Skocz do zawartości

Przyszłość 4K w Polsat Box


patryszq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... już niedługo :D EVO PVR będzie mieć godnego następce  , początek 2020 to miłe zaskoczenie ... 4K  , ja ponad 2 lata mam EVO PVR i nie miałem z nim także jakichś kosmicznych problemów które opisują tutaj userzy , po nowym roku rezygnuje z monoblocka quad na rzecz unicable tego który mogę kupić od CP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, patryszq napisał:

... już niedługo :D EVO PVR będzie mieć godnego następce

Jak się takie wiadomości rozpowszechnia to jest tu zasada że podaje się źródło takich rewelacji (nawet jeśli to będzie szwagier wujka, którego kolegi wnuk składa te dekodery)więc napraw to albo usuń komentarz.

Edytowane przez OlafS
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, patryszq napisał:

... już niedługo :D EVO PVR będzie mieć godnego następce  , początek 2020 to miłe zaskoczenie ... 4K  , ja ponad 2 lata mam EVO PVR i nie miałem z nim także jakichś kosmicznych problemów które opisują tutaj userzy , po nowym roku rezygnuje z monoblocka quad na rzecz unicable tego który mogę kupić od CP 

Zgadza się, kolega mówi prawdę. Panowie nie szklana kula, ale oczywista oczywistość, chyba każdy mógł się domyśleć, że największa platforma w Polsce zamierza (musi) wypuścić dekoder 4K to chyba Normalne? A jak się mylę to mnie poprawcie ponieważ za kilka dni mamy rok  2020 ja mam telewizor 4K HDR pewnie wy też, więc czego się spodziewamy?Ja jestem zadowolony z CP, ale 4K brakuje tam bardzo a oni to wiedzą. Pozdrawiam.

Tak na marginesie, obecnie posiadam Evobox PVR oraz jako dodatkowo HD 5500s. dodam, że obecnie posiadam Konwerter Unicable Który otrzymałem wraz z zestawem antenowym. Pod złoty mam podłączony Evobox PVR, natomiast pod legacy multiroom HD 5500s. I rzeczywiście podczas szybkiej zmiany kanałów na Evobox PVR zauważyłem brak sygnału SAT1, a czasze mam 120 cm, natomiast na multiroom zero problemów śnieg, deszcz oraz burza śmiało dało się oglądać. Tak więc morał z tego taki, że w Evobox PVR wyczerpały się wszystkie możliwości i czekamy na jego następce.

Edytowane przez deejay_18
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tu gdzieś wcześniej ,że w tej chwili Polsat w 4K nie ma co pokazać ale Canal + nie jest lepszy. W tej chwili ma dekoder 4K i jeden kanał autorski. Ale gdyby CP wprowadził do oferty taki dekoder ,może stworzyć PSP 4K ,jeden swój kanał autorski na przykład Polsat Premium 4K ,ewentualnie Eleven 4K. Pytanie ile taki kanał czy pakiet by kosztował ? Znając CP z PPV ,za darmo by go nie rozdawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukimann napisał:

Jeśli nawet Polsat zdecyduje się na taki dekoder,  to jaką zaprezentuje ofertę?...

poza być może Polsat Premium w UHD 

 

Powiem tak fajnie i oryginalnie dziś wygląda dla mnie POLSAT Play HD mają fajne własne produkcje. Więc pytam po co Polsat Premium UHD? Mają co pokazywać, tylko potrzeba sprzętu który umożliwi rozwinięcie skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też się zastanowić za ile ta technologia 4K będzie sprzedawana w CP dla obecnych abonentów. Nie ważne jakie treści będą prezentowane w UHD to znając Polsat tanio nie będzie, można przypomnieć sobie sytuację z Super HD.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Max2 napisał:

Wytrzeźwiejcie wreszcie.Na kanały hd niema już miejsca,a co dopiero 4k.Przez internet owszem,ale przez satkę,to raczej nie.

Jak będę chciał mieć 4K przez internet to sobie puszcze YouTube 4K naSmart TV a nawet VR na Samsung Galaxy S10+. Oglądałeś kiedyś film w okularach VR na wirtualnej sali kinowej? Jak nie to polecam czujesz się jak w kinie. Zresztą mów co chcesz treści z internetu nigdy nie zastąpią 4K z satelity: brak opóźnień w meczach na żywo, szybkie przełączanie kanałów, itp. Tego internet nie zaoferuje nigdy proste jak budowa cepa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Max2 napisał:

Wytrzeźwiejcie wreszcie.Na kanały hd niema już miejsca,a co dopiero 4k.Przez internet owszem,ale przez satkę,to raczej nie.

