Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Wkurza duża ilość dubli ,np.TV4,TVP1 i 2, Discovery aż w 3 miejscach: 2xHD i 1xSD, itp itp. Programów 270 z czego 1/3 to zakodowane lub duble. Ręce opadają, a już taka przejrzysta była lista Multimedii. Ale zadowolony jestem z dużej ilości programów HD. Nawet nie napisali że Polsat Seriale bedzie w HD a jest. Dali ciała z tym TTV. Niby jest też w HD a zakodowany. W SD odkodowany tak jak był.No i TVP Kultura w HD ! Jedyny program TVP który oglądam. Vectra ma też 4 programy UHD (4K). Może kiedyś dadzą moduły 4K i odkodują (na liście je mam). W końcu niech mój telewizor 4K pokaże swoj pazur.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni już zmiana. Trwa pełne wyszykiwanie kanałów i troche to potrwa. Opcja wyszukiwania szybkiego nie zadziałała.

Wynik 250 tv, 16 radio, analog 32 +4 muxy DVBT,dodatkowo tvp3 Olsztyn

Poza MiniBoxem świci Comedy Central i Stopklatka,Polsat Sport,zakodowali TVP Sport HD.

Edytowane przez ZmusieK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zmianą miałem szybkość symboli 6900. A teraz 6850. Info odczytane z menu telewizora "Informacja o sygnale". Nie wiem czy ta szybkość zmniejszona o 50 ma wpływ na obraz. Nie znam się na tym. A bitrate nie umiem odczytać, chyba nie ma takiej informacji w menu TV. Może ktoś mądrzejszy mnie uświadomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel napisał:

Przecież telewizor po swojemu skanuje częstotliwości.Numeracja MM nic mu do tego.

 

Mój tv układa listę według LCN Multimediów i wszystkie zmiany robi z automatu jak na dekoderze. Może dlatego zalecają wyszukiwanie kanałów ponieważ opcja pobierania/aktualizacji jest nieaktywna i sam ją musiałem włączyć, inaczej w przypadku DVB-T tu nie ma opcji wyłączenia LCN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, maks27 napisał:

@RICK SANCHEZ Kino TV przecież jest w HD na 151 przed zmianami.

Chyba Kino Polska, a na 152 było Kino TV

58 minut temu, MrB napisał:

A w którym pakiecie w MM masz Fox, BBC, NG czy Eleven 4? ???

No dlatego ta zmiana jest bez sensu, po co mi kanały których nie ma w MM, a są w Vectrze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, to wydaje mi się, że po zmianach zmniejszył się bitrate na wszystkich kanałach. W MM dobre kanały HD miały około 10 Mbps. Teraz max, który zaobserwowałem to ok. 6 Mbps. Co prawda jest bardziej zmienny, więc być może ten spadek nie będzie skutkował zauważalnym pogorszeniem jakości.

A tu dowód na przykładzie Canal+ Premium https://ibb.co/LkQvx3x

Edytowane przez TomG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem naocznie też widać, że jest gorsza jakość.

To jest masakra co pokazałeś na screenie. W Vectrze trzeba za takie guano płacić więcej niż w Multimedii? Ktoś tam nieźle odleciał. Jak już ktoś wyżej napisał, takie coś powinno być karalne.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bugmenot napisał:

Przecież wielokrotnie było pisane na forum, że Vectra ma bardzo słabą jakość HD, 3,7 Mbps na C+ Premium, które pokazał @TomG tylko to ostatecznie potwierdza.

Było, ale jakoś nie przyszło mi do głowy, że to może być aż 2x mniejszy bitrate niż w Multimedii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maks27 napisał:

 

Mój tv układa listę według LCN Multimediów i wszystkie zmiany robi z automatu jak na dekoderze. Może dlatego zalecają wyszukiwanie kanałów ponieważ opcja pobierania/aktualizacji jest nieaktywna i sam ją musiałem włączyć, inaczej w przypadku DVB-T tu nie ma opcji wyłączenia LCN.

W moim Panasie mam skanowanie ręczne i automatyczne.Telewizor skanuje częstotliwości w gorę a kanałom nadaje numeracje od 1 w górę. Mowa ofc o liście głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, strzala napisał:

Było, ale jakoś nie przyszło mi do głowy, że to może być aż 2x mniejszy bitrate niż w Multimedii.

 

Patrząc na to jak mają upakowane muxy (nawet 9-10 kanałów HD na jeden, ktory mieści niecałe 40 Mbps) to takich bitrate trzeba się spodziewać, a teraz jeszcze musieli dołożyć trochę kanałów z MM do siebie, ciekawe ile poszło na nowe a ile dopakowano do istniejących paczek...

Ja byłem abo Vectry jakoś od 2010 do 2014 i pamiętam ten szok "po modernizacji", kiedy nawet logotypy były niewyraźne na niektórych kanałach i dyskusję z monterem, który tam coś u mnie wymieniał w okablowaniu, że HD wygląda jak dobre SD na kanałach typu Nat Geo. Potem to trochę poprawili, ale szału nadal nie było.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel kolega też ma Panasa i układa kanały według listy MM, a naziemną DVB-T już miesza za każdym razem inna kolejność. Jedyny problem był żeby widział pasmo DVB-T jest ustawiony na Szwecję i wtedy sam pilnuje zmian na liście kanałów i koryguje ją niezauważalnie dla użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeżeli na liście MM Discovery Life HD  ma numer jeden a Test 7 numer dwa tak na szybko dla przykładu to mój też układa wg listy operatora.Jednak nie sądzę żeby tak było.

Pasmo DVB-T skanuje bez kombinacji ze zmianą kraju też od najniższego w górę. Dokładnie tak samo jak przy analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...