Jump to content

mattem

Users
 • Content Count

  146
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Dobra

About mattem

 • Rank
  Amator

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miałem na myśli oczywiście wymianę bezpłatną, bo przecież klient nie powinien dopłacać za to, żeby usługa działała prawidłowo.
 2. Przecież to kanał komunikacji taki sam jak inne. Dlaczego w założeniu miałby być mniej kompetentny niż reszta? Kuriozum...
 3. To kiepskie urządzenie przy tak wysokiej taryfie. Warto cisnąć Ineę o jego wymianę na CGA2121, powinno realnie pomóc, bo do dyspozycji modem będzie miał całe 24 kanałów DS, zamiast 8.
 4. Korzystasz z modemu CGA2121, czy jakiegoś innego? Wymiana na ten modem powinna dużo pomóc z racji obsługi większej ilości transmisji jednocześnie (24 vs 8 na innych modemach). U mnie HFC generalnie śmiga, nie ma w zasadzie żadnych problemów z prędkościami (180/18Mb/s)
 5. Myślę, że nie aktualizują oferty z co najmniej dwóch powodów: - często w lokalizacjach z HFC, nie ma konkurencji o zbliżonych parametrach (jest np. A/VDSL), dlatego mogą sobie pozwolić na utrzymanie wysokich cen, nawet kosztem odejścia klientów na rzecz tańszych i wolniejszych DSL/LTE. Prędzej czy później i tak takich klientów złapie Orange ze swoim światłowodem, a jako, że w budynku było HFC od Inei, to zapewne światło dla Orange też jest ich, więc ostatecznie i tak wychodzą na swoje - są przekonani, że szybko pójdzie im migracja wszystkich na światło, a "stara" sieć zostanie usunięta, dlatego nie warto rozwijać oferty HFC, a co za tym idzie modernizować sieci. Hipotetycznie gdyby zamienić taryfy 180/250Mbps na 300/600 Mbps jestem przekonany, że wiele węzłów potrzebowałoby rozbudowy.
 6. Pytanie ile czasu im to zajmie Nie wierzę, aby do końca roku to się wydarzyło. Myślę, że 2-3 lata to jest absolutne minimum, do wyczyszczenia HFC. Z obecną ofertą o ile nie konkurują gdzieś jedynie z Neostradą do 80 Mbps, nie utrzymają na długo klientów, więc warto by ją poprawić.
 7. Potwierdzam, już było Bardziej ciekawe jest kiedy odświeżą ofertę internetową na HFC. Prędkości mocno odbiegają od tego, co potrafią zaoferować inni operatorzy w tej samej technologii (DS 3.0).
 8. Zdecydowana wiekszość kontentu przeznaczonego do nadawania w TV jest realizowana w 1080p/i 50fps. Taki jest standard.
 9. Zapewne dostawca streamingu miał już TVN 24 w wersji 6 Mbps, więc aby nie dublować transkodera wykorzystał gotowca, za to streaming HBO jest nowy.
 10. Transkodowanie ze stratnie zakodowanego strumienia na kolejny stratny strumień to nigdy nie jest najlepszy pomysł. Zwłaszcza, jeśli samo źródło nie jest bardzo dobrej jakości. Oczywiście tak się robi, ale tego efekty widać bardzo wyraźnie.
 11. Po światełku Eleveny mają stałe 14 Mbps i wyglądają całkiem przyzwoicie
 12. Polsat stosuje duży VBR w tym sensie, że bitrate potrafi skoczyć nawet do wartości 13-14 Mbps mimo avg. na poziomie 7 Mbps. Dlatego tam gdzie trzeba bitrate'u nie brakuje, a tam gdzie można "uciąć" mocno spada.
 13. Czy ja wiem. Gdyby realizowali nagranie na dobrej taśmie filmowej w formacie np. 35mm to spokojnie i 4K by z tego wyszło Jest zresztą kilka nawet starszych koncertów Queen na Bluray w pełnym 1080p zremasterowanych właśnie z filmu. To tak apropo jak może wyglądać:
 14. Koncert z kasety, więc 4:3 i SD.
 15. Wystarczy sobie zorganizować VPNa do swojej sieci w Inei.
×
×
 • Create New...