Jump to content

Recommended Posts

1. Umowe mam do 30/03/2020 - wystarczy ze do konca marca złoże wypowiedzenie? jak napisze mailowo to zdąze-wazne zeby bylo wysłane do końca marca? bo wiem że oni pozniej to odbieraja. Czy jak najprosciej wypowiedziec teraz?

2. Mam: pvr, zloty, eleven net15Mb - place 69,99 - nie potrzebuje nic wiecej z tv - czy da sie po wypowiedzeniu uzyskac nizsza cene? lub za to samą cene szybszy net?

11 godzin temu, tomybb napisał:

1. Umowe mam do 30/03/2020 - wystarczy ze do konca marca złoże wypowiedzenie? jak napisze mailowo to zdąze-wazne zeby bylo wysłane do końca marca? bo wiem że oni pozniej to odbieraja. Czy jak najprosciej wypowiedziec teraz?

Tu nie ma żadnego granicznego terminu. Po 30.03 umowa stanie się bezterminowa i ciągle będzie możliwość złożenia jej wypowiedzenia.

Posted (edited)
Godzinę temu, CureMar napisał:

Tu nie ma żadnego granicznego terminu. Po 30.03 umowa stanie się bezterminowa 

No tak, ale po przejściu na bezterminową, opłaty mogą być sporo wyższe niż "promocyjne" w okresie zobowiązania. Poza tym chyba wciaż obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia (i chyba musi zawierać 1 pełny okres rozliczeniowy - choć tego nie jestem pewien). Zatem co najmniej o tyle (m-c) przedłuży się termin rozstania z operatorem. Domyślam się, że w tym konkretnym przypadku chodzi nie o faktyczne rozstanie, a wynegocjowanie korzystniejszych warunków. Jednak nawet z takich samych powodów  wolę składać wypo gdzieś ok. 1,5 m-ca przed końcem zobowiązania. Czyli aby ostatniego dnia obowiązywania umowy nie mieć już zupełnie żadnych zobowiązań i móc powiedzieć "bye-bye". Inna sprawa, że u mnie jest konkurencja kilku dostawców - i Vectra dobrze o tym wie, mam nadzieję ;-) 

Edited by Stanley99

A to już zależy, co kto ma w umowie wpisane. U mnie po wygaśnięciu zobowiązania umowa bezterminowa pozostała na takich samych warunkach finansowych.

Natomiast jeśli chodzi o okres wypowiedzenia, to zawsze obowiązuje jeden pełny cykl rozliczeniowy, więc w tym przypadku, aby rozwiązać umowę z końcem marca należało złożyć wypowiedzenie do końca lutego.

Jeśli w tym przypadku chodzi o wynegocjowanie lepszych warunków, to tu akurat okres wypowiedzenia będzie grał na korzyść Klienta, bo da więcej czasu na ewentualne negocjacje ;)

No dobra a ugram cos lepszego lub tańszego  po wypowiedzeniu?: Place aktualnie 69,99zl i nie chce tego w zaden sposób przekroczyć. Mam PVR, zloty, eleven, net 15Mb - czy dostanę to samo w nizszej cenie? Albo w tej samej cenie ale z szybszym netem? Jakie macie doświadczenia?

W dniu 28.03.2020 o 00:38, tomybb napisał:

No dobra a ugram cos lepszego lub tańszego  po wypowiedzeniu?: <...>czy dostanę to samo w nizszej cenie? Albo w tej samej cenie ale z szybszym netem? Jakie macie doświadczenia?

Czy ugrasz... z tym bardziej na forum wróżbitów ;-) Natomiast jedno jest pewne: jeśli nie zrobisz żadnego ruchu, jak wspomniał @CureMar, po zakończeniu zobowiązania umowa przejdzie na czas nieokreślony. A także mogą wzrosnąć opłaty, ale to już faktycznie zależy od zapisów. Doświadczenia moje są takie, że wypowiedzenie zawsze było podstawą do rozpoczęcia negocjacji. I zawsze kończyły się co najmniej utrzymaniem obecnych warunków, przy czym u mnie przejście na bezterminową wiązałoby się ze zwiększeniem abonamentu.

P.S. To gdzieś jeszcze jest w Vectrze net 15Mbit/s? Ja mam taki upload... Myślę, że przynajmniej to mógłbyś ugrać, tzn. zwiększenie prędkości pobierania.

Po złożeniu wypowiedzenia i jego zarejestrowania zawsze kontaktuje sie DUK? Wypowiedzenia można ewentualnie cofnąć do końca okresu umowy?

Gdzieś, kilka stron wstecz był podany numer do DUK. Ja po dodzwonieniu się tam zapytałem czy mam bawić się w wypowiedzenia czy mogą od razu zaoferować coś ciekawego. W sumie pakiet TV pozostał ten sam, internet troszkę przyspieszył a płacę o 20 zł taniej niż wcześniej.

Posted (edited)

U mnie kiedyś (jakieś 2-3 lata temu) było na odwrót - po skontaktowaniu się z DUK, w trakcie rozmowy "między wierszami" dostałem sygnał, że podstawą do ewentualnych konkretniejszych negocjacji będzie złożenie wypowiedzenia.  Nie wiem - może to zależy jakie ma się usługi, jak długi cyrograf, humoru konsultanta, itp.

