Jump to content

Stanley99

Users
 • Content Count

  229
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralna

About Stanley99

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Stanley99

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Tak ścieka-w-ości: a jaka jest inna techniczna opcja**, żeby po otrzymaniu "zarazy" FEDC nadal odbierać na swoim module w telewizorze z wbudowanym tunerem Sat? Choćby jeszcze te kilka miesięcy, np. do końca zobowiązania? Po drugie piszesz jakby to była niebotyczna inwestycja - bloker, konwerter czy jak go tam zwać ten "wynalazek" kosztuje raptem kilkadziesiąt złotych. Aczkolwiek faktycznie trzeba być świadomym, że może w każdej chwili przestać działać, a niemal na pewno po 2019r (nie z powodu uszkodzenia elektroniki co być może miało miejsce w tym przypadku). Ale o tym już tu było wiele razy. ** - bez wymiany własnego modułu+Camela na moduł operatora, bądź podłączenia dekodera rzecz jasna...
 2. Stanley99

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Przepraszam bardzo, ale dywagacje o wyższości dekoderów operatora nad sprzętem własnym bądź na odwrót, tudzież telegazeta nie są przedmiotem tego wątku? Czy ktoś wreszcie mógłby konkretnie odpowiedzieć do kiedy będzie mi działał Camel w splitterze? O, to już bardziej konkretna informacja, czy raczej spekulacja
 3. Stanley99

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  Zdaje się sprawa już nieaktualna, kolega @Ferguson203 już dostał co trzeba... Patrz post wyżej...
 4. Stanley99

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  A nie - spoglądam na stronę Fergusona - V1.33B6 z 20190306 ? Dokładnie, opis zmian jest w pliku changelog.txt, do pobrania razem z firmware w pliku .zip Tak czy siak: @Ferguson203 , proponuję Ci w międzyczasie jeszcze raz ustawić dekoder na TVP1 HD i poczekać na uprawnienia. Nawet z godzinę, dwie, trzy. Pamiętam jak kilka lat temu pierwszy raz uruchamiałem moduł+kartę w smart tv też czekałem chyba prawie 2h. Już prawie zwątpiłem - i nagle bach-poszło Co prawda był to moduł Aston 2.26+Cameleon, ale również wówczas nie miałem pewności co do współpracy sprzętu. Napisałem w którymś z poprzednich postów "kanał 11 wg. układu nc+" - czyli według rozpiski na pdf z tej strony: https://ncplus.pl/oferta/wszystkie-kanaly - jak w oryginalnych dekoderach nc+. Jeśli chcesz mieć w ten sposób automatycznie poukładane, trzeba zrobić Fastscan i wybrać dostawcę "nc+", oraz w ustawieniach dekodera włączyć opcję LCN. Przynajmniej tak jest w mojej Arivie 103mini (aczkolwiek lista nie zawsze wychodzi zgodna, miałem nawet pytać na forum. Ale to już temat na inny temat, na razie nie mieszajmy, TVP1 zawsze jest dobrze). Jednak w Twoim przypadku uważam najważniejszy jest transponder i nazwa kanału (patrz instrukcja, do której link dałem parę postów wcześniej), a nie numer pozycji programu. Wg. Twojego screenu masz ustawione dobrze: TVP1 HD i tp 11449/27500/H
 5. Stanley99

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  ...ewentualnie na forum masz osobny temat o tym module, możesz spróbować przeszukać/dopytać tutaj:
 6. Stanley99

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  A co z oczekiwaniem na przejście uprawnień na TVP1 HD (transponder 11449MHz/H), bo jak rozumiem jutro dotyczy sprawdzenia modułu w innym sprzęcie? {EDIT}Aha - czekałeś. OK nie było pytania
 7. Stanley99

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  No właśnie, od tego należałoby zacząć. Trzymałeś dłuższy czas na włączonym TVP1 HD (kanał 11 wg. układu nc+) ? Tutaj instrukcja obsługi modułu - p. 4.1 parametry transpondera na którym są przesyłane uprawnienia. https://ncplus.pl/sklep/dokumenty/MIX/Instalacja i obsługa modułu CAM CI (Nagra).pdf Ewentualnie sprawdź moduł w jakimś "pewnym" sprzęcie, np. smart tv z obsługą DVB-S i modułów CI+ lub w punkcie obsługi.
 8. Stanley99

