Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Stanley99, oczywiście wierzę Tobie, że są telewizory z dwoma slotami CI. Ja też mocno "nie siedzę" w telewizorach ;-), ale kojarzę, że już kiedyś widziałem taki wyświetlacz i nawet mnie to zdziwiło. Niemniej, wszystkie te modele, które mnie akurat interesowały w ostatnich kilku latach, mając podwójny tuner miały tylko jedno wejście na moduł. A dlaczego jest tak bądź tak - choć wciąż wydaje mi się, że producenci przede wszystkim stosują konfigurację dwie głowice przy jednym slocie CI - to by już musiała się wypowiedzieć osoba, która na co dzień się tym interesuje, może też zawodowo, lub po prostu ma akurat w tej kwestii profesjonalną wiedzę.

Najważniejsze jest teraz to, by jurak i jaceksobczak napisali nam, czy mogą u siebie nagrywać również wg ustawionego czasu. Albo ktokolwiek inny, kto posiada moduł Vectry w swoim telewizorze, choć im więcej źródeł informacji/przykładów tym lepiej.

 

Problem z Vectrą jest taki, że oni świadomie co najmniej nie wspierają w swoich modułach nagrywania. A istnieje jeszcze właśnie taka możliwość, jak włączenie blokady. Może tę blokadę znieśli, ale stosowany system kodowania wciąż nie sprzyja nagrywaniu. W przeciwieństwie do modułów Cyfrowego Polsatu i Canał+ oraz - jednak - telewizji kablowej INEA (jeśli dobrze pamiętam).

Vectra nie jest firmą przyjazną swoim klientom, brak możliwości nagrywania ma zmuszać klientów do brania ich badziewnych dekoderów PVR. Przecież wcześniej wiele lat trwało dopominanie się przez licznych obecnych i potencjalnych klientów Vectry o moduł CI+. W końcu ten beton uległ naciskowi, ale tylko w połowie, bo moduł z blokadą PVR jest nic niewarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 21:08, WPPP napisał:

Niemniej, wszystkie te modele, które mnie akurat interesowały w ostatnich kilku latach, mając podwójny tuner miały tylko jedno wejście na moduł. A dlaczego jest tak bądź tak - choć wciąż wydaje mi się, że producenci przede wszystkim stosują konfigurację dwie głowice przy jednym slocie CI - to by już musiała się wypowiedzieć osoba, która na co dzień się tym interesuje, może też zawodowo, lub po prostu ma akurat w tej kwestii profesjonalną wiedzę.

Moja wiedza nt. modułów i w ogóle technikaliów związanych ze standardami telewizyjnymi, systemami kodowania, możliwymi wariantami konfiguracji sprzętów, etc. jest nie ukrywam wyrywkowo zaczerpnięta z netu, i na pewno nie profesjonalna ;-) Niemniej ogólnie wiem, że "istnieją w przyrodzie" moduły jednostrumieniowe oraz wielostrumieniowe (dwu lub więcej). Przypuszczam, że pod kątem tych drugich był projektowany Twój telewizor i dlatego ma jeden slot CI, chociaż tunery podwójne. Tak czy siak, generalnie chodziło mi o to, że istnieją:

1. telewizory z podwójnymi tunerami - to w odpowiedzi na post, sugerujący jakoby dwie głowice były domeną tylko dekoderów,

2. telewizory j.w. oraz z dwoma slotami CI - to w przypadku jeśli moduły od Vectry są jednostrumieniowe (no właśnie, jakie są? czy ktoś ma na ten temat wiedzę?), zainstalowanie dwóch pozwoliłoby jednoczesny odbiór dwóch różnych kanałów kodowanych. Przynajmniej teoretycznie...

