Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie. Jeszcze pytanka dwa.

 

Co mogę ugrać po złożeniu tego spóźnionego wypowiedzenia? Mam internet 60Mb za 49 zł teraz i telefon no limit 2 Gb za 14.99 zł.

Chciałbym neta 150 Mb i telefon tak jak teraz. Umowa na 24 miesiące tylko w moim przypadku?

 

Czy przepisanie umowy jest bezpłatne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do portu data możesz podłączyć rozdzielacz w celu podłączenia kolejnego modemu. Tym złączem idzie tylko sygnał internetu. Miałem dołożony rozdzielacz w swojej instalacji przez technika. Było to wtedy kiedy były stare dekodery z zewnętrznym modemem. Podłączało się dodatkowy modem do sieci by dekoder miał sygnał internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dekoder ADB lub ten nowy Kaon to tak właśnie musi być to podłączone. Te dekodery mają w środku wbudowany normalny modem hfc, żeby można było korzystać z np. VOD. Skoro jest w nich modem to musi być kanał zwrotny, bo inaczej się nie zalogują - tak samo jak modemy hfc od internetu.

Jeżeli ktoś ma moduł CAM lub jakiś dekoder z kartą to nie musi mieć sygnału z gniazda Data (ale jeżeli nawet ma to nic nie szkodzi), może mieć z gniazda TV, w tym gnieździe nie ma kanału zwrotnego. Przy module CAM, dekoderze z kartą lub dekoderze IPS nie ma modemu hfc - tutaj jest tylko jeden kierunek wykorzystywany bez kanału zwrotnego. Wszystko macie opisane na GMF.

Poniżej macie przykładowy GMF, zwróćcie uwagę, że przy Data są dwa zakresy częstotliwości (są nawet dwa kierunki namalowne), to są częstotliwości, które na tym gnieździe są dostępne w downstream oraz upstream.

big_GMF-351.jpg

Jeżeli modem hfc lub dekoder z wbudowanym modemem ktoś podłączy do TV lub R to on się nie zaloguje. Przy TV modem nie będzie w stanie ustalić częstotliwości upstream (migać będzie dioda US) a przy R nie ustali ani częstotliwości upstream ani downstream - spójrzcie na zdjęcie, przy R rozgałęźnik podaje tylko jeden kierunek od 87,5 do 139MHz (dlatego migać będzie US i DS). Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki GMF jest i z portu dane jest rozgałęźnik na tv i modem .

Zastanawiałem sie ,czy to nie.jest właśnie powodem zakłóceń,jakie od paru dni mam na tv.A że ,zakłócenia te są na dwóch tv w różnych pokojach ,to właśnie myślałem o tym GMF,czy czasem czegoś nie psuje.

A modem mam Arrisa.(ten co się nie mieści w plecaku).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 11:29, L3L napisał:

Umowa przedłużona przez DUK na 24 miesiące

 

net 150 Mb/s

Maxbox

HBO GO na 12 miesięcy

HBO HD na 12 miesięcy

C+ Prestige

Eleven Sports

HD 

 

wszystko 70 zł

 

 

masz jakieś opcje dodatkowe? Multiroom, WiFi, Multimedia GO, USB PVR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta przyjęta.

Pakiet Max

Pakiet Eleven

HBO, HBO GO

Canal+ (pełny pakiet)

Multimedia GO

Multiroom

Internet 300 mb/s

2x moduł CAM

 

Wszystkie pakiety kończą się w jednym terminie. Umowa na 24 miesiące.

Z poprzedniej umowy mam TV Sharp 40" za 1 zł.

 

Oczywiście oferta po wypowiedzeniu, ważna od 1.04 na 2 miesiące przed końcem poprzedniej.

 

Za całość 99 zł.

Co powiecie na taką ofertę?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 12:22, mars27 napisał:

70 zł ? Jak C+ i HBO tyle razem kosztują. Trochę przesadziłeś. Ale tu można pisać co się chce ...

W kablówkach (a w Multimedii w szczególności) towar kosztuje dokładnie tyle na ile umówi się sprzedający z kupującym. Może być np. dziesięciu klientów Multimedii z identyczną ofertą ... i każdy z  nich płaci co miesiąc zupełnie inną kwotę. A różnice w cenie mogą dochodzić nawet do 100 % - 200 % między tymi dziesięcioma klientami. 

