Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Od razu widziałem że jakość nie jest taka jak w MM, w takim razie papa Vectro, moja umowa na TV dobiega końca.

To co pokazał TomG to jest szok, jak można ściąć bitrate o połowę!!!!! Kanały SD powinny mieć bitrate 4Mbps a nie HD! Vectra najgorsza kablówka, czułem że to się tak skończy. Narzekanie ludzi na jakość dtv nie była przypadkowa! 

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pawel napisał:

Ciekawe w jakim modelu Panasa. Może gdybym ID sieci jakieś wpisał tez by skanował po liście operatora.U mnie jest Auto i lista operatora nie ma znaczenia.

W Panasie masz przy automatycznym strojeniu na samym dole coś takiego jak POZYCJA LCN i jak to sobie ustawisz na AUTO to masz numerację operatora. Możesz a nawet powinieneś to wyłączyć bo wtedy dużo wygodniej się ustawia kolejność programów wg własnej preferencji. W przypadku dodania przez operatora nowego programu możesz ustawić powiadomienie o nowym kanale. Wtedy wystarczy zrobić tylko aktualizację listy i doda nowe programy na końcu listy. Tak przynajmniej jest w Panasach z serii DX600 i FZ800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asdfg nie ma takiej opcji Pozycja LCN.Widocznie mam za stary telewizor (plazma 20212):D Nie przeszkadza mi to, bo tv to tylko dodatek w MM.Umowę mam tylko na net. W Kaliszu od dzisiaj również nowa lista kanałów. Większość kanałów z multipleksów naziemnych odkodowana.W tym niektóre w HD. Gdyby tak miało pozostać dublowanie DVB-T w paśmie VHF faktycznie  byłoby zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego nie da się oglądać. Moje oczy płaczą... Przy szybszych zmianach scen widać pikselozę. Ponadto zerknijcie sobie na TVP Rozrywka. Tu polecieli z jedną ścieżką audio - 96 kbps - dźwięk jak z telefonu. :) Nie wiem, czy (i czym ) przekonają mnie do wycofania wypowiedzenia. Tu już niska cena niewiele pomoże.

To już OrangeTV na Android TV po Internecie (mam na testach) wygląda lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zerojedynkaX napisał:

Powinni tak zrobić jak w UPC , gdzie 34 kanały są odkodowane (większość w HD) i stanowią podstawowy pakiet możliwy do odbioru kablem UPC bez dekoderów i modułów CAM. A transmisja DVB -T staje się zbędna.

Polecam.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie lepsze oczy , ale ja żadnej tragedii na 55 calach nie widzę. Ogólnie jest podobnie jak było, może na niektórych programach coś trochę gorsza ostrość, ale oglądałem teraz TVP HD i nie widzę różnicy z poprzednim stanem. Fakt,sportu nie oglądam, tylko filmy, może dlatego.

Może mi ktoś podpowie jak sprawdzić bitrate w TV bo nie wiem. Jakiś przyrząd,miernik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TomG napisał:

 

To już OrangeTV na Android TV po Internecie (mam na testach) wygląda lepiej.

Orange testuje nową usługę?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zerojedynkaX napisał:

Może macie lepsze oczy , ale ja żadnej tragedii na 55 calach nie widzę. Ogólnie jest podobnie jak było, może na niektórych programach coś trochę gorsza ostrość, ale oglądałem teraz TVP HD i nie widzę różnicy z poprzednim stanem. Fakt,sportu nie oglądam, tylko filmy, może dlatego.

Może mi ktoś podpowie jak sprawdzić bitrate w TV bo nie wiem. Jakiś przyrząd,miernik ?

 

Też mam 55 cali i gołym okiem widać gorszą jakość. Pewnie z czasem oko przywyknie do tego szemranego HD, niesmak jednak pozostaje. Kto ma  u siebie konkurencję  pewnie zastanowi się grubo, zanim przedłuży umowę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...