Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, trzy miesiące temu podpisałem przedłużenie umowy w Vectra. Jednym z moich warunków przedłużenia umowy była wymiana starego dekodera 3830CD na coś nowszego. Stary dekoder trochę przymulał. Niestety chyba zrobiłem błąd, bo dostałem nowy 4730CDX, który zamula 5 razy bardziej niż ten stary. W drugim pokoju mam 2 letni Arris 4120 i śmiga jak szalony. O co chodzi? Mam jakiś uszkodzony czy wszystkie 4730CDX tak zamulają?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kleofas11 napisał:

https://www.vectra.pl/internet

 

300 Mb/s - upload 40 mb/s

 

OK, dzięki.  Coś mi świtało 20Mb/s, może po rozmowie kiedyś z konsultantem, a strony teraz nie sprawdziłem.
Czyli jest w miarę o co powalczyć, bo miałbym upload prawie 3x szybszy.

Wracając do mojego podstawowego pytania z postu #19347, może zadam w ten sposób:

 

Czy ktoś ma internet (solo) 300Mb/s, za 40zł (lub mniej ;-) ) , z cyrografem na 12 m-cy (lub mniej...) ?

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: natomiast w sprawie modułu CI+ i nagrywania. Na stronie

https://www.vectra.pl/telewizja#urzdzenia-10 >>MODUŁ CI+   nie ma na ten temat ani słowa. Jedynie same superlatywy pt. oczczędność miejsca, energii, etc.
Odpowiedź znalazłem dopiero zakamuflowaną w "Niezbędniku klienta":

"Usługa nagrywania kanałów jest dostępna wyłącznie
przez dekodery cyfrowe i nie jest obsługiwana przez moduł CI+, nawet jeśli telewizor posiada taką funkcję."

https://n-8-6.dcs.redcdn.pl/file/o2/Vectra/www/Vectra/www/uploads/20190626123606/vectra-welcomepack-200x200mm-2019-10-01.pdf?47

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Stanley99 napisał:

A skoro o modułach - czy nadal mają blokadę nagrywania na dyskach HDD? (oczywiście w telewizorach, które w ogóle mają opcje PVR)

 

Mam moduł ponad 2 lata, ostatnio z racji zamiany TV moduł trafił do Samsunga UE55K5572. Po podpięciu Pendrive'a lub HDD mogę nagrywać co mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Można nagrywać również kanały kodowane / np. HBO - jeżeli oczywiście się ma w abonamencie / .

Tylko nie wiem czy tak nagrany materiał można odtworzyć tylko na tym TV na którym dokonano nagrania czy na dowolnym  innym TV  lub komputerze.

Edytowane przez jaceksobczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jaceksobczak napisał:

Potwierdzam. Można nagrywać również kanały kodowane / np. HBO - jeżeli oczywiście się ma w abonamencie / .

Tylko nie wiem czy tak nagrany materiał można odtworzyć tylko na tym TV na którym dokonano nagrania czy na dowolnym  innym TV  lub komputerze.

Hm, kiedyś, może już 4-5 lat temu (dosyć niedługo po wprowadzeniu modułów CI+ do oferty), czytałem post użytkownika bodaj Panasonica, że nagrywanie kanałów dekodowanych przez moduł nie działa . Jednak co ciekawe funkcjonowal timeshift, oczywiście o ile taka funkcję tv posiada.
Pamiętam, że oficjalna informacja o braku możliwości nagrywania na HDD  już wtedy była na stronach Vectry. Skoro piszecie, że nagrywać jednak można, ciekawe, czy dotyczy to niektórych marek/modeli tv (rzecz jasna z funkcją PVR), czy "globalnie" wszystkich? A może niektórzy użytkownicy mają farta? ;-)

 

