Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem taką o to ulotkę z ofertą Multimedia. Mam pytanko czy do HBO dołącza Multimedia HBO GO. I jaka jest jakość Routera do Internetu. Czy uzyskam te 300 mega po WIFI ? Ponadto dekoder, czy nie ma z nimi problemów ?08233608724647804f113072b4835d05.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Te Arrisy i Technicolory co zapinają się na 16/24 kanały DS mają radia 5ghz które zapinają się na max 1,3gbit. Bez problemu wysyci na tym i 600.

Warunek to oczywiście terminal w pokoju, a nie przedpokoju czy schowany za szafą + karta AC standardu 1,3gbit+

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy rozmawiacie o wysycaniu łącza bezprzewodowo zwracajcie większą uwagę na klienta. Routery oferują teoretycznie naprawdę kolosalne przepustowości jak na możliwości kart sieciowych. Karta bez MIMO w standardzie AC 5 Ghz to TEORETYCZNE 443 Mbps. MIMO zwielokrotnia te wartości, ale w zdecydowanej większości np w laptopach montuje się karty bez MIMO. Luksusem jest MIMO 2x2, a 3x3 praktycznie nie istnieje. Więc jeśli ktoś chce wysycić 600 Mbps to może sobie kupić najszybszy router świata, ale jak w kliencie będzie 443 Mbps to nic ten router nie da, poza ewentualnym zapasem na przyszłość. Dość powiedzieć, że żeby mieć w kliencie MIMO 3x3 to w powszechnym obrocie jest tylko jeden model karty sieciowej od Asusa (na dodatek zewnętrzny, na USB). A mam wątpliwości, czy MIMO 2x2 wysyci 600 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michaelis napisał:

Daleki jestem od przesadzania, po radiu nie mierzy się prędkości i nie podlega to żadnej reklamacji. Pytał czy uzyska, być może uzyska a może nie, to jest fala radiowa i tyle w temacie.

Może się nie mierzy prędkości po radiu, ale przy optymalnej konfiguracji WIFI może dobrze działać. Co do urządzeń i standardu czy to 2,4 Ghz czy 5. Oba standardy są podatne na zakłócenia. Standard 5 GHz jest 2 do 3 razy bardziej podatny na zakłócenia aniżeli 2,4. Tak więc przy budowie sieci w standardzie 5 Ghz i blokowisku również są możliwe spore straty. Trzeba wziąć pod uwagę, że coraz więcej ludzi buduje sieci w standardzie Wireless A lub AC. Nie z tego względu, że potrzebują takie sieci tylko urządzenia do tego są coraz tańsze i powszechniejsze. Niewiele czasu trzeba żeby ze standardem 5 GHz był problem podobny jak z 2,4 GHz. Jeżeli chodzi o przepustowości po WIFII 300 mbit w standardzie Wireless N jest jak najbardziej osiągalne i nawet na blokowisku. Posiadam router WNR3500 L v2 z DD-WRT na pokładzie. Tam przy wymuszeniu standardu N bez trybu mixed i użyciu zwykłego lapka Acer Swift 3 jest uzyskiwalne 150 mbit (max łącza). Jeżeli chodzi o telefon z Androidem to jest około 40 mbit, ale Android nie potrafi się łączyć z wyższą prędkością niż 75mbit/s (tak pokazuje w raporcie o WIFI). Nie znalazłem sposobu jak ominąć to ograniczenie. Jeżeli chodzi o sam router to tutaj przy szybkich łączach nie tyle stawiałbym na markę routera, co na możliwość zainstalowania na nim otwartego softu. OpenWRT w tej chwili jest dla wybranych urządzeń. Powszechny jest DD-WRT (duża baza obsługiwanych urządzeń, bardzo częste aktualizacje firmware, nawet co kilka dni). Akurat Tomato to stary projekt, ale jest też fajny soft o nazwie FreshTomato. W przypadku zainstalowania sobie któregoś firmware możliwości routera znacznie rosną jak również jego stabilność i przepustowość. Jeżeli ktoś stawia na tanie routery z zamkniętym softem i aktualizacją raz na rok lub półtorej to nie ma możliwości na dobre osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

Też bym tak chciał. Maxbox + 150Mb za 56 zł. I do tego 3 moduły CAM gratis.  Marzenie.

Naprawdę boisz się, że kablówki/platformy będą radykalnie podnosiły ceny swoich spsiałych, przestarzałych, wiochmeńskich telewizyjnych pakietów ? ?

Wymienisz więcej jak kilka kanałów w płatnej TV, które nie nadają reklam w środku audycji ? Oczywiście oprócz kanałów TVP / Canal+ / HBO / Cinemax.

.......................................................................................................................................................................

Czy są to tylko : Sundance TV, Nickelodeon, NickToons, Alekino+, Planete+, Domo+, Kuchnia+ ...... coś jeszcze ?

