Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, zerojedynkaX napisał:

Czas mija , Vectra jest właścicielem MM , a nic się nie zmienia. Najbardziej oczekuję podniesienia do jakości HD wszystkich tych programów co w Vectrze są w HD. Ja rozumiem,że póki co Multimedia jest oddzielną firmą z nowym właścicielem , ale jakieś ruchy są wskazane. A może jeszcze za wcześniej ?  Co o tym myślicie ? No i 4K , choć 3 programy by się przydały....?

 

Gospodarka może runąć z powodu koronawirusa, a ty obecnie liczysz na jakieś tam inwestycje? Firmy walczą o przetrwanie, dużo ludzi może stracić pracę, a pierwsze z czego zrezygnują lub przestaną opłacać, to właśnie płatny dostęp do tv. Bez tego można żyć, bez jedzenia lub dachu nad głową nie za bardzo.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są ofekty otwarte okno na bajki i Vectra też jest,jak będzie Biznes24 w Vectrze to unas też powinien być. Szkoda że nie idą jak inni nie podwyższają neta oraz mogli odkodować HBO ,C+ bądz cinemax na czas kwarantanny.

Edytowane przez andyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, milanmielec napisał:

Przedłużyłem superbox i 60mb/s na 12 miesięcy za 50zł

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

 

Też mnie coś takiego interesuje.  Nie wydawać na neta i TV więcej niż 50 pln/m-c !  Tyle że mam jeszcze 3 moduły CAM no i 120 Mb a nie 60. No, ale próbować można. Idealnie by było na 24 miesiące aby nie męczyć się co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kości zostały rzucone.
Chociaż pani twardo się wzbraniała ,że w mojej sytuacji nie ma sensu składać wypowiedzenia.
Teraz niech dzwonią.
'-)
 
 
Szybko poszło.

Net120+Maxbox+Eleven+HBO HdMax+Canal+Prestige+2xCam+Dysk1TB w umowie na 24msx=79pln.

Multimedio,nie odchodź.
:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grigorios Quedin napisał:

Szybko poszło.

Net120+Maxbox+Eleven+HBO HdMax+Canal+Prestige+2xCam+Dysk1TB w umowie na 24msx=79pln.

Multimedio,nie odchodź.
:-)

Teściowa za Superbox+12 mega net płaci 90 zł. Niebawem kończy się umowa i operator twierdzi, że nie uda się utrzymać tej "atrakcyjnej" oferty w obecnej cenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 12:31, zerojedynkaX napisał:

 

Też mnie coś takiego interesuje.  Nie wydawać na neta i TV więcej niż 50 pln/m-c !  Tyle że mam jeszcze 3 moduły CAM no i 120 Mb a nie 60. No, ale próbować można. Idealnie by było na 24 miesiące aby nie męczyć się co roku.

To co zrobisz jak już Vectra wejdzie pełną parą? Zostawisz sobie sam internet czy samą telewizję? Raczej cena 50zł za net+tv będzie wtedy tylko miłym wspomnieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 23:15, PawelTerlecki napisał:

Radzę korzystać póki są dobre oferty.  Vectra ma drożej. 

Ale co ma drożej? Może z dodatkowymi pakietami hbo/canal+. "Goła" oferta jest bardzo podobna, a i niekiedy vectra jednak tańsza.

 

W dniu 20.03.2020 o 06:30, Pawel napisał:

Teściowa za Superbox+12 mega net płaci 90 zł. Niebawem kończy się umowa i operator twierdzi, że nie uda się utrzymać tej "atrakcyjnej" oferty w obecnej cenie. :D

Bo z tego żyją. Kilkaset osób/kilka tysięcy ugra coś wypowiedzeniami, reszta jest golona. Sam się spotkałem z takim naganianiem i jest to dla mnie poniżej jakiegokolwiek poziomu. A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może mała porcja informacji odnośnie "wyjścia na świat".

Część ruchu sieciowego jest od jakiegoś czasu oddawana/przyjmowana przez sieć vectry. Vectra od niedawna rozgłasza również multimedia do punktu wymiany AMS-IX.  Natomiast przedwczoraj, zgaszona została sesja do route-servera PLIX z powodu wysycenia łącza. Pozostają aktywne sesje bezpośrednie np. z atmanem, facebookiem itp. Większość ruchu leci obecnie przez TPIX i tranzyty + troszkę przez vectrę.