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  Sam widzisz, że to nie problem z YT. Coś masz skopane w połączeniu dekodera z netem.
 9. Stanley99

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  @up: u mnie YT na nowym sofcie v1.33B6 śmiga bez problemów. Ariva 103mini. Czy działają ci inne aplikacje, np. pogoda online, czy ta dla dorosłych?
 10. Stanley99

  Vectra

  @kmf877: np. mam 10 urządzeń w swojej sieci i w każdym dopisywać DNS-y? Można i tak, tylko po co, skoro można raz w routerze. Poza tym chodziło mi nie tylko o DNSy, a wpisanie czegokolwiek "trwale" do modemo-routera Vectry, np. przekierowań portów, czy innej adresacji swojej sieci lokalnej. . Na pewno sprzęt dostarczany przez Vectrę ma takie możliwości, tylko są celowo dla użytkownika ograniczone, do tego co można przez stronę eBOK (opisałem w poście #18597). Dzięki czemu operator ma po prostu mniej problemów 😉 Przy czym uprzedzając - nie żalę się, tylko stwierdzam fakt. Jeśli ktoś (tak jak ja) potrzebuje bardziej zaawansowanych funkcji oraz samodzielnie je kontrolować, może dołączyć własny router. Operator przecież jak najbardziej na to pozwala. Zaintrygowała mnie tylko ta rzekoma możliwość wpisania do vectrowego routera DNS-ów - myślałem, że jeśli tak, może można już konfigurować więcej. Ale gdyby nawet tak się stało, myślę, że dodatkowe opcje pojawiłyby się w panelu na eBOK.
 11. Stanley99

  Vectra

  Hm, o takich sztuczkach resetami, domyślnymi hasłami czytałem już kilka lat temu. Z tym, że zazwyczaj działały do momentu ponownego podłączenia i synchronizacji urządzenia z siecią Vectry, a potem modem/router wracał do ustawień pobranych od operatora. Jesteś pewien? Sprawdziłeś np. wchodząc ponownie w ustawienia? No raczej trudno, żeby były pootwierane. Zresztą skąd router miałby wcześniej "wiedzieć" które porty maja być przekierowane oraz na jakie adresy ip w sieci wewnętrznej. Ja ten temat "od zawsze" w Vectrze załatwiłem własnym routerem (ichni modem ustawiony tylko w trybie bridge), który bez łaski i proszenia się konfiguruję jak chcę i kiedy chcę według własnego uznania i potrzeb. Ale to tak trochę OT, widzę, że w sprawie konfiguracji vectrowego sprzętu generalnie nic się nie zmieniło.
 12. Stanley99

  Vectra

  Tak z ciekawości pytam: w jaki sposób wpisałeś dodatkowy DNS do routera Vectry (lub cokolwiek, o np. przekierowaniach portów nie wspomnę...), bo o ile wiem, nie ma takiej możliwości. No chyba, że coś się zmieniło... Z kolei konfiguracja przez stronę ebok jest baaardzo ograniczona, właściwie sprowadza się tylko do możliwości zmiany nazwy sieci wifi/hasła, kanału i trybu pracy urządzenia bridge/router.
 13. Stanley99

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Jeśli dobrze zrozumiałem - czyli nie ma innego sposobu podziału karty na taki telewizor, niż splitter? Tzn. żeby taki telewizor odbierał kanały kodowane z własnych tunerów sat - bo, że można do niego podłączyć dowolny zewnętrzny dekoder (z linuxami, oscamami, itp., albo "warzywko" od operatora) to dla mnie oczywista oczywistość.
 14. Stanley99

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  To ja dorzucę z ciekawości takie pytanie. Załóżmy mam 1 Cameleona i 2 telewizory. Pierwszy załóżmy podłączony do dekodera z Oscamem na pokładzie. Drugi tv z wbudowanym tunerem sat i modułem Cam (Aston). Jak (bez splittera?) podzielić sygnał, jakiego sprzętu użyć, aby ten drugi tv nadal odbierał jak dotąd, tzn. z własnego tunera? Dodam, że nie jest to Samsung (zdaje się niektóre modele pozwalają postawić Oscama).
 15. Stanley99

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  Nie ma przecież nowego firmware, to i YT nadal nie działa.
×