Dosyć fajne artykuły o modułach CI, taki "wstęp do wstępu", aczkolwiek bardziej  pod kątem TV-SAT :  https://satkurier.pl/news/161979/moduly-cici-10-pytan-i-odpowiedzi.html?news_page_id=0  ,  https://nt.interia.pl/audio-wideo/news-moduly-ci-ci-w-telewizorze-i-tunerze-najwazniejsze-pytania-i,nId,2430145,nPack,2

 

W dniu 21.02.2020 o 21:08, WPPP napisał:

Problem z Vectrą jest taki, że oni świadomie co najmniej nie wspierają w swoich modułach nagrywania.<....>W końcu ten beton uległ naciskowi <...>

 

Generalnie zgadzam się, ale... jest jak jest. Tendencje do wciskania swoich "wspaniałych" dekoderów ma większość dostawców, jeśli nie wszyscy. Nawet wspomniano w artykułach, do których dałem linki.

Powiem może w ten sposób: choć nie korzystam z usług tv od tego dostawcy, pamiętam gdy Vectra kilka lat temu z trudem i oporami wprowadzała moduł  i od początku nagrywanie było zablokowane. Przynajmniej wg info na  ich stronach. Zapytałem teraz z ciekawości, myślałem, że może coś się zmieniło. Oficjalnie nie, dlatego moim zdaniem jeśli masz już od nich telewizję i dekoder, zależy Ci na nagrywaniu (a tym bardziej niezależnie dwóch kanałów), "wchodzenie" w moduł jest ryzykowne. Nawet jeśli ktoś "w necie" twierdzi, że PVR mu działa poprawnie. No chyba, że zamiana dekoder-moduł jest łatwo odwracalna i niedroga. Podkreślam - to tylko moje zdanie. 

 

Tak w ogóle - trochę z innej beczki - trzeba szczerze powiedzieć, że instalacja modułu jest zawsze trochę ryzykowna, nawet jeśli tv jest na liście zgodności, itp. Zawsze coś-tam może nie działać prawidłowo, zawieszać się, itp. A dostawca modułu może powiedzieć, że to wina telewizora, zaś producent telewizora, że to moduł... Poza tym tv z modułem trzeba się samemu "opiekować": stroić, ustawiać kanały, itp. Niemniej jeśli wszystko śmiga bez większych problemów (włącznie z nagrywaniem ;-) ) - wygoda i radość z korzystania z telewizora bezcenna... Mogę to potwierdzić jako kilkuletni użytkownik tv z modułem, aczkolwiek innej platformy (wspomniany nc+ teraz Canal+) :-) 

 

W dniu 21.02.2020 o 21:08, WPPP napisał:

bo moduł z blokadą PVR jest nic niewarty.

 Aż tak bym nie uogólniał. Na pewno są użytkownicy, którzy nie są zainteresowani nagrywaniem, nie korzystają z tego, albo ich telewizor po prostu nie ma funkcji PVR. 

 

I jeszcze jedno, trochę już poza tematem, z ciekawości. Napisałeś:

W dniu 21.02.2020 o 14:38, WPPP napisał:

Są dwie głowice i dwa wejścia kablowe (nie licząc wejścia do telewizji naziemnej, które jest trzecim gniazdem),

Te dwa wejścia kablowe przypadkiem nie są wejściami tunerów SAT? (domniemywam, że skoro tv "wypasiony" w podwójne tunery,  ma również głowice DVB-S..). A  to "trzecie gniazdo" nie jest oprócz tv naziemnej także wejściem "kablówki" (DVB-C)? Jaki konkretnie model telewizora, jeśli nie tajemnica? 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley99, jeśli ja sobie dobrze przypominam odnośnie specyfikacji modułów CI+, to by się mogło zgadzać zarówno to, co Ty piszesz, z tym, co ja napisałem.

Czyli że moduły do wersji 1.3 są jednostrumieniowe, a od 1.4 dwustrumieniowe. Z tego powodu mogło być tak, że we wcześniejszych latach telewizory dwugłowicowe miały dwa sloty na moduł, a od niedawna raczej już takich się nie znajdzie, bo jeśli już są dwie głowice (co jest coraz rzadsze- oszczędności producentów w połączeniu z małym zainteresowaniem konsumentów takim wariantem), to wystarczy już jeden moduł, gdyż ja mam telewizor z 2018 roku już z wersją modułu 1.4.

 

Podaję Ci trzy niezależne źródła informacji o moim telewizorze (na szybko wyszukane), żeby nie było, że jak podam jedno, to ktoś napisze, że musieli się pomylić ze specyfikacją w punkcie dotyczących posiadanych złącz.

