Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Tim napisał:

17 sekund nagrania, na dodatek wykonane w nie wiadomo jakim momencie (być może podczas sceny statycznej, albo na napisach końcowych), to rzeczywiście próbka dowodząca jak Vectra źle nadaje kanały HD. :wink:

 

Zrobię Ci więcej próbek na sporcie. W Multimedii kanały C+ miały bitrate ok. 10Mb, kanały HD od TVP podobnie, Eleven ok 8Mb. 

Oglądam własnie tenis na Eurosport 1 HD i średni bitrate wychodzi ok 3,5Mb. Z dalsza nawet twarzy zawodniczek nie da rady rozpoznać takie rozmazane.

Edytowane przez strzala
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tim napisał:

17 sekund nagrania, na dodatek wykonane w nie wiadomo jakim momencie (być może podczas sceny statycznej, albo na napisach końcowych), to rzeczywiście próbka dowodząca jak Vectra źle nadaje kanały HD. :wink:

Nie chcę niczego udowadniać. Mi wystarczy to co widzę. Mogę zrobić dłuższe testy. Ale po co? W MM nie pamiętam MUXów po 14 programów. Idą w ilość, a nie jakość. Fakt, mają też w Vectra MUX z 3 programami (Eleven Sports 1 4K, INSIGHT TV, RT HD) ale nie ocenię, bo żaden nie dostępny dla nas. To trochę wygląda na przygotowanie do łagodnego przejścia z abonentów z jednej spółki do drugiej.

A wrzucanie radia na początku listy to już całkiem niezrozumiały dla mnie pomysł... Jak chcę posłuchać radia, to włączam radio. :)

  • Popieram 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TomG napisał:

Nie chcę niczego udowadniać. Mi wystarczy to co widzę. Mogę zrobić dłuższe testy. Ale po co? W MM nie pamiętam MUXów po 14 programów. Idą w ilość, a nie jakość. Fakt, mają też w Vectra MUX z 3 programami (Eleven Sports 1 4K, INSIGHT TV, RT HD) ale nie ocenię, bo żaden nie dostępny dla nas. To trochę wygląda na przygotowanie do łagodnego przejścia z abonentów z jednej spółki do drugiej.

A wrzucanie radia na początku listy to już całkiem niezrozumiały dla mnie pomysł... Jak chcę posłuchać radia, to włączam radio. :)

jest to początek do ujednolicenia ofery, pozostanie kwestia zakończenia lub zminy umów z nadawcami.

Do końca październka muszę przyjrzeć się ich działaniom gdyż jestem z miejscowości gdzie muszą odsprzedać jedną z sieci . Tylko która to będzie MM czy Limes. W grudniu będę musiał wybrać . Dodatkowo upc, pro-internet, satelita, Orange ma tylko łącze 20Mb po kablu w mojej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chodziło mi o to, że nie wierzę, iż Vectra ostro przycina bitrate, ale o to, że taka próba nie jest żadnym dowodem, że bitrate video Canal+ Premium wynosi 3,7 Mbps. Tym bardziej, że przecież @TomG sam pisałeś, że bitrate video jest bardzo dynamiczny. :wink:

@bugmenot zarzucił mi kiedyś, że próbka 1 min - dowodząca, że bitrate audio (statyczny!) na kanale Kino Polska Muzyka w UPC wynosi 224 kbps, go nie przekonuje. Cóż, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, strzala napisał:

Na zakodowanych kanałach też można podejrzeć bitrate. Obecnie to jest średnio ok. 12Mb na Eleven 1 4K. 

