Jump to content

Stanley99

Users
 • Content Count

  270
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralna

About Stanley99

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. News może trochę spóźniony, ale od 1 czerwca sezon 4 oficjalnie na Planete+. Nowe odcinki w poniedziałki o 18:30. Kilka powtórek w tygodniu, więc jeśli przegapi się premierę i/lub zawiedzie PVR, mimo to jest szansa obejrzeć
 2. Ja oglądałem niemal wszystkie odcinki i też nigdy nie usłyszałem nic niestosownego. Za atut programu uważam, że pokazuje mniej znane zakątki Polski, a te znane rzekłbym bardziej "od kuchni". Przykładowo w 1 odcinku 1 serii o Warszawie nie polecieli dronami (czy śmigłowcem - nie wiem z czego konkretnie były robione zdjęcia, może z tego i z tego) nad Zamek Królewski, Starówkę, syrenkę, Pałac Kultury, itd., tylko nad mniej "medialne" dzielnice. Dobór materiałów, treści komentarza tudzież dygresji zawsze może być dyskusyjny. Niemniej docenić trzeba także, że serial, któremu nie można odmówić walorów edukacyjnych, tudzież górnolotnie "misyjnych", jest tworzony w telewizji niepublicznej. Odnośnie braku kilku bardziej ciekawych regionów, podaję tytuły tych "tajemniczych" 4 odcinków 4 serii (wciąż mam na dysku). @Tomo21, może akurat to co Cię interesuje Notabene nadal nie ma ich wymienionych w linkach, które podałem w 1 poście, czyli na stronach Planete+ i w Wikipedii: 1. Beskid Sądecki 2. Puszcza Kampinoska 3. Wielkopolska Południowo-Zachodnia 4. Kraina wygasłych wulkanów
 3. Witam Czy mistrzostwo świata tego nie wiem, ale uważam nie ustępuje innym produkcjom zagranicznym tego typu, np. "Świat z góry", "Europa z góry", itp., które zapewne były pierwowzorem. Na pewno przyjemnie się ogląda Co do lektora: jak mawiają rzecz gustu. Słyszę jego głos w wielu programach, gość nazywa się Maciej Orłowski, dla mnie lektor jak lektor. A co do jego dygresji: o ile mi wiadomo mówiąc kolowialnie lektor po prostu czyta to co ma napisane, więc jeśli ktoś czuje się zniesmaczony ewentualne pretensje raczej nie do niego Natomiast wracając do mojego pierwszego postu: mimo upływu już prawie 4 miesięcy, nadal nie znalazłem żadnej informacji o czwartej serii, ani nie widziałem nowego odcinka, ani nawet powtórek tych czerech, o których wspomniałem. Troszkę tajemnicza sprawa Inna rzecz, że nie śledzę non stop Planete+, a gdyby nie powiadomienie z forum, dawno bym zapomniał o temacie
 4. Moim zdaniem nic z tym nie zrobisz. Przy przesyłaniu cyfrowym dane są najpierw buforowane, potem przetwarzane, dekompresowane, itd. Dlatego praktycznie nie da się idealnie zsychronizować obu urządzeń. Tym bardziej, że są różne (dekoder i telewizor), mogą mieć różne rozmiary bufora, itp. To już nie czasy analogu Przećwiczyłem akurat niedawno. Co prawda tutaj radzono wysłać maila zawierającego tylko tekst wypowiedzenia, jednak zrobiłem to sposób "mieszany". Tzn. pismo tradycyjnie wydrukowałem, własnoręcznie podpisałem, zeskanowałem (myślę fotka też przejdzie), załączyłem do maila i wysłałem na [email protected] Zadziałało bez problemu. Natychmiast dostałem z automatu potwierdzenie dostarczenia maila, za około tydzień (mailem) oficjalne potwierdzenie rezygnacji, a po bodaj około dwóch potwierdzenie papierowe pocztą tradycyjną. Wg moich doświadczeń podstawą negocjacji jest złożenie wypo. Np. teraz mam 300Mb/s, przedtem 150, reszta warunków bez zmian (40zł, cyrograf 12m-cy). Ale zawsze musiałem negocjować, nigdy nie dostałem "więcej za darmo" przy przedłużaniu umowy. I nie zawsze się udawało "więcej", np. te 150Mb/s miałem przez 2 kolejne przedłużenia zobowiązania. Akurat mały wykład o trybie router vs. bridge dałem parę postów wstecz. Zobacz post z 11 kwietnia.
