Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Narzeka TVP na brak miejsca w naziemnej a TVP Rozrywka jest teraz na dwóch muxach !! To nienormalne zrobić z TVP Sport HD wersję SD. To nieprawda że mux8 ma mały zasięg ! To telewidzowie nie chcą zainwestować w antenę VHF a na antenie UHF chcą odbierać mux8 i narzekać na brak odbioru lub mały zasięg. Mogli w miejsce drugiej TVP Rozrywki dać TVP Seriale. Brak zgody KRRITV ? Emisja eksperymentalna !!  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjne:

Przedłużyłem dzisiaj umowę z MM. Umowę miałem do końca sierpnia 2020, wypowiedzenie wysłałem na początku marca (ze skutkiem na koniec okresu promocyjnego).

 

Oferta jaką miałem do tej pory:

120mbit

internet mobilny 2GB (na 3G w Play - bardzo stara oferta) 

komórka nolimit rozmowy i sms

Całość kosztowała 39,99 zł

 

Oferta aktualna, od 1 kwietnia:

300mbit 

internet mobilny 10GB (na 3G w Play - bardzo stara oferta) 

komórka nolimit rozmowy i sms

całość 32,00 zł miesięcznie

 

informacyjnie za net o prędkości 600mbit chcieli +10,00 zł

 

 

 

BTW

Jak potwierdziłem SMSem nową ofertę to dostaję jeszcze na maila jakąś umowę, potwierdzenie zawarcie warunków itd?

 

 

Edit:

Jeszcze dodam, że wg info od konsultanta nie muszę mieć wymiany modemu (mam Cisco EPC3008) - ale to podejrzewam wyjątek ze względu na koronawirusa (nie chcą ludziom po domach chodzić, wymieniać modemy gdy nie jest to absolutnie konieczne).

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 21:08, rafmik napisał:

 

Oferta aktualna, od 1 kwietnia:

300mbit 

internet mobilny 10GB (na 3G w Play - bardzo stara oferta) 

komórka nolimit rozmowy i sms

 

 

 

Edit:

Jeszcze dodam, że wg info od konsultanta nie muszę mieć wymiany modemu (mam Cisco EPC3008) - ale to podejrzewam wyjątek ze względu na koronawirusa (nie chcą ludziom po domach chodzić, wymieniać modemy gdy nie jest to absolutnie konieczne).

 

 

 

I już mam 300mbit, i jak to w MM chodzi bardzo ładnie (od lat nie miałem problemów z łączem od MM):

 

Testy robione teraz, czyli już w wieczornym szczycie. 

 

VmrMDII.png

 

puJ84Uz.png

 

BtTlUgv.png

 

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to jeszcze z testów rzeczywistych, a nie speed testów. Teraz, godzina 20:00, leci pięknie praktycznie full łącza ok 35-36MB/s (prawie 300mbit) z dużego komercyjnego serwera w DE.

 

Dodam, że nie spodziewałem się, że szybki internet jest głośny ? przy prędkości pobierania 35MB/s dysk talerzowy 3,5 cala chrupie żeby to zapisać ?  ?

 

 

 

Żeby nie być gołosłownym:

2hk46I9.jpg

 

 

 

 

I dodatkowo późniejsze wypakowanie plików z archiwum rar trwa dłużej niż ściągniecie go z netu ;) Mój procek i3-6100 i na tym dysku HDD wyciąga 26MB/s przy wypakowywaniu archiwum ;)

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wreszcie Multimedia zmieni pakietyzację kanałów !! To nienormalne żeby taki Polsat Film czy TVP HD były w dodatkowych pakietach dodatkowo płatnych. To przecież żadne kanały premium tylko zwykła sieczka reklamowa. Pakiet HD za 9.90/m-c to kuriozum, zwłaszcza że to nie te czasy gdzie Ha De to był jakiś luksus,premium. Kiedy Vectra się tym zainteresuje i poukłada po ludzku te pakiety. Uważam że wszystkie kanały dostępne w DVB T za darmo powinny być w pakiecie StartBox . Tymczasem TVP Rozrywka i Stopklatka są dopiero w SuperBoxie !! Za niemałe pieniądze. Żałosne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko odnośnie modułu Cam. Kończy mi się umowa z Multimedia i chce przejść na światłowód oraz przedłużyć telewizję. Jednak chciałem zrezygnować z dekodera (który miałem do tej pory) i przejść na moduł Cam. Konsultant mi powiedział, że nie jest to możliwe, ponieważ w przypadku przejścia na światłowód, zmienia się technologia nadawania tv. Stąd moje pytanie czy rzeczywiście, każdy z was tak miał, że po przejściu na światłowód do telewizji, wymagany jest dekoder? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem z internetem "po kablu" Podpiąłem router-pc za pomocą kabla i niestety wyskakuje błąd dns nie odpowiada... Próbowałem następujących rzeczy:

Restart routera 

Czysczenie cache dns i restart adresu ip

Aktualizacja sterownika karty sieciowej 

Ustawienie ręcznie TCP/IP

 

Kabel 100% sprawny bo nowy, po wifi wszystko hula, co jescze można zrobić? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wifi działa to znaczy, że problemu trzeba szukać w systemie komputera, który źle się łączy. W wierszu polecenia wpisz ipconfig /all i zobacz jakie są aktualne adresy dns. Nie wiem w jaki sposób odświeżałeś IP, ale po pierwsze to 2 polecenia. Ipconfig /release i po chwili ipconfig /renew. Restart komputera i jeżeli nie pomogło to kolejne dwa netsh int ip  reset. Drugie polecenie netsh winsock reset. Teraz restart komputera. Jeżeli nadal są problemy to trzeba ich szukać w oprogramowaniu antywirusowym, konfiguracji firewalla. Może to być też efekt działania wirusów w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sanchez2104 napisał:

Dzięki wielkie za pomoc.

Pozdrawiam

Jaką maksymalną prędkość możesz mieć bez migracji na światłowód 120(150)? Jeśli zależy Ci też na TV, to staraj się pozostać przy dotychczasowej technologii. 

Telewizja IPTV ma sporo ograniczeń i jak dla mnie jest daleko z tyłu za DVB-C. Szczerze mówiąc, gdybym był zmuszony przejść na światłowód, to prędzej bym całkiem 

zrezygnował z TV albo przeszedł na telewizję satelitarną niż zdecydował się na korzystanie z IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale maksymalna prędkość bez światłowodu to ta która teraz mam, czyli 30 mb. Przeszedłbym na tv satelitarną, gdyby dało się uzyskać taką cenę, jaką można wynegocjować w multimedii. Tak więc pewnie nie będę miał wyjścia i zdecyduje się na to proponują. Choć bardzo prawdopodobne, że to będzie ostatnie przedłużenie umowy na telewizję, patrząc na ostatnie pół roku jak rzadko z niej korzystam (Netflix i HBO Go jednak wygrywają). Mam jeszcze chwilę czasu na podjęcie decyzji, tak więc przemyśle wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...