Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, bestman101@poczta.onet.pl napisał:

Witam 

 

Chce Canal+ wiec rezygnuje po latach z Cyfrowego Polsatu pakiet najwyższy PREMIUM

 

ZApytałem o ofertę dla nowych w Multimedia i dostalem z infolini ofertę zaznaczając ze chce od razu najlepsza mozliwą bo nie mam czasu na gadki po 10 razy.

 

i dostałem :)  MaxBox + Multirom + Eleven + Net 300 + HBO GO + C+ Prestige  za 157 zł .... Umowa 24m Pierwsze 3m po 1zł to jest najlepsza oferta Multimedia ?

 

Prosze o komentarz alternatywa to Canal plus satelita mylalem ze w pakiecie w kablowce bedzie taniej

Serio to najtansza opcja ?

 

Wydaje mi się, że jak dla nowego klienta to nie jest zła oferta, bo biorąc pod uwagę 3m za 1zł wychodzi średnio 138zł miesięcznie. Myślę, że korzystając ze sposobu kolegi powyżej mógłbyś zejść jeszcze z 10zł. 

Lepsze oferty to już tylko przy przedłużeniu po wypowiedzeniu, zatem nie dla nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ... Może głupie pytanie. Przychodzi dziś do mnie magik z MM wymienić modem. Czy do tej akcji potrzebuje się on dostać do wyjścia kabla ze ściany czy po prostu odkręca kabel od starego przykręca do nowego? A i czy zasilacz wymienia czy może zostać stary? Zastanawiam się czy obejdzie się bez odsuwania całej "meblościanki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, andyp napisał:

już Ci prywrócili usługi?

Z tymi usługami to widać problemy są także w innych lokalizacjach. W Inowrocławiu wczoraj cały dzień problemy z Internetem. Podczas rozmowy telefonicznej info, że wszystko jest OK,  że to u abonenta coś nie działa. A to nie tak, dzwoniłem do kilku znajomych,  którzy mieszkają w różnych częściach miasta i u nich to samo. Cały dzień problemy z Internetem.  Wieczorem zaczęło działać normalnie. Ja rozumiem, że wszystko się może zdarzyć, że jest bardzo duże obciążenie sieci. Chodzi tylko o rzetelną informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 20:42, strzala napisał:

Co to znaczy, że nie ma HFC? Przecież wszystkie nowe bloki muszą mieć instalację zbiorczą sat oraz naziemną i czym to niby jest puszczane?

Oczywiście jest koncentryk i na jednym można mieć jednocześnie DVB-S oraz DVB-T/C, bo nadają na różnych częstotliwościach.

Jaki problem przełączyć w jakiejś szafie i zamiast DVB-T z anteny zbiorczej puścić DVB-C od operatora kablowego?

Pod HFC trzeba osobno stawiać osobne cmts dla każdego ISP... Zbiorcza sat i naziemna w nowych blokach jest na jednym kablu rg6 i zbierane i rozdzielane na multiswitchach, natomiast HFC to już inny kabel. Do każdej TSM idą 2 kable rg6.

W dniu 6.04.2020 o 07:27, Michaelis napisał:

Sens tego co napisałem jest inny, HFC odchodzi na boczny tor, operatorzy przestawiają się na światłowód bezpośrednio do mieszkania, nie interesuje ich już inwestowanie w nowych budynkach w kable koncentryczne. Tam gdzie jest już położone HFC to nic się nie zmienia no chyba, że infrastruktura zostaje mocno zdewastowana, wtedy zdarza się że podejmują decyzję o przejściu na światłowód.

UPC czy wielu innych ISP nadal kładzie i będzie kłaść HFC. DOCSIS 3.1 wprowadza się.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djadijos napisał:

Pod HFC trzeba osobno stawiać osobne cmts dla każdego ISP...

 

Teoretycznie da się puścić BSA na DS. Zapewne tak działa internet od Playa na łączach Vectry: https://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-domowy/.

 

Godzinę temu, djadijos napisał:

UPC czy wielu innych ISP nadal kładzie i będzie kłaść HFC. DOCSIS 3.1 wprowadza się.

Przewagi technologicznej tym nie uzyskają...

Kabel koncentryczny coraz bardziej dobiega do kresu swoich możliwości.

UPC, czy inne firmy, które go stosują w nowych instalacjach w przyszłości będą miały problemy w konkurowaniu ze światłowodem.

Tam uzyskać - coraz bardziej pożądane - łącza symetryczne jest bardzo prosto - na koncentryku będzie to trudne/niemożliwe przy wyższych przepływnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mattem napisał:

Teoretycznie da się puścić BSA na DS. Zapewne tak działa internet od Playa na łączach Vectry: https://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-domowy/.

BSA puścisz chyba wszędzie, tylko jeśli chce się mieć też swoją TV DVB-C to już trochę ciężej...

20 minut temu, mattem napisał:

Kabel koncentryczny coraz bardziej dobiega do kresu swoich możliwości.

DOCSIS 3.1 full [beep]lex. Teoretycznie jest, ale też jestem zdania, że pchanie się dzisiaj w koncentryk jest już dosyć ryzykowne. Tak samo jak w ethernet. Teraz tanio, ale za kilka lat będzie jak z DSL i płacz. Ale niestety to trochę to wina producentów TV, nadal nie ma TV które spokojnie wspierały by IPTV. Ot po prostu klient pobiera apke od ISP i ta apka działa jako po prostu osobne wejście sygnału. Netia kiedyś chciała dogadać się z Samsungiem w tej sprawie, to szkoda gadać...

W gwoli też wyjaśnienia. Dzisiaj praktycznie każdy deweloper czy ISP kładzie skrętkę kat 5e, a jak wiemy, skrętka tej kategorii też nie wyciąga za wiele. Tych co kładą kat 6 i wyżej jest niewielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na 12.04.2020:

Kanały niekodowane:

TVP3

TVP ABC

Discovery

CBC Europa

Amazing

Mango24

TVOkazcje

VOD Info

DaVinci

NickJr

Polsat jimJam

TOP Kids.

 

Oferta na dwa lata, potwierdzona SMS:

Internet 150 Mb- 11,01 zł

MaxBoX - 32,99 zł

Maga BSM- 0,00 ? - nie wiem co to jest ?

Pakiet HD - 5,00 zł

dodatkowo HBO+ C+ na dwa miesiące

 

Lokalizacja Warszawa

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...