[OT] Co do odtwarzania/zgrywania materiału z HDD: o ile wiem, zazwyczaj można tylko w tym tv, w którym dokonano nagrania, takie przynajmniej są tendencje ;-) Ale to może zależeć od konkretnego modelu. Przykładowo w posiadanym przeze mnie kilkuletnim Panasonicu HDD nie da się odczytać poza telewizorem (zapisuje w jakimś swoim formacie, może na bazie linuxa, nawet nie podchodziłem tematu). Jednak  bez problemu można "zrzucać" nagrania z dysku łącząc się z telewizorem przez sieć (uprzedzając: tv fabrycznie ma funkcje streamingu, stąd jest w ogóle możliwość). Nawet bez stosowania jakichś specjalistycznych, wyrafinowanych narzędzi, w zasadzie wystarczy tylko przeglądarka.
Kiedyś na Elektrodzie widziałem wątek o zgrywaniu z Samsungów, ale tam zdaje się trzeba instalować jakąś "specjalną" aplikację oraz chyba myk działa tylko w niektórych modelach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bez sensu? Czasem chce się zachować to co się ogląda w danej chwili. Można też ustawiać nagrywanie w porach, kiedy się nie ogląda bezpośrednio telewizora, np. w nocy, czy gdy się nie jest w domu. Timeshift też jest fajny, np. można zapauzować, właśnie gdy się wyjdzie do kibla, albo  cofnąć i jeszcze raz obejrzeć ze zrozumieniem prognozę pogody, zwłaszcza gdy prezentowała hoża pogodynka ;-)  Poza tym istnieją w przyrodzie telewizory dwugłowicowe, z dwoma slotami CI+. A jak tu niedawno czytałem można w Vectrze dobrać drugi moduł jako multiroom, więc można osiągnąć efekt oglądania jednego programu i nagrywania innego.
Poza tym pytanie było raczej "czy można?", a nie "po co?"  ;-) 

 

P.S. Szkoda, że nie piszecie w jakich modelach telewizorów działa nagrywanie z modułem CI+.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga 4K (dokładnego modelu nie pamiętam) i raz próbowałem ustawić nagrywanie nocą kiedy tv jest wyłączony...nic nie nagrało.  Drugi raz nie próbowałem bo chyba tez tak nie nagra, tylko nagra to co aktualnie oglądam, więc byłoby ze tak powiem do [beep]....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kmicik najlepiej by było spróbować na kanale niekodowanym. Nie wiem, czy takie są w Vectrze. Albo z tv naziemnej, jeśli masz możliwość. Jeżeli telewizor nie nagra z timera, to nie ma związku z modułem CI+. 

 

P.S. Nie trzeba czekać do nocy ;-) Wystarczy zaprogramować w timerze rozpoczęcie nagrywania np.  10 minut później -> wyłączyć telewizor (znaczy się dać w tryb standby, wiemy o co chodzi) -> obserwować co się stanie. A gdyby nagrywanie faktycznie działało tylko gdy tv jest całkiem włączony, to byłoby raczej rzadko przydatne... ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników Ubee lub Tecnicolor ma problemy z trybem bridge? Mi po przełączeniu w tryb bridge po godzinie pracy zawiesza się połączenie niby wszystko wygląda ok jest połączenie z siecią ale nie mogę korzystać z internetu pomaga tylko wyłączenie modemu na 10 s z prądu. Mój ruter to Tp Link Archer C7. Obecnie mam Tecnicolor

Edytowane przez Enox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Enox napisał:

Czy ktoś z użytkowników Ubee lub Tecnicolor ma problemy z trybem bridge? Mi po przełączeniu w tryb bridge po godzinie pracy zawiesza się połączenie niby wszystko wygląda ok jest połączenie z siecią ale nie mogę korzystać z internetu pomaga tylko wyłączenie modemu na 10 s z prądu. Mój ruter to Tp Link Archer C7. Obecnie mam Tecnicolor

W ostatnim czasie cos vectra z tym robiła. Też miałem w trybie bridge i dwa podłączone własne routery.  Po jakimś czasie, całkiem niedawno działał tylko jeden a drugi już nie i na przemian zawsze tylko jeden. Po telefonie przyznali ze cos tam poblokowali i kazali przełączyć w tryb router i póki co działają dwa niezależne routery dodatkowe. Nie wiem czy ma to związek z Twoim problemem ale spróbuj przełączyć na tryb routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Enox napisał:

Czy ktoś z użytkowników Ubee lub Tecnicolor ma problemy z trybem bridge? 

Mam Technicolora w trybie bridge i praktycznie żadnych problemów. Tzn. owszem, czasem muszę zrestartować swój router, raz na kilkadziesiąt dni. Ale to wina leciwego routera, który od dawna obiecuję sobie wymienić. Jednak temat wciąż umyka, do następnej zwiechy ;-)  Lecz na pewno nie muszę restartować co godzinę, a Technicolora praktycznie nigdy. 
Natomiast kiedyś faktycznie miałem problemy, gdy jeszcze miałem od Vectry Cisco bodaj ECP-cośtam. Co jakiś czas rozłączało mój router, a w dodatku żeby wszystko ruszyło, była ważna kolejność restartu (już nie pamiętam czy najpierw trzeba był Cisco, czy mój, lub na odwrót). Pamiętam, że podstawiałem kilka routerów.  Bez rezultatu, czyli problem leżał po stronie sprzętu operatora. Po wymianie na Technicolora jak ręką odjął.

