Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Info jakie podał o bitrate kanałów kolega TomG to jest porażka. Kanały HD, nie wspomnę, że premium z bitrate na poziomie 4Mb/s...

Tak, tak, wiemy, że cyferki to nie wszystko, ale taki poziom to jest dobry do SD a nie do HD! Zresztą i te 8Mb/s, które było to też szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zerojedynkaX napisał:

Redukcja szumów tylko pogarsza obraz i wszędzie zalecają to wyłączyć.

 To nie jest typowa redukcja szumów, a wygładzanie ekranu. Sony ma to chyba najlepiej zaimplementowane. Naprawdę poprawia obraz, jeśli trochę nie domaga. Cudów nie sprawi ale naprawdę to działa.

Mam 55XF9005 i choć pewnie moja żona nie zauważy róznicy, to jednak spadek jakości jest faktem. A miało być tak pieknie  :)

Edytowane przez kowjanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukimann napisał:

Orange testuje nową usługę?

Tak, testy trwają od zeszłego roku. Na ten moment wygląda to już nieźle i patrząc na postępy, to pewnie w przyszłym roku uruchomią komercyjnie. To takie rozszerzenie ich tvgo.orange.pl 

Do odbioru wystarczy telewizor z AndroidTV (lub jakiś MiBOX) albo ich przystawka (okrojony box, ale z fajniejszym pilotem). Część kanałów jest dostępna tylko na Internecie FFTH Orange, ale zdecydowana większość jest osiągalna z Internetu od dowolnego dostawcy. Prawdopodobnie będzie to na potrzeby usługi multiroom, a nie jako samodzielna usługa. Więcej znajdziesz na forach Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zerojedynkaX napisał:

Uświadom nas o co chodzi Jose arcadio  ?

Jeszcze o tej "redukcji szumów". Cytat z testu tv na portalu HDTV:

"Z mojej perspektywy najciekawszymi funkcjami są “rozdzielczość, oraz “łagodna gradacja”. Pozwalają one uwypuklić niektóre walory obrazu i zamaskować niedoskonałości przy słabym sygnale."
Źródło: hdtvpolska.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowjanko w punkt!

Wiele osób kupiło telewizory 4K w rozmiarze 55 cali i większe. Oczywiście dobrą jakość to trzeba sobie włączyć z odtwarzacza BluRay UHD.  Jednakże kablówka też powinna na przyzwoitym poziomie nadawać. Niestety nie każdy ma możliwość zmiany operatora, montażu anteny Sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Panasonica z 2012 roku i dotychczas musiałem mieć ustawiony telewizor na finlandię by mieć takie ustawienia jak miała MM. Po tej zmianie całkowicie nie mam tej listy co MM daje, już bym przebolał od numeru 101, ale teraz to jakaś masakra jest ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały odkodowne we wrześniu w Vectrze ( i chyba również w MM ) : CC hd, AXN HD, SPORTKLUB HD, EUROSPORT 1.

Własną listę już ułożyłem ale muszę rozgryźć opcję szybkiego skanowania gdyż pełne za długo trwa. Wisywanie ID, SR 6850,6875,6900 nic nie daje,modulacja 64 ( w MM było 256 ) QAM też bez rezultatu.

Domyślne parametry wyszukiwania dla użytkowników CAM dla Gdyni:
 
 
Częstotliwość początkowa: 370MHz (370000kHz)
 
Częstotliwość końcowa: 858 MHz (858000kHz)
 
Przepływność/Szybkość transmisji/Symbol rate: 6900
 
ID sieci: 6072 lub 1*
Edytowane przez ZmusieK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZmusieK napisał:

Kanały odkodowne we wrześniu w Vectrze ( i chyba również w MM ) : CC hd, AXN HD, SPORTKLUB HD, EUROSPORT 1.

Własną listę już ułożyłem ale muszę rozgryźć opcję szybkiego skanowania gdyż pełne za długo trwa. Wisywanie ID, SR 6850,6875,6900 nic nie daje,modulacja 64 ( w MM było 256 ) QAM też bez rezultatu.

Domyślne parametry wyszukiwania dla użytkowników CAM dla Gdyni:
 
 
Częstotliwość początkowa: 370MHz (370000kHz)
 
Częstotliwość końcowa: 858 MHz (858000kHz)
 
Przepływność/Szybkość transmisji/Symbol rate: 6900
 
ID sieci: 6072 lub 1*

 

 

może ktoś ma dla Częstochowy?

Edytowane przez Fate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale i tak nic w sumie to nie daje, i tak po przestrojeniu nie otrzymuję układu, który podaje MM na stronach https://www.multimedia.pl/strefa-produktowa/strefa-klienta/aktualnosci-i-konkursy/aktualnosci/dokumenty-z-aktualnosci/Nowa-numeracja-kanałow-MMP.pdf

 

Wcześniej problemu nie było, teraz odwalili manianę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

Vectra ma bardzo słabą jakość HD, 3,7 Mbps na C+ Premium, które pokazał @TomG tylko to ostatecznie potwierdza.

17 sekund nagrania, na dodatek wykonane w nie wiadomo jakim momencie (być może podczas sceny statycznej, albo na napisach końcowych), to rzeczywiście próbka dowodząca jak Vectra źle nadaje kanały HD. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...