Patrz tylko na specyfikację. Nie chodzi mi oczywiście, byś miał czytał wszystko:-). Aukcję ebay podaję ze względu na dobre zdjęcia modułu One Connect Box.

https://www.samsung.com/de/tvs/qled-q8fn/GQ55Q8FNGTXZG/ 

https://allhomecinema.com/review-samsung-qe55q8cn-q8cn-series-ultra-hd-led-lcd-tv/

https://www.ebay.co.uk/itm/SAMSUNG-ONE-CONNECT-BOX-WITH-CABLE-SOC1003N-FOR-2018-2019-/113948619877?nma=true&si=%2FvSU7ctSoyHRFh87ipwmVuwUAzU%3D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

 

A jeśli chodzi o moje wyłącznie subiektywne zdanie o zerowej wartości modułu CI+ z zablokowaną możliwością PVR, to zdaję sobie sprawę, że dla wielu może to być mocne stwierdzenie, ale ja od wielu lat oglądam praktycznie cokolwiek tylko z możliwością zatrzymywania, cofania i przewijania (np. reklam) plus do tego bardzo ważna funkcja nagrywania na czas. Bez takiej możliwości u mnie oglądanie zasadniczo przestało być możliwe. Przecież to już nie są czasy telewizorów kineskopowych. Brak PVR to dla mnie podobny standard, co 20 calowy telewizor kineskopowy.

 

Aha, te dwa bliźniacze gniazda w telewizorze - znaczy w moim przypadku w module zewnętrznym - na złącza typu F są zarówno do telewizji satelitarnej, jaki kablowej. Gniazdo do telewizji naziemnej można, albo i trzeba, użyć do kablówki, ale tylko analogowej.

I nie uważam, że mam wypasiony telewizor. To nie jest jeszcze ten standard i jakość, by można było użyć takiego określenia. 

 

Mam nadzieję, że jurak i jaceksobczak odezwą się.

Bo chyba nie jest tak, że sprawdzili u siebie nagrywanie na czas i nic z tego nie wyszło. I teraz im głupio o tym napisać :-).

Zakładam jednak optymistycznie, że wciąż jeszcze tutaj nie byli od dwóch dni.

Edytowane przez WPPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WPPP: napiszę może w ten sposób:

 

ad. CI+ zajrzałem chwilę do angielskiej Wikipedii (w polskiej o CI jest b. ubogo )  i rzeczywiście, przy opisie  v1.4 widnieje m.in.:

multi-tuner support (chyba nie trzeba tłumaczyć)

https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Interface

Pytanie, czy to jest tylko możliwa opcja, czy też działa obligatoryjnie we wszystkich urządzeniach z więcej niż 1 tunerem? A przede wszystkim czy działa w modułach Vectry?

To kolejne pytanie, jak słusznie zauważyłeś, kierowane raczej do osób dobrze "siedzących" w temacie. Albo posiadających taki telewizor oraz moduł... co raczej jeszcze bardziej zawęża krąg potencjalnych "dawców" odpowiedzi.

Tak czy siak, niezależnie czy w Vectrze telewizorach dwugłowicowych do jednoczesnego dekodowania dwóch kanałów wystarczy zainstalowanie jednego modułu v1.4 (oczywiście w sprzęcie, który już obsługuje tę wersję ), czy potrzeba dwóch modułów i sprzętu z dwoma slotami, a może działają oba sposoby - powtórzę się: generalnie chodziło mi o to, że są "w przyrodzie" telewizory, które posiadają możliwość oglądania/nagrywania dwóch różnych kanałów w tym samym czasie, a nie tylko dekodery (zwłaszcza te operatora ;-) .). Inna sprawa jak to działa u danego operatora w praktyce... Dlatego z jeszcze innej strony patrząc: najbezpieczniejsze jest korzystanie z dedykowanego sprzętu dostawcy. Jeśli coś nie działa - reklamacja, ma działać i już.