12 godzin temu, Kmicik napisał:

<...>Też miałem w trybie bridge i dwa podłączone własne routery.  Po jakimś czasie, całkiem niedawno działał tylko jeden a drugi już nie i na przemian zawsze tylko jeden. Po telefonie przyznali ze cos tam poblokowali i kazali przełączyć w tryb router i póki co działają dwa niezależne routery dodatkowe. Nie wiem czy ma to związek z Twoim problemem ale spróbuj przełączyć na tryb routera.

Nie bardzo rozumiem jak do urządzenia pracującego w trybie bridge można mieć podłączone dwa routery. Przecież modem w trybie bridge ma tylko jedno wyjście LAN. Znaczy się fizycznie może mieć kilka, ale należy wykorzystać tylko jedno(!), do którego należy podłączyć port WAN swojego routera.

Ale mniejsza o to. Ważniejsze jest, przynajmniej dla mnie, że gdy przełączymy urządzenie Vectry w tryb routera nie można zrobić przekierowań portów. Właśnie głównie z tego powodu  (choć nie tylko), korzystam z trybu bridge oraz własnego routera, aby mieć dostęp z internetu do swojej domowej sieci LAN.

 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana układu kanałów ale nadal dramat. Nadal nie przeniosą Polsat HD na 103 a TV4 na 106 nadal Puls nie będzie bliżej na 107, 108 i 109 Puls 2 i Super Polsat potem TVP HD, TVP Info mogłoby wskoczyć na miejsce TVP1 HD (111) a TVP Kultura na miejsce TVP 2 na 112 a TVP 3 na 113 114 TV6 115 TTV i potem kanały z MUX 8 (116, 117, 118 i 119), następnie ATM Rozrywka, TV Trwam, Polsat 2, Tele5 i Polonia 1 potem promocyjne i kanały od TVN i 4K a potem dublety SD. Jak ma ktoś oglądać Nowa TV i Metro na 174.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Golbi84 napisał:

Zmiana układu kanałów ale nadal dramat. Nadal nie przeniosą Polsat HD na 103 a TV4 na 106 nadal Puls nie będzie bliżej na 107, 108 i 109 Puls 2 i Super Polsat potem TVP HD, TVP Info mogłoby wskoczyć na miejsce TVP1 HD (111) a TVP Kultura na miejsce TVP 2 na 112 a TVP 3 na 113 114 TV6 115 TTV i potem kanały z MUX 8 (116, 117, 118 i 119), następnie ATM Rozrywka, TV Trwam, Polsat 2, Tele5 i Polonia 1 potem promocyjne i kanały od TVN i 4K a potem dublety SD. Jak ma ktoś oglądać Nowa TV i Metro na 174.  

 

 

Ale w czy ty masz problem przecież jest taki cud techniki w dekoderach jak ustawienie własnej listy kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, że Stanley99 zapytał o nagrywanie przez telewizor mając moduł CI+. Ja już o to pytałem ileś tygodni temu, ale nikt ani słowem nie odpowiedział. Na szczęście tym razem znalazły się miłe osoby, które odpowiedziały na to pytanie. Mocno mnie ucieszyły pierwsze posty, jednak ostatnie w połowie tę niemalże radość odebrały.

 

W takim razie zwracam się z prośbą do juraka i jaceksobczak, po tym, jak o swoim doświadczeniu napisał Kmicik.

Czy możecie Panowie potwierdzić lub zaprzeczyć, że u Was można nagrywać również z nastawieniem czasowym, gdy telewizor jest wyłączony (w stanie czuwania)?

 

Bo ja bardzooo(!) chętnie wymienię dziadowski dekoder Vectry na moduł CI+. Mam nawet tv z dwiema głowicami, choć to jeszcze nie oznacza, że akurat w Vectrze będę mógł z tego skorzystać, bo z tego, co mi wiadomo, do tego potrzebny jest moduł (a raczej tylko jego  oprogramowanie) w wersji 1.4, a w Vectrze jest pewnie w dalszym ciągu 1.3?

Ale już mając możliwość nagrywania tylko z jednego sygnału bez zastanowienia brałbym moduł. 

