Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie wolisz słuchać nieprawdziwych informacji tylko dlatego, że brzmią ładnie? Kłamstwo to kłamstwo, co za różnica w jakim świetle przedstawia nasz kraj skoro to wciąż nieprawda?

A potem zdziwienie, dlaczego stacje informacyjne kreują swoją wizję posługując się kłamstwem i manipulacjami, skoro widzowie sami piszą, że chcą tego byle tylko posłuchać czegoś pozytywnego ?

 

Wczoraj na TVP Info kolejny paszkwil o TVN, tym razem przyczepili się o greenscreen za prokurator Wrzosek podczas jakiegoś wywiadu. Naprawdę, TVN można za tyle rzeczy krytykować a oni wyciągają coś takiego?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K63 napisał:

W sobotnim "Salonie dziennikarskim", Maciej Pawlicki użył określenia "paniusia" w odniesieniu do ambasador USA w Polsce - Georgette Mosbacher. Trochę to dziwne, że w rządowej telewizji padają takie słowa w odniesieniu do ambasadora państwa, które uważa się za najważniejszego sojusznika militarnego. W/w określenie padło w komentarzu odnośnie wypowiedzi p. Mosbacher, w której to stanęła w obronie TVN-u, jako stacji należącej do amerykańskiego Discovery.

https://wpolityce.pl/polityka/497378-semka-dzialania-mosbacher-moga-psuc-relacje-polski-z-usa

Ja bym to nawet oceniał nie tyle w kwestii politycznej, co w kontekście kultury słowa. Bądź co bądź to jednak powiedziano o ambasadorze. Zapewne gdyby w tego typu programie w stacji zagranicznej podobne określenie padłoby na temat któregoś z ambasadorów Polski, to byłoby pewne oburzenie, moim zdaniem słuszne by ono było. Są pewne formy wyrażania opinii, które dobrze pasują np. w felietonie, ale już w programie publicystycznym się gorzej sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lukimann napisał:

Wolę obejrzeć wiadomości ,  w których minister rolnictwa powołuje się w swoich decyzjach  do patriotycznych pobudek.

Posłuchać,  że służba zdrowia i służby porządkowe  radzą sobie dobrze z pandemią.

Jak też o tym , jakie są programy ratowania gospodarki, polskiego biznesu.

Lepsze to niż usłyszeć ,  że " Polska to państwo tylko teoretyczne" , " kamieni kupa" co do dzisiaj między innymi kładzie się cieniem z czasów PO..

Ja też oglądam m.in. "Wiadomości". I cóż z tego? Propaganda nie zakłamie rzeczywistości, że w wielu dziedzinach "Polska to państwo tylko teoretyczne". I nie odpowiadają za to tylko obecnie rządzący. Na taki efekt pracowano przez 30 ostatnich lat. No, ale cóż ... Każda pliszka swój ogonek chwali !

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Freibag napisał:

TVP w porównaniu do TVN w większości mówi prawdę, są na to dowody, a w TVN nie widziałem żadnej prawdy.

Dowody prawdy? Czyli co? 

Przychylne obecnej władzy portale prawicowe...tak?

Uważam, że obecnie kanały informacyjne nie tyle co kłamią ( pewnie znajdzie się inf. nie sprawdzone i powielane w danej stacji czyli kłamstwo) ale MANIPULUJĄ informacjami, i TVP INFO.....nie ma konkurencji w tej materii, są najlepsi.?

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wystąpień przedstawicieli partii politycznych w marcu na antenie TVP Info

PiS -  60:52:55

Porozumienie - 6:35:03

Solidarna Polska - 4:29:00

PO - 7:55:51

SLD - 4:09:35

PSL: 4:31:51

Konfederacja - 1:07:52

Kukiz 15 - 1:43:05

Inicjatywa Polska - 1:25:23

 

Czy nie uważacie, że telewizja publiczna powinna w tym aspekcie być bardziej zróżnicowana? Obóz rządzący ponad 70 godzin bez Prezydenta, który był pokazywany przez 20 godzin, reszta nie zbliży się nawet do tych 20 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 03:38, Freibag napisał:

TVP w porównaniu do TVN w większości mówi prawdę, są na to dowody, a w TVN nie widziałem żadnej prawdy.

Myślę że ja i koledzy chętnie poznamy te dowody. Takimi ogólnikami można napisać i zarzucić wszystko.

 

Nie oglądałem na szczęście tego programu z wypowiedzią o ambasador, ale jeśli tak było jak piszecie, to już dno dawno przebite. Na takie słowa powinna być natychmiastowa reakcja prowadzącego program.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Nie oglądałem na szczęście tego programu z wypowiedzią o ambasador

https://www.tvp.info/47429929/25042020-0915/salon-dziennikarski,odc-191

25:20 - początek dyskusji nad wypowiedzią Georgette Mosbacher  i przy okazji "jazda" po TVN-ie, czyli (wg Karnowskiego) "królestwie ze złota, z klamkami wysadzanymi diamentami"

31:47 - wypowiedź M. Pawlickiego  (zanim użył określenia "paniusia", z góry przeprosił za jego użycie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o "liście legend Solidarności" skierowany do posłów Porozumienia? Każdy, kto stanie na drodze przeprowadzenia wyborów prezydenckich, zapisze się na kartach historii obok tych, którzy w imię własnych korzyści gotowi byli poświęcać dobro wspólne. To jeden z jego fragmentów. Problem w tym, że Andrzej Gwiazda wczoraj na antenie TVP Info wygadał się, czyj ten list jest w rzeczywistości.

Chwała Bogu napisaliście ten tekst za nas. To jest bardzo sympatyczne, że są ludzie, którzy potrafią napisać tekst, który uznajemy za swój.

