotliwościach dodatkowo zajmujące miejsce i tak już zapchanych muxów :( 

Dodatkowo jeszcze są te duble SD. MM sobie z nimi poradziła, bo w zasadzie wszystkie pousuwała, to teraz wraz z Vectrą znowu powróciły...

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja jakiegoś drastycznego pogorszenia jakości nie zauważyłem. Fakt, oglądam to na 40 calach, ale dla mnie jest bardzo podobnie jak było w MM.

 

Bardziej irytuje mnie, że nie działa mi część kanałów. Wyskakuje komunikat o braku uprawnień. Chyba dzisiaj napiszę do MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szakalq napisał:

Faktycznie jest wszystko ok, wyłączyłem duble, trochę poprzestawiałem, radio na koniec, te Vectry kanały usunąłem i w końcu wygląda to jakoś.
Dzięki za listę!
 

Proszę bardzo. Teraz w przypadku zmiany na liście wystarczy przeskanować w tv konkretną częstotliowość ręcznie. Najbliższą okazją może być podniesienie TV Polonia do HD :-).

Szakalq - wal śmiało jeżeli bedziesz czegoś potrzebował w kwesti MM  - zmusiek@interia.pl

Miłego oglądania,

 

Metodą prób podaję parametry dla Gdyni do szybkiego skanowania listy kanałów w telewizorze dla modułów CAM:

sieć: auto

częstotliwość: 410000 kHz (tam gdzie Polonia 1 i plansze Vectra Info )

modulacja: 256 QAM

szybkość transmisji: 6875 kS/s

Edytowane przez ZmusieK
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy nie mogła vectra zrobić normalnego kodowania w dwie strony. Bo pewnie teraz jest tak że kanały na które licencje ma multimedia a nie ma vectra to widzą znowu klienci vectry zakodowane. Polsat Seriale HD jest w multimedii bo o dziwo działa? 

Edytowane przez piotreksuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się z tej zmiany. Gdyby nie Vectra to podnoszenie jakości do HD trwało by w Multimedii latami. A tak mamy prawie wszystko w dużej rozdziałce. No i dużą szansę na rozszerzenie oferty. Podejrzewam że zmienne bitrate w zależności od treści obrazu stosuje wiele operatorów. Biznes jest biznes. Upchać ile się da , widz przeciętny nie zauważy. Już się przyzwyczaiłem do tej zmiany i czekam na następną. Może jeszcze w tym roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...