Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, ceny w detalu a ceny w hurcie to dwa różne światy i bez overbookingu się nie obędzie.

A w MM obecnie leży całkowicie transmisja do LIMu :) Po północy umarło.

Leżą sesje bezpośrednie w WA1, leży też tranzyt Telią. Część prefixów już jest widzialna bo timery wygasły, a część wciąż jeszcze nie.

Może upgrade? haha //edit: Raczej nie, bo kleknęli też inni, m.in Netia.

Edytowane przez Ubinoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mam wrażenie że sama sieć MMP daje radę ale tranzyt lokalny między dostawcami i tranzyt zagraniczny kuleje. Lokalnie kuleją mocno też niektóre portale, Allegro, mBank, parę innych banków, strony otwierają się bardzo wolno i nie jest to wina MMP bo kolega który ma Internet od Toya ma problem dokładnie z tymi samymi portalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange żadnych problemów.

 

Nawet LTE im dziś śmiga, bo 14 Mbps downloadu i 11 Mbps upu i o godzinie 17 w Warszawie to jest naprawdę niezły wynik. U kolegi w RBM (czyli sieć Play) nawet lepsze wyniki bo ponad 20 w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie "im" skoro dobrze wiesz, że internet mobilny, to loteria zależna od obciążenia BTSa. Zatem uogólnienie, że Orange LTE daje teraz radę jest totalną bzdurą. U mnie do południa 30 - 40 Mb/s w Orange. Od 17-ej zaczyna się armagedon. Wyciągnąć 5 Mb/s graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie pomiary Speedtestem do serwera znajdującego się najbliżej/w sieci tego samego operatora nie pokazują sedna dużych problemów które w tej chwili występują.

Pomiary w sieciach komórkowych są dwa razy bez sensu bo jeszcze dochodzi kwestia obciążenia BTS w danym momencie/porze dnia.

Cieszyć się z tego że ma ileś tam Mbit do serwera w tej samej sieci to tak jakby się cieszyć, że nie ma się szansy spotkać zarażonego Covid na drodze z salonu do ubikacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja robię pomiary np. do serwerów w OVH czy innym Hetznerze - w speedtest-cli jest kilka tysięcy do wyboru jak komuś sie nudzi... A co do BTSów to już wyżej napisałem.

Widzę, że mimo obecnych problemów na wszystkich typach łącz nadal pojawiają się stwierdzenia jakoby to tylko sieć komórkowa mogłaby się zapchać, a wszystkie inne to były z gumy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej - robienie testów do konkretnego serwera też nie jest miarodajne, bo wyjścia na świat są różne i może się okazać, że jedno z nich jest zapchane, a to przez który leci ruch z naszego testu już nie. Trzeba trochę tego porobić, żeby coś zaobserwować, a często pierwszy objaw przytykania to jedynie wzrost pingu. Testując takie OVH, testuje się głównie styk w TPIXie, bo tędy leci ruch z/do MM. O ile jeszcze w jedną stronę jesteśmy w stanie stwierdzić jak ruch przebiega (od nas do serwera) tak w drugą stronę może to być zupełnie inna trasa i to już zweryfikować bez dostępu do drugiej strony jest ciężko (no chyba że jest lookingglass). Do testów polecam użyć "iperf" (ovh obsługuje).

 

Zobaczcie http://waw1-oza.smokeping.ovh.net//smokeping?target=EMEA.AS21021   aczkolwiek to tylko TPIX, jak już wspominałem. Na wykresie z 10 dni, widać przytykanie w weekend. Są też inni operatorzy, coś tam można wyczytać czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam MM 150mb/s od tygodnia nie idzie grac w gry sieciowe. Speed test pokazuje 35mb/s-40mb/s. Czy mam prawa bez kosztow rozwiazac umowe?. Na infolinii mowia o przeciazeniu sieci.  Czy mozna cos zrobic w tej kwestii?. Kablem mam podlwczony net do PC.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam MM 150mb/s od tygodnia nie idzie grac w gry sieciowe. Speed test pokazuje 35mb/s-40mb/s. Czy mam prawa bez kosztow rozwiazac umowe?. Na infolinii mowia o przeciazeniu sieci.  Czy mozna cos zrobic w tej kwestii?. Kablem mam podlwczony net do PC.  
Nie masz, w umówie mam napisane, że gwarantują mi 30% a średnio 60 a maksymalnie 100% wybranej opcji

