Jump to content

Tim

Users
 • Content Count

  1149
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Dobra

About Tim

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tim

  TVP 1

  W analogu UPC stacje TVP 1 SD i TVP 2 SD mają się również dobrze. Zrzuty zrobione przed momentem: P.S. O braku zakończenia nadawania wersji SD kanałów TVP 1 i TVP 2 z dniem 30.11.19 r. (pomimo zapowiedzi) pisałem już w poniedziałek - w tym temacie.
 2. Tim

  Wszystko o TVP

  Czy ktoś może wie (być może ktoś z Redakcji SATKuriera ) dlaczego pomimo zapowiedzi wyłączenia TVP 1 i TVP 2 w SD z dniem 30.11.19 r. (nawet Vectra wydała oficjalny komunikat dla abonentów, w którym o tym informowała) kanały te nadal są nadawane i udostępniane przez TVP operatorom? TVP przesunęła termin ich wyłączenia czy może postanowiła, że jednak ich nie wyłączy? Szkoda, bo była szansa, że znikną dopiski "HD" w logotypach TVP 1 HD i TVP 2 HD.
 3. Czy w Vectrze nadal dostępne są TVP 1 i TVP 2 w SD? W analogu UPC kanały te cały czas są obecne, a przecież TVP miało zakończyć ich nadawanie z dniem 30.11.19 r.
 4. @mara68 Dzięki za info. Czy mógłbym jeszcze poprosić Ciebie o próbkę nagrania (w postaci pliku ts) dowolnej audycji z programu BBC First? Wystarczy 1-minutowe nagranie, albo nawet to, które wykonałeś. Chciałbym mieć dowód, że brak rejestracji wszystkich dostępnych na kanale napisów w formacie DVB to wada software mojego dekodera, a nie wina modułu UPC (co sugerowała osoba z działu technicznego). Chętnie przekazałbym im nagranie z mojego dekodera i innego dekodera w celu porównania. Może wtedy poprawią wadliwy soft. Daj proszę znać czy mógłbyś podesłać mi to, o co proszę. Z góry dzięki.
 5. @mara68 Czy masz może możliwość nagrania na swoim sprzęcie 1-minutowej próbki z kanału, na którym nadawane są w UPC 2 rodzaje napisów w formacie DVB, np. BBC First, Cinemax 1/2, HBO 1/2/3? Co ciekawe mój dekoder rejestruje na takich kanałach tylko jedne napisy, a drugich już nie. Interesuje mnie czy to wina dekodera, czy może po prostu moduł UPC deszyfruje w momencie nagrywania tylko jedne, wybrane napisy. Chciałbym rozwiązać tę zagadkę, ale potrzebuję pomocy kogoś, kto dysponuje własnym dekoderem (innym niż mój) oraz modułem UPC.
 6. Oba kanały poddane są rekompresji. Co do źródła sygnału to HGTV na pewno pochodzi z satelity, History - raczej też. Format ścieżek audio i ich bitrate pokrywa się z przekazem satelitarnym, choć to jeszcze w 100% nie przesądza. Tak jak pisałem - najlepiej jakby były dwa pliki z nagranym fragmentem tej samej audycji (jedno nagranie z UPC, drugie z satelity). Wtedy można by było dokonać niezależnej oceny na różnym sprzęcie. Jedna osoba zauważy to, a druga tamto. Mielibyśmy zapewne kilka ciekawych opinii. Tyle osób na forum posiada dekodery sat umożliwiające nagrywanie w nieszyfrowanych ts-ach. Jaki problem wykonać 5-cio czy 10-cio minutowe nagranie np. podczas programu przyrodniczego albo meczu?
 7. No właśnie ta gładkość i czystość wynika z zastosowanych filtrów, które mają na celu zniwelować defekty powstałe na skutek zbyt niskiego bitrate. Dokładnie taki sam zabieg przeprowadzono w DVB-T. W UPC obraz jest bardziej ziarnisty, ale też i bardziej szczegółowy. Mam pomysł - nagrajmy ten sam fragment audycji z TVP 1 czy TVP 2 np. podczas programu przyrodniczego. Mając 2 źródłowe, nieszyfrowane pliki ts z tym samym fragmentem audycji dokonamy rzetelnego porównania (UPC - satelita). Każdy sobie odtworzy nagrania na swoim sprzęcie. Nie będzie miał znaczenia dekoder, kabel, ustawienia obrazu, itp. Ktoś kto ma dostęp do satelity mógłby wykonać nagranie? Ja mogę nagrać z UPC.
 8. A wiesz jaki bitrate video mają kanały TVP 1 HD i TVP 2 HD na satelicie, a jaki w UPC? Tyle jest na satelicie: http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=11449&pid=15037&live=65&sec=0&lang=en http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12264&pid=3106&live=65&sec=0&lang=en Czyli średnio nie ma nawet 5 Mbps (zatem niewiele lepiej od przekazu DVB-T ). A w UPC jest prawie 3 razy tyle, bo te kanały nadawane są w sumie z najlepszą jakością spośród wszystkich nadawanych przez UPC. Nie ma takiej możliwości, nawet po zastosowaniu najlepszej generacji koderów, aby przekaz nadawany z 3-krotnie niższym bitrate miał więcej szczegółów od przekazu nadawanego z 3-krotnie wyższym bitrate. Oczywiście jeśli źródło sygnału jest identyczne, a w tym przypadku tak jest (światłowód).
 9. Tim