Edited by Stanley99

2. Mam: pvr, zloty, eleven net15Mb - place 69,99 - nie potrzebuje nic wiecej z tv - czy da sie po wypowiedzeniu uzyskac nizsza cene? lub za to samą cene szybszy net?

Ja płace 90 ,pakiet złoty , 100 Mb /s ,telefon sport na ostro +eleven umowa do października i się zastanawiam co dalej .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam. Mam Vectra platynowy, plus sport na ostro oraz multi room. Eleven. Do tego internet 150 Mb/s. Place za to wszystko 135 zł. 

Czego mogę się spodziewać przy przedłużeniu umowy która wygasa za 2 miesiące? 

Zobacz co ja mam za podobne pieniądze. Przepłacasz strasznie. Za taki pakiet to max 90 zł.

1 godzinę temu, Tomasld napisał:

Witam. Mam Vectra platynowy, plus sport na ostro oraz multi room. Eleven. Do tego internet 150 Mb/s. Place za to wszystko 135 zł. 

Czego mogę się spodziewać przy przedłużeniu umowy która wygasa za 2 miesiące? 

Ja mam to samo co Ty, bez multi i płacę 89zł, z tym że mam moduł ci+ a nie dekoder za który chcieli dodatkowej kasy.

Posted (edited)

Ja wynegociowałem pakiet suprefilmsport plus internet 150mb/s za 130zł czy to dobra oferta.

Edited by sebasti671

1 godzinę temu, sebasti671 napisał:

Ja wynegociowałem pakiet suprefilmsport plus internet 150mb/s za 130zł czy to dobra oferta.

To samo z 2 modulami płacę 116zl

W końcu sam osobiście przetestowałem jak wygląda nagrywanie programów przy module ci+, a więc u mnie na tv LG programu tzw kodowanego ( czyli np HBO) nagrać się nie da, natomiast tzw program niekodowany ( np TVP 1) da się nagrać.Co ciekawe mogę sobie uruchomić w tv tzw live playback, czyli cofnąć sobie oglądany program o jakiś tam czas żeby zobaczyć powtórkę i wtedy działa to na każdym kanale, z tym że usługa ta  nie tworzy  żadnych rekordów na dysku.

Vectra udostępniła swoim abonentom dostęp do prasy online. Obecni i nowi abonenci mogą skorzystać z usługi, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, przez 14 dni od momentu aktywacji. Po 14-dniowym okresie testowym dostęp do usługi wygaśnie automatycznie. Później z usługi można korzystać w formie miesięcznej subskrypcji w cenie 19,99 zł, bez okresu zobowiązania. Usługa zapewnia dostęp do gazet poprzez serwis www jak i aplikację mobilną (Android, iOS). Korzystając z jednego konta, można czytać swoje wydania na dwóch urządzeniach jednocześnie.
Szczegóły pod adresem: https://www.vectra.pl/prasa-online

Posted (edited)
Godzinę temu, mario66 napisał:

W końcu sam osobiście przetestowałem jak wygląda nagrywanie programów przy module ci+, a więc u mnie na tv LG programu tzw kodowanego ( czyli np HBO) nagrać się nie da, natomiast tzw program niekodowany ( np TVP 1) da się nagrać.Co ciekawe mogę sobie uruchomić w tv tzw live playback, czyli cofnąć sobie oglądany program o jakiś tam czas żeby zobaczyć powtórkę <...>

Czyli w sumie potwierdziłeś, o czym czytałem na innym forum już niemal 5 lat temu.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/118621-nagrywanie-na-dysk-zewnetrzny-modul-ci-2.html

- np. post #8, #13
Natomiast funkcja "cofania oglądanego programu" nazywa się ogólnie timeshift, chociaż producenci czasem zwą po swojemu. Np. w moim Panasonicu "Rec Live View", a być może w LG "Live playback".  
Co do nagrywania programów niekodowanych - oczywista oczywistość. Takie kanały powinno dać się oglądać/nagrywać także bez instalowania modułu. 

Edited by Stanley99

Jakie obecnie dekodery PVR polecacie z Vectry? Któryś ma 1TB dysk, bo tego z 4K to chyba nie dadzą jak niem mam ofert z kanałami z 4K ?

Dadzą 4k, nawet od stalowego. Tylko abonament podniosą.

• Like 1

W dniu 3.04.2020 o 06:11, kfm877 napisał:

Dadzą 4k, nawet od stalowego. Tylko abonament podniosą.

A ktory PVR,  standardowy,  bez oplat dodatkowych ma dysk 1TB? 

Będę miał internet 50Mb. Wiąże się to z wymiana modemu od vectry. Obecnie mam stary, 10 letni aris. Pytanie:

1. czy zmiana takiego modemu wiąże się tylko z przepięciem kabli czy monter będzie musiał coś konfigurować?

2. Czy obecne modemy vectry maja wifi - które wymaga ustawień?

Pytam bo nie wiem czy monter będzie musiał coś grzebać, ustawiać przy tym czy mogę po prostu spakować stary sprzęt, przekazać mu i zabrać od niego nowy i samemu to sobie popodłącząć? bo nie mam jak byc w domu w tych terminach co chcą... 

Posted (edited)

@tomybb:

1. Przepnie Ci sprzęt i kabelki.

2. Obecnie Vectra daje sprzęt z WiFi.

Jeżeli chodzi o Twój poprzedni post z pytaniem o dekoder z 1TB HDD to ARRIS HMC 4120 ma dysk 1TB.

Edited by jurak