Jump to content

Tim

Users
 • Content Count

  1163
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Dobra

About Tim

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wczoraj przez przypadek zauważyłem, że u mojego operatora kablowego obie ścieżki audio na kanale Discovery Life nadawane są w mono! Co więcej, wygląda na to, że na ścieżce angielskiej zdublowana jest ścieżka polska. Czy na satelicie jest identycznie?
 2. Tim

  TVP 1

  Czyżby nastąpił od dawna zapowiadany koniec wersji SD kanałów TVP 1 i TVP 2? Po dzisiejszej nocy w analogu UPC zaświeciły TVP 1 HD i TVP 2 HD. Jak w jakiejś sieci kablowej są jeszcze nadawane wersje SD tych kanałów, proszę o info. P.S. Z logotypów TVP 1 HD i TVP 2 HD póki co nie zostały usunięte dopiski "HD".
 3. I już wrócili w UPC do dosyłu światłowodowego. Niestety nadal dostępna jest tylko wersja SD tego kanału. Ciekawostka - choć w wersji satelitarnej kanał ma znacznie niższy bitrate video, to bitrate audio wynosi 192 kbps. W dosyle światłowodowym natomiast bitrate video jest znacznie wyższy, ale bitrate audio wynosi tylko 128 kbps. Mógłbyś wyjaśnić @PowerTV dlaczego tak jest? Trochę to mało logiczne.
 4. Tim

  TVP Polonia

  Na kanale znacznie powiększono logo.
 5. Tak, EPG na NTL Radomsko jest dostępne. Rzeczywiście dziwne, może przymierzają się do przełączenia sygnału na HD, stąd chwilowa zmiana dosyłu? Wszystkie pozostałe kanały od MWE (za wyjątkiem To!TV - ale ten chyba oferują operatorom tylko w SD) mamy w HD.
 6. @PowerTV, od kilku dni Wasz kanał NTL Radomsko (wersja SD) nadawany jest w UPC z bitrate video poniżej 1 Mbps (wcześniej było około 3,5 Mbps). Czy testujecie jakiś nowy wydajny enkoder, czy po prostu UPC tak ostro Was przycina? Edit: Widzę, że w takiej jakości kanał nadawany jest na satelicie, a zatem po prostu zmienili źródło sygnału ze światłowodu na sat.
 7. W pakiecie minimalnym operatora oczywiście może być zawartych więcej programów, ale te 7 kanałów musi być udostępnionych obowiązkowo (zasada must carry/must offer). Jest jednak nadzieja, że w końcu zapanuje normalność: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krrit-rozszerzenia-zasady-must-carry-must-offer-na-wszystkie-kanaly-telewizji-naziemnej
 8. Niestety cały czas obowiązują nas archaiczne przepisy, które nakazują operatorom udostępniać w najniższych pakietach tylko 7 kanałów, które były nadawane w czasach naziemnej TV analogowej, czyli: TVP 1, TVP 2, TVP 3, Polsat, TVN, TV 4 i TV Puls.
 9. No i właśnie u nas tak to argumentowali - dlaczego mając telewizor z funkcją PVR i moduł CI+ nie możemy korzystać z timeshiftu i nagrywać audycji z kanałów kodowanych? Przecież nagrania są szyfrowane przez telewizor i można je odtwarzać tylko i wyłącznie na tym telewizorze, na którym zostały utrwalone. Widać, takie argumenty trafiły do UPC. O dekoderach DVB-C z wejściem na moduły CI+ umożliwiających nagrywanie w nieszyfrowanych ts-ach, rzecz jasna, nikt nie wspominał.
 10. UPC początkowo ustawiło blokadę nagrywania wszystkich audycji z kanałów kodowanych (tak jak to robi Vectra). Zablokowali nawet możliwość nagrywania Mango (wówczas ten kanał był jeszcze kodowany). Protesty abonentów spowodowały jednak, że po 2 tygodniach zdjęli blokadę i od tego momentu można nagrywać już raczej wszystko (przynajmniej ja nie spotkałem się jeszcze, aby coś mi się nie nagrało). Czyli w przypadku modułów CI+ to też zależy od operatora czy umożliwi abonentom nagrywanie audycji z kanałów kodowanych, czy nie. Toya również ma moduły CI+ i podobno też nie robi problemów z nagrywaniem.
 11. Jak długo zawodnik, który wygrał dany odcinek może brać udział w kolejnych odcinkach? Do momentu aż wygra ktoś inny, czy określoną ilość razy? Jeśli ta pierwsza opcja, to w sumie przecież można wygrać więcej niż zapowiadane 100 tys. zł. Zawodnik, który wygrał 2 ostatnie odcinki już ma na koncie przeszło 24 tys. Trochę głupie jest to, że przy dużej różnicy w zebranej przez uczestników kwocie pieniędzy, z góry wiadomo, że i tak finał wygra ten, który ma najwięcej kasy po 2 rundach. No bo ci, którzy mają mniej kasy nawet jeśli w finale postawią va banque i poprawnie odpowiedzą, a tamten zagra bezpiecznie, to nawet w przypadku pomyłki i tak wygrywa odcinek (tak jak to było np. w 1 odcinku).
 12. Tim

  Wszystko o TVP

  @jackar, @WebMat: Kilka lat temu jeszcze poprawnie nadawali "Znachora" w TVP. Mam nagrany ten film z TVP 2 HD w prawidłowym 16:9. @Kirk: To info idealnie pasuje do tego tematu. Kilka dni temu podobny spam reklamowy z informacją o benefisie Martyniuka (zaśmiecający przez cały dzień wszystkie audycje) można było zobaczyć na TVP 2.
 13. Ale nie zawsze tak było. Jak UPC wprowadziło do oferty komercyjne kanały z MUX-8 (Zoom TV HD, Nowa TV HD, Metro HD i WP HD), to były one dostępne tylko dla abonentów, którzy mieli wykupiony najwyższy pakiet - Max. I były w tymże pakiecie przez długi czas (ze 2 lata). A żeby było jeszcze śmieszniej, to przez ten okres robili z nich "otwarte okna" dla abonentów z niższym pakietem - Select, aby ich nakłonić do przejścia na ten wyższy pakiet - Max. Jakby to były jakieś płatne, wartościowe kanały. Tak naprawdę pakiet Start to 34 programy.
 14. Tim

  TVP 1

  A choćby to: https://n-8-2.dcs.redcdn.pl/file/o2/Vectra/www/Vectra/www/uploads/20191122140949/plansze-www.pdf
 15. Tim

  TVP 1

  W analogu UPC stacje TVP 1 SD i TVP 2 SD mają się również dobrze. Zrzuty zrobione przed momentem: P.S. O braku zakończenia nadawania wersji SD kanałów TVP 1 i TVP 2 z dniem 30.11.19 r. (pomimo zapowiedzi) pisałem już w poniedziałek - w tym temacie.
×
×
 • Create New...