Skocz do zawartości

djadijos

Użytkownicy
 • Zawartość

  990
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

51 Świetna

O djadijos

 • Tytuł
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lca

Ostatnie wizyty

558 wyświetleń profilu
 1. djadijos

  INEA

  To wtedy całkiem upadnie jakość TV. Mamy zmore piractwa i bez porządnego szyfrowania zaraz każda treść wyląduje na torrentach itp. Tak,to jest chociaż okres oczekiwania,bo byle Janusz tego nie zrobi. To wprowadzą Ci limity na łącząch stacjonarnych. Jak w LTE. Dzisiaj ilość danych chociaż by właśnie dzięki streamingowi treści rośnie strasznie szybko. A to wymaga ciągłych inwestycji w łącza magistralne i miedzyoperatorskie. Nie mówiąc o lepszych zarobkach dla pracowników. Biznes to nie instytucja charytatywna. Pozdro jeśli zwykła miedź telefoniczna w praktyce wyciągnie Ci 100 Mbps. G.fast to ostateczność tam gdzie nie ma szans nan podłączenie światłowodu w lokalu. Np zabytki. A HFC to tylko blokowiska. Światłowody są potrzebne, bardzo. Nie ma lepszej technologii do podłączenia domków itp. Do tego technologii która ma ogromną przyszłość. U siebie mam chmure 120 dni i 5000h i w zupełności wystarczy. 9 miesięcy to zbyt długo zdecydowanie. Miejsce na serwerach też kosztuje. Dokładnie. Nadawcy wyświetlają treść i pozwalają Ci ją nagrać na dysk operatorskiego STB, ale jeśli chcesz mieć coś na własność to sorry, ale kup to. Nagrania działają na zasadzie wynajmu. I 99% osób i tak tylko tyle potrzebuje. Jeśli chciałem mieć pewien koncert na własność to kupiłem go , bez względu na to czy to plik HD czy DVD czy BluRay.
 2. djadijos

  INEA

  @UnrealTPoprzednia platforma działała na bazie multicastu, wymagała ustawienia osobnego VLAN, IGMP Proxy, IGMP Snooping, tagowanie konkretnych vlanów, priorytezacja itp. Także amator z tym nie dał by sobie raczej rady. Obawiam się,że ceny wszędzie będą rosły za usługi. Doszliśmy już praktycznie do granicy taniości i operatorzy potrzebują kasę na rozbudowę łącz i usług.
 3. djadijos

  INEA

  Własnego ONT nie wstawisz, to nie ETTH czy DSL.
 4. djadijos

  INEA

  Było napisane tutaj. Poza tym akurat zgodzę się że 20h to mało. To czasem seria jednego serialu. Osobiście np. w Netii mam 5000h ale wiadomo,że tego nikt normalny nie wykorzysta.
 5. djadijos

  INEA

  Ciekawe niby gdzie i jaki kanał. To IPTV unicast.
 6. djadijos

  INEA

  4K to max 30 Mbps...
 7. djadijos

  INEA

  Tylko tak naprawdę po co ? Skoro spokojnie dogada się z routerem dekoder.
 8. djadijos

  INEA

  Przecież każdy router gigabitowy ma wejścia 10/100/1000
 9. djadijos

  Dekoder EVOBOX IP - dyskusja ogólna.

  Akurat Player+ ma najważniejsze co w NC+ czyli paczkę NC+. I dostępność dla każdego.
 10. djadijos

  Dekoder EVOBOX IP - dyskusja ogólna.

  Nie wymyślam. Wiem że z CP Netia kombinowała z dekoderem 4K. Być może to inny model był. Z tych zarysow pakietyzacji o których kiedyś dostałem info nie było właśnie programów Canal+ i paczek tematycznych nc+
 11. djadijos

  Dekoder EVOBOX IP - dyskusja ogólna.

  Cyfrowy Polsat na pewno też wprowadzi to dla małych ISP. Najpierw jednak Netia (bo Plus stacjonarny to tak naprawdę Netia)
 12. djadijos

  Netia

  Co do kanałów to z tego co pisali Eurosport i H2
 13. djadijos

  Dekoder EVOBOX IP - dyskusja ogólna.

  Urządzenie też miało być w brandzie Netii, co z tego wyjdzie niestety nie wiem.Oferta CP będzie niestety pozbawiona na 90% kanałów NC+. Dekoder przynajmniej z tego co wiedziałem na początku miał być 4K. Czy jest ciężko mi powiedzieć. Tyle wiem.
 14. djadijos

  INEA

  To że Inea udostępnia śmieszną liczbę godzin to jedna kwestia, ale uwierz mi że w tym rozwiązaniu nagrasz kilka sezonów serialu spokojnie. Sorry, ale nagrywanie w chmurze jest przyszłością. Pozwala cofać o ile chcesz i kiedy chcesz. Nawet jeśli dopiero włączyłeś dekoder. P.S. Z marketingiem nie mam nic wspólnego, tak samo z Inea. Nagrywajac na dysk operatora nagrania też nie są twoją własnością. Są szyfrowane.
 15. djadijos

  INEA

  No i ile takich nagrań niby będziesz miał. Świat idzie do przodu, dyski są już passe, jedynie co by mogli umożliwić to nagrywanie oglądanego kanału na własny dysk i tyle. Oczywiście z szyfrowaniem.
×