 

ad. samsungowego One Connect Box - oczywiście wierzyłem Ci, że jest w nim 1 slot CI+ ;-)  Natomiast odnośnie złącz antenowych "F":  znalazłem zdjęcia tylnego panelu, z w miarę czytelnymi opisami gniazd (co nawiasem nie było takie łatwe, często na fotkach opisy są zasłonięte). Przy złączach "F"  widzę tylko SATELLITE MAIN oraz SATELLITE SUB (co sobie tłumaczę jako satelitarne-główne i -podporządkowane), nie ma nic o "kablówce". Natomiast  przy złączu trzecim, typowym "telewizyjnym" gnieździe koncentrycznym widnieje AIR/CABLE.

anschluesse-q90r-one-connect-box.jpg

Panasonic_Q9_2018_8.jpg

Nie wiem zatem, na jakiej podstawie wysnułeś wniosek, że "F"-ki są i do satelity i do kablówki, a do tego telewizyjnego prócz tv naziemnej można przyłączyć tylko kablówkę analogową(??). Ale nie będę o to kruszył kopii, w końcu to Twój telewizor, pewnie masz do niego instrukcję... ;-)

 

W ogóle pomyślałem sobie, że skoro jesteś abonentem  Vectry, jesteś zainteresowany odbiorem bezpośrednio w swoim telewizorze, mógłbyś chociaż na próbę go podłączyć. Tak bym uczynił już dawno, chociażby z ciekawości ;-)  ). Nawet bez modułu powinno dać się zestroić kanały, odebrać EPG, itp. A jeżeli Vectra nadaje niekodowane, również je normalnie odebrać, sprawdzić nagrywanie... A najlepiej byłoby - choć zdaje sobie sprawę, że to może być bardzo niełatwe - pożyczyć od kogoś moduł i sprawdzić jak to wszystko śmiga w rzeczywistości.

 

Na koniec powtórzę się jednak raz kolejny: oficjalnie nagrywanie przez moduł nie działa. Dlatego ja odpuszczam sobie rozważania Vectry jako mojego dostawcy tv (dlatego niedawno zajrzałem tu na forum po dość długiej przerwie), nawet gdyby się okazało, że w praktyce PVR nie jest blokowane. Kto wie, gdyby nagrywanie działało od początku, kiedy parę lat temu wprowadzili moduły, mieliby już dawno jednego klienta więcej. Wiem, że jeden to niedużo, ale jak mówią ziarnko do ziarnka... Mam nadzieję, że czyta to ktoś z Zarządu ;-) 

 

P.S. ad. "wypasionego" - napisałem "telewizor wypasiony w podwójne tunery" (bo jednak większość nie jest), a nie "wypasiony telewizor" - a to pewna różnica ;-) 

EDIT. A'propos jeszcze CI+ v1.4, tylko jako ciekawostka. Szukając podstawowych informacji przypadkiem natrafiłem na takie coś:
https://knowledge.digicert.com/content/dam/digicertknowledgebase/attachment/solution/SO28038/ci-plus_specification_v1.4.3.pdf

Szczerze pisząc NIC z tego nie rozumiem ;-) Zresztą jako zwykły użytkownik sprzętu raczej  (i na szczęście) nie muszę ;-) Aczkolwiek na str. 10 jest coś o obsłudze wielu strumieni, opcjonalnie... W sumie więcej pytań z tym CI niż odpowiedzi...

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 14:40, Enox napisał:

Czy ktoś z użytkowników Ubee lub Tecnicolor ma problemy z trybem bridge? Mi po przełączeniu w tryb bridge po godzinie pracy zawiesza się połączenie niby wszystko wygląda ok jest połączenie z siecią ale nie mogę korzystać z internetu pomaga tylko wyłączenie modemu na 10 s z prądu. Mój ruter to Tp Link Archer C7. Obecnie mam Tecnicolor


Mam Technicolor od stycznia. Monter podczas wizyty od razu włączył tryb Bridge. Wszystko działa prawidłowo, nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubearth napisał:


Mam Technicolor od stycznia. Monter podczas wizyty od razu włączył tryb Bridge. Wszystko działa prawidłowo, nie miałem problemów.