  TVP Kultura

  Na wykresie przedstawiony jest sumaryczny bitrate wszystkich serwisów (nie tylko video), stąd różnice. Tak mi się wydaje.
 10. Bierze, tak jak każda duża sieć kablowa. Zresztą nawet po analizie plików można poznać, że źródło sygnału MM pochodzi z innej dystrybucji niż satelita.
 11. Dlaczego pojedyncze? Praktycznie wszystkie programy HD brane z satelity nadawane są w gorszej jakości ze względu na powtórną kompresję. I to nie podlega żadnej dyskusji. O kanałach branych światłowodem można już dyskutować. Niektóre zdecydowanie lepiej wyglądają w UPC (np. kanały TVP - SD i HD), ale inne już niekoniecznie. Dużo bowiem zależy od jakości stosowanych koderów, a nie tylko od nadmuchanego bitrate video. Moim zdaniem zarówno C+ jak i CP stosują zdecydowanie lepszej jakości kodery od UPC (zresztą nie tylko od tej sieci kablowej). Ostatnio @kozaa wrzucił 2 pliki z nagraniem fragmentu tej samej audycji z programu HBO. Jeden plik pochodził z Multimedii (gdzie HBO biorą światłowodem), a drugi z satelity. Jakość tego drugiego nagrania (mimo iż na satelicie HBO nadawane jest z niższym bitrate video) wcale nie była gorsza.
 12. Tim

  TVP Kultura

  A jednak: http://sat-charts.eu/artykul,5148,Analiza-jakosci-multipleksu-trzeciego-MUX-3-pazdziernik-2019.html http://sat-charts.eu/artykul,5149,Analiza-jakosci-multipleksu-trzeciego-MUX-3-listopad-2019.html
 13. W DVB-T od kilku lat nie ma już nadawanych wersji SD kanałów TVP 1 i TVP 2. Moim zdaniem jak TVP wyłączy dosyły SD tychże kanałów, to jednocześnie usunie dopiski "HD" z logotypów na wersjach HD. A operatorzy po prostu będą pobierać do analogu sygnał HD i konwertować go do SD.
 14. OK, ale z tego dosyłu korzystają i kablówki. Nie ma dla nich specjalnego, osobnego dosyłu światłowodowego. Chodzi mi o to, że nie jest tak, że kablówki wygrywają z platformami sat lepszymi źródłami sygnału.
 15. Tak było kiedyś, teraz już nikt nie bawi się w dosyły na egzotycznych pozycjach sat (wyjątki to dosyły do nadajników naziemnych nadawców radiowych czy polsatowskiego MUX-4). TVP już dawno zrezygnowała z wynajmowania pojemności na Astrze 19,2E i słusznie, bo były to tylko niepotrzebne, dodatkowe koszty. Zresztą w tamtych czasach, gdy takie dosyły satelitarne były stosowane, kablówki tak samo z nich korzystały. Jaki bowiem byłby sens - dla kablówek organizować dosył światłowodem, a dla operatorów sat dosył z innego satelity?
×
×
 • Create New...