Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jurak napisał:

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników sprzęt od Vectry należy traktować jako modem i w taki tryb też go ustawić (tryb BRIDGE w Strefie Klienta). Do tego należy dołożyć sobie swój router i macie pełne pole manewru :) 

Post wyżej napisałem, gdyby uważnie przeczytać:

"Dlatego temat załatwiłem wiele lat temu przełączając sprzęt Vectry w tryb bridge i stawiając własny router, którego jestem Panem i Władcą ;)"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomybb napisał:

Ok, a możecie powiedzieć dlaczego chcecie przestawiać te bardziej "zaawansowane" ustawienia modemu Vectry o których piszecie?

Powiem może tak: jeżeli korzystasz  jako typowy "odbiorca-konsument netu": surfujesz po stronach, odbierasz maile, oglądasz/słuchasz streamingi typu YT, Netflix, Spotify i podobne, itd. - możliwości oraz konfiguracja routera dostarczanego przez Vectrę dla Ciebie (i większości podobnych użytkowników) są wystarczające.  Zaleta: w zasadzie podłączasz swój sprzęt (jeśli po wifi wpisujesz hasło, po ethernecie tylko wtykasz wtyczki) i już korzystasz.
Natomiast jeżeli ktoś ma większe potrzeby, np. chciałby dostać się z "zewnątrz" do swojej sieci  lokalnej (np. będąc gdziekolwiek poza domem połączyć się z kamerą własnego monitoringu), albo w ogóle mieć większą kontrolę nad konfiguracją swojej sieci, np. choćby zmienić wspomniany DNS na inny niż narzucony przez operatora - wtedy z możliwościami konfiguracji routera Vectry już jest słabo. Tzn. sam sprzęt ma dosyć spore, ale opcje ustawień zostały przypuszczam celowo mocno ograniczone przez operatora. Użytkownik  nie grzebie - święty spokój.

Na szczęście sprzęt Vectry można samodzielnie przez stronę przestawić w tzw. tryb bridge (mostka). Czyli zamienić w modem z gniazdem ethernet i do niego podłączyć własny router. Który z kolei można konfigurować sobie już w pełni do woli ;-)  Wada:trzeba mieć własny router  (koszt bardziej zaawansownych około 1k i więcej zł) oraz przynajmniej podstawową wiedzę o jego konfiguracji.

Edytowane przez Stanley99
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób żeby zlikwidować różnicę w opóźnieniu dźwięku ?

Jeżeli się ogląda to samo na dwóch różnych TV .

W moim przypadku na TV z dekoderem HD model ADB3831CDX  jest nieznaczne ale jednak opóźnienie dźwięku w porównaniu do drugiego TV z modułem CI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
niedługo kończy mi się umowa i poradźcie mi co robić. Obecnie mam pakiet PVR+Platyna+150MB+Eleven+SNO+Canal+select za 129,71zł. Parę dni temu przeanalizowałem pakiet, który posiadam i stwierdziłem, że wystarczy mi Złoty, ale wziąłbym HBOGo. Oczywiście do wymiany poszedłby również router i wymiana na dwuzakresowy i tym samym net 300mb. Największy dylemat mam z dekoderem pvr, na tę chwilę mam Arris 4120. Plus taki, że chodzi płynnie jak dla mnie, nagrywanie dwóch programów w tym samym czasie, ale raz na jakiś czas restartuje się. Nie zapomnę Liga Mistrzów, dogrywka 118 min i restart... Czy warto brać PVR 4k graphyne, czy jest również nagrywanie dwóch programów w tym samym czasie i jak w ogóle działa, płynnie czy zamula? z tego co wyczytałem na stronie vectra Vectry to "Nagrywanie czterech kanałów jednocześnie", prawda czy jest jakiś kruczek?
Podsumowując interesuje mnie: pvr 4k+złoty+300mb+Eleven+SNO+Canal+select+HBOGo ile to wyniesie? ok 150zł, czy da się zejść niżej?

PS. Testowałem kiedyś aplikację Viaplay na tv LG, apka działa w Skandynawii, ale miałem dane od Szweda i działała mi również w Polsce: cofanie 7 dni wstecz, żadnego nagrywania, jak dla mnie bajka. Czy Vectra ma jakieś dekodery z CatchUP?