W źródle jest nagranie tego fragmentu, polecam przyjrzeć się minie Rachonia ?

Źródło: https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/7681345,wybory-koronawirus-opozycja-antykomunistyczna-apel-gowin.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałby nie wyprzedzić ? Nie tylko w kwietniu !  Przecież TVP Info jest jedyną stacją informacyjną dostępną bezpłatnie na 99,9% terytorium kraju. Zróbmy TVN24 i Polsat News z takim samym zasięgiem i dopiero wtedy ocenimy kto kogo wyprzedził. Na wsiach i w małych miasteczkach nie ma kablówek a chętnych na płatne platformy sat. też nie za wiele. Dlatego TVP Info ma takie wyniki. ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Falcon napisał:

Te czasy już dawno minęły.

Proszę wymienić wioski z telewizją kablową. Ja takich nie znam. Nie opłaca się operatorom ciągnoć kabel "przez łąki i lasy" dla 20-.30 gospodarstw. Kto poniesie koszty ? Dlatego telewizja naziemna jest najczęściej tam odbierana. Nieliczni mają satkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich Ustrzykach Dolnych są chyba trzy różne sieci ;).

Są dofinansowania na światłowody, więc będzie tego coraz więcej (program Polska Cyfrowa itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Falcon napisał:

Ja się odniosłem do stwierdzenia zerojedynki , że na wioskach i małych miasteczkach nie ma kablówek co jest nieprawdą, a nie że wszedzie jest kablówka. Nie przekręcaj moich wypowiedzi.

I właśnie we wioskach w znacznej większości nie ma więc jak najbardziej potwierdzam to co napisałem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

Proszę wymienić wioski z telewizją kablową. Ja takich nie znam. Nie opłaca się operatorom ciągnoć kabel "przez łąki i lasy" dla 20-.30 gospodarstw. Kto poniesie koszty ? Dlatego telewizja naziemna jest najczęściej tam odbierana. Nieliczni mają satkę.

We wsi, w której kupiłem działkę, na części mojej ulicy Orange kładzie światłowód. Objęło to na razie może kilka domów. Nie dopytywałem o szczegóły sąsiada, ale możliwe, że robili jakąś składkę.

 

Moja kuzynka też mieszka na wsi koło Gdańska i normalnie lokalny operator w ramach Jambox pojechał ze światłowodem do domków. Także są kablówki we wsiach. :)

 

Co do wyników oglądalności TVP Info to wiadomo, że po pierwsze zasięg, a po drugie zainteresowanie koronawirusem. Pewnie wyniki za maj już takie piękne nie będą, bo ludziom już temat wirusa się przejada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ipo Wioska na Podkarpaciu (!!!), nie sąsiadująca z żadnym miastem, o dużym nie wspomnę, każdy ma dostęp do światłowodu od lat.

 

do tematu...

Po co im (TVP) była potrzebna ta wczorajsza debata? Większość kandydatów jechało po telewizji publicznej i Prezydencie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o wyjątkach, o wsiach w których budują się nowe domki, ja to znam bo w rodzinnej wsi również są i takie, ale to jest ułamek calej wsi. Napisałem dokładnie, że w znacznej większości wsi kablówek nie ma. Są i takie osiedla w większych miastach gdzie trzeba się ratować talerzem bo kablowkom się nie opłaca wchodzić. Takie sytuacje również znam.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kiler napisał:

We wsi, w której kupiłem działkę, na części mojej ulicy Orange kładzie światłowód. Objęło to na razie może kilka domów. Nie dopytywałem o szczegóły sąsiada, ale możliwe, że robili jakąś składkę.

 

Moja kuzynka też mieszka na wsi koło Gdańska i normalnie lokalny operator w ramach Jambox pojechał ze światłowodem do domków. Także są kablówki we wsiach. :)

 

Co do wyników oglądalności TVP Info to wiadomo, że po pierwsze zasięg, a po drugie zainteresowanie koronawirusem. Pewnie wyniki za maj już takie piękne nie będą, bo ludziom już temat wirusa się przejada.

No weź. Oczywiście się trafiają miejsca na wsi jak podajesz ale to jest niezbyt częste. Jakieś sieci na wsi z tzw dotacji unijnych widziałem i tyle. W jednej dużej wsi też kojarzę UPC.  Ja w dużym mieście na domkach, na osiedlu co jest częścią miasta od 80 lat też nie mam takiego internetu. Tylko albo Neostrada albo radiowy. Najbliższy internet światłowodowy mają w domkach 300 metrów dalej.

26 minut temu, pierre napisał:

@Ipo Wioska na Podkarpaciu (!!!), nie sąsiadująca z żadnym miastem, o dużym nie wspomnę, każdy ma dostęp do światłowodu od lat.

 

do tematu...

Po co im (TVP) była potrzebna ta wczorajsza debata? Większość kandydatów jechało po telewizji publicznej i Prezydencie:)

Tradycja. Zawsze w TVP1 jest debata kandydatów na prezydenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎05‎-‎06 o 16:44, Sebek00 napisał:

Niezupełnie decyzja nadawców. 

Nie przypominam sobie konkursu na kanał informacyjny w dvb-t, a próba nadawania w mux-ach lokalnych to inny zasięg, inne koszty, inne problemy z odbiorem.

 

To prawda. Nie było konkursu na kanał informacyjny, ale to nie blokowało innym nadawcom wprowadzenia takiego kanału do DVB-T. Chociażby Polsat News mógł wejść zamiast Polsatu Sport News, albo TVN 24 zamiast TVN 7, ale żaden nadawca nie był tym zainteresowany, bo nie widzieli takiej potrzeby i osobiście uważam, że nadal tak jest.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...