Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Więc...

 

Mam na mieszkaniu (lokacja Gorzów Wlkp.) od nich internet + tv + tel stacjonarny (tel nie jest podpięty, chciałem 2 lata temu zrezygnować w bok, ale ostatecznie wyszedł ten tel za 0 zł). 

Pakiet  SuperBox, dekoder Dekoder ADB-3830CD, internet 60mb.

 

Umowa wiążąca już dawno zeszła, płace za ten bałagan ~116zł, generalnie to rodzice korzystają i na ojca jest umowa, ale zawsze to Ja ogarniałem przedłużanie itd, itd...

Mam teraz tydzień wolnego z wiadomego powodu (pracuję poza PL) i chcę tu zawrzeć nową umowę, szczególnie jak przysłali mi teraz fakturę na 213zł(!), z jakiej pałki taka kwota - nie wiem, tel 32zł, net 68, dtv 69, 15zł opłata z dostęp do usługi z wykorzystaniem dekodera(?), 30zł za HBO HD max. W poprzednich fakturach widzę że tel był za 5 zł, net za 6, reszta bez zmian.

 

Generalnie chcę pozostać przy tym czyli SuperBox + net (nie potrzebuję szałów, te 60mb było zadowalające, 100+ mogło by być) + HBO, z telefonem to niech spadają na drzewo za te 213zl.

 

Zastanawiam się czy nie wsiąść jednak karty CI zamiast dekodera (jeden pilot mniej, jakiś cudów to Ja nie potrzebuję...) + ew multibox bo drugi tv w sypialni (aktualnie tam tylko podstawowe z kabla poza dekoderem).

 

Chyba że ktoś tutaj na forum oferuje usługi przedłużenia umowy? Generalnie chcę to zrobić szybko i bez zbędnych szaleństw się bo tak to nigdy nie ma kiedy...

Dzwoniłem raz do osoby co na osiedlu się zajmuje umowami itd, ale nagle zamilkło.

Mógłbym robić wypowiedzenie umowy, duk itd, ale problem z brakiem czasu...

 

Oni to w lesie są z brakiem możliwości przedłużenia online, jakoś operatorzy komórkowi nie mają z tym problemu -_-'

 

Edytowane przez T-9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny pakietów bez promocji są kosmiczne. Nie wiem, czy ktoś chciałby płacić takie pieniądze za TV i net. Dlatego umowa na czas nieokreślony jest zawierana przez margines abonentów. Choć to wygodne. Pamiętam jak za czasów analogowej kablówki miałem 10 lat umowę , płaciłem 60 zł i do głowy mi nie przyszło odwiedzać BOK. Potem weszła cyfrówka i zaczęły się coroczne przedłużanie umowy i negocjacje , wypowiedzenia umowy i hocki klocki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnie oferta kończąca się
Superbox + eleven + internet 60mb/s za co płace 75ziko.

Złożyłem wypowiedzenie i już dzwonili.
Sytuację postawiłem jasno więcej niż 50zl za obecną ofertę nie zapłacę. Babka idzie w zaparte że maksymalnie może obniżyć cenę do 60zl plus jakiś śmieszny dysk gratis.

Jak uważacie czy 50zeta jest do osiągnięcia ? Pozdro.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Oczekuję na wizytę montera (wybrałem paczkę MaxBox + Internet 150MB). Z tego co wiem dekoder jaki otrzymam to będzie Kaon. Niestety zupełnie nie wiem jaki mogę otrzymać modem kablowy (chodzi o Łódź jeśli to istotne).

 

Te informacje są mi potrzebne aby rozplanować sieć domową, gdyż mam swój własny router który chciałbym pozostawić.

Czy operator daje w jednym urządzeniu modem  kablowy i router?

Czy można go ustawić w tryb bridge aby sieć skonfigurować na własnym sprzęcie?

Jak wygląda schemat takiej instalacji? Czy do mieszkania jest wprowadzony jeden kabel koncentryczny, rozdzielony następnie do modemu - skąd dalej domowa sieć i do dekodera? Widzę że dekoder Kaon ma wejście sieciowe czyli rozumiem wymagane jest również podłączenie go do domowej sieci?

 

Dziękuję za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo dają modem w trybie bridge. Gdybyś chciał korzystać z ich urządzenia wielofunkcyjnego modem, router lan, wifi, centralka telefoniczna to trzeba im dopłacić. Jak dostaniesz urządzenie do odbioru internetu staraj się o to żeby nie był to Arris. Prądożerne i duże ustrojstwo. Są też modemy Technicolor, Cisco duże lepsze jak Arris. Często jednak dają Arris bo jest tani. Jeżeli chodzi o dekoder, nie wiem czy nie korzystniej było wziąć kartę CAM, ale to zależy co komu jest potrzebne. Dekoder podłączysz do internetu w celu aktualizacji, korzystania z VOD, usługi CatchUp i itp. Zasadniczo dekoder potrzebuje połączenia internetowego, ale nie do oglądania samych programów tylko do zaawansowanych funkcji. Sprzęt monter rozstawi tam gdzie mu wskażesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz Arrisa to bardzo dobrze, oczywiście bez ich usługi WIFi, modem od razu ustawia się w bridge. Miałem go przez dłuższy czas, zero problemów. Bardzo dobre i stabilne urządzenie, ma swoje rozmiary ale zazwyczaj i tak modem ustawia się gdzieś za szafką a na piedestale jest nasz własny router.