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem od znajomego dekoder vectry adb vec 1721c wraz z kartą. Nie był odpalany od x lat. Nie znam historii jego i skąd się wziął u znajomego w piwnicy(ponoć kupił czy coś) ale po odpaleniu zapisuje wszystkie kanały z vectry niektóre nie są dostępne. Czy mogę go normalnie użytkować z kartą jako odbiornik niekodowanych kanałów, czy może Vectra go wykryje i rano zapukają Czarni ? Nie chce mieć przez to problemów więc pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picassopawel

Zobacz na moją sygnaturę, spokojnie możesz taki pakiet mieć poniżej 135-140 zł, bo nie widzę tam multiroomu i tylko pakiet złoty. Co prawda net szybszy, ale bez przesady nie powinno to aż tak podwyższyć ceny.

Mam oba te dekodery i dużo wyżej cenię Arrisa- jest po prostu lepiej dopracowany i z dyskiem Toshiby naprawdę cichutki. Dekoder 4K jest o 10 zł droższy, można spokojnie nagrywać 4 programy jednocześnie i dysk ma 1TB. Minusy- często nie zapamiętuje kontynuacji jakiegoś programu, ułożenie listy ulubionych programów to droga przez mękę, nie ma jednego przycisku, żeby wejść w nagrania itd. Najważniejsze jest to, że tak naprawdę brak programów 4K, bo Eleven to kpina z abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectrowicze z systemem Graphene - mam pytanie. Moi rodzice, do których nie mogę w najbliższym czasie pojechać, chyba nieświadomie zamawiają filmy na VOD. Faktura za marzec zawiera 2 pozycje a jestem pewien że nikt nie zamierzał nic kupować. W domu nawet nie wiedzą że jest taka opcja ;) 

Chyba niepotrzebnie wymieniliśmy u nich dekoder, bo w tym najnowszym jest dość dużo POP-UPów. 

 

Moje pytanie brzmi czy zamówienie trzeba potwierdzać PINem? W poprzednim modelu dekodera chyba trzeba było podać kod 4-cyfrowy aby dokonać zamówienia. Czy może być tak że obecnie wystarczy tylko kliknięcie OK czy AKCEPTUJ?

Edytowane przez CYFROmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xut2zs napisał:

Tak, najlepiej jak złożysz wypowiedzenie 

Ok, a co w takim wypadku z karą umowną. Umowa została zawarta w grudniu 2019. Chodzi mi o to, aby pozbyć się dekodera bez jakichkolwiek zmian. Posiadam teraz:

 

TV:

-Platyna

-Multiroom 2.0

-Dekoder HD

-Dekoder PVR

 

Internet:

-150 Mb

- WiFi

 

Dodatkowe:

- Szybka pomoc Dom

 

Płacę 117,99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 18:44, xut2zs napisał:

Witam dostałem od znajomego dekoder vectry adb vec 1721c wraz z kartą. Nie był odpalany od x lat. Nie znam historii jego i skąd się wziął u znajomego w piwnicy(ponoć kupił czy coś) ale po odpaleniu zapisuje wszystkie kanały z vectry niektóre nie są dostępne. Czy mogę go normalnie użytkować z kartą jako odbiornik niekodowanych kanałów, czy może Vectra go wykryje i rano zapukają Czarni ? Nie chce mieć przez to problemów więc pytam

@kfm877 Coś podpowiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 18:56, Arkon napisał:

@picassopawel

Zobacz na moją sygnaturę, spokojnie możesz taki pakiet mieć poniżej 135-140 zł, bo nie widzę tam multiroomu i tylko pakiet złoty. Co prawda net szybszy, ale bez przesady nie powinno to aż tak podwyższyć ceny.

Mam oba te dekodery i dużo wyżej cenię Arrisa- jest po prostu lepiej dopracowany i z dyskiem Toshiby naprawdę cichutki. Dekoder 4K jest o 10 zł droższy, można spokojnie nagrywać 4 programy jednocześnie i dysk ma 1TB. Minusy- często nie zapamiętuje kontynuacji jakiegoś programu, ułożenie listy ulubionych programów to droga przez mękę, nie ma jednego przycisku, żeby wejść w nagrania itd. Najważniejsze jest to, że tak naprawdę brak programów 4K, bo Eleven to kpina z abonentów. 