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/74-proc-klientow-zrezygnuje-z-platnej-telewizji-w-ciagu-pieciu-lat-raport " 74 proc. klientów chce zrezygnować z płatnej telewizji w ciągu pięciu lat. To początek wojen streamingowych platform "

 

Płatna telewizyjna reklamowa sieczka powoli się kończy. Za kilka lat hegemonem będzie tylko DVB-T2 oraz płatne serwisy streamingowe VOD (tytpu Netflix, Disney, Amazon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Seth napisał:

Gdy rozmawiacie o wysycaniu łącza bezprzewodowo zwracajcie większą uwagę na klienta. [...] A mam wątpliwości, czy MIMO 2x2 wysyci 600 Mbps.

 

Wszystko co napisałeś to prawda. Będę miał może za jakiś czas laptopa z kartą Intel Wireless-AC 9560. Zobaczymy czy i jak się będzie zachowywać. Na papierze wygląda obiecująco:

Potoki TX/RX 2x2
Pasma 2.4Ghz, 5Ghz (160Mhz)
Maksymalna prędkość 1.73Gbps
MU-MIMO Tak

 

Oczywiście potrzebny jest jeszcze router, który obsłuży 160MHz w 5GHz. Z wybudowanych kart są jeszcze Intel Wi-Fi 6 AX201/0 ale one też mają 2x2. Natomiast teoretyczny maks to 2,4Gbps. Oczywiście wszystkie te karty są raczej droższych lub najdroższych laptopach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, thommy18 napisał:

FreshTomato

 

 

O, dzięki za info :) Bo na moim starym routerze mam Tomato. Się chyba pobawię, zainstaluję FreshTomato (świeże, z firmware z 2020/01) i dam ten router rodzicom. Będzie  zdecydowanie lepszy od TP Linka za 60 zł którego teraz mają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem w eboku informację, że w mojej lokalizacji jest już możliwość korzystania z internetu w opcji 300Mb/s. 4 miesiące temu kiedy podpisywałem 2-letnią umowę takiej możliwości nie było. Czy ktoś z Was podmieniał w czasie trwania umowy internet na szybszy, a jeśli tak to czy zmieniała się umowa na wszystkie usługi czy tylko na internet?

 

EDIT: zadzwoniłem na podany numer kontaktowy i oferta zwaliła mnie z nóg, konsultantka zaproponowała 44 zeta zamiast 5, które płacę teraz za 150Mb/s :)

Edytowane przez leszek234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zainteresowałeś (błąd negocjacyjny) i dostałeś cenę listową :-)

Gdy u mnie wprowadzili możliwość prędkości 300 i wyżej (połowa zeszłego roku) to sami ciągle wydzwaniali i proponowali zrobienie 300Mbit za dodatkowe 5 czy 10zł/mc na co i tak się nie zgodziłem. W końcu dotarło do końca umowy w październiku i wtedy podnieśli mi ze 120 do 300 a zostało nadal stare 5zł/mc.

Skoro podpisałeś umowę na 2 lata i teraz się o coś będziesz "prosił" to dać się da ale raczej nie będzie to na atrakcyjnych warunkach. Takie rzeczy to gdy sami z czymś przychodzą albo gdy masz koniec umowy (i szczególnie gdy wtedy złożysz wypowiedzenie).

Choć mnie namawiali jeszcze w zeszłym roku na umowę na 2 lata to się nie dałem skusić na taką długą umowę. Właśnie z tego powodu, żeby nie blokować sobie przez tak długi czas możliwości dodania jakichś nowych opcji które mogą się pojawić w trakcie tak długiego okresu. Rok jakoś się wytrzyma.

 

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, leszek234 napisał:

EDIT: zadzwoniłem na podany numer kontaktowy i oferta zwaliła mnie z nóg, konsultantka zaproponowała 44 zeta zamiast 5, które płacę teraz za 150Mb/s :)

Przy prędkościach wyższych jak 150 mbit cena robi się już znacząco wyższa. Co do prędkości max na danym adresie to według strony MM dostępna na moim adresie (Szczecin - Lewobrzeże) jest prędkość 1,2 Gb/s, tak naprawdę dostępna max to 600 (info od technika). Przy zawieraniu umowy propozycja przejścia ze 120 na 150. 300 mbit początkowo nie chcieli udostępnić, a potem stwierdzili, że mogą dać 300, ale za znacznie wyższą cenę. Zostałem więc przyspieszony z 120 na 150 to jest niewiele. Cena takiego netu ma być wg. zapewnień 20,01 gr. Dokładnie nie wiem ile przyjdzie do płacenia, bo I faktura z nowej umowy będzie po 15.03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecak dołożyli a czytając jego wcześniejsze [beep]ny to posiada router zbliżony wielkością jak i wyglądem do Arrisa, bajko pisarz :D

Dzisiaj po ponad 15 miesiącach posiadania Arrisa dostał wylewu i sam zrestartował się a nazwa sieci zmieniła się i było ich 4 ale po krótkiej chwili wróciło do normy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...