Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.05.2020 o 12:27, kałuż napisał:
Witam, jeśli zakupię moduł CI i włożę

 

Niestety. Karta również jest parowania z modułem, tak jak w przypadku dekodera. Osobiście posiadam PVR jako główny i dwa Multiroom za 10 zł z modułem CI. Jeden siedzi u mnie, a drugi u mamy na drugim końcu miasta. Ma wszystko, co ja w stopce, za 10 zł.

 

 

W dniu 21.05.2020 o 23:06, klubik napisał:
dziękuje za informację.

telewizor z tunerem dvb-c mam i postanowiłem od razu zrobić test.

faktycznie znalazł mi wszystkie kanały (mam jeszcze aktywny pakiet tv), oczywiście większość zakodowana, ale te naziemne, plus te które vectra akurat ma odkodowane były dostępne.

jeżeli po rezygnacji z tv mamy pewność, że one faktycznie pozostaną, to bym już nic nie zmieniał i zostawił tą vectrę z samym internetem.

upewniam się jeszcze, bo w samej vectrze nikt mi na to pytanie nie potrafił odpowiedzieć.

mam jeszcze pytanie, sporo z tych dostępnych kanałów było w HD....

 

Jeśli zrezygnujesz z TV to albo ci zostanie to pasmo w DVB-C i nic innego ci nie wskoczy. Zobacz u sąsiada, czy jak nie ma neta to czy odbiera DVB-C na TV.

 

W czynszu masz opłatę za gniazdko RTV? U nas mieszkańcy mają, ale jak weźmie umowę z Vectry to kwota na czynszu znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w innym miejscu jest Vectra i masz możliwość sprawdzenia darmowych kanałów w TV z DVB-C i jeśli TV znajdzie kanały pd 101 do 907 na początku niekodowane (TVP1 HD, itd.) to podłączenie modułu z Vectry odkoduje wszystkie kanały, jakie masz w ofercie. Najlepiej pożyczyć moduł i odpalić go u siebie na nowej lokalizacji.

Edytowane przez Barti
Usunięto puste cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas nie mamy żadnych dopłat do czynszu, każdy wybiera sobie dostawcę indywidualnie, a z tymi  sąsiadami to będzie raczej problem.

zresztą mi by bardziej zależało sprawdzić u kogoś kto ma internet a nie ma telewizji, bo ja właśnie chce iść w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielę Ci wskazówki prawie 100%. Jeśli masz teraz telewizję cyfrową od Vectry, to sprawdź sobie na których częstotliwościach nadawane są niekodowane kanały cyfrowe. Filtr internetowy jest pasmowo-przepustowym, więc puszcza częstotliwości US do 100MHz, potem wycina - najczęściej analog i dalej puszcza powyżej 514MHz - DS-y i przy okazji MUX-y cyfrowe (jeśli te mux-y nie nadają w S-kach). Możesz sobie także sprawdzić na modemie np. wpsiując 192.168.0.1 z jakich DS-ów korzysta modem. Z tych wszystkich informacji wyciągniesz wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście dziękuje za zaangażowanie i pomoc, ale ja jestem za cienki w te klocki, żeby wyciągać jakieś wnioski.

połowa przekazanych informacji jest dla mnie nie jasna ;). nie wiem co to DS-y, S-ki i jak to sprawdzić.

to co umiałem sprawdzić to częstotliwości niekodowanych kanałów i tu większość jest powyżej 514MHz, pierwsze zaczynają się od 522MHz i idzie w górę, czyli jest jakaś szansa.

pożyjemy zobaczymy, bo chyba jednak zostanę w tej vectrze z samym internetem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia tego co będzie w tych odkodowanych programach cyfrowych. U mnie nie ma polsatu i tvnu w hd (były kiedyś w sd, ale teraz ich chyba już nie nadają).

 

Ja nie dostałem żadnego potwierdzenia wpłynięcia rezygnacji. Dopiero po telefonie na infolinię dowiedziałem się że jestem już na okresie wypowiedzenia ;)
Standardowo, na infolinii dostałem ofertę gorszą niż dla nowego klienta. Po samodzielnym telefonie do DUK dostałem 3x szybszy internet w tej samej cenie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, oferta utrzymaniowa znacznie lepsza niż w MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vectrze fta dostępne są Polsat sd, TVN sd i TVN7 sd. Wersje hd są zakodowane. Ale np. TV 4, TV 6, STOPKLATKA, SUPER POLSAT czy kanały z mux8 są w HD fta. Być może jeśli kiedyś dojdzie do wyłączenia wersji sd kanałów Polsatu i Tvnu to wersje hd zostaną odkodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że to kiedykolwiek napiszę ale warto obecnie próbować dzwonić na standardową infolinię sprzedażową. W związku z podwyżką cen internetu od 1.06 postanowiłem sprawdzić co można ugrać.

