Jump to content

mattem

Users
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About mattem

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mattem

  Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

  Nie. Internet definiujemy w innej warstwie niż VLANy.
 2. mattem

  Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

  No cóż, Polsat nigdy nie słynął z jakości. Ta firma ma inne cele
 3. mattem

  Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

  Akurat tutaj sytuacja jest bardzo ułatwiona, bo dotyczy adresacji tylko jednego operatora, z którym zresztą współpracują i zapewne już od dawna wymieniają ze sobą takie informacje - chociażby na potrzeby Iplii.
 4. mattem

  Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

  Akurat dla takiej firmy jak Polsat zbudowanie prawidłowej whitelisty IP jednego operatora nie wydaje się być żadnym problemem. Kwestia tego jak bardzo im na tym zależy.
 5. mattem

  Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

  W jaki sposób chciałbyś weryfikować lokalizację, w której dekoder się znajduje? Nic o wbudowanym w niego GPS'ie nie piszą Usługa działa w każdej lokalizacji sieci na IP'kach jednego z tych 3 operatorów.
 6. mattem

  Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

  Akurat TVN jest w CBR, chyba, że masz na myśli charakterystykę kanału u konkretnego operatora, to nie wiem Polkomtel/Netia już od dawna są w PLIXie, a większość kontentu z Iplii wychodzi właśnie z serwerów w sieci Polkomtela. Najwyraźniej jednak nie są jeszcze gotowi na oferowanie usługi przez otwarty internet.
 7. mattem

  Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

  To ciekawe. Naprawdę myślisz, że pirat dostaje oryginalny sygnał kanału 1:1 od nadawcy, tak jak Polsat, i ma takie zaplecze technologiczne, by być w stanie oferować lepszą jakość? Dobre sobie.. Ci, co narzekają na słaby bitrate (5,8 Mbps) - nie wiem czy wiecie, ale jakieś 95 % kanałów HD w Polsce nadaje strumienie 1080i z bitrate'em 6-7 Mbps. Także wiele gorzej niż oryginał nie będzie. CP ma ulokowany swój CPOP w sieciach Netii, Plusa i Orange, więc pewne stąd taka, a nie inna decyzja + kwestie licencyjne.
 8. mattem

  Ultra TV 4K

  Problem z tym kanałem jest taki, że ani treścią, ani jakością nie oferuje zbyt wiele i nic nie zapowiada by miało się coś w tym temacie zmienić. Sama jego nazwa budzi uśmiech na mojej twarzy Większość treści to upscale'owane, o niskiej przepływności teledyski, które dotychczasowa grupa docelowa mogła podziwiać na kanale Polo TV w SD To dopiero przeskok! Nie ma szans, by kanał z przepustowością ~23 Mbps pojawił się w ofercie, która w założeniu ma działać głównie na LTE.
 9. mattem

  INEA

  Dla FTTH tak, dla biznesu nie.
 10. mattem

  INEA

  Czy niskie koszty, to bym był ostrożny Dla większego biznesu nie stosuje się współdzielonego medium z innego powodu niż współdzielone pasmo. Ale to już wątek na inny temat.
 11. mattem

  INEA

  Dla indywidualnych już XGS-PON jest ponad to, co będzie potrzebne jeszcze przez kilka lat a dla biznesu PON się nie nadaje
 12. mattem

  INEA

  Słusznie. Większość dostawców łączy serwery linkami 10G, 25G, 40G; nie wspominając o x 100G w szkielecie i upstream'ie Problemem nie jest dostawca "chmury", a cała infrastruktura pomiędzy klientem a serwerem. To tutaj następuje największy spadek prędkości, gdy pakiety muszą niekiedy okrążyć połowę Europy. Niemniej rzeczywiście, celem istnienia taryfy 10 Gbps jest przekaz marketingowy. Trzeba pamiętać, że takie łącze, mimo wszystko jest oferowane w medium współdzielonym, co oznacza, że te teoretyczne 10 Gb/s możemy dzielić między 32, 64 czy nawet 128 innych klientów. I każdy z taryfą 10G
 13. mattem

  INEA

  Poproś o bridge na modemie, wstaw sobie router jaki chcesz i problem z głowy
 14. mattem

  INEA

  Port 100 Mbps nie jest i nie będzie żadnym ograniczeniem dla odbioru 4K.
 15. mattem

  INEA

  Dlaczego tylko? Spokojnie wystarczy.
×