Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś, kilka stron wstecz był podany numer do DUK. Ja po dodzwonieniu się tam zapytałem czy mam bawić się w wypowiedzenia czy mogą od razu zaoferować coś ciekawego. W sumie pakiet TV pozostał ten sam, internet troszkę przyspieszył a płacę o 20 zł taniej niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś (jakieś 2-3 lata temu) było na odwrót - po skontaktowaniu się z DUK, w trakcie rozmowy "między wierszami" dostałem sygnał, że podstawą do ewentualnych konkretniejszych negocjacji będzie złożenie wypowiedzenia.  Nie wiem - może to zależy jakie ma się usługi, jak długi cyrograf, humoru konsultanta, itp.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Umowe mam do 30/03/2020 - wystarczy ze do konca marca złoże wypowiedzenie? jak napisze mailowo to zdąze-wazne zeby bylo wysłane do końca marca? bo wiem że oni pozniej to odbieraja. Czy jak najprosciej wypowiedziec teraz?
 
2. Mam: pvr, zloty, eleven net15Mb - place 69,99 - nie potrzebuje nic wiecej z tv - czy da sie po wypowiedzeniu uzyskac nizsza cene? lub za to samą cene szybszy net?

Ja płace 90 ,pakiet złoty , 100 Mb /s ,telefon sport na ostro +eleven umowa do października i się zastanawiam co dalej .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasld napisał:

Witam. Mam Vectra platynowy, plus sport na ostro oraz multi room. Eleven. Do tego internet 150 Mb/s. Place za to wszystko 135 zł. 

Czego mogę się spodziewać przy przedłużeniu umowy która wygasa za 2 miesiące? 

 

Ja mam to samo co Ty, bez multi i płacę 89zł, z tym że mam moduł ci+ a nie dekoder za który chcieli dodatkowej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu sam osobiście przetestowałem jak wygląda nagrywanie programów przy module ci+, a więc u mnie na tv LG programu tzw kodowanego ( czyli np HBO) nagrać się nie da, natomiast tzw program niekodowany ( np TVP 1) da się nagrać.Co ciekawe mogę sobie uruchomić w tv tzw live playback, czyli cofnąć sobie oglądany program o jakiś tam czas żeby zobaczyć powtórkę i wtedy działa to na każdym kanale, z tym że usługa ta  nie tworzy  żadnych rekordów na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra udostępniła swoim abonentom dostęp do prasy online. Obecni i nowi abonenci mogą skorzystać z usługi, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, przez 14 dni od momentu aktywacji. Po 14-dniowym okresie testowym dostęp do usługi wygaśnie automatycznie. Później z usługi można korzystać w formie miesięcznej subskrypcji w cenie 19,99 zł, bez okresu zobowiązania. Usługa zapewnia dostęp do gazet poprzez serwis www jak i aplikację mobilną (Android, iOS). Korzystając z jednego konta, można czytać swoje wydania na dwóch urządzeniach jednocześnie.
Szczegóły pod adresem: https://www.vectra.pl/prasa-online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mario66 napisał:

W końcu sam osobiście przetestowałem jak wygląda nagrywanie programów przy module ci+, a więc u mnie na tv LG programu tzw kodowanego ( czyli np HBO) nagrać się nie da, natomiast tzw program niekodowany ( np TVP 1) da się nagrać.Co ciekawe mogę sobie uruchomić w tv tzw live playback, czyli cofnąć sobie oglądany program o jakiś tam czas żeby zobaczyć powtórkę <...>

Czyli w sumie potwierdziłeś, o czym czytałem na innym forum już niemal 5 lat temu.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/118621-nagrywanie-na-dysk-zewnetrzny-modul-ci-2.html

- np. post #8, #13
Natomiast funkcja "cofania oglądanego programu" nazywa się ogólnie timeshift, chociaż producenci czasem zwą po swojemu. Np. w moim Panasonicu "Rec Live View", a być może w LG "Live playback".  
Co do nagrywania programów niekodowanych - oczywista oczywistość. Takie kanały powinno dać się oglądać/nagrywać także bez instalowania modułu. 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał internet 50Mb. Wiąże się to z wymiana modemu od vectry. Obecnie mam stary, 10 letni aris. Pytanie:

1. czy zmiana takiego modemu wiąże się tylko z przepięciem kabli czy monter będzie musiał coś konfigurować?