 

Przy czym, Stanley99, w telewizorze dwugłowicowym nie ma dwóch gniazd na moduł. To nie tak działa, choć pewnie też by mogło, ale raczej tak się tego nie stosuje. Są dwie głowice i dwa wejścia kablowe (nie licząc wejścia do telewizji naziemnej, które jest trzecim gniazdem), czyli wchodzą do telewizora dwa niezależne sygnały, a moduł jest jeden, który dekoduje oba sygnały jednocześnie (gdy jest taka potrzeba). Tylko, że właśnie tak się dzieje dopiero od wersji 1.4.

 

Kończąc, proszę Was jurak i jaceksobczak sprawdźcie w pełni to nagrywanie u siebie, o ile jeszcze tego nie zrobiliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vectrze są moduły ci+ 1.4. Można je poznać po tym, że mają diodę Led. Możesz także na infolinii zgłosić chęć wymiany starego modułu na ci+ 1.4 bo tak są pogrupowane w systemie.

Np nowe TV 4k jak Philips, nie chcą już działać że starymi modułami, wywalają błąd. Tylko CI+ w wersji 1.4 działa bezproblemowo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, lukasz1122a napisał:

Ale w czy ty masz problem przecież jest taki cud techniki w dekoderach jak ustawienie własnej listy kanałów

Powiedz to mojemu kuzynowi nie chce mu sie ukladac listy

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WPPP napisał:

Przy czym, Stanley99, w telewizorze dwugłowicowym nie ma dwóch gniazd na moduł. To nie tak działa, choć pewnie też by mogło, ale raczej tak się tego nie stosuje. Są dwie głowice i dwa wejścia kablowe (nie licząc wejścia do telewizji naziemnej, które jest trzecim gniazdem), czyli wchodzą do telewizora dwa niezależne sygnały, a moduł jest jeden, który dekoduje oba sygnały jednocześnie (gdy jest taka potrzeba). Tylko, że właśnie tak się dzieje dopiero od wersji 1.4.

Skoro zostałem wywołany do tablicy, @WPPP: mam zrobić zdjęcie dwóch slotów CI w swoim telewizorze? ;-) Marka i model w mojej stopce., ale OK, dla użytkowników Tapatalka gdzie chyba jej nie widać: Panasonic serii DT60. Fakt model sprzed kilku lat i nie wiem czy w ogóle by prawidłowo współpracował z modułami Vectry. Jednak gdy wówczas (po zakupie, parę lat temu) bardziej się interesowałem sprawami modułów, znalazłem potwierdzenia użytkowników tego modelu, że telewizor współpracuje z dwoma (jednostrumieniowymi) modułami i można wtedy w pełni wykorzystać jego podwójne tunery. Tzn. nagrywanie jednego programu i oglądanie innego, albo "prawdziwy PIP" czyli podgląd dwóch różnych kanałów jednocześnie na ekranie, itp. Pamiętam, że potwierdził wówczas użytkownik którejś z kablówek, nie pamiętam już jakiej (lecz na pewno nie Vectry. UPC? Multimedia?). A z pewnego źródła wiem, że ten model na pewno współpracuje z dwoma modułami Aston 2.26 z kartą Cameleon od Cyfry/nc+ (teraz Canal+ ; telewizor ma także tunery DVB-S) . 

 

Dlatego napisałem wcześniej, że "istnieją takie w przyrodzie" tzn. z podwójnymi tunerami i dwoma slotami CI. Co nie znaczy, że 2 CI  są w tv dwugłowicowym każdej marki... Tak przy okazji  z ciekawości (nie śledzę pilnie sprzętowych nowinek) spojrzałem na szybkiego czy Panasonic kontynuuje koncepcję dwóch gniazd CI w telewizorach z podwójnymi tunerami. Pierwszy z brzegu przykład, to chyba jeden z nowszych wypustów Panasa: seria HX940E. Fragment specyfikacji:

Standard tunera cyfrowego:    DVB-T, T2, DVB-S2, DVB-C

Podwójny tuner:    Tak

Złącze CI (Common Interface) :   2 (CI Plus, wersja 1.4, ECP)

Źrodło:  https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv/tx-55hx940e.html

 

Natomiast wracając do nagrywania. Jak też już wcześniej pisałem - wg. oficjalnej informacji na stronach Vectry, przy korzystaniu z modułu CI+ nagrywanie nie działa. Dlatego tak sobie teraz myślę - lepiej założyć, że tak jest. Albo w każdej chwili będzie. Nie wiem czy to prawda, ale czytałem kiedyś, że w przypadku modułów CI+ operator może  odblokować/zablokować możliwość nagrywania, że tak powiem: jednym kliknięciem.

A jeśli nawet komuś mimo wszystko teraz PVR w telewizorze działa - korzystać i się cieszyć ;-)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...