Stała (i jakaś minimalna) cena paczek Canal+/HBO/Cinemax/Filmbox to też mit. Jedni je dostają za full kasy, a inni za grosze. Tak jak sobie wynegocjują.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie życie. Wszędzie praktycznie negocjuje się cenę. Nawet sklepy Media Markt itp. też bezproblemowo ceny obniżają po negocjacjach.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam się wydaje ze negocjujecie i macie super oferty a tak naprawdę jesteście dojna krowá dla kablówek. Kupujecie pełne pakiety po 200 programów a oglądacie 30 programów.  Czyli płacicie za 170 programów których nie oglądacie. Tak was dymają. Babcia kupuje najniższy pakiet za 50 zł  z 30 programami i wszystkie ogląda. Wiec płaci za to co używa. Ile kosztuje MM wysłanie do was sygnału tv czy internetu i utrzymanie tej sieci ???

Edytowane przez mars27
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mars27 said:

Wam się wydaje ze negocjujecie i macie super oferty a tak naprawdę jesteście dojna krowá dla kablówek. Kupujecie pełne pakiety po 200 programów a oglądacie 30 programów.  Czyli płacicie za 170 programów których nie oglądacie. Tak was dymają. Babcia kupuje najniższy pakiet za 50 zł  z 30 programami i wszystkie ogląda. Wiec płaci za to co używa. Ile kosztuje MM wysłanie do was sygnału tv czy internetu i utrzymanie tej sieci ???

No cóż, ponieważ całkowicie i z premedytacją programy które są dla większości interesujące są celowo rozłożone po kilku pakietach. Ideałem by było móc kupić tylko kanały które się chce. Pewnie okazało by się że 3/4 nadawców by upadło bo nikt by ich nie oglądał gdyby musiał za nie płacić.

Jeśli jednak masz złudzenia że da się inaczej to muszę cię zmartwić - oferty TV SAT czy wchodzącej powoli IPTV są identycznie skonstruowane.

 

Jedynie kablówki osiedlowe są pozbawione tej wady, ale nie dlatego, że można wybierać i płacić za poszczególne kanały ale po prostu zwykle dostaje się wszystkie (poza tymi premium typu C+, HBO itp) w jednej niskiej cenie, bo zwykle takie instalacje działają w trybie non-profit.

Jednak z autopsji wiem, że dla odmiany dostęp do Internetu jest w nich drogi bo nie korzystają z efektu skali.

U moich rodziców w osiedlowej kablówce za 40zł mają chyba ponad 100 kanałów (oczywiście bez tych premium, one są płatne dodatkowo) wraz z dostępem do Internetu o zawrotnej prędkości 20Mbit (!). Można mieć szybszy Internet ale zaczyna to sporo kosztować. Więc ostatecznie to nie wychodzą na tym dobrze. A alternatywy nie mają bo duże kablówki nie są zainteresowane konkurowaniem z tanimi osiedlowymi i po prostu nie chcą wchodzić do takich budynków.

 

No a jeśli babci wystarcza te 30 kanałów z najniższego pakietu to można się tylko cieszyć, że wszystkie są dla niej interesujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mars27 napisał:

Babcia kupuje najniższy pakiet za 50 zł  z 30 programami i wszystkie ogląda. Wiec płaci za to co używa.

Wnuczek zainstaluje babci naziemną cyfrową DVB-T z 28 kanałami. 50 PLN miesięcznie zostanie w kieszeni.

A za 2 lata - prawdopodobnie max. do 30 czerwca  2022 roku - będzie w Polsce DVB-T2 (kilka kanałów więcej i prawie wszystkie podbiją do jakości HD). I gra gitara.

......................................................................................................................................................

A jeśli chodzi o kablówki to np. w UPC jest cyfrowy Pakiet START 34 kanały (w tym aż 23 kanały w HD). Jest on darmowy i niekodowany.