Obecnie dysponuję pakietem:

Złoty + PVR + SNO + 100 Mb/s za 69,90 zł + Canal+ Prestige za 40 zł

Internet mam za 20 pln po uwględnieniu rabatów (10 pln). Jestem po okresie zobowiązań na bezterminowej.

Po zalogowaniu na konto klienta wyświetliła mi się "super" oferta- 150Mb/s za 10 zł więcej (30 pln).

Postanowiłem zadzwonić na 601 601 601, choć po moich dotychczasowych doświadczeniach -  bez większych nadziei. A tu niespodzianka: 300 Mb/s - 5 zł drożej (25 pln) - bez żadnego wypowiadania umowy, żadnych dodatkowych kosztów, żadnych lojalek - po prostu technik przychodzi w poniedziałek i wymienia modem.  Lokalizacja: Żory osiedla - jest tu też UPC. Co ciekawe nowym klientom oferuje się u nas 300Mb/s za 49,99 - info z ulotki. W pakietach wiadomo - trochę taniej.

Z ciekawości zapytałem za ile miałbym 600 Mbit/s - tu cena rosła o 25 pln (do 45 pln), ale uznałem że 300 jest dla mnie wystarczające, no i zależało mi by abonament nie wzrósł.

Reasumując: gdybym dzisiaj nie zadzwonił to od 1.06 płaciłbym za mój pakiet z internetem  100 Mb/s - 114,90. Teraz w tej cenie będę miał 300 Mbit/s. Może komuś się przyda ta informacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów Cinemax trzeba przyznać, że mają świetne filmy. Jak wygląda sytuacja gdybym zdecydował się na zakup pakietu Cinemax? Negocjować magę całą umowy czy tylko chęć zakupu wspomnianego pakietu? Obecna umowa obowiązuje mnie jeszcze przez około 18 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kfm877 napisał:

W vectrze fta dostępne są Polsat sd, TVN sd i TVN7 sd. Wersje hd są zakodowane

To że wersje hd są zakodowane to wiadomo. Natomiast mi tych kanałów w SD telewizor w ogóle nie znajduje, bo chyba je w końcu wywalili (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, vectriusz napisał:

Co do kanałów Cinemax trzeba przyznać, że mają świetne filmy. Jak wygląda sytuacja gdybym zdecydował się na zakup pakietu Cinemax? Negocjować magę całą umowy czy tylko chęć zakupu wspomnianego pakietu? Obecna umowa obowiązuje mnie jeszcze przez około 18 miesięcy.

 

Pakiet możesz dokupić bez zmiany umowy. U mnie po zalogowaniu do konta klienta, jest oferta zakupu Cinemax z zobowiązaniem 12 m-cy. Pierwsze 4 m-ce: 5 zł, od 5 m-ca: 10 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury techn. Zawaliłem przy remoncie i zapomniałem pociągnąć kabel na drugi koniec mieszkania.

Obecnie w pokoju syna jest tylko wifi, które ledwo tam dociera pomimo, że to max 7 metrów od routera.

W mieszkaniu mam dwa gniazdka vectry, do jednego podpięty router od vectry jako bridge a do niego własny router.

Drugie gniazdko vectry jest właśnie w pokoju syna (prawdopodobnie nie podpięte w skrzynce vectry w piwnicy bloku), czy da się jakoś wykorzystać to ich gniazdko, żeby podpiąć się jakoś kablem do usługi internetu, który już mam w vectrze, tak by w pokoju syna była możliwość dołączenia do obecnej sieci, którą mam w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam podpinałem kiedyś tam router vectry do gniazdka w pokoju syna by sprawdzić czy zmieni to zasięg sieci w mieszkaniu i okazało się, że gniazdko jest nieaktywne. Na infolinii dostałem info żeby zgłosić się do miejscowego oddziału by wysłali technika, nawet to zgłosiłem tylko przez 3 lata technik nie dotarł.

Jeśli byłaby możliwość wykorzystania tego gniazdka no to zajmę się tym żeby go podłączyli, nie robię tego na razie bo po prostu nie wiem czy jest sens, no i właśnie o istnienie tegoż sensu pytam, jak wykorzystać to drugie gniazdko by poprawić istniejącą w domu sieć. Chciałbym to wiedzieć zanim wydam kilkaset pln na jakiś powerline plc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...