Swoją drogą, netflix obniża bitrate z powodu nadmiernego obciążenia sieci (multimedia zasysają netflixa z content popu Orange, czyli przez TPIX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, niech obniżają! Infrastruktura w Europie nie może być zapchana, ważniejsze jest prawidłowe funkcjonowanie sieci, która potrzebna jest do ważniejszych rzeczy a nie jakieś Netflixy czy YouTube. Ludziom się w głowach poprzewracało, umierają ludzie a dla nich jakość w serwisie streamingowym się liczy. Żyjemy w czasach gdzie w przypadku wybuchu wojny czy jak teraz epidemii, ludzie są zdolni do tego żeby narzekać na to, że im internet wolno działa albo ktoś im zaniżył bitrate. Ten świat jest chory i nie mam tu na myśli wirusa tylko są samych ludzi.

Edytowane przez Michaelis
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach MM nowy spis programów DTV z datą 3.03.2020r. Poprawiono nazwę Polsat Comedy Extra. W dalszym ciągu program Kino TV jest oznaczone jako SD a nadawane w HD. Ile razy interweniowałem w tej sprawie . Głową w mur. Widocznie nie chcą mieć w ofercie jeden program HD więcej. Niby nic , a jednak operator ma tajemnicze powody takiego postępowania.

Odnośnie koronowirusa. Gdyby tylko siedzieć w domu i martwić się czy nie zachoruję to zapadłbym na inną chorobę i pojechał do wariatkowa. A tak chociaż interesuję się życiem mediów i elektroniki i czas szybciej schodzi.Życzę więcej pozytywów w tym trudnym czasie !  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michaelis napisał:

Bardzo dobrze, niech obniżają! Infrastruktura w Europie nie może być zapchana, ważniejsze jest prawidłowe funkcjonowanie sieci, która potrzebna jest do ważniejszych rzeczy a nie jakieś Netflixy czy YouTube. Ludziom się w głowach poprzewracało, umierają ludzie a dla nich jakość w serwisie streamingowym się liczy. Żyjemy w czasach gdzie w przypadku wybuchu wojny czy jak teraz epidemii, ludzie są zdolni do tego żeby narzekać na to, że im internet wolno działa albo ktoś im zaniżył bitrate. Ten świat jest chory i nie mam tu na myśli wirusa tylko są samych ludzi.

 

Czy jakiś operator narzekał, że im się sieć zapycha i nie dają rady, więc proszą platformy VOD o obniżenie jakości? 

Nie,  to była decyzja platform pod dyktando jakiegoś europejskiego polityka.

Wręcz przeciwnie, większość operatorów zgłasza, że jest jeszcze duży zapas, a transfer znacząco nie wzrasta w szczycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja tego nie wymaga. To zwykłe zagranie "pod publiczkę" jak wiele w ostatnim czasie. W innym temacie na forum jednopostowiec chwali akcję "Lot do domu" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem w innym temacie:

"Problemy mają dostawcy SOHO sprzedający nierealne prędkości po 40 zł miesięcznie, pakujący po kilkudziesięciu userów z wykupionym pasmem "1 Gbps" na GPON który ma łącznie 2.5 Gbps itd. A teraz europejskim decydentom przerywa Skype'a ;). A to wszystko przy rzekomych "gwarancjach" przepustowości wymuszonych przepisami".

 

Jesli potrzebujesz "konkretne dane" to weathermapy i statystyki różnych seci są publicznie dostępne, wystarczy użyć Google.

 

https://www.de-cix.net/en/locations/germany/frankfurt/statistics

https://www.epix.net.pl/statystyki-ruchu/

http://weathermap.ovh.net

 

Sytuacja, kiedy w 2020 roku trzeba ograniczać zużycie sieci bo rzekomo wszystko padnie gdy nagle 15-20% więcej ludzi chce użyć jednocześnie po 8 Mbps na oglądanie streamingu w HD ze 100+ Mbps pasma za które płacą jest niedorzeczna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...