 

Dzięki Arkon za info. Zmartwiłeś mnie z tym dekoderem, że "wyżej cenisz Arris". Ja mimo wszystko chyba przejdę na dekoder 4K, sportu sporo nagrywam i często słyszę od żony "nic nie mogę nagrać, wszędzie ten sport", a 4 programy jednocześnie rozwiązałyby problem. Jeżeli chodzi o listę ulubionych, to przyzwyczaiłem się, że sport od 201, a informacje od 801 i mi to wystarcza. Od maja będę działał, bo wtedy mogę zacząć wypowiadać.

Pozdrawiam.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, CYFROmaniak napisał:

Vectrowicze z systemem Graphene - mam pytanie. Moi rodzice, do których nie mogę w najbliższym czasie pojechać, chyba nieświadomie zamawiają filmy na VOD. Faktura za marzec zawiera 2 pozycje a jestem pewien że nikt nie zamierzał nic kupować. W domu nawet nie wiedzą że jest taka opcja ;) 

Chyba niepotrzebnie wymieniliśmy u nich dekoder, bo w tym najnowszym jest dość dużo POP-UPów. 

 

Moje pytanie brzmi czy zamówienie trzeba potwierdzać PINem? W poprzednim modelu dekodera chyba trzeba było podać kod 4-cyfrowy aby dokonać zamówienia. Czy może być tak że obecnie wystarczy tylko kliknięcie OK czy AKCEPTUJ? 

Trzeba potwierdzić PIN-em.

A jakie to  POP-UP ??  Ostatnio wysyłają info o rekompensacie ,ale to na wszystkie dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=11717]kfm877[/mention] Coś podpowiesz ?
Można używać, ten model nie ma kanału zwrotnego więc go nie widać. I nie podłączać LANu do żadnego routera.
Czy podczas trwania umowy możliwa jest zamiana dekodera PVR na moduł CI+ ? Pytam, bo chcę się pozbyć "haraczu" 35 zł za dekoder a posiadam kompatybilny telewizor.
To wskoczy Ci "haracz" 20zł za moduł CI+ i dodatkowo opłata aktywacyjna za wymianę pvr na ci+ albo 99 albo 149 jednorazowo.
Czy jest jakiś sposób żeby zlikwidować różnicę w opóźnieniu dźwięku ?
Jeżeli się ogląda to samo na dwóch różnych TV .
W moim przypadku na TV z dekoderem HD model ADB3831CDX  jest nieznaczne ale jednak opóźnienie dźwięku w porównaniu do drugiego TV z modułem CI .
Nic nie poradzisz. To zalezy od telewizora i przetwarzania przez niego sygnału. Teoretycznie na telewizorze z CI+ głos powinien iść szybciej niż na telewizorze z dekoderem po hdmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Meagol napisał:

Witam w jaki sposób w obecnym czasie złożyć wypowiedzenie umowy usługi internetu?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

W panelu ebok jest chyba taka opcja?

 

Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa "przyspieszania" internetu przy kolejnej umowie?

Swego czasu przy kolejnej umowie za darmo można było przeskoczyć na wyższy pakiet - podpisywało się umowę na 50 i od razu darmowy upgrade na 100 itd.
Dalej takie triki proponują? Bo te 100Mb które aktualnie mam jest wąskim gardłem domu ;)

Edytowane przez Grobel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2020 o 21:38, Stanley99 napisał:

Powiem może tak: jeżeli korzystasz  jako typowy "odbiorca-konsument netu": surfujesz po stronach, odbierasz maile, oglądasz/słuchasz streamingi typu YT, Netflix, Spotify i podobne, itd. - możliwości oraz konfiguracja routera dostarczanego przez Vectrę dla Ciebie (i większości podobnych użytkowników) są wystarczające.  Zaleta: w zasadzie podłączasz swój sprzęt (jeśli po wifi wpisujesz hasło, po ethernecie tylko wtykasz wtyczki) i już korzystasz.

Mam obecnie router technicolor, cga2121. Taki biały. Internet używam na jednym kompie poprzez LAN, reszta czyli: drugi komp, tablet, telefony - po WIFI. Internet wykorzystuje standardowo: yt, przeglądarki itp. Często upload. Jakie ustawienie tego routera będzie dla mnie lepsze. Tak jak mam teraz: jako router, czy zmienić na BRIDGE i dopiąć swój własny router - co wtedy zyskam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...