Biały do 600 mb/s (Technicolor cga2121)? Dziś okazało się że mam jakieś błędy na modemie po twardym resecie na razie jest ok zobaczymy jak długo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley99, masz rację z tymi gniazdami. Cały czas miałem błędne przeświadczenie. Już nie będę wchodzić w to, dlaczego tak było.

Ale sprawdziłem to przed chwilą na czacie Samsunga. 

Faktycznie do korzystania z dobrodziejstw podwójnego tunera w przypadku telewizji satelitarnej potrzebne jest podłączenie dwóch kabli. Natomiast w przypadku telewizji kablowej i naziemnej tylko jeden, a i tak będzie istniała możliwość nagrywania jednego kanału i oglądania w tym samym czasie innego. Zatem również cyfrową telewizję kablową podłączamy do gniazda Air/Cable.

Natomiast, by było to możliwe i na co telewizor nie ma już żadnego wpływu, operator kablowy lub satelitarny nie może blokować funkcji nagrywania w dostarczanym przez siebie module CI+, ale to akurat dobrze wiemy.

 

Nie wykluczam, że w nieodległym czasie będę mógł to sprawdzić, ponieważ skończyło mi się 12 miesięczne zobowiązanie na multiroom. Mogę więc je wypowiedzieć, odejmując z rachunku 15 złotych lub nie robić tego i wymienić badziewny dekoder 4730CDX na moduł, z obniżeniem ceny o 5 zł. na miesiąc (tak dzisiaj dowiedziałem się w stacjonarnej placówce Vectry).

Tylko, że nie zrobię tego stacjonarnie, tylko telefonicznie, by mieć możliwość wycofania się z modułu, jeśli nie będzie działać nagrywanie.

 

Natomiast w obecnej sytuacji nie jestem wstanie spróbować to sprawdzić bez modułu, ponieważ nie mam kabla z odpowiednimi (dwoma innymi) złączami.

Ponadto, czy nie jest też tak, że nawet kanały ogólnie niekodowane, dystrybuowane za darmo, i tak są zakodowane w Vectrze? W takiej sytuacji i tak bym tego nie sprawdził. Chyba, że POLONIA i/lub TVPiS Info jednak nie są zakodowane?

Tylko, że z drugiej zaś strony, co właśnie sobie przypomniałem, sprawdzanie możliwości nagrywania na kanałach niezakodowanych nie ma sensu, bo zdaje się, że na tych kanałach nagrywanie i tak działa od zawsze.

Edytowane przez WPPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Enox napisał:

Biały do 600 mb/s (Technicolor cga2121)? Dziś okazało się że mam jakieś błędy na modemie po twardym resecie na razie jest ok zobaczymy jak długo 


Tak, dokładnie. Technicolor CGA2121. Monter chwilę się szarpał z ustawieniem w tryb Bridge (chyba z 30 min), ale jak już ustawił to działa do dzisiaj bez zawiechy czy innych problemów. Działa tak już ponad miesiąc. Nie musiałem robić resetu do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, WPPP napisał:

z tymi gniazdami. Cały czas miałem błędne przeświadczenie. Już nie będę wchodzić w to, dlaczego tak było.

Może dlatego, że gniazda "F" są zdaje się stosowane także w dekoderach kablowych... Dobrze, że się wyjaśniło, bo po przepięciu kablówki pod tv, może byś się dziwił dlaczego telewizor nie odbiera sygnału... ;-)  A propos wtyków-gniazd: są gotowe przejściówki "F"->antenowe, o np. takie (link przykładowy):

https://spam.org/p12055,przejscie-gniazdo-f-na-wtyk-antenowy.html
Mógłbyś wtedy łatwo przepiąć kabel z dekodera do tv, bez zarabiania nowej wtyczki.

Co do całej mojej idei próbnego podłączenia telewizora do kablówki jeszcze przed włożeniem modułu - zestrojenie, wypróbowanie nagrywania kanałów niekodowanych (z ostatniej wypowiedzi @Kimicik wynika, że takowe w Vectrze są), itp. Miałem na  myśli, żeby nie tracić na to czasu w momencie gdy moduł już zostanie fizycznie zainstalowany, znać dobrze obsługę, działanie funkcji, etc.. Chyba, że masz już to wszystko w swoim tv opanowane...

