Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  1283
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

71 Świetna

About K63

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Teoretycznie może, ale różnie z tymi rozgałęźnikami bywa. Najpewniej jest umieścić zasilacz między rozgałęźnikiem a anteną. Ale tutaj pojawia się pytanie - czy musi być wzmacniacz? Pytam, bo niektórzy z góry zakładają że w antenie musi być wzmacniacz, nie sprawdzając wcześniej czy możliwy jest odbiór na antenie pasywnej.
 2. Obudowa jest nieszczelna czy woda dostała się do rozgałęźnika po przewodzie od anteny? Jeżeli to drugie, to w pierwszej kolejności powinieneś wymienić przewód.
 3. Teoretycznie w Słubicach taka średnica powinna być wystarczająca, chociaż przyjęło się że optymalna wielkość anteny w Polsce to 80-90 cm. Np. dobrze ustawiona i dobrej jakości 90-ka na większości częstotliwości powinna zapewniać MER w zakresie mieszczącym się pomiędzy 14-16 dB. A to przekłada się na stabilny odbiór przy pochmurnym niebie i przy opadach. Na 70-ce tego nie osiągniesz. Natomiast inną sprawą jest profesjonalizm tego instalatora. Skoro w poprzednim miejscu montażu było OK, to jego zmiana o kilka km nie ma żadnego znaczenia. Chyba że antena jest uszkodzona, źle ustawiona, są pr
 4. A jakiej wielkości jest teraz? W każdym miejscu montowana była ta sama? Jeżeli tak, to po każdym montażu/demontażu i transporcie mogła ulec uszkodzeniu (odkształceniu). Ale dobry instalator powinien to zauważyć.
 5. Do przewodu dostała się woda i nic z tym nie zrobisz. Należy wymienić go na taki do użytku zewnętrznego (czarny) z żelem w środku, np. Triset-113 PE https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-antenowy-zewnetrzny-Splitter-BL-SPS-1.2-outdoor-/39848 https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-antenowy-zewnetrzny-Splitter-BL-SPT-1.3-outdoor/34182
 6. Koronawirus prawdopodobnie mógł się przyczynić do śmierci, bo ś.p. senator Kogut od kilku lat miał chore nerki i cierpiał na retinopatię cukrzycową.
 7. Nie mogę doszukać się w instrukcjach czy te dekodery mają obsługę unicable. Musiałbyś sprawdzić ustawienia LNB w menu instalacyjnym anteny. Jeżeli nie mają to i tak można zastosować np. konwerter https://hollex.pl/konwerter-unicable-twin-inverto-idlu-qudl42-unr2l-1pp-p-491.html. Do wyjścia SCR przy pomocy rozgałęźnika sat podłączasz WifiPremiumbox-a i 5800 SX, a do wyjść Legacy - Opticum i Technisat. Oczywiście prostszym wariantem jest - jak wspomniał @dvbtowiec- konwerter Octo.
 8. Twin do trzech dekoderów? Jakie modele? Może udałoby się zastosować technologię jednokablową?
 9. Wybór jest spory, np. anteny VHF/mux-8, ale trudno stwierdzić czy coś odbierzesz. Zacząłbym od CA-RTV 6. Wg mnie marne szanse i trochę szkoda wydawać pieniądze na nową antenę. Zamiast ją kupować, spróbuj najpierw na tej co masz. Najbliższe nadajniki, to słowacki Namestovo (43 km, azymut 188°), czeski Lysa Hora (84 km, azymut 255°).
 10. Odbiór z 3 nadajników - Kraków, Rabka, Skrzyczne (lub Katowice). W którym kierunku ustawiona antena? Mux-1 z Krakowa - OK, ale parametry pozostałych mux-ów kiepskie (można powiedzieć że na pograniczu odbioru). Jeżeli odbiornikowi to wystarczy, to będziesz miał w miarę stabilnie odbiór. Ale podejrzewam że "różowo" nie będzie. Z jednej strony masz możliwość odbioru z kilku nadajników, ale z drugiej sąsiedztwo kanałów 21,22,23 niekoniecznie może sprzyjać jakości sygnału. Prawdopodobnie pomocne byłoby zastosowanie strojonego wzmacniacza kanałowego, np. WK-410 i dodatkowej anteny na mux-3
 11. Skoro zniknął ci sygnał na wszystkich mux-ach, to masz usterkę odbiornika lub instalacji. Jeżeli wyeliminujesz usterkę odbiornika, to należy sprawdzić każdy punkt połączenia przewodu z danym elementem instalacji. Gdy wszystkie złącza na 100% są poprawnie wykonane, to usterki należy szukać w elementach instalacji (symetryzator/wzmacniacz, zasilacz, rozgałęźnik, itd. ... co tam masz).
 12. W kierunku Zawiercia na k.6 "leci" z Kosztowych ok. 14 kW, w kierunku Krakowa ok. 6 kW. Z Wręczycy jest ok. 3 kW i odmienna od Kosztowych polaryzacja. Systemy nadawcze mux-8 wiszą na maszcie w Mysłowicach ok. 15 m niżej niż mux-3 na k.41. Jak napisano wcześniej, na VHF sygnał lepiej się propaguje - stąd ok. 10 razy niższe moce nadawcze. Symulacja zasięgu http://mapy.tvradio.ugu.pl/Telewizja/MUX8/Katowice_Kosztowy/
 13. Jak to nie ma. Cytat z opisu ze strony dystrybutora ... https://univision24.pl/pl/p/TUNER-OPTICUM-HD-AX150/485
 14. Ariva 103 nie jest już produkowana, zatem pozostaje rynek wtórny. Jeżeli zależy Ci tylko na TV Trwam, to wystarczy dekoder odbierający programy niekodowane (FTA), np. https://www.dmtrade.pl/k47,tv-sat-multimedia-tunery-cyfrowe-tunery-satelitarne.html?fc[82][]=426 @tun1 - nie masz dostępu do tv naziemnej? Tam także masz TV Trwam bezpłatnie.
 15. http://mapy.tvradio.ugu.pl/Radio/DAB/MUXR3/Czestochowa_WreczycaWielka/
×
×
 • Create New...