Jump to content

Recommended Posts

A ja mam pytanie z innej beczki : za rok kończy mi się umowa. W zeszłym roku przy negocjacjach udało mi się o 10zł obniżyć abonament oraz wymienić sprzęt. Powiedzcie mi teraz, czy konsultaci są chętni do proponowania tego samego w niższej cenie (patrz : sygnatura)?

W dniu 19.06.2020 o 12:33, Arkon napisał:

Zobacz na moją sygnaturę, jeśli nie chcesz 4k to odejmij 10 zł, podobnie jak za multiroom. Taniej chyba w Vectrze nie dostaniesz.

Nie widzę twojej sygnatury, więc jakbyś mógł podać to co masz to byłbym wdzięczny

Witam.

Jestem świeży na forum, więc witam wszystkich.

Mam Vectrę z modułem CI oraz TV Samsung MU7042 plus dysk Verbatim.

Z tego co wiem i zauważyłem to przy opcji nagrania programu na dysk pojawia się problem z zawartości,ą bo materiał jest po paru minutach usuwany/kodowany.

Czy aby swobodnie nagrywać treść, muszę posiadać dekoder z PVR i nagrywarką? Czy wystarczy zwykły HD i nagrywać przez TV? Za zwykłego HD-eka chcą 149 zł.

PS. byłem na wypowiedzeniu w marcu z Vectry (10 lat) i abonamencie 79,99, tj. Platyna + 50 Mbit/s + moduł CI+.

Oferta utrzymaniowa - wielokrotnie to 150 Mbit/s + Platyna za 89,99 i nie było możliwości nic innego uzyskać. Czy to przez pandemię? Z góry serdecznie dziękuję.

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.

Musisz mieć dekoder PVR. Przy module CI+ nagrasz zakodowany program, który nie da się odtworzyć bez problemu, np. na komputerze.

17 godzin temu, kfm877 napisał:

Musisz mieć dekoder PVR. Przy module CI+ nagrasz zakodowany program, który nie da się odtworzyć bez problemu, np. na komputerze.

Na kompie tego nie chcę oglądać. 😊

Na module jestem w stanie nagrać to przez TV, ale materiał jest dostępny max. godzinę.

16 godzin temu, xavee napisał:
Nie wiem czy było (jeżeli tak to sorry): wg. tej strony Vectra szykuje dekoder 4K z Androidem. Producentem jest chińskie SDMC Technology.

Przygotowanie do wprowadzenia telewizji Smart, czyli dostępnej online przez internet każdego operatora i bez podłączenia kabla z Vectry.

W dniu 25.06.2020 o 00:23, dawid_bydgoszcz napisał:

Niestety, jedynym wspieranym przez Vectrę rozwiązaniem jest nagrywanie audycji za pomocą ich dekoderów PVR.

Bardziej mi chodzi, czy treść jest kodowana w taki sam sposób na dekoderze HD, jak na karcie CI+.

Wszystko jest tak samo, masz jedno źródło sygnału. Inna sprawa, jak dany telewizor zapisuje treść. Wiem, że niektóre zapisują jako MPEG-2... Z karty CI dostają ten sam sygnał, co dekoder PVR.

Nie zauważyłem żadnej różnicy między transmisją live, a zapisaną treścią na dekoderze PVR.

Na programach z pakietu Stalowego (TVP 1, 2, itd. z muxów) możesz przetestować, czy znikanie nagrań po godzinie to ograniczenie karty CI. One nie są kodowane.

Podnosi o 5 zł, ponieważ masz umowę na czas nieokreślony.

Wszystkim, którzy mają lojalki, Vectra nic nie podnosi.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie.
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Cześć, za ile można najtaniej wyrwać sport&film + 8x Canal+ plus wszystkie Eleveny + dekoder hd bez pvr + net 600mb?

Ze względu na ocieplanie budynku będę musiał zrezygnować z satelity i tym samym mam tylko możliwość rozszerzenia oferty Vectry bo umowa z nimi wiąże mnie jeszcze do końca 2021 roku.

Do tej pory płaciłem za srebrny+SnO+dekoder hd bez pvr +net 600mb 92zł a za superpremium+ z dekoderem 4k od platformy c+ 115zł

Umowa z PC+ do końca lipca, wypowiedzenie poszło końcem czerwca.

Vectra proponuje mi takie coś:

przez pierwsze 4 m-ce 186,89

potem 219,75 za sport&film + 8x Canal+ plus pakiet Eleven + dekoder hd bez pvr + net 600mb

Nie za drogo? Wychodzi 13zł więcej a tracę dostęp do LM (którą sobie włączałem w opcji włącz-wyłącz) i treści 4k, zyskuje Eleveny oraz filmboxy i jakieś tam mniej ważne dla mnie programy wynikające z różnicy w pakietach.

Co byście doradzili?

Posted (edited)

Jest drogo. Ja za swój pakiet ze stopki płacę 181,09 zł (niektórzy płacą jeszcze mniej). Mam co prawda internet 300 Mbps a nie 600, ale korzystam za to z multiroomu (dekoder 4K PVR + PVR). Lepsze warunki można wynegocjować pod koniec okresu zobowiązania. Trzeba też pamiętać, że cena zależna jest też od wysokości obecnie opłacanych rachunków. 

Edited by dawid_bydgoszcz

Dzięki za odpowiedź.

Taki pakiet jak Twój plus net 600mb w cenie ~200zł byłby dla mnie idealny.

Dla mnie polityka tej firmy jest od dawna co najmniej dziwna, przecież robię aneks i zawieram całkiem nową umowę na kolejne 24 miesiące, abonentem jestem od dobrych 15 lat, rachunki opłacam regularnie i jestem zainteresowany płaceniem więcej, do tego sam wychodzę z taką inicjatywą.

A tutaj tylko najlepsze oferty dla nowych i na wypowiedzeniu bo przecież inne sytuacje losowe, tak jak to poniekąd jest u mnie, nie mają miejsca w życiu.

Spróbuję jeszcze w lokalnym BOK, ale nie nastawiam się na fajerwerki. :D

Witam! W najbliższym czasie kończy mi się umowa na telewizję w Vectrze i tutaj mam do Was pytanie: czy jest sens wymieniać moduł CI na dekoder 4K? Będzie jakaś różnica w obrazie po podłączeniu dekodera 4K, oczywiście na plus? Jeśli ma to znaczenie to posiadam TV Samsung Q80.

17 godzin temu, lamparcicho napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Taki pakiet jak Twój plus net 600mb w cenie ~200zł byłby dla mnie idealny.

Dla mnie polityka tej firmy jest od dawna co najmniej dziwna, przecież robię aneks i zawieram całkiem nową umowę na kolejne 24 miesiące, abonentem jestem od dobrych 15 lat, rachunki opłacam regularnie i jestem zainteresowany płaceniem więcej, do tego sam wychodzę z taką inicjatywą.

A tutaj tylko najlepsze oferty dla nowych i na wypowiedzeniu bo przecież inne sytuacje losowe, tak jak to poniekąd jest u mnie, nie mają miejsca w życiu.

Spróbuję jeszcze w lokalnym BOK, ale nie nastawiam się na fajerwerki. :D

Nie wiem czy masz u siebie Orange światłowód, ale za tę cenę miałbyś tam ciekawszą ofertę z wieloma kanałami niedostępnymi w Vectrze, w tym Polsat Sport Premium.

• Barti locked this topic