 

Niemniej po ostatniej wypowiedzi kolegi @Kmicik zdaje się sens całej imprezy, tzn. zamawiania/instalowania modułu CI mocno zmalał... Co z tego, że tv niby coś nagrywa na dysku, skoro nic nie można odtworzyć? A tym bardziej, że @Kmicik o ile pamiętam też posiada Samsunga, czyli można rzec sprzęt z tej samej stajni... Inni użytkownicy, którzy marek sprzętu nie określili, ale jakoby nagrywanie kan. kodowanych im działało też jakoś ucichli... 

 

--------------------------------------

Z zupełnie innej beczki:

1 godzinę temu, hubearth napisał:

Technicolor CGA2121. Monter chwilę się szarpał z ustawieniem w tryb Bridge (chyba z 30 min), ale jak już ustawił to działa do dzisiaj bez zawiechy czy innych problemów. Działa tak już ponad miesiąc. Nie musiałem robić resetu do dzisiaj.

Hm, monter motał się 30 minut? Przecież tryb bridge / router można przestawić sobie samemu w parę sekund, przez panel użytkownika na stronach Vectry. Może jest jakieś opóźnienie, zanim zmiany "wejdą w życie", nie pamiętam, ostatnio tryb bridge włączałem przynajmniej z rok temu.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaceksobczak napisał:

Co do nagrywania przez moduł CI.  Nagrywa się również jeżeli TV jest wyłączony /standby/ . 

Nie można odtworzyć nagranego materiału na innym TV. Ukazuje się napis: " treść chroniona przez DRM " .

 

A można wiedzieć jaki dokładnie tv posiadasz, chodzi mi o ten na którym da się nagrać i odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie możliwości nagrywania przez telewizor przy zastosowaniu modułu od Vectry emocje zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Trochę tej dyskusji już jest, ale zdecydowane nadal do końca nie wiadomo, jak jest naprawdę.

Tak to chyba jest, gdy Vectra nie wspiera tego nagrywania, ale najwidoczniej przynajmniej już nie blokuje (chyba, że zapomnieli zablokować przy której z aktualizacji oprogramowania modułu :-)).

 

Stanley99, masz rację, wymieniony przez Ciebie powód może być tym głównym, który zaszczepił u mnie przeświadczenie, że te satelitarne gniazda są tez do kablówki. Ale dzięki naszej dyskusji zostałem wyprowadzony z błędu i bardzo dobrze.

Nie wiedziałem też, że są takie złącza-przejściówki. W ciągu kilku dni postaram się taką sobie zakupić. Wtedy sprawdzę, jak to u mnie wygląda, acz głównie wizualnie (graficznie na ekranie tv), bo przecież nadal nie poznam odpowiedzi, gdyż bez dekodowania będę mógł sprawdzić nagrywanie tylko nielicznych kanałów niezakodowanych (chyba POLONIA i TVPiS Info), a nie w tym rzecz.

Niemniej, najprawdopodobniej w marcu zdecyduję się wymienić dekoder 4730CDX z multiroomu na moduł z możliwością rezygnacji w ramach odstąpienia od umowy. Wtedy przynajmniej dowiem się, jak to jest na 100% w przypadku mojego telewizora. 

 

Kmicik, ma tv Samsunga i nagrywanie na czas nie działa, jedynie programów oglądanych (na żywo).

Jaceksobczak, też ma tv Samsunga i nagrywanie na czas działa i odtwarza je bez problemu.

Nie są to te same modele, ale chyba w obu jest Tizen?

W każdym bądź razie wielkie dzięki za te informacje.

