Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  1039
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Dobra

About K63

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nowy dekoder 4K od AB-COM. Na razie tylko zdjęcia ...
 2. Jeżeli dekoder dodatkowy (jaki model?) także obsługuje unicable, to wystarczy Ci LNB SCR z jednym wyjściem, tylko jeden przewód od konwertera i rozdzielenie sygnału 1/2 przy dekoderze głównym. Jeżeli drugi dekoder nie wspiera technologii jednokablowej, to potrzebujesz LNB SCR + Legacy i dwa oddzielne przewody do dekoderów.
 3. Multiswitch ma określony maksymalny poziom wejściowy. A ten zmierzysz tylko miernikiem.
 4. Skąd masz pewność, że ta antena zda egzamin w Twojej lokalizacji? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3611112.html Na wszystkie pytania masz odpowiedzi chociażby tutaj.
 5. Masz zaledwie ok. 25 km do mocnego nadajnika we Wręczycy. Odłącz ten wzmacniacz (i zasilacz) od instalacji, bo prawdopodobnie z jego powodu masz problemy odbiorcze. Na nadajniku od dłuższego czasu nie było żadnych zmian w emisji. Lubliniec leży teoretycznie na końcu zasięgu nadajników - katowickiego i opolskiego. Skoro używasz wzmacniacza przelotowego, to znaczy że fabryczny symetryzator prawdopodobnie masz w antenie (chociaż nie wiem co to za antena, bo nie podajesz jej modelu). Wymiana leciwego przewodu na nowy (dobry jakościowo) na pewno nie zaszkodzi, a może nawet pomóc.
 6. K63

  MUX III (TVP)

  Wg Kurskiego miała być w połowie tego roku. Wypowiedź ze stycznia 2018 ... https://www.tvp.info/35700523/telewizja-jest-otwarta-dla-wszystkich-jacek-kurski-o-planach-tvp
 7. K63

  MUX III (TVP)

  Gdy przed kilkoma laty pojawiły się pierwsze plany obsadzenia mux-8 kanałami TVP, to m.in. przymierzano tam TVP Kultura HD.
 8. K63

  MUX III (TVP)

  Jestem tego samego zdania. Codziennie oglądam przynajmniej 1-2 pozycje. I chociaż ta zmiana mi nie przeszkadza, bo mam możliwość odbioru zarówno z satelity i z mux-8, to znam takich którzy ten kanał mają na czołowych pozycjach listy kanałów tv naziemnej i nie mają możliwości odbioru tego mux-a, albo odbiera słabo.
 9. K63

  MUX III (TVP)

  Info ze strony głównej. Od 23 października TVP Sport tylko w HD na mux-3, TVP Kultura przechodzi na HD i na mux-8. https://satkurier.pl/news/184637/tvp-kultura-hd-od-2310-tvp-sport-hd-bedzie-w-mux-3.html
 10. K63

  obrót konwertera

  Skos 1°, czyli miejsce odbioru zlokalizowane jest przy zachodniej granicy (chyba że jest to inny kraj niż Polska). Jeżeli to Polska, to w prawo stojąc za anteną (zgodnie ze wskazówkami zegara). Zakładając że konwerter jest zamontowany pionowo, to skręt o 1° nie wpłynie znacząco na jakość sygnału.
 11. https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=6453&start=200#p227240
 12. Jakość materiałów i wykonania na pewno jest na wysokim poziomie. Ale to że Televes jest 2 czy 3 razy droższy od Telmora, nie znaczy że jest tyle razy lepszy. Wybór anteny podyktowany jest lokalnymi warunkami odbiorczymi. Bywa niejednokrotnie, że zastosowanie tańszej anteny polskiego producenta zapewnia dobre parametry odbiorcze i wystarczy na lata. Wybór bardzo drogiej anteny w czasie kiedy niebawem nastąpią zmiany kanałowe związane z uwolnieniem pasma 700 MHz przez tv naziemną, nie jest zbyt dobrym pomysłem. W niektórych lokalizacjach po wejściu na to pasmo LTE, może pojawić się konieczność wymiany anteny na odbierającą węższe pasmo tv (k.21-48). Jeżeli odbierasz z Katowic, to w planach są zmiany: - mux-1 k.55 -> k.24 - mux-2 k.49 -> k.23 - mux-3 k.41 (bez zmian) - mux-4 k.24 -> k.21 - mux-8 k.6 (bez zmian)
 13. Cena prawdopodobnie wynika z miejsca ich produkcji ... http://satkurier.pl/laravel/news/157180/galicja-i-santiago-de-compostela-krolestwo-anten-televes.html?news_page_id=3 Anteny Telmor produkowane są w Polsce, a tutaj koszty produkcji są na pewno niższe. Dipol, Barczak, Magura, Davbol także produkują swoje anteny w Polsce. Anteny pod markami Opticum, AX Technology, Red Eagle, Skymaster, DPM, Esperanza, Miton, itp., sprowadzane są z Chin.
 14. Zapewne chodzi o tę antenę. Od czasu do czasu je montuję i nie mam problemu z odbiorem z nadajnika dużo słabszego niż Giedlarowa czy Sucha Góra. Czy antena ma zamontowany w puszcze wzmacniacz? Te anteny standardowo występują w wersji pasywnej. Te parametry to na mux-8?
 15. Typowa wymijająca odpowiedź bez żadnych konkretów. Idzie Wam to, jak przysłowiowa "krew z nosa". Jest wiele dużych ośrodków miejskich (byłe miasta wojewódzkie), które są poza zasięgiem działających nadajników. Np. w południowo- wschodniej Polsce sygnał mux-4 dostępny jest tylko w Rzeszowie i okolicach. A gdzie Krosno, Przemyśl czy Nowy Sącz? Kiedy mux-4 z dużego nadajnika Sucha Góra? Przecież nadajniki są już skoordynowane. https://www.fotosik.pl/zdjecie/9b6d4372ec8eb7cc
×
×
 • Create New...