To raczej operator powinien zabiegać o widza a nie odwrotnie. Były zmiany z DVB-S na DVB-S2 ,była fuzja N-ki z Cyfrą ,która miała przynieść m.inn. korzyści w jakości obrazu ,za drzwiami czeka HEVC. Można dokupić/wydzierżawić nowy tp. Także są możliwości,jedynie koszta zmian odczuje  abonent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam abonent, który w tematach o przedłużeniu umowy jest się gotowy pokroić za oszczędności rzędu 5zł miesięcznie? Transpondery nie są z gumy. Wynajęcie kolejnych, to gruba kasa, a abonent chciałby wszystko za czapkę gruszek. Mogę się założyć, że w 2020r nie będzie żadnego 4K przez talerz od CP. Co najwyżej Ipla w szerszym wymiarze niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, lukimann napisał:

 

Tylko , że poza sportem za bardzo CP chyba nie ma co zaoferować.(?)

Nawet z tym ma CP problem...

Ipla a tam LM w 4K jak na lekarstwo :/

Bardzo mało transmisji w tym formacie , przy LM w NC+ to marność nad marnościami ta oferta 4K Ipla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven Sports 1 4K w obecnym formacie to kpina. ;)

Edit:

Oglądałem wczoraj mecz Liverpoolu na Canal+4K i jeśli mam byc szczery nic nawet w połowie przypominającego obraz , dźwięk na Ekeven Sports 1 4K nie uświadczyłem.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ludzie wyśmiewają tutaj nazwę "Super HD", twierdząc, że to przecież zwykłe HD. Otóż jak na polskie warunki nad wyraz "niezwykłe", szczególnie gdy się porówna z badziewiem pokroju Eurosport HD, Polsaty Sport HD czy Eleven. HD. Do ciemniej masy nie dociera, że rozdzielczość to nie wszystko, a kluczem do dobrego obrazu jest wysokie bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, śmiechu warte napisał:

gdy się porówna z badziewiem pokroju Eurosport HD, Polsaty Sport HD czy Eleven. HD. Do ciemniej masy nie dociera, że rozdzielczość to nie wszystko, a kluczem do dobrego obrazu jest wysokie bitrate.

Można porównywać, ale dla kontry podrzucę ci poziom realizacji włoskiej siatkówki- już ze dwa razy na PS NEWS HD próbowałem podejrzeć Leona w akcji i dałem se spokój po kilku minutach bo patrzeć się na to nie dało, jakość obrazu tak masakryczna że Leona tylko w zbliżeniach rozpoznawałem więc nie twierdź że wszędzie jest pięknie tylko nasi dają [beep], jak widzisz inni potrafią produkować relacje meczu czołowej drużyny ich ligi na poziomie śmierdzącego? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od powstania CP ale już jestem w CANAL+ pakiet Superpremium 4k . Ten pakiet to naprawdę wart ceny a cp niech czeka dalej to obudzi się jak połowa abonentów odejdzie.W punkcie cp powiedzieli ,że bardzo dużo rezygnuje z powodu wyłączenia kanału .

Edytowane przez karle2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2019 o 11:14, Max2 napisał:

Wytrzeźwiejcie wreszcie.Na kanały hd niema już miejsca,a co dopiero 4k.Przez internet owszem,ale przez satkę,to raczej nie.

DVB-S2X + np HEVC lub VP9

6 godzin temu, lukimann napisał:

Przecież w ramach Netii, można by wdrożyć 4K.

Wiem, że są nieciekawe opinie na temat telewizji z Netii,ale już jakaś infrastruktura jest.

Tylko , że poza sportem za bardzo CP chyba nie ma co zaoferować.(?)

Netia ma dobrą infrastrukturę, tutaj jedynie trzeba doinwestować w nowe transkodery i streamery, zwiększyć bitrate dla linii FTTx i węzły lokalne, ale uwierz mi, że znam firmy które unicastowo dają taki bitrate i jakość live, że wasza satka ssie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...