Jump to content

Tim

Users
 • Content Count

  1100
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutralna

About Tim

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tim

  UPC

  To najwidoczniej taka forma "nagrody " za to, że abonent chce płacić operatorowi wyższy miesięczny rachunek. Kiedyś, za czasów analogu taka opłata była pobierana, gdy abonent schodził z pakietu wyższego na niższy, ale nigdy na odwrót. Swoją drogą mi UPC samo, w ramach podwyżki, podwyższyło pakiet Select do Max oraz internet 150/10 Mbps do 300/20 Mbps za dodatkowe 6 zł miesięcznie do obecnie opłacanego abonamentu (oczywiście bez żadnych kosztów aktywacji). Co więcej, mam czas do września, aby zdecydować czy godzę się na tę podwyżkę, czy nie. W przypadku jej odrzucenia parametry usług oraz abonament wracają do warunków sprzed podwyżki. I powiem szczerze, że jeszcze nie wiem co zrobię. Z jednej strony dotychczasowy pakiet TV jak i prędkość internetu w zupełności mi wystarczały. Z drugiej strony to tylko 6 zł więcej miesięcznie, a następnym razem może przyjść pisemko o podwyżce, ale już bez bonusów.
 2. Tim

  Polsat

  Był czas, że TVP także emitowała polsatowską kolorową wersję cyklu "Jak rozpętałem II wojnę światową" jak i "Samych swoich". A także w Super Polsacie. Natomiast na kanałach TVP to już dawno nie widziałem emisji - nawet w wersji czarno-białej.
 3. Tim

  UPC

  Tak, nSport+ udostępniony jest promocyjnie w pakiecie Select do 24.04.2019 r.
 4. Tim

  UPC

  Za czasów analogu w niektórych regionach UPC był świadczony tzw. pakiet angielski. Programy były kodowane i możliwe do odbioru na dekoderach General Instrument, które wówczas służyły abonentom pakietów Canal+ i HBO.
 5. Tim

  UPC

  I jeszcze TVP Info. Te duble SD prawdopodobnie zostaną do czasu, aż UPC zdejmie filtry we wszystkich swoich skrzynkach. Wersje HD, choć odkodowane, porozrzucane są po różnych MUX-ach - także tych ulokowanych w górnym paśmie. Wersje SD skupione są natomiast na MUX-ach ulokowanych w dolnym paśmie (114 - 226 MHz). Te częstotliwości filtry dolnoprzepustowe przepuszczają.
 6. Tim

  TVR

  Sprawę olbrzymiego logotypu na wersji SD poruszaliśmy w tym temacie już przeszło 2 lata temu (od kiedy MWE przejął ten kanał). @PowerTV obiecywał, że nastąpi zmiana. Niestety na obietnicach się skończyło. Może teraz, gdy kanał wszedł na satelitę, logotyp zostanie wreszcie pomniejszony?
 7. Tim

  MUX VIII

  Po pierwsze pasmo VHF jest właśnie bardziej podatne na zakłócenia od pasma UHF (i to nie tylko w przypadku telewizji naziemnej, ale także i kablowej), a po drugie odbiór zawsze uzależniony jest od lokalnych warunków odbiorczych. Jeden może mieć odsłonięty kierunek na drodze do stacji nadawczej i do poprawnego odbioru wystarczy mu jakaś prosta antena z symetryzatorem, a nawet kawałek drutu (jak mieszka blisko stacji nadawczej). Inny z kolei może mieć zasłonięty kierunek przez bloki, wzgórza, las czy inne przeszkody i do poprawnego, stabilnego odbioru nie pomoże mu nawet najlepsza antena. Stosowanie wzmacniacza również nie jest uzależnione tylko i wyłącznie od odległości do stacji nadawczej. Równie ważny (jak nie ważniejszy) jest profil terenu, a także moce nadawanych MUX-ów.
 8. Tim

  Multimedia

  Ano właśnie. Możliwość blokowania, a nie automatyczne blokowanie. UPC czy Toya z blokady nie korzystają, a Vectra niestety (dla ich abonentów) korzysta.
 9. Tim

  Multimedia

  Bzdura. UPC od początku stosuje moduły CI+ i nie ma żadnego problemu z nagrywaniem audycji na własny dysk czy pendrive. Jak nie wierzysz, to mogę wrzucić przykładowy fragment audycji (z kanału kodowanego oczywiście) nagranej w postaci pliku ts.
 10. Tim

  Multimedia

  UPC niczego nie blokuje.
 11. Tim

  Sumator kablówki z sygnałem SAT i DVB-T

  Poza wspomnianymi powyżej problemami, w ogóle jaki sens miałoby sumowanie sygnału DVB-C z sygnałem DVB-T? W UPC dostępne są przecież wszystkie stacje, które nadają w naziemnych multipleksach i to w lepszej jakości, bo w HD. Co więcej, poza stacjami TVP Sport, Zoom TV, Metro, WP i Nowa TV wszystkie stacje naziemne (+ kilka dodatkowych) nadawane są bez szyfrowania (ale w standardzie DVB-C). A zatem można sobie zrobić darmowy mini-multiroom na tyle telewizorów, na ile starczy sygnału.
 12. Szkoda. Mam gdzieś stare nagranie z tego kanału, to może kiedyś wrzucę zapa dla porównania. Czyli teraz najmniejsze oznaczenie wiekowe jest na Stopklatce? A największe na WP?
 13. TVP HD miało malutkie oznaczenie wiekowe (chyba najmniejsze ze wszystkich stacji TV), ale od jakiegoś czasu zostało one powiększone do rozmiarów oznaczeń, jakie mają kanały TVP 1 HD i TVP 2 HD. Czy ktoś wie kiedy dokładnie tak się stało?
 14. Tim

  Kino TV oraz kanały FilmBox

  Bitrate video kanału Kino TV HD wynosi raczej 3,8 Mbps, ale to drobna różnica. Swoją drogą nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale Filmbox Premium HD na początku nadawany był na satelicie z bitrate 5,5 Mbps. Po uruchomieniu Kino Polska w HD, przycięto bitrate Filmbox Premium HD do 4,1 Mbps.
 15. Tim

  Ci, którzy odeszli...

  Tak, Pana Janusza bardzo często można usłyszeć na Filmboxach, zwłaszcza podczas czytania filmów familijnych. Doskonale to robił. Dużo czytał także dla Polsatu i TV 4. Przede wszystkim filmy, ale też np. kultowy cykl "Jaś Fasola" z Rowanem Atkinsonem. Wspaniale przeczytał również serial "Allo, Allo!" dla BBC Brit. Jak ktoś ma ochotę przekonać się, to tę wersję lektorską emituje obecnie także Stopklatka TV. A, i oczywiście kultowy cykl "Gang Olsena" emitowany w niedziele na Zoom TV.
×