 5. Powiem może tak: jeżeli korzystasz jako typowy "odbiorca-konsument netu": surfujesz po stronach, odbierasz maile, oglądasz/słuchasz streamingi typu YT, Netflix, Spotify i podobne, itd. - możliwości oraz konfiguracja routera dostarczanego przez Vectrę dla Ciebie (i większości podobnych użytkowników) są wystarczające. Zaleta: w zasadzie podłączasz swój sprzęt (jeśli po wifi wpisujesz hasło, po ethernecie tylko wtykasz wtyczki) i już korzystasz. Natomiast jeżeli ktoś ma większe potrzeby, np. chciałby dostać się z "zewnątrz" do swojej sieci lokalnej (np. będąc gdziekolwiek poza domem połączyć się z kamerą własnego monitoringu), albo w ogóle mieć większą kontrolę nad konfiguracją swojej sieci, np. choćby zmienić wspomniany DNS na inny niż narzucony przez operatora - wtedy z możliwościami konfiguracji routera Vectry już jest słabo. Tzn. sam sprzęt ma dosyć spore, ale opcje ustawień zostały przypuszczam celowo mocno ograniczone przez operatora. Użytkownik nie grzebie - święty spokój. Na szczęście sprzęt Vectry można samodzielnie przez stronę przestawić w tzw. tryb bridge (mostka). Czyli zamienić w modem z gniazdem ethernet i do niego podłączyć własny router. Który z kolei można konfigurować sobie już w pełni do woli Wada:trzeba mieć własny router (koszt bardziej zaawansownych około 1k i więcej zł) oraz przynajmniej podstawową wiedzę o jego konfiguracji.
 6. Post wyżej napisałem, gdyby uważnie przeczytać: "Dlatego temat załatwiłem wiele lat temu przełączając sprzęt Vectry w tryb bridge i stawiając własny router, którego jestem Panem i Władcą "
 7. @Internauta, zgadza się: ani DNS, ani przekierowań portów, zmiany adresacji IP w LAN, DHCP, itd. etc. W zasadzie nic nie da się zmienić, poza tym co napisałem. Dlatego temat załatwiłem wiele lat temu przełączając sprzęt Vectry w tryb bridge i stawiając własny router, którego jestem Panem i Władcą Ale pytanie było o podstawowy dostęp, np. hasło do wifi i to da się zrobić przez ebok. EDIT. A co do samodzielnej zmiany konfiguracji sprzętu Vectry - nie podchodziłem tematu. Tzn. owszem, przeglądałem fora dobre kilka lat temu i wychodziło wówczas, że nawet jeśli udało się uzyskać dostęp (tuż po resecie, itp.) , tak czy siak router po jakimś czasie "kasował" wszystkie ustawienia użytkownika i wracał do konfiguracji narzuconej przez operatora. Może teraz jest inaczej, może w Ubee pewne ustawienia można zmienić samemu oraz je "trzyma". Niemniej poza zmianą DNS mnie interesują jeszcze inne, trochę bardziej zaawansowane opcje. Np. wspomniane przekierowania portów i jeszcze parę innych rzeczy, których dostęp przez eBOK nie umożliwia.
 8. Ustawienia WiFi można przecież zmienić samemu po zalogowaniu do ebok https://ebok.vectra.pl/#/login (SSID, hasło, kanał, tryb pracy router/bridge)
 9. Czyli w sumie potwierdziłeś, o czym czytałem na innym forum już niemal 5 lat temu. http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/118621-nagrywanie-na-dysk-zewnetrzny-modul-ci-2.html - np. post #8, #13 Natomiast funkcja "cofania oglądanego programu" nazywa się ogólnie timeshift, chociaż producenci czasem zwą po swojemu. Np. w moim Panasonicu "Rec Live View", a być może w LG "Live playback". Co do nagrywania programów niekodowanych - oczywista oczywistość. Takie kanały powinno dać się oglądać/nagrywać także bez instalowania modułu.
 10. U mnie kiedyś (jakieś 2-3 lata temu) było na odwrót - po skontaktowaniu się z DUK, w trakcie rozmowy "między wierszami" dostałem sygnał, że podstawą do ewentualnych konkretniejszych negocjacji będzie złożenie wypowiedzenia. Nie wiem - może to zależy jakie ma się usługi, jak długi cyrograf, humoru konsultanta, itp.