Zgadza się. Czyli dobre HD z czasów MMP ;) Przed chwilą reklamy na TVN HD średnio jakieś 2,5 Mb. Chwilowo nawet od 1,9 do ok 10 Mb. Wcześniej nie schodziło poniżej 9 Mb. I tyle w tym temacie. Ale spoko - z daleka i tak większość nie zobaczy różnicy. Na szczęście nie samą TV człowiek żyje.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Panasonica z 2012 roku i dotychczas musiałem mieć ustawiony telewizor na finlandię by mieć takie ustawienia jak miała MM. Po tej zmianie całkowicie nie mam tej listy co MM daje, już bym przebolał od numeru 101, ale teraz to jakaś masakra jest ;/
Mam ten sam problem. Syf straszny się zrobił, kolejność kanałów idiotyczna, ja wybierałem Szwecję i też było ok. Teraz sprawdzałem i Polska, Szwecja i jest [beep] na liście kanałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale 4K bitrate 12Mbps? Tyle to było na niektórych kanałach HD w Multimedia! Obraz jest gorszy i to nie podlega nawet dyskusji. Na jednym z muxow naliczyłem kilkanaście kanałów, no ludzie z czym do ludzi? W MM to było nie do pomyślenia! Vectra idzie w ilość a nie jakość! Szybko zatęskniłem za Multimedia :(

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Syf straszny się zrobił, kolejność kanałów idiotyczna, ja wybierałem Szwecję i też było ok. Teraz sprawdzałem i Polska, Szwecja i jest [beep] na liście kanałów.
Juz sprawdzałem na kilku lokalizacjach i lipa, jak Ci się uda przejść na ustawienia z listy MM to proszę daj znać, albo ktoś inny może jak ma taka sama sytuacje to dajcie znać. Ja zapamiętałem Finlandię bo był technik kilka lat temu i śmialiśmy się ze Finlandia dobra na wszystko hehe

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szakalq napisał:
Godzinę temu, Fate napisał:
Mam Panasonica z 2012 roku i dotychczas musiałem mieć ustawiony telewizor na finlandię by mieć takie ustawienia jak miała MM. Po tej zmianie całkowicie nie mam tej listy co MM daje, już bym przebolał od numeru 101, ale teraz to jakaś masakra jest ;/

Mam ten sam problem. Syf straszny się zrobił, kolejność kanałów idiotyczna, ja wybierałem Szwecję i też było ok. Teraz sprawdzałem i Polska, Szwecja i jest [beep] na liście kanałów.

a jaki masz TV ? Ja mam plik do wgrania do tv na Samsung, lokalizacja Gdynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ZmusieK napisał:
a jaki masz TV ? Ja mam plik do wgrania do tv na Samsung, lokalizacja Gdynia

Ja mam Panasonica starego, to nie będzie pasować. Kiedyś coś można było kombinować z tą lista i przerabiać jakimś programem, ale nie chce mi się w to bawić.
Zaraz kończy mi się umowa i jak zostanę to wezmę dekoder, ale najpewniej przejdę do innej sieci.

 

edit: ten program do edycji kanałów: https://github.com/PredatH0r/ChanSort

 

Instrukcja:

pendrive usb gdzie zakladasz katalog hotel.pwd
wkladasz do tv i po pytaniu o kod wpisujesz 4850, dostajesz liste kanalow na kluczu.
nastepnie ja uzywam chansort i sobie robie porzadek. jak juz jestes gotowy to klucz ponownie podpinasz do tv i kod 4851.
 

Edytowane przez szakalq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry z dekodera Eleven Sports 1 4K są takie same jak w usłudze Online.

Nie mniej nie więcej. Jak MM zmieni parametry do tego co jest w Vectrze wtedy możecie biadolić :P

Piłka jest po stronie waszego operatora nie Vectry. Tyle i aż tyle. Miłej nocy wam życzę :mrgreen:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra upchała po kilkanaście kanałów na jednej częstotliwości, jeszcze wczoraj u nas było ok. Kilkanaście kanałów na jednym muxie - każdy wie że to się wiąże z obciętym bitratem. Vectra Online to nie to samo co sygnał w kablu!

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tim napisał:

17 sekund nagrania, na dodatek wykonane w nie wiadomo jakim momencie (być może podczas sceny statycznej, albo na napisach końcowych), to rzeczywiście próbka dowodząca jak Vectra źle nadaje kanały HD. :wink:

Ja mam to potwierdzone organoleptycznie (zresztą pomiarów dostąłeś już więcej).

I nie przeżywaj już tak kolejny miesiąc, że bardziej ufam digitalbitrate niż Twoim opowieściom z mchu i paproci, nie warto :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...