Skocz do zawartości

K63

Użytkownicy
 • Zawartość

  865
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

15 Neutralna

O K63

 • Tytuł
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Owszem, może sprawiać problemy odbiorcze przy źle ustawionym zestawie antenowym. Ale są na tym satelicie gorsze transpondery. Ustawiam wiele anten (zdarzają się nawet 60-ki) i nie miałem jeszcze zgłoszeń by ktoś miał problemy akurat z 11508. Nawet na moich antenach - przy ulewnym deszczu - zdarza się, że są chwilowe problemy z odbiorem niektórych częstotliwości, a 11508 działa.
 2. K63

  3 anteny i same problemy

  Mux-y 1-3 nadają ze ŚK dookólnie z mocą 100/100/150 kW. Ale mux-8 już kierunkowo z mocą 1.6-10 kW (największe tłumienie w kierunku północnym). Mux-4 także kierunkowo z Kielc z mocą 0.8-5 kW (największe tłumienie w kierunku północno -zachodnim). Te rozgłośnie nadają z różnych nadajników i mają bardzo niskie moce - Kielce Komin EC - Kielce Wzgórze Telegraf - Ostrowiec Świętokrzyski Komin MEC Aby to wszystko zagrało, trzeba by porobić pomiary i na ich podstawie dobrać anteny i ewentualne wzmacniacze. Jak będzie duża rozbieżność w poziomach sygnału, to zawsze będą zakłócane te o dużo niższej mocy i kiepskiej jakości. Na dodatek, jak wpuścisz w switcha sygnał o zbyt wysokim poziomie, to też mogą być kwiatki.
 3. K63

  3 anteny i same problemy

  Na razie to działasz po omacku. Użyłeś wzmacniaczy, tak naprawdę nie wiedząc czy są potrzebne. A jeżeli nawet - to gdzie i jakie? Istotne, by sygnały były w miarę wyrównane. Zastosuj wszędzie symetryzatory i sprawdź efekt.
 4. A chociażby słowackie forum poświęcone dekoderom Cryptobox. https://digitalne.ellano.sk/forum/ab-cryptobox-752hd/5792-firmware
 5. K63

  Naziemna telewizja cyfrowa

  To nowa nazwa usługi hybrydowej Emitel-a, która w mux-8 do niedawna funkcjonowała jako Test.
 6. Ten drogi gadżet, który kupiłeś i którego jakość ma uwiarygodnić wysoka cena, może i czasami zdaje egzamin jako antena. W Twoim wypadku jednak została źle dobrana w stosunku do miejsca odbioru. Bo w miejscach z dobrym sygnałem stosuje się anteny o odpowiednim zysku i bez wzmacniaczy! Nie wiem czy ten wzmacniacz jest przystosowany do zasilania tak niskim napięciem. To że teraz działa, nie znaczy że za chwilę nie będziesz miał kłopotów. Sygnały u Ciebie muszą być potężne, skoro ...
 7. Jeżeli jakość skacze przy maksymalnej sile, to może być objaw zbyt mocnego sygnału. Tak zmniejszy się siła sygnału. Osobiście zastosowałbym jednak tłumik regulowany. Wybierając jedno lub drugie rozwiązanie, i zmniejszając siłę sygnału na k.46, zmniejszasz ją także na pozostałych kanałach.
 8. A jak będzie np. z takimi dekoderami "nieN-kowymi" jak Technisat ComboPlus CE HD, który paruje się z kartą Smart HD+ przy pierwszej instalacji. To jeden z nielicznych dekoderów, na którym można mieć własne listy kanałów i "doskanować" sobie dowolne kanały FTA. O DVB-T już nie wspominam.
 9. O tym że jest to gadżet - a nie antena - świadczy chociażby to, że producent nie podaje żadnych parametrów, jak zysk czy wzmocnienie. Używając anteny ze wzmacniaczem, w odległości ok. 10 km od bardzo mocnego nadajnika (3x100 kW), skazujesz się na kłopoty. Tym bardziej że w pobliżu masz nadajniki LTE. Właśnie one mogą być przyczyną problemów na k.46 (mux-1). Tak blisko nadajnika, praktycznie nie powinno mieć to wpływu na odbiór. Ale montując ją pod skosem zmieniasz polaryzacje jej pracy. Nadajnik na kominie EC masz na północny-wschód. Teoretycznie powinna wystarczyć Ci taka antena. No ... ale ta cena! Czy masz jakieś przeszkody w kierunku nadajnika?
 10. Nie mam CI+, ale w opisie zmian jest m.in. Ciekawym dodatkiem jest możliwość odsłuchu internetowych stacji radiowych.
 11. K63

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Tutaj pisałem że ten blocker działa. Zarówno w dekoderze jak i w splitterze.
 12. K63

  Unicable + CP (EVOBOX PVR +HD5500 multiroom)

  Zapytaj w Delcie lub w AW Handel.
 13. K63

  [nc+ CP O TnK] TVP Sport

  No to czekamy na ruch TVP po oficjalnym potwierdzeniu tych doniesień - https://sport.interia.pl/f1/news-robert-kubica-pojedzie-w-williamsie-orlen-bedzie-sponsorem-t,nId,2688201
 14. K63

  Antena stacjonarna do DVB-T

  Mux-y 1 i 2 to niskie kanały 23 i 25, zatem dużo lepsza propagacja niż k.50. Ponadto mux- y 1 i 2 nadają dookólnie z mocą 100 kW, a mux-3 kierunkowo - na azymucie Wadowic ok. 80 kW. Czy w kierunku Krakowa są jakieś przeszkody? Jeżeli nie ma możliwości montażu na dachu, należy szukać lepszej lokalizacji na balkonie. Jeżeli to blok, nie ma w nim instalacji zbiorczej? Kabel nie powinien być w pętli. Rozwiń i sprawdź. Chodziło mi o to, czy z zasilacza idą kable do dwóch odbiorników.
 15. K63

  Antena stacjonarna do DVB-T

  W Wadowicach są miejsca gdzie teoretycznie odbiór powinien być bezproblemowy, a są i takie gdzie odbiór może być mocno utrudniony. Na dodatek im wyższy kanał, tym gorsza jego propagacja. W takiej sytuacji należy szukać alternatywy z Mysłowic (k.34,41,49,55) lub Skrzycznego (k. 34,41,55,58). To siła czy jakość? Próbowałeś odbioru w trybie pasywnym (bez zasilacza)? Sygnał wyprowadzony jest dwoma kablami? Jeżeli dwa - to na obydwu taki sam problem? Jaki kabel? Jakiej długości? Błąd. Wyszukiwać należy ręcznie - na wybranych kanałach. Findera używamy tylko do odszukania orientacyjnego azymutu do nadajnika, a antenę ustawiamy obserwując wskazania odbiornika (w opcji ręcznego programowania) - ze szczególnym uwzględnieniem jakości sygnału.
×