Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy Vectra blokuje łączenie się przez VPN?

Żona z racji wirusa od jutra zaczyna pracę w domu. Przywiozła kompa z pracy i żeby łączyć się z serwerami firmowymi musi połączyć się przez VPN i po wpisywaniu danych nie następuje połączenie z serwerem firmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy Vectra blokuje łączenie się przez VPN?

Żona z racji wirusa od jutra zaczyna pracę w domu. Przywiozła kompa z pracy i żeby łączyć się z serwerami firmowymi musi połączyć się przez VPN i po wpisywaniu danych nie następuje połączenie z serwerem firmowym.

Ja łączę się z dwoma VPN-ami bez najmniejszych problemów. Zarówno na Windows jak i w smartfonie z Android. Router od Vectry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2020 o 16:56, Stanley99 napisał:

A tak z ciekawości: czy i po jakim mniej więcej czasie od otrzymania potwierdzenia wypo mailem (bo takowe dostałem) odezwał się ktoś z DUK?

 

Po tygodniu (8 dni kalendarzowych) od wysłania wypowiedzenia dostałem potwierdzenie, że wypowiedzenie zarejestrowali. DUK do mnie dzwonił w tym samym dniu już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Umowe mam do 30/03/2020 - wystarczy ze do konca marca złoże wypowiedzenie? jak napisze mailowo to zdąze-wazne zeby bylo wysłane do końca marca? bo wiem że oni pozniej to odbieraja. Czy jak najprosciej wypowiedziec teraz?

 

2. Mam: pvr, zloty, eleven net15Mb - place 69,99 - nie potrzebuje nic wiecej z tv - czy da sie po wypowiedzeniu uzyskac nizsza cene? lub za to samą cene szybszy net?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomybb napisał:

1. Umowe mam do 30/03/2020 - wystarczy ze do konca marca złoże wypowiedzenie? jak napisze mailowo to zdąze-wazne zeby bylo wysłane do końca marca? bo wiem że oni pozniej to odbieraja. Czy jak najprosciej wypowiedziec teraz?

Tu nie ma żadnego granicznego terminu. Po 30.03 umowa stanie się bezterminowa i ciągle będzie możliwość złożenia jej wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CureMar napisał:

Tu nie ma żadnego granicznego terminu. Po 30.03 umowa stanie się bezterminowa 

No tak, ale po przejściu na bezterminową, opłaty mogą być sporo wyższe niż "promocyjne" w okresie zobowiązania. Poza tym chyba wciaż obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia (i chyba musi zawierać 1 pełny okres rozliczeniowy - choć tego nie jestem pewien). Zatem co najmniej o tyle (m-c) przedłuży się termin rozstania z operatorem. Domyślam się, że w tym konkretnym przypadku chodzi nie o faktyczne rozstanie, a wynegocjowanie korzystniejszych warunków. Jednak nawet z takich samych powodów  wolę składać wypo gdzieś ok. 1,5 m-ca przed końcem zobowiązania. Czyli aby ostatniego dnia obowiązywania umowy nie mieć już zupełnie żadnych zobowiązań i móc powiedzieć "bye-bye". Inna sprawa, że u mnie jest konkurencja kilku dostawców - i Vectra dobrze o tym wie, mam nadzieję ;-) 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy, co kto ma w umowie wpisane. U mnie po wygaśnięciu zobowiązania umowa bezterminowa pozostała na takich samych warunkach finansowych.

Natomiast jeśli chodzi o okres wypowiedzenia, to zawsze obowiązuje jeden pełny cykl rozliczeniowy, więc w tym przypadku, aby rozwiązać umowę z końcem marca należało złożyć wypowiedzenie do końca lutego.

Jeśli w tym przypadku chodzi o wynegocjowanie lepszych warunków, to tu akurat okres wypowiedzenia będzie grał na korzyść Klienta, bo da więcej czasu na ewentualne negocjacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a ugram cos lepszego lub tańszego  po wypowiedzeniu?: Place aktualnie 69,99zl i nie chce tego w zaden sposób przekroczyć. Mam PVR, zloty, eleven, net 15Mb - czy dostanę to samo w nizszej cenie? Albo w tej samej cenie ale z szybszym netem? Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 00:38, tomybb napisał:

No dobra a ugram cos lepszego lub tańszego  po wypowiedzeniu?: <...>czy dostanę to samo w nizszej cenie? Albo w tej samej cenie ale z szybszym netem? Jakie macie doświadczenia?

Czy ugrasz... z tym bardziej na forum wróżbitów ;-) Natomiast jedno jest pewne: jeśli nie zrobisz żadnego ruchu, jak wspomniał @CureMar, po zakończeniu zobowiązania umowa przejdzie na czas nieokreślony. A także mogą wzrosnąć opłaty, ale to już faktycznie zależy od zapisów. Doświadczenia moje są takie, że wypowiedzenie zawsze było podstawą do rozpoczęcia negocjacji. I zawsze kończyły się co najmniej utrzymaniem obecnych warunków, przy czym u mnie przejście na bezterminową wiązałoby się ze zwiększeniem abonamentu.

P.S. To gdzieś jeszcze jest w Vectrze net 15Mbit/s? Ja mam taki upload... Myślę, że przynajmniej to mógłbyś ugrać, tzn. zwiększenie prędkości pobierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...