Każdy modem HFC jaki dają jest stabilny ale bez WiFi, ustawiają się w tryb bridge i nie ma z nimi żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również. Modem "siedzi" w szafie obok drukarki.Na stojąco zajmuje niewiele miejsca, dlatego nie rozumiem ciągłego marudzenia o wielkość. Przez lata używałem liveboxa w obu wersjach i tez mi wielkość nie przeszkadzała.

Wifi dla moich potrzeb (smart tv i dekoder sat) w zupełności wystarcza.Ale rozumiem, że dla kogoś może być mało i woli używać własnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pawel napisał:

dlatego nie rozumiem ciągłego marudzenia o wielkość.

Jak nie rozumiesz, to się nie wypowiadaj. Jaki jest sens gadania o czymś czego się nie rozumie? Już pomijam fakt, że grubo wyobraźnię trzeba mieć ograniczoną, żeby nie umieć zrozumieć, że są miejsca, gdzie taki rozmiar przeszkadza i tyle. Naprawdę uważasz, że kogokolwiek (kto ma wszystko na widoku i nie ma cudownych schowków) obchodzi jak jest u Ciebie, skoro problem ma u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chyba po raz pierwszy przedłużyłem umowę już po pierwszym telefonie: 

 

Internet 120 Mb/s - Maxbox - HBO HD Max - HBO GO - Multimedia GO - CANAL+ - Eleven Sports - HD - 2 X Multiroom - 79 zł. Umowa na 12 miesięcy. 

Edytowane przez Monter-Piroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Seth napisał:

Jak nie rozumiesz, to się nie wypowiadaj. Jaki jest sens gadania o czymś czego się nie rozumie? Już pomijam fakt, że grubo wyobraźnię trzeba mieć ograniczoną, żeby nie umieć zrozumieć, że są miejsca, gdzie taki rozmiar przeszkadza i tyle. Naprawdę uważasz, że kogokolwiek (kto ma wszystko na widoku i nie ma cudownych schowków) obchodzi jak jest u Ciebie, skoro problem ma u siebie?

Myślę, że z tą wyobraźnią jest dokładnie na odwrót. Trzeba mieć ją ograniczoną, żeby wielkość routera sprowadzać do wielkiego problemu. I to nie jest kwestia schowków czy ich braku. Na pewne fakty nie mamy wpływu, dlatego rozwiązujmy problemy tak jak je można rozwiązać. Marudzenie na forum w co drugim poście nie zmniejszy cudownie rozmiarów routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chyba po raz pierwszy przedłużyłem umowę już po pierwszym telefonie: 

 

Internet 120 Mb/s - Maxbox - HBO HD Max - HBO GO - Multimedia GO - CANAL+ - Eleven Sports - HD - 2 X Multiroom - 79 zł. Umowa na 12 miesięcy. 

Ładnie.
Ja dziś próbowałem dodzwonić się na infolinię ,po 0,5h czekania dałem sobie spokój.
Jutro zaatakuje z rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Monter-Piroman napisał:

W zasadzie chyba po raz pierwszy przedłużyłem umowę już po pierwszym telefonie: 

 

Internet 120 Mb/s - Maxbox - HBO HD Max - HBO GO - Multimedia GO - CANAL+ - Eleven Sports - HD - 2 X Multiroom - 79 zł. Umowa na 12 miesięcy. 

 

Grubo i całkiem świetna oferta! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Monter-Piroman napisał:

Złożyłem wypowiedzenie i sami zadzwonili

 

 

A dostałeś już umowę na maila i ją zaakceptowałeś?

Bo ze mną rozmawiali w poniedziałek, ale umowy do tej pory nie ma (dzwoniłem na infolinię podpytać, mają opóźnienia w sprawdzaniu umów).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas mija , Vectra jest właścicielem MM , a nic się nie zmienia. Najbardziej oczekuję podniesienia do jakości HD wszystkich tych programów co w Vectrze są w HD. Ja rozumiem,że póki co Multimedia jest oddzielną firmą z nowym właścicielem , ale jakieś ruchy są wskazane. A może jeszcze za wcześniej ?  Co o tym myślicie ? No i 4K , choć 3 programy by się przydały....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...