 

2. Czy obecne modemy vectry maja wifi - które wymaga ustawień?

 

Pytam bo nie wiem czy monter będzie musiał coś grzebać, ustawiać przy tym czy mogę po prostu spakować stary sprzęt, przekazać mu i zabrać od niego nowy i samemu to sobie popodłącząć? bo nie mam jak byc w domu w tych terminach co chcą... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jurak napisał:

1. Przepnie Ci sprzęt i kabelki.

Kwestia przypięcia kabelków czy będzie musiał coś konfigurować?

 

29 minut temu, jurak napisał:

Obecnie Vectra daje sprzęt z WiFi. 

wifi, hasło itd sam sobie konfiguruje (gdzie?) czy przy instalacji monter to robi?

 

Pytam bo muszę się jakoś z monterem umówić, najlepiej to wolałbym mu tylko przekazać stary sprzęt i odebrać nowy. W domu mnie nie bedzie i dlatego....

 

29 minut temu, jurak napisał:

dekoder z 1TB HDD to ARRIS HMC 4120 ma dysk 1TB.

warto go brać? jest opcja aby wymienili mi na taki, bo mój ma problem z hdmi i będą mi go wymieniać...

Edytowane przez tomybb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary sprzęt możesz odpiąć i mu przygotować do zdania. Nowy powinien byc skonfigurowany. Podpięcie kabli załatwi sprawę. Dane do WiFi będą na umowie. Jak ma Cie nie być ogarnij sobie pełnomocnictwo dla kogoś, kto będzie.

Arrisa warto brać. Miałem go 2 lata i jedyny mankament to potrafił się czasem zresetować. Na forum nawet znajdziesz wpis założony przeze mnie na temat resetów.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Internauta, zgadza się: ani DNS, ani przekierowań portów, zmiany adresacji IP w LAN, DHCP, itd. etc. W zasadzie nic nie da się zmienić, poza tym co napisałem. Dlatego temat załatwiłem wiele lat temu przełączając sprzęt Vectry w tryb bridge i stawiając własny router, którego jestem Panem i Władcą ;)
Ale pytanie było o podstawowy dostęp, np. hasło do wifi i to da się zrobić przez ebok.

 

EDIT.

A co do samodzielnej zmiany konfiguracji sprzętu Vectry - nie podchodziłem tematu. Tzn. owszem, przeglądałem fora dobre kilka lat temu i wychodziło wówczas, że nawet jeśli udało się uzyskać dostęp (tuż po resecie, itp.) , tak czy siak router po jakimś czasie "kasował" wszystkie ustawienia użytkownika i wracał do konfiguracji narzuconej przez operatora. Może teraz jest inaczej, może w Ubee  pewne ustawienia można zmienić samemu oraz je "trzyma". Niemniej poza zmianą DNS mnie interesują jeszcze inne, trochę bardziej zaawansowane opcje. Np. wspomniane przekierowania portów i jeszcze parę innych rzeczy, których  dostęp przez eBOK nie umożliwia.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników sprzęt od Vectry należy traktować jako modem i w taki tryb też go ustawić (tryb BRIDGE w Strefie Klienta). Do tego należy dołożyć sobie swój router i macie pełne pole manewru :) Na około, ale do rozwiązań konkurencji im jeszcze daleko.

 

Hasło można oczywiście do WiFi samemu konfigurować w Strefie Klienta, ale w pierwszej kolejności technik powie o domyślnych ustawieniach. Dla wielu osób te domyślne ustawienia są wystarczające.

Edytowane przez jurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...