 

Zresztą, od samej Vectry nie można się dowiedzieć, czy działa nagrywanie na ich modułach. Już kilkukrotnie próbowałem w różnych źródłach, bez rezultatu. Najwięcej, bo cokolwiek, dowiedziałem się na czacie Vectry. Mianowice--> Oficjalnie nie ma wsparcia nagrywania, co nie oznacza, że nie może ono działać. Może zatem działać, ale wcale nie musi. Nic więcej od Vectry nie wyciągniecie, bo całkiem możliwe, że oni sami nie wiedzą. Najwidoczniej zależy to od oprogramowania tv, i to nawet od jego wersji (roku wydania), a niekoniecznie tylko od danego systemu operacyjnego. To może być nawet przypadek, że w jednym telewizorze działa, a w innym już nie.

Edytowane przez WPPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 19:17, WPPP napisał:

Mam nadzieję, że jurak i jaceksobczak odezwą się.

Bo chyba nie jest tak, że sprawdzili u siebie nagrywanie na czas i nic z tego nie wyszło. I teraz im głupio o tym napisać :-).

Zakładam jednak optymistycznie, że wciąż jeszcze tutaj nie byli od dwóch dni.

 

WPPP wybacz tę zwłokę.

Zrobiłem test zgodnie z prośbą i na moim Samsungu UE55K5572 (z Tizen'em) nagrywanie działa zgodnie z Przewodnikiem/planowanym nagrywaniem, również przy wyłączonym TV.

Próbowałem odpalić nagrania na kompie ale nie mam odpowiednich narzędzi :)

W każdym razie pliki z Samsunga mają rozszerzenie SRF.

Edytowane przez jurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jaceksobczak napisał:

Myślę , że każdy TV  co ma funkcje nagrywania czyli na pilocie posiada przycisk nagrywania "REC" . Od wielu lat chyba nie ma już innych TV. Ja mam Samsunga UE48JS9000 .

 

 

Mam kilkuletniego Samsunga na pilocie przycisk. "REC" i nie posiada możliwości nagrywania. Po prostu pilot pasuje do kilku modeli tv i mój nie ma funkcji nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurak, dziękuję Ci za ponowne sprawdzenie i doprecyzowanie informacji o nagrywaniu na Twoim telewizorze. Super wiadomość, chociaż naprawdę cieszyć będzie się można dopiero po potwierdzeniu tego również na własnym sprzęcie. Ty już możesz się cieszyć :P.

 

Mnie osobiście w ogóle nie interesuje wydobywanie nagrać wykonywanych przez tv. Po co mi takie nagrania z telewizji, dla mnie to bez sensu. Tym bardziej o bitrate około 6 Mbits. Tak więc dla mnie skuteczne zabezpieczenia antypirackie w najmniejszym stopniu nie przeszkadzają. 

 

Według mnie jaceksobczak użył skrótu myślowego pisząc o tym REC na pilocie :-). Chodzi po prostu o to, czy dany telewizor posiada funkcję PVR Ready. Akurat od kilku lat piloty telewizorów od średniej lub średnio-wyższej półki niektórych producentów są tak zminimalizowane, że nie posiadają takiego przycisku, a mimo to mają funkcję nagrywania.

 

Gdy do mojego telewizora trafi moduł CI+ od Vectry, a taki mam plan, to napiszę jak to u mnie wygląda. 

Edytowane przez WPPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy testowałem ponownie nagrywanie przy wyłączonym tv. Nagrywałem na kanale Canal+ i fakt to taki ze nagrało ale....przy próbie odtworzenia tego nagrania wyskakuje informacja " zawartość na tej karcie wygasła" . Może mi ktoś wytłumaczyć czemu nie idzie odtworzyć? Przetestowałem tez kanał nie kodowany i niestety tez wyskakuje tak samo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 23:42, Internauta napisał:

Jak ktoś ma Tv z funkcją PVR to lepiej brać Ci+ za 15zł niż PVR deko za 35zł ( złodziejstwo )

Taaaa, świetna porada.... A zagwarantujesz, że nagrywanie zadziała w KAŻDYM modelu telewizora? (rzecz jasna z funkcją PVR oraz zgodnym z CI+). Skoro operator oficjalnie  informuje na swoich stronach, że jest zablokowane? Nie wspominając już o tym, że nawet nie wiadomo czy można jednocześnie odbierać drugi kanał (w telewizorach, które potencjalnie mają taką możliwość, tzn. podwójne tunery; o tv z potrójnymi faktycznie nie słyszałem - tu do kolegi @CueMar).

