Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Ubinoob napisał:

Zmiana tutaj jak najbardziej na plus, bo vectra ma większe styki, istnieje w dużo większej ilości IXP (chociaż jeszcze nie wszystkie prefixy MM są wszędzie rozgłaszane).

 

Już od jakiegoś czasu prefixy MM są rozgłaszane via Vectra.

Teoretycznie zmiana na plus, pytanie czy wcześniej uległy zwiększeniu pojemności styków Vectry w IX/tranzycie?

Przejęcie ruchu MM to nie byle co, a jakoś nie wierzę, że tyle nadmiarowej pojemności leżało sobie odłogiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100%. Na początku rozgłaszane via VECTRA były tylko niektóre prefixy MM i ta liczba stopniowo była zwiększana. Przy czym na początku rozgłaszali tylko do AMSIX, bo tam mają największy zapas, dopiero potem dołączyły tranzyty i kolejne punkty wymiany. Przykładowo do DECIXa mają bardzo mały styk, że prefixy MM w ogóle nie są tam rozgłaszane (nawet swoich z dużym prependem rozgłaszają). Teraz stopniowo zwiększają rozgłaszanie do następnych i następnych miejsc, więc to wskazuje na rozbudowę styków. Szczególnie, że wypowiadają umowy w ramach MM. Dla nich same plusy, bo przy dużym wolumenie łatwiej im negocjować ceny. Dla nas też plusy, bo mamy większe rurki, większą osiągalność w IXach. MM ostatnimi czasy miała mocno "pod korek" wyjścia (zresztą w tym temacie pisałem o tym kilkukrotnie) i nawet na początku pandemii zaczęła się zadyszka, którą szybko uratowała vectra, rozgłaszając ich właśnie do rzeczonego AMSIX.

Edytowane przez Ubinoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile przed końcem umowy można myśleć o przedłużeniu ?

Chcę komuś pomóc, umowa do listopada, Maxbox i Eleven oraz internet 60 MB. Obecnie, jak dobrze pamiętam, płacą ok. 75 złotych. No i będzie wymiana dekodera na moduł. Jako dodatkowy już jest CAM w tej cenie.

Edytowane przez Barti
Poprawiawiono fatalną interpunkcję w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to, przecież co drugi tutaj twierdzi, że nie widzi pogorszenia jakości??

Chyba coś mi pada na wzrok, bo oglądałem dzisiaj mecz Lecha na Polsat Sport i czułem się jakbym jakiegoś VHSa oglądał. 

Polsat Sport jakoś nigdy nie grzeszył jakością, ale są jakieś pewne granice i ta dzisiejsza jakość, to raczej nie była wina ani Polsatu ani szwedzkich kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać pogorszenie jakości nawet na kanałach premium typu Eleven czy cała paczka c+. Dodam też, że dzisiaj po południu oglądałem na 40 calowym TV stację TVN 24 i może jakość nie jest jakaś zła, ale kolory nienaturalne, jakby przejaskrawione i obraz rozmyty, rozmydlony, nieostry. Stacje sportowe często oglądam na mniejszym TV w mniejszym pokoju. Odbiornik 23 cale, z kolorami to samo nie są naturalne. Co 20 - 25 minut czarne małe kwadraciki na obrazie. Zacinanie przesyłu, zupełnie jakbym grał w gry na PC z psującą się kartą grafiki. Jakby artefakty, kwadraciki i mikro zacięcia obrazu. Generalnie słabo i jakość w MM o niebo była lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze , czemu ja na 55 calch tego nie widzę.  Żadnych zacięć , artefaktów czy rozmyć. Kolory też mam naturalne takie jak dawniej. Prawda , że na niektórych programach takich jak Ale Kino , AXN  itp. ostrość jakby ciut mniejsza ale nie zawsze. To są niuanse które za specjalnie mi nie przeszkadzają. Sportu nie oglądam , Canal+ nie mam wykupiony ,nie chcę, wolę Netflix. Ogólnie z tych zmian jestem zadowolony. Programów SD już nie muszę oglądać , w HD mam prawie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze , czemu ja na 55 calch tego nie widzę.  Żadnych zacięć , artefaktów czy rozmyć. Kolory też mam naturalne takie jak dawniej. Prawda , że na niektórych programach takich jak Ale Kino , AXN  itp. ostrość jakby ciut mniejsza ale nie zawsze. To są niuanse które za specjalnie mi nie przeszkadzają. Sportu nie oglądam , Canal+ nie mam wykupiony ,nie chcę, wolę Netflix. Ogólnie z tych zmian jestem zadowolony. Programów SD już nie muszę oglądać , w HD mam prawie wszystko.

Tez mam 55 cali i pogorszenie jakości zauważyłem zanim zorientowałem się, że numery kanałów pozmieniali. Na kanałach sportowych było to najmocniej zauważalne. No cóż, nikt nie mówił, że Vectra da lepszy obraz.
Ja mam jeszcze prawie rok umowę, zobaczymy jak to będzie wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój obecny pakiet w cenie 121,80 zł (!!!???) to: Super Box, Canal+ Prestige, Dzieci, Eleven i pakiet sport hd, 1 xmultiroom, internet 60 i telefon komórkowy. (nie mam dekodera tylko kartę)

Delikatnie drogo chyba jak za taki zestaw ?::)

Czytam tu sporo i wypada złożyć widzę wypowiedzenie na powyższy zestaw. DUK sam zadzwoni ?

chciałbym powyższe wzbogacić HBO, drugim multirommem i ew superbox na maxbox zamienić no i internet 120 to raczej norma dziś :) a nr telefonu kom mogę im oddać bo i tak nie używam....

za ile myślicie realny jest taki układ ? "jak z nimi grac"?:):) całe życie chodziłem do BOK i mam jak mam :):)

Edytowane przez pat111
dopisek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pat111 napisał:

 

Mój obecny pakiet w cenie 121,80 zł (!!!???) to: Super Box, Canal+ Prestige, Dzieci, Eleven i pakiet sport hd, 1 xmultiroom, internet 60 i telefon komórkowy. (nie mam dekodera tylko kartę)

Delikatnie drogo chyba jak za taki zestaw ?::)

Czytam tu sporo i wypada złożyć widzę wypowiedzenie na powyższy zestaw. DUK sam zadzwoni ?

chciałbym powyższe wzbogacić HBO, drugim multirommem i ew superbox na maxbox zamienić no i internet 120 to raczej norma dziś :) a nr telefonu kom mogę im oddać bo i tak nie używam....

za ile myślicie realny jest taki układ ? "jak z nimi grac"?:):) całe życie chodziłem do BOK i mam jak mam :):)

 

Umowa do końca roku - wypowiadać (telefonicznie) już? Pytam, bo już dzwonili z biura z "super" droższą ofertą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...