Jump to content

mattem

Users
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralna

About mattem

 • Rank
  Amator

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Był problem u głównego dostawcy tranzytu zagranicznego w UPC. Od jakiegoś czasu nie występuje.
 2. Tam to równie dobrze może mieć i symetryczne, bo technicznie nie ma żadnych przeciwwskazań. Duży upstream na HFC to już większe wyzwanie.
 3. Nie bardzo rozumiem takiego poglądu. Przecież operator nie zarzeka się, że pełny gigabit jest możliwy do osiągnięcia na jednym urządzeniu. Wręcz przeciwnie - takie taryfy są reklamowane jako te, które mają obsługiwać więcej urządzeń jednocześnie. Sam posiadając łącze 1/1G nie mam żadnych pretensji do ISP, że ograniczenia technologiczne miedzianego standardu GE nie pozwalają mi na osiągnięcie pełnego gigabitu na jednym porcie. Tym bardziej nie widzę powodu, aby "przeciętny" Kowalski miał z tym jakikolwiek problem.
 4. Wszystkie taryfy kilka-set mbps są dla ~95 % klientów zabiegiem marketingowym, który pozwala wyciągnąć więcej PLN z ich kieszeni za coś, czego realnie nie potrzebują i nie do końca rozumieją. Mimo wszystko technicznie 1G via WAN jest możliwe do osiągnięcia - chociażby na większej ilości urządzeń jednocześnie.
 5. A co Ci konkretnie przeszkadza w taryfie 1G?
 6. Cóż, większość operatorów nie ma żadnego forum, na którym udzielaliby wsparcia
 7. Usługi hostingowe to trochę co innego, niż dostępu do internetu. Każda firma ma swoją procedury działania i politykę komunikacji z klientem. Z jakiegoś powodu Liberty Global obrało taką, a nie inną strategię działania, ale na pewno nie jest tak, że nic nie robią w tej sprawie i nie są świadomi problemu.
 8. W jakim sensie nie skorzystało? Mieli całkowicie odciąć L3 tylko dlatego, że skacze latency?
 9. Skąd przekonanie, że UPC w PL na tylko jednego dostawcę tranzytu?
 10. Przeczytaj co napisałem wcześniej. To nie są problemy na styku operatorów tylko za, w sieci Level3. UPC może co najwyżej ponaglić Level3 do pilniejszego zajęcia się sprawą.
 11. Mały operator zapewne mógłby tak zrobić. Jak jesteś operatorem, który transferuje w szczycie wiele-set Gbps to nie jest takie proste wyciąć głównego dostawcę tranzytu bez konsekwencji.
 12. Operatorzy są rozlokowani po różnych urządzeniach. Być może z większych op. tylko UPC i Inea trafili na felerny sprzęt w Level3.
 13. To nie jest problem ze stykiem w UPC. Problem jest w samym Level3, jak zauważyłeś w Inei też jest problem i nie zawsze objawia się on w peakach.
 14. Jak masz publiczne IP za 5 zł to nie ma NATu wcale, wszystkie porty odblokowane.
×
×
 • Create New...