W dniu 26.02.2020 o 19:34, WPPP napisał:

Zresztą, od samej Vectry nie można się dowiedzieć, czy działa nagrywanie na ich modułach. Już kilkukrotnie próbowałem w różnych źródłach, bez rezultatu. Najwięcej, bo cokolwiek, dowiedziałem się na czacie Vectry. Mianowice--> Oficjalnie nie ma wsparcia nagrywania, co nie oznacza, że nie może ono działać. Może zatem działać, ale wcale nie musi. Nic więcej od Vectry nie wyciągniecie, bo całkiem możliwe, że oni sami nie wiedzą. Najwidoczniej zależy to od oprogramowania tv, i to nawet od jego wersji (roku wydania), a niekoniecznie tylko od danego systemu operacyjnego. To może być nawet przypadek, że w jednym telewizorze działa, a w innym już nie.

Moim zdaniem "wyciąganie" od Vectry (ichnie BOK-i, czaty,  itp.) czy nagrywanie na modułach działa mija się z celem. Skoro - powtarzam się ostatnio chyba 10 raz - wg informacji na ich stronach, zatem można chyba przyjąć oficjalnych - "Usługa nagrywania kanałów jest dostępna wyłącznie przez dekodery cyfrowe i nie jest obsługiwana przez moduł CI+, nawet jeśli telewizor posiada taką funkcję." .  Zresztą o ile pamiętam tak było od początku odkąd wprowadzili moduły, chyba około 5 lat temu.  A dlaczego u niektórych  PVR nie jest zablokowane - czy to zależy od marki/modelu telewizora, oprogramowania, czy innych czynników, np. uprawnień przypisanych do danego modułu (hm, może zapomnieli niektórym zablokować...), faz księżyca, humoru Prezesa - tego nie wiem.

Tak czy siak, skoro oficjalnie nagrywanie przez CI+ nie działa. Nie można tego reklamować, np. gdyby nawet początkowo zadziałało a  potem przestało. Ani mieć pewności czy w każdej chwili nie zostanie definitywnie zablokowane. Co prawda podawałem już ten link 16.02, jednak jeszcze raz.  Proszę uważnie przeczytać rozdział 6. Moduł Cl+.

https://n-8-6.dcs.redcdn.pl/file/o2/Vectra/www/Vectra/www/uploads/20190626123606/vectra-welcomepack-200x200mm-2019-10-01.pdf?47

Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę i możliwości zamówić moduł, chce zaryzykować sprawdzenie czy PVR mu zadziała, jego święte prawo. Jak to mówią "nie ma ryzyka - nie ma zabawy" ;-) Tylko żeby nie było, że o oficjalnej  blokadzie nie było  ;-) 

W dniu 27.02.2020 o 21:45, Kmicik napisał:

 ale....przy próbie odtworzenia tego nagrania wyskakuje informacja " zawartość na tej karcie wygasła" . Może mi ktoś wytłumaczyć czemu nie idzie odtworzyć? Przetestowałem tez kanał nie kodowany i niestety tez wyskakuje tak samo......

Jesteś pewien, że to był kanał niekodowany? Moim zdaniem najprościej sprawdzić czy kanał jest na pewno FTA - wyjąć na chwilę moduł. Niekodowany można będzie nadal oglądać/nagrywać także bez modułu.

 

Aha, jeszcze jedno. Proponuję zaprzestać dywagacji na temat odtwarzania z dysku nagranych materiałów poza "macierzystym"  telewizorem (na komputerze, innym tv, itp.). Raz, że to nie ten topic, dwa, że w dekoderach operatora zdaje się też nie ma takiej możliwości.

Edytowane przez Stanley99
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wziąć moduł ci+ przy przedłużaniu umowy i w razie problemu odstąpić od umowy.
Natomiast jak już zostało wspomniane, to że dziś nagrywanie działa nie znaczy, że jutro będzie działać, zgodnie z oficjalną informacją.
Dla zasady: chcecie mieć dostęp do nagrywania - bierzcie dekodery PVR.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...