Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Fate napisał:

Panasonic tx42as600 bodaj straszna padaka, pisal powyżej ktoś o plikach z listami, u mnie też zadziała?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

byś musiał mieć plik ze swojej lokalizacji. Inne częstotliowości programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo duża dynamika bitrate, ale moim zdaniem minimum mają ustawione zbyt nisko. 

Przykład z tenisa na Eurosport. Jest scena bardzo statyczna, gdzie zawodniczka przygotowuje się do serwisu, na ekranie w zasadzie nie ma ruchu wtedy. Kompresja jest taka, że nawet dookoła napisów reklamowych są tzw. duszki. Twarzy nie jesteś w stanie rozpoznać. To trochę tak wygląda jak masz jpga za bardzo skompresowanego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, szakalq napisał:

Ja mam Panasonica starego, to nie będzie pasować. Kiedyś coś można było kombinować z tą lista i przerabiać jakimś programem, ale nie chce mi się w to bawić.
Zaraz kończy mi się umowa i jak zostanę to wezmę dekoder, ale najpewniej przejdę do innej sieci.

 

edit: ten program do edycji kanałów: https://github.com/PredatH0r/ChanSort

 

Instrukcja:

pendrive usb gdzie zakladasz katalog hotel.pwd
wkladasz do tv i po pytaniu o kod wpisujesz 4850, dostajesz liste kanalow na kluczu.
nastepnie ja uzywam chansort i sobie robie porzadek. jak juz jestes gotowy to klucz ponownie podpinasz do tv i kod 4851.
 

tu link do plików z listą kanałów( w tymChanSort ) posortowanych dla Miniboxa. Listę z  numeracją MM 101-999 wrzucę jak tylko dostanę się do telewizora :-)

https://drive.google.com/drive/folders/1iwidIwqDmLQOrl_fXfiVRzCsLRWpgzww?usp=sharing

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kingofsouth napisał:

No nie wiem czy masz sygnał Vectry jak u mnie jest co innego niż to co tu piszecie. :D

Jakie 12 Mb dla 4K? Chyba u was :P

 

 

Muxy są chyba takie same dla abo Vectry i MM teraz. Trzeba byłoby sprawdzić jaki jest QAM i szerokość muxa z kanałami 4K, bo jeśli standardowa to gdy nadają tam dwa kanały 4K i jeden HD to nie ma szans na 25 Mbps per kanał. Co najwyżej jakieś ~16-17. Możliwe więc, że Vectra daje lepszą jakość przez Internet niż przez dekoder. Tylko też kwestia czy źródłem tutaj nie jest sygnał z kabla... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michaelis napisał:

strzała zrób pomiar jeszcze na kilku kanałach HD. Pogorszenie widać gołym okiem, jak są dynamiczniejsze sceny, na statycznych aż tak tego nie widać.

 

Tu zrobiłem jedno zdjęcie - pomiar ok. 30s. Max wyszło takie jak średnia w Multimedii z tym że w MM dynamika była bardzo mała.

https://ibb.co/fHLpjM0

Będę miał chwilę, to zrobię więcej, może nawet wszystkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kingofsouth napisał:

Kolego najlepsza jakość to mam  nie w Vectrze a w PC+ (Canal+4K HDR)

Tyle :mrgreen:

Jeżeli już piszemy o porządnej jakości, to tak naprawdę jej w kablówce nie uświadczymy.

Do jakości 4K to mam odtwarzacz BluRay UHD z HDR i DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bugmenot napisał:

Ja mam to potwierdzone organoleptycznie (zresztą pomiarów dostąłeś już więcej).

I nie przeżywaj już tak kolejny miesiąc, że bardziej ufam digitalbitrate niż Twoim opowieściom z mchu i paproci, nie warto :).

Widzisz kolego, ja w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę ufać w jakieś anonimowe (bardziej lub mniej wiarygodne) dane, tylko mogę w każdej chwili odpalić tuner DVB-C (komputerowy lub stacjonarny) i widzę każde zmiany w sieci (tak jak np. ostatnią zmianę dosyłu TVP Polonii, o której Ty zielonego pojęcia nie miałeś).

A dane z digitalbitrate, którym tak ufasz i którymi się tak ekscytowałeś coś szybko wyparowały po zaledwie kilku dniach ("not received since 2020-08-09"). :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ZmusieK napisał:

tu link do plików z listą kanałów( w tymChanSort ) posortowanych dla Miniboxa. Listę z  numeracją MM 101-999 wrzucę jak tylko dostanę się do telewizora :-)

https://drive.google.com/drive/folders/1iwidIwqDmLQOrl_fXfiVRzCsLRWpgzww?usp=sharing

 

 

Dzięki działa!

Zgrałem swoją na kartę sd, posortowałem według Twojej zapisałem wrzuciłem na TV i ok. Problem tylko, że ja mam Maxbox i część kanałów mi wylądowała na końcu. Jakbyś wrzucił tą kompletną listę będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...