Jedyny warunek to konieczność wzięcia do tego usługi internetu. http://media.upc.pl/52730-upc-rozszerza-oferte-kanalow-w-niekodowanym-pakiecie-start

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mars27 napisał:

Wam się wydaje ze negocjujecie i macie super oferty a tak naprawdę jesteście dojna krowá dla kablówek. Kupujecie pełne pakiety po 200 programów a oglądacie 30 programów.  Czyli płacicie za 170 programów których nie oglądacie. Tak was dymają. Babcia kupuje najniższy pakiet za 50 zł  z 30 programami i wszystkie ogląda. Wiec płaci za to co używa. Ile kosztuje MM wysłanie do was sygnału tv czy internetu i utrzymanie tej sieci ???

 

 

Tylko że po negocjacjach za te "200 programów" płaci się mniej niż za te "babcine 30 programów".

Sam TV nie mam i nie oglądam, a za neta płace 29,99 zamiast cennikowych 49,00 zł. W ciągu 2 letniej umowy mam w kieszeni 456 zł, a kosztowało mnie to 4 minutową rozmowę przez telefon. Jeszcze jak by się ten kraj technicznie ogarnął i ustawowo wymusił komunikację konsument -> firma  w postaci elektronicznej (zawieranie/wypowiadanie umów) w formie emaila z kwalifikowanym podpisem elektronicznym/e-Dowód/coś ala epuap do podpisywania pism/umów komercyjnych. 

Odpadło by latanie na pocztę/do BOK w celu złożenia wypowiedzenia (i mowa tu nie tylko o MM, a ogólnie o wszystkich). Prościej, szybciej, bezpieczniej (i taniej, nawet dla firmy).

 

 

A propo "babcinych 30 programów" - problem jest taki, że w tych kanałach nie ma kanałów które się ogląda. Np moim rodzicom spokojnie by wystarczyło DVB-T, ale wśród wymagań jest TVN24 i dostęp do piłki nożnej - więc bez kablówki ani rusz. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają wam konto ftp z https://www1.mm.pl/info.htm

?

U mnie od kilku dni coś padło zarówno przez windowsowy explorer jak i filezilla/winscp:

Status:    Resolving address of ftp.mm.pl
Status:    Connecting to 217.172.226.8:21...
Status:    Connection established, waiting for welcome message...
Status:    Initializing TLS...
Status:    Verifying certificate...
Status:    TLS connection established.
Command:    USER xy
Response:    331 Password required for xy
Command:    PASS **********
Response:    530 Login incorrect.
Error:    Critical error: Could not connect to server

 

Skasowałem, założyłem nowe i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta przedłużeniowa z wczoraj po uprzednim telefonicznym wypowiedzeniu:

- net 600+ z wifi

- MaxBox + HD + Eleven + FunClub + C+Prestige + HBO + HBO Go + Multiscreen (MultimediaGo)  + CatchupTV + Nagrywarka sieciowa

Wszystko na 12 miesięcy, cena 89 zł.

Jak dla mnie oferta b.dobra. Do tej pory miałem wszystko co wyżej, tylko net 120+ i nie było Catchup oraz nagrywarki sieciowej - cena ta sama co teraz. Niestety na 24 miesiące nie było szans całości, dlatego zdecydowałem się na 12. Dodam, że konkurencja w bloku jest dość duża - UPC, Orange, kablówki lokalne, więc pewnie i dlatego cena dość dobra. Może udałoby się coś jeszcze ugrać, ale nie chciało mi się już wałkować miłej pani z działu utrzymania. Pierwsza oferta była bez catchup i nagrywarki, a po moim zapytaniu bez problemu dorzucono je do oferty, także myślę, że może coś bym jeszcze ugrał przy niewielkim wzroście ceny lub nawet w tej samej. Z wypowiedzeniem dzwoniłem pod numer 244244244, tam zostałem przełączony. Przed złożeniem wypowiedzenia składają też jakieś oferty, ale są one ciut gorsze od tego co zaproponuje dział utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko oferta. Mi mimo wypowiedzenia chcą zaproponować umowę na 12m. 94 PLN za 150 mb/s net + maxbox + eleven + c+prestige.. Jeżeli nie zejdą z ceny wole zapłacić ostatni miesiąc extra 80 pln (wypowiedziałem o kilka dni za późno, więc jeden miesiąc bez poprzedniej promocji) niż się z nimi tłuc. 

Jakiś kod oferty czy coś posiadasz? 

Ktoś się w ogóle orientuje czy karencja u nich jest na adres, czy na dane osoby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...