Wysłane z mojego H8216 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne.. a to nie jest tak że muszą zwiększyć moc w rozdzielni czy coś? Mi jeszcze nigdy nie zdarzyło się żebym nie miał tyle co mam deklarowane na umowie. Miałem 60 na umowie to wychodziło tyle na pobieraniu, miałem 120 i miałem 120, mam teraz 300 i mam... 320 nawet  gdy panuje wirus i obciążenie sieci z pewnością większe, bez różnicy czy sprawdzam rano, w południe czy wieczorem zawsze jest ponad 100% tego co być powinno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest gdzieś mocno zwalone w tranzycie. Ja (z Łodzi) mam od 3-ch dni problem z otwieraniem niektórych stron (Allegro, niektóre banki itp.). Albo otwierają się długo albo w ogóle. Kolega z Łodzi który ma Internet od Toya narzeka na to samo.

Zapiąłem więc tunel VPN do 'jednego z czołowych dostawców tego typu usług' do jednego z ich serwerów w Polsce i nagle wszystko świetnie działa. Ruch idzie inną trasą i omija coś co szwankuje gdzieś po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adasiek74 napisał:

Myślę, że jest to kwestia ciągłych reklamacji i marudzenia ?. Jak będzie się czepiał co chwile to zrobią tak żeby było dobrze ;)

Niestety nie, wielokrotnie o tym była mowa, UE chciała dobrze no i mamy zapisy w umowach: minimalna prędkość, zazwyczaj dostępna i maksymalna. Wszystko w świetle prawa, masz to na umowie i wyrażasz na to zgodę.

To nie są łącza gwarantowane, sprawdź sobie ceny z gwarancją przepustowości, kilkaset złotych - takie łącza wykupują firmy. Inna sprawa że nawet takie łącza z gwarancją mają i tak zapisy, że operator deklaruje jakąś tam przepustowość ale w obrębie własnej sieci.

 

Zasadnicze pytanie do @Klejna sprawdzasz prędkość po kablu czy po WiFi?

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Dzisiaj odebrałem telefon z nową ofertą (gorsza od aktualnej) obecnie mam internet światłowód 600 Mbit oraz telefon stacjonarny 79 zł + 14 zł. W nerwach złożyłem wypowiedzenie umowy, na koniec kobieta zadała pytanie czy może zaznaczyć żeby ktoś się ze mną skontaktować (utrzymanie klienta) i może coś innego zaproponuje... Może mi ktoś doradzić o co mogę powalczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu wypowiedzenia przeważnie kontaktuje się dział utrzymania klienta. Możesz też sam zadzwonić na numer 244-244-333 i tam rozmawiać w sprawie oferty utrzymaniowej. Powalczyć możesz o niższą kwotę abonamentu. Ja za to co mam w podpisie płacę 81 PLN. Wiem, że przy prędkościach internetu wyższych niż 300 mbit cena rośnie znacząco. Osobiście obieram taką taktykę, że przy rozmowie z DUK informuję ile mogę zapłacić najwięcej miesięcznie i co bym chciał mieć w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Belfer81 napisał:

Dzisiaj odebrałem telefon z nową ofertą (gorsza od aktualnej) obecnie mam internet światłowód 600 Mbit oraz telefon stacjonarny 79 zł + 14 zł.

Dużo płacisz. Multimedia na stronie internetowej oferuje 600 Mb/s za 59 zł (umowa na 24 m-ce + do 3 m-cy gratis). Jeśli u ciebie jest jakaś konkurencja to na pewno zaoferuje ci (jako nowemu klientowi, a szczególnie w umowie zawartej poprzez przedstawiciela handlowego) podobną prędkość i taniej niż Multimedia. Ale po twoim wypowiedzeniu Multimedia powinna zejść z ceny za opcję 600 Mb/s do 49 zł - max. 59 zł. To jak najbardziej realne. Oczywiście przy przedłużeniu umowy na 24 m-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...