Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Ipo napisał:

Ja nie mam zielonego pojęcia jak było wtedy więc nie odpowiem Ci na to pytanie. Równie dobrze Adamczyk mógł powiedzieć półprawdę i mnie by to nie zdziwiło

Rozumiem. Czyli nie wiesz jak było, więc zakładasz, że najpewniej redaktor Adamczyk "mógł" równie dobrze zmyślić, albo przynajmniej podbarwić, i na tej podstawie powstaje krytyka redaktora. 

 

My niestety niesłusznie w tym wątku kłócimy się, bo różni nas światopogląd. Bo np. są ludzie, dla których program poświęcony rocznicy urodzin największego Polaka XX wieku, Karola Woltyły, jest czymś naturalnym, zaś są też tacy, dla których to upolitycznienie nawiązujące wręcz do o. Rydzyka. 

 

Tak samo z oceną mediów:

10 minut temu, Ipo napisał:

nie widziałem

Bo być może w Twoim odczuciu rzeczy dziejące się w wtedy były naturalne i wręcz sprawiedliwe. Tylko że to nie ma nic wspólnego z dziennikarskimi standardami. 

4 minuty temu, Kirk napisał:

Było odśpiewanie "Sto lat" u Tomasza Lisa dla ówczesnego premiera Donalda Tuska

Było również ocenzurowanie zeznań ówczesnego prezydenta składanych przed sądem. Co