Jump to content

Tim

Users
 • Content Count

  1116
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Dobra

About Tim

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tim

  TVP Kultura

  Zgadzam się. Skoro TVP Sport musi być koniecznie na MUX-3, to na MUX-8 powinni przenieść gadające głowy, czyli TVP Info. Byłaby to mniejsza strata.
 2. Tim

  TVP Kultura

  Kwestia ustawień multipleksera i priorytetów w przydzielaniu pasma. Max bitrate dla TVP Sport HD mogą ustawić np. na poziomie 8 Mbps. Zakładając, że dla kanałów TVP 1 HD i TVP 2 HD max bitrate ustawiony jest na tym samym poziomie, to w przypadku kanału sportowego max ten będzie osiągany znacznie częściej niż w przypadku kanałów ogólnych.
 3. Tim

  TVP Kultura

  A skąd wiesz, że TVP Sport HD dostanie na MUX-3 akurat 5 Mbps, a nie więcej?
 4. Tim

  TVP Kultura

  Również uważam te przenosiny za złe rozwiązanie. Po umieszczeniu TVP Sport HD na MUX-3 spadnie jakość kanałów TVP 1 HD i TVP 2 HD, bo sport potrzebuje przecież dużej przepływności. Dlatego optymalnie było nadawać właśnie TVP Sport HD na MUX-8, a TVP Kulturę podnieść do HD na MUX-3 (po usunięciu wersji SD kanałów TVP Kultura i TVP Sport). No, ale pewnie zadecydowały wskaźniki oglądalności, bo przecież można też było przenieść TVP Info HD na MUX-8, a TVP Sport HD i TVP Kulturę HD nadawać na MUX-3. Te 4,9 Mbps to tylko szczytowo, bo średnio wychodzi 2 Mbps. A tyle to jednak za mało nawet na pseudoHD.
 5. Właśnie, że się bawi i mamy tu do czynienia z typowym "otwartym oknem". Spójrz w wykaz programów na stronie UPC, to zauważysz przy Polsat News dopisek "Promocja". A jak dodatkowo najedziesz na ten kanał myszką, to w opisie dostrzeżesz kursywą info: "Program promocyjnie udostępniony w pakiecie Start do 26.01.2020". Artykuł na stronie SatKuriera niestety wprowadza czytelników w błąd, sugerując poniższym wpisem dołączenie programu na stałe do pakietu Start: Zgłosiłem błąd za pomocą komentarza. Widzę, że już dopisali co trzeba.
 6. W UPC na kanale STARS TV HD nadawane są 2 ścieżki audio: - podstawowa w formacie MPEG (320 kbps) - dodatkowa w formacie AC3 (256 kbps)
 7. Czy planujecie może zatem odpalenie MUX-a lokalnego także w Gdańsku?
 8. No, i od razu lepiej to wygląda. Dzięki @PowerTV za szybką reakcję.
 9. Zgadza się , a poniżej zrzut dla osób, które nie mają dostępu do wersji HD: @PowerTV, czy mógłbyś wytłumaczyć jaki sens ma nadawanie na wersji HD logotypu o takich rozmiarach? Nie można zrobić go w rozmiarze zbliżonym do oznaczenia wiekowego?
 10. Dzisiaj UPC przełączyło kanał TVR z wersji SD na wersję HD. Patrzę na ekran i oczom nie wierzę - w prawym rogu wali po oczach olbrzymi logotyp stacji! Sądziłem, że skoro pomniejszyliście go do normalnych rozmiarów na wersji SD, to tym bardziej uczyniliście to na wersji HD. A tymczasem tak się nie stało, z kompletnie niezrozumiałych względów. Zazwyczaj na wersji HD nadawcy stosują mniejszy logotyp niż na wersji SD, a tutaj mamy dokładnie na odwrót! @PowerTV: Jakieś słowa wyjaśnienia? Kiedy dokonacie stosownej korekty logotypu na wersji HD?
 11. Nie zgodzę się. O ile programy Manna i Materny rzeczywiście były słabe, o tyle taki "KOC" (Komiczny Odcinek Cykliczny) - produkcja Wasowskiego i Szczęśniaka jak najbardziej dorównywała humorem "Za chwilę dalszy ciąg programu". Kontynuacja, czyli "KAC" (Komiczna Audycja Cykliczna) była już nieco gorsza, ale też jeszcze było z czego się pośmiać. Szczególnie fajne były występy T-raperów znad Wisły, którzy w "KOC"-u prezentowali historię Polski, natomiast w "KAC"-u streszczenia lektur szkolnych. Część ich piosenek, z tego co pamiętam, gościło nawet na liście programu "30 ton - lista, lista przebojów".
 12. I dlatego jeśli nic sensownego nie włączą do Maxa (np. AMC), to jednak zdecyduję, że nie przyjmuję podwyżki i wracam do parametrów usług i wysokości abonamentu sprzed propozycji podwyżki. Niby 6 zł to niedużo, ale najbardziej popularne i oglądane programy i tak znajdują się w pakiecie Select. Dodatkowo można spodziewać się, że niebawem UPC przeniesie jeszcze więcej programów do tego pakietu (tematyczne Polsaty). Jeśli chodzi o internet, to po rozpowszechnieniu internetu 1 Gb też spodziewam się kolejnego upgrade i wtedy 300/20 Mbps będzie już standardem. A więc tym, którzy obecnie mają niższe prędkości i tak będą podnosili za free. A co zrobiliby z tymi, którzy w tej chwili ten pakiet abonują? Większość dubli SD zostało już wyłączonych, a ich odpowiedniki HD przeniesiono w dolne pasmo (aby abonenci, którzy mają założone filtry nie stracili do tych stacji dostępu). Nie wiadomo dlaczego UPC zdecydowało, że Polsat 2, Super Polsat, TV 6, Superstacja, TTV oraz Eska TV w dalszym ciągu nadawane będą podwójnie (SD-HD). Miejsca w dolnym paśmie jeszcze troszkę zostało, aby upchnąć tam przynajmniej część z tych programów w wersji HD. Przede wszystkim powinni tak zrobić z Polsatem 2, bo nadawany jest w wersji SD z logotypem HD, co może wprowadzać w błąd.
 13. Z artykułu wynika, że jeśli UPC podpiszę nową umowę z Polsatem, w niedalekiej przyszłości jeszcze więcej kanałów (polsatowskich) zostanie przeniesionych z pakietu Max do pakietu Select. A kiedy włączą coś nowego do pakietu Max? Coraz bardziej nie opłaca się brać tego wyższego pakietu, bo praktycznie najlepsze i najczęściej oglądane kanały są w pakiecie Select.
 14. Na dodatek w ostatnim czasie dość często w UPC pada dosył stacji TVR - albo jest czarny ekran, albo niebieski.
 15. A wie ktoś może dlaczego obie części "Kilerów" emitują tylko 2 stacje - Canal+ i TVN? Do kogo należą prawa i dlaczego żadna inna stacja tych filmów przez tyle lat nigdy nie pokazywała?
×
×
 • Create New...