 11. Czy ugrasz... z tym bardziej na forum wróżbitów Natomiast jedno jest pewne: jeśli nie zrobisz żadnego ruchu, jak wspomniał @CureMar, po zakończeniu zobowiązania umowa przejdzie na czas nieokreślony. A także mogą wzrosnąć opłaty, ale to już faktycznie zależy od zapisów. Doświadczenia moje są takie, że wypowiedzenie zawsze było podstawą do rozpoczęcia negocjacji. I zawsze kończyły się co najmniej utrzymaniem obecnych warunków, przy czym u mnie przejście na bezterminową wiązałoby się ze zwiększeniem abonamentu. P.S. To gdzieś jeszcze jest w Vectrze net 15Mbit/s? Ja mam taki upload... Myślę, że przynajmniej to mógłbyś ugrać, tzn. zwiększenie prędkości pobierania.
 12. No tak, ale po przejściu na bezterminową, opłaty mogą być sporo wyższe niż "promocyjne" w okresie zobowiązania. Poza tym chyba wciaż obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia (i chyba musi zawierać 1 pełny okres rozliczeniowy - choć tego nie jestem pewien). Zatem co najmniej o tyle (m-c) przedłuży się termin rozstania z operatorem. Domyślam się, że w tym konkretnym przypadku chodzi nie o faktyczne rozstanie, a wynegocjowanie korzystniejszych warunków. Jednak nawet z takich samych powodów wolę składać wypo gdzieś ok. 1,5 m-ca przed końcem zobowiązania. Czyli aby ostatniego dnia obowiązywania umowy nie mieć już zupełnie żadnych zobowiązań i móc powiedzieć "bye-bye". Inna sprawa, że u mnie jest konkurencja kilku dostawców - i Vectra dobrze o tym wie, mam nadzieję
 13. A tak z ciekawości: czy i po jakim mniej więcej czasie od otrzymania potwierdzenia wypo mailem (bo takowe dostałem) odezwał się ktoś z DUK?
 14. Hm, jeśli dobrze obliczam: 80GB=640Gb (prosto mnożę x8 (1B=8b)). Zatem przez łącze 1Gb/s pobiorę taki plik w 640s, czyli w niecałe 11minut. Przez 300Mb/s około 3x dłużej, czyli circa w 30min. No straszna rzecz, na giercę będę musiał czekać aż PÓŁ GODZINY! A potem pogram w nią 5 minut i na następną trzeba znów czekać niemal wieczność... Znaczy się aż 1800s - lepiej brzmi A przy takim 150Mb/s to już zupełna tragedia - całe 3600s czekania... Jak żyć? Oczywiście przerysowuję. Na pewno są użytkownicy, którym takie prędkości są rzeczywiście potrzebne, potrafią je świadomie wykorzystać, itd. Albo wedle znanego powiedzenia - "kto bogatemu zabroni?". Niemniej wiele razy byłem świadkiem swoistych "licytacji" wśród znajomych: "Mam 150Mb" - "A ja już 500 i światłowód!". Zaś wiem, że obaj w 80-90% spędzają czas przy przeglądaniu zwykłych stron, reszta czasami jakiś streaming z YT czy Netflixa... P.S. A propos jeszcze giercowania - spodziewałem się argumentów typu mniejsze czasy opóźnień, itp. (mam na myśli granie online). Albo coraz większych jak sądzę (po sobie chociażby) potrzeb użytkowników zwiększenia prędkości uploadu, np. wysyłanie plików do chmur, czy dostęp do swojej sieci z "zewnątrz" (zwiększenie prędkości pobierania zwykle wiąże się z przyspieszeniem wysyłania). Swoją drogą - wracając jeszcze do giercownia - nie mam pojęcia, czy są odczuwalne różnice lagów między np. 300Mb a 1Gb? Nie gram od wieeeelu lat, gdy zarywałem nocki praktycznie jeszcze nie było u nas internetu
 15. Tak ścieka-w-ości: ilu z Was, posiadaczy takich łączy, w warunkach domowych w pełni wykorzystuje możliwości, przez 24h/dobę? Prócz napawania się speedtestami? No nie wiem - ogląda naraz ze 20 strumieni 4k, jednocześnie setki czy tysiące plików, torrentów, itd., itp.? Albo stwierdziło: do tej pory miałem 300, 500Mb/s, muliło jak jasna... - a teraz jeden giga to naprawdę śmiga (się nawet rymło )
×
×
 • Create New...