Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Na 150 to nie wiem, czy już przy kolejnej umowie nie będzie automatycznego przejścia, dla tych co mieli dotąd 120. Musiałby się tu wypowiedzieć ktoś, kto ostatnio przedłużał umowę w takiej konfiguracji, bo teoretycznie chyba od października właśnie za 120 jest w sprzedaży 150. W tej technologii po odpowiednich inwestycjach jest możliwe nawet i prędkość 600. UPC zdaje się oferowało też 900. Zapewne tam gdzie infrastruktura była bardzo słaba (30 to jest słabo) i pewnie nie chodziło tylko o wymianę urządzeń ale też przewodów, to bardziej im się opłacało przejść na światłowód.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michaelis napisał:

Nie ma żadnego automatycznego przejścia. Kolega który miał 30Mbps to na pewno jest z rejonów gdzie nie ma HFC tylko jakieś ADSL i dlatego miał tylko 30.

Teraz inwestują już tylko w światłowody, nowe bloki, które powstają nie mają już instalacji HFC tylko światłowód.

Tak dokładnie u mnie jest ADSL. No i teraz od chyba pół roku światłowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michaelis napisał:

Nie ma żadnego automatycznego przejścia. Kolega który miał 30Mbps to na pewno jest z rejonów gdzie nie ma HFC tylko jakieś ADSL i dlatego miał tylko 30.

Teraz inwestują już tylko w światłowody, nowe bloki, które powstają nie mają już instalacji HFC tylko światłowód.

 

Co to znaczy, że nie ma HFC? Przecież wszystkie nowe bloki muszą mieć instalację zbiorczą sat oraz naziemną i czym to niby jest puszczane?

Oczywiście jest koncentryk i na jednym można mieć jednocześnie DVB-S oraz DVB-T/C, bo nadają na różnych częstotliwościach.

Jaki problem przełączyć w jakiejś szafie i zamiast DVB-T z anteny zbiorczej puścić DVB-C od operatora kablowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że operatorzy nie kładą już koncentryków do mieszkania. Kolega kupował nowe mieszkanie i miałem okazję porozmawiać z ekipą, która tam robiła instalacje dla MM. Powiedzieli, że od roku w nowych blokach/domkach nie kładą już koncentryków, do mieszkania doprowadzają światłowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michaelis napisał:

To znaczy, że operatorzy nie kładą już koncentryków do mieszkania. Kolega kupował nowe mieszkanie i miałem okazję porozmawiać z ekipą, która tam robiła instalacje dla MM. Powiedzieli, że od roku w nowych blokach/domkach nie kładą już koncentryków, do mieszkania doprowadzają światłowód.

Operatorzy nie kładą, ale koncentryki kładzione są, bo tego wymaga prawo. Według tego prawa od kilku lat w nowych budynkach musi być podciągnięta do każdego mieszkania zbiorcza instalacja sat oraz TV naziemna. Deweloperzy, aby oszczędzić znajdowali do tego prywatne firmy, którym w zamian za zrobienie instalacji na swój koszt, przekazywali tę instalację na własność. Te firmy to są przeważnie jacyś dostawcy tych usług. O ile do sygnału sat oraz DVB-T każdy musi mieć dostęp i ten właściciel nie jest tu w stanie za wiele zdziałać, to już innych operatorów DVB-C mogli skutecznie blokować zaporowymi kwotami za dzierżawę. Dlatego też została wprowadzona modyfikacja tego prawa. We wszystkich nowych budynkach, na które pozwolenia wydano zdaje się w zeszłym roku i później taka instalacja nie może już być własnością prywatnego podmiotu tylko wspólnoty. To rozwiązuje problem blokady innych operatorów. Jest jednak pewien minus. W takich przypadkach to wspólnota musi dbać i ponosić koszty konserwacji instalacji. Gdy właścicielem był podmiot prywatny, to było po jego stronie.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens tego co napisałem jest inny, HFC odchodzi na boczny tor, operatorzy przestawiają się na światłowód bezpośrednio do mieszkania, nie interesuje ich już inwestowanie w nowych budynkach w kable koncentryczne. Tam gdzie jest już położone HFC to nic się nie zmienia no chyba, że infrastruktura zostaje mocno zdewastowana, wtedy zdarza się że podejmują decyzję o przejściu na światłowód.

Światłowód to przyszłość, HFC to przeszłość lub co najwyżej teraźniejszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Nie zauważyliście ostatnio, powiedzmy od tygodnia w swoich lokalizacjach,

że regularnie po godzinie 24:00 występuje brak internetu, tak powiedzmy z 30-60 minut ,

a ostatnio po 24:00 brak było zarówno internetu i TV , dopiero rano wszystko wróciło do normy.

Sytuacja jest powtarzalna co drugi, trzeci dzień , godzina 0:00-0:15 przestaje działać internet , po 30-60 minutach wraca do normy, co oni kombinują ?

Od wielu wielu lat nie było nigdy problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinają się z Vectrą zapewne.

Też miałem stop tuż po północy. Działała np. strona Multimedii i o dziwo vpn który mam zestawiony do hosta w Vectrze :)

 

Pisałem już, że dłuugo przed ogłoszeniem romansu zmienili wyjście na świat na takie samo jak w Vectrze - telia&level3 teraz do niektórych hostów idzie też przez de-cix wyjściem vectry.

 

Edit:

W drodze do np. onetu ruch wpada już w port vectry w tpix:

  6    19 ms    18 ms    20 ms  host-89-228-4-171.dynamic.mm.pl [89.228.4.171]
  7    19 ms    23 ms    20 ms  031011172121.p2p.business.static.vectranet.pl [31.11.172.121]
  8    19 ms    21 ms    20 ms  172.17.28.33
  9    31 ms    30 ms    31 ms  onet.tpix.pl [195.149.232.107]

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z vectrą spinają się coraz mocniej od ponad tygodnia. Korzystają już z cache akamai wewnątrz sieci horyzont (właścicielem jest vectra), z bezpośredniego peeringu z microsoftem w ramach vectry, z peeringu z cloudflare w thinx itd. W tej chwili to wygląda tak jakby wysypał się jeden z routerów brzegowych, bo leży wszystko co było przez ten jeden odbierane tj. google, tpix, level3, jedna noga do vectry itp. W tej chwili leci trasami alternatywnymi, stąd widać vectrę po drodzę do tpix, bo idzie przez inny router, który nie ma bezpośredniego wpięcia do TPIX.

Edytowane przez Ubinoob
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

Ceny są podobne. W żadnej sieci za 50 zł nie dostaniesz za wiele. W Vectrze też można negocjować.

 

Przeglądałem wątek Vectry i nikt tam się nie chwali ofertami podobnymi do tych z tego wątku.  Zatem kto dostaje tam  dobre oferty? 

Za ok. 50zł w Multimedii ludzie mają internet + Maxbox, a czy w Vectrze można dostać w tej cenie przynajmniej internet z najniższym pakietem TV? 

Za ok. 100zł w Multimedii ludzie mają internet + Maxbox + wszystkie pakiety premium, a czy w Vectrze można dostać w tej cenie przynajmniej internet z najwyższym pakietem TV(bez premium)? 

Ile w Vectrze trzeba dopłacać za kolejne moduły CAM i ile można ich mieć maksymalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Chce Canal+ wiec rezygnuje po latach z Cyfrowego Polsatu pakiet najwyższy PREMIUM

 

ZApytałem o ofertę dla nowych w Multimedia i dostalem z infolini ofertę zaznaczając ze chce od razu najlepsza mozliwą bo nie mam czasu na gadki po 10 razy.

 

i dostałem :)  MaxBox + Multirom + Eleven + Net 300 + HBO GO + C+ Prestige  za 157 zł .... Umowa 24m Pierwsze 3m po 1zł to jest najlepsza oferta Multimedia ?

 

Prosze o komentarz alternatywa to Canal plus satelita mylalem ze w pakiecie w kablowce bedzie taniej

Serio to najtansza opcja ?

Edytowane przez bestman101@poczta.onet.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś świeży i dzwonisz na sprzedażówke więc nie oczekuj cudów - dają ci cennikowo jak leci.

 

Próbuj poszukać ulotek w okolicy i dzwoń do handlarza to może wyciśniesz coś więcej bo oni mają za zadanie sprzedać szukając klientów na własną rękę, aby mieć dodatek do podstawowej pensji.

Jak nie znajdziesz lokalnie to googluj 'przedstawiciel multimedia TWOJEMIASTO facebook' i próbuj szczęścia, pełno handlarzy MM w sieci.

 

W rozmowie najlepiej nie cwaniakuj, że dzowniłeś i chcesz taniej tylko graj ciemniaka. Jak masz alternatywe typu orange światłowód to powiedz wprost, że szukasz najlepszej oferty i u operatora xy masz to za np. 119zł, ile cie wyjdzie w MM i czy ci zaproponuje lepszą cene itp. itd. :)

Edytowane przez kozaa
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...