Jump to content

Tim

Users
 • Content Count

  1229
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

46 Dobra

About Tim

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tim

  TVP VOD

  Tak, ale przed wprowadzeniem reklam chociaż można było obejrzeć darmowe seriale z TVP VOD. A teraz lipa totalna. Jakoś na Ipli są reklamy, ale wszystko wczytuje się i działa poprawnie. A "fachowcy" z TVP wprowadzili reklamy i nawet nie przetestowali działania aplikacji po ich wprowadzeniu.
 2. Tim

  TVP VOD

  Dodam, że na moim Samsungu (seria J) kilka miesięcy temu doszły reklamy, które totalnie uwaliły działanie tej aplikacji. Przy próbie odtwarzania serialu wchodzi na początku kilka reklam, a później kręci się tylko kółeczko w oczekiwaniu na kolejną reklamę. I tak sobie można czekać. Z tego co pamiętam, całkiem niedawno w tej apce były nawet seriale ze "Strefy ABO", np. "Allo, Allo!", ale wyparowały. I o dziwo te zmiany nastąpiły nawet bez zmiany wersji aplikacji TVP VOD, której wersja to 1.0.1. Aktualizacje w TV mam włączone - Ipla i Player mają aktualizacje z 2020, a TVP VOD z 2018.
 3. Tim

  TVP VOD

  A na jaką serię Samsunga wypuścili aktualizację? Mam serię J (system Tizen) i ostatnia aktualizacja aplikacji TVP VOD pochodzi z 2018 roku. Brak w niej zakładki "Strefa ABO". Kto odpowiada za tę aplikację - TVP czy Samsung?
 4. Tim

  Koronawirus

  Już widzę te 20% populacji, która na ochotnika naraża swoje i rodziny życie (nie tylko na śmierć, ale też na ewentualne późniejsze skutki uboczne po wyleczeniu zakażenia), tylko po to, aby otrzymać łatkę "superbohaterów".
 5. Tim

  Koronawirus

  Wy tu gadu gadu o Szwecji, a proszę mi powiedzieć jak to możliwe, że w Chinach - kraju, z którego to paskudztwo przecież wyszło, nie ma już praktycznie tego wirusa? Zaledwie 10-20 przypadków dziennie?! I jak twierdzą, to przypadki "importowane"! Najludniejsze państwo świata powstrzymało pandemię, a inne - znacznie mniejsze kraje na całym świecie jakoś nie mogą sobie z nią poradzić? To dopiero fenomen!
 6. Wygląda na to, że uporali się z awarią. Na TVP Polonia HD również wrócili już do dosyłu światłowodowego i parametrów sprzed awarii. TVP Polonia HD - 10 min. fragment dzisiejszej audycji "M jak miłość (odc. 1519)" z godz. 12:30 - 13:20:
 7. TVP Polonia HD - 10 min. fragment dzisiejszej audycji "To je Borowicz. Podróże ze smakiem 2 (odc. 18)" z godz. 15:15 - 15:45: Update: Przed godziną 17:00 padł też dosył TVP 1 HD. Strasznie cięła się wizja i fonia. Aktualnie sygnał biorą z DVB-T. Okazuje się, że podobny los spotkał pozostałe kanały TVP. Musi mieć miejsce jakaś większa awaria.
 8. Miałeś nie czytać moich postów. Dla Twojej informacji - przykładowo TVP Polonia HD miała 8,1 Mbps CBR, a teraz ma 9,9 Mbps CBR, więc chyba zmienili ustawienia na enkoderze mądralo. Jeśli chodzi o TVP 1 HD i TVP 2 HD, to w przeszłości były już wpuszczane awaryjnie z DVB-T i było to 1:1 - bez rekompresji. Ba, nawet z sygnalizacją HbbTV.
 9. UPC padły dosyły światłowodowe niektórych stacji TVP (TVP 2 HD, TVP Kultura HD, TVP Info HD, TVP Polonia HD oraz TVP Rozrywka), dlatego posiłkują się sygnałem DVB-T i SAT. Jak ktoś chce się przekonać, że UPC sztucznie podbija bitrate video niektórych kanałów po rekompresji, to teraz ma okazję. Szczególnie na TVP 2 HD świetnie to widać - z naziemnych 4 Mbps robione jest nawet 15 Mbps.
 10. Tim

  Abonament RTV

  Tylko zwróć uwagę, że: 1. Opłaty gniazdkowe, jakie operatorzy Pay TV odprowadzają TVP za jej kanały komercyjne (TVP HD czy TVP Seriale), na pewno nie są równe wysokości abonamentu RTV. 2. Operatorzy Pay TV posiadają w ofertach różne pakiety, w tym także takie po kilka, czy kilkanaście złotych. I jak to sobie wyobrażasz? Abonent kablówki, czy platformy sat płaci operatorowi kilkanaście złotych, poza kanałami TVP dostaje też dodatkowy pakiet kanałów płatnych i jest zwolniony z abonamentu RTV. A widz NTC ma płacić za same kanały FTA przeszło 20 złotych?
 11. Moim zdaniem jest. To tak, jakby na płatnym HBO czy C+ wyemitowali jakiś film w starej wersji SD, a w bezpłatnym naziemnym Polsacie czy TVN-ie puścili ten sam film po rekonstrukcji w HD. A TNT na brak kasy chyba nie narzeka, skoro oprócz reklam pobiera też opłaty gniazdkowe od operatorów.
 12. Ucinanie napisów zależy bardziej od pory emisji, a nie od samego filmu. Spotkałem się już z sytuacja, że ten sam film raz wyemitowany był w całości z napisami końcowymi, a innym razem napisy zostały ucięte. Apropos seriali, dziś włączyłem z ciekawości "MacGyvera". Bardzo mnie zdziwiło, że płatny kanał TNT emituje starą wersję sprzed rekonstrukcji, a darmowy TV 6 już od kilku lat korzysta z wersji HD po rekonstrukcji. Dziwne.
 13. Otóż to. I w tym przypadku będzie podobnie - abonentom MM proponowane będą nowe umowy, ale już z Vectrą, ich pakietami i cenami. Oczywiście można się spodziewać specjalnych promocji. Ci oporni, którzy nie skorzystają z propozycji Vectry, zostaną do końca swoich umów na warunkach, jakie podpisali z MM (ceny i pakiety). Nie należy się jednak spodziewać, aby tym abonentom udostępniono gratis kanały, które są w ofercie Vectry, a których nie było w ofercie MM. W UPC też tak było. W niektórych regionach nadawano dodatkowe MUX-y, na których umieszczone były te programy, których w
 14. @Pawop Nie mogą sobie tak po prostu zastąpić jedną ofertę drugą. W MM są przecież programy, których w Vectrze nie ma. Od razu posypałyby się skargi i wypowiedzenia, gdyby abonentom zniknęły programy, które mieli zagwarantowane podczas podpisywania umowy z MM.
 15. Tim

  TVP Polonia

  Dzisiaj UPC przełączyło się na światełko. Oto porównanie parametrów przekazów TVP Polonii HD: a) satelita: - bitrate video: ~ 5,0 Mbps (CBR) - 2 ścieżki audio: podstawowa w MPEG - 160 kbps, Dolby Digital - 384 kbps b) UPC: - bitrate video: ~ 8,1 Mbps (CBR) - 3 ścieżki audio: podstawowa w MPEG - 192 kbps, z audiodeskrypcją w MPEG - 192 kbps, Dolby Digital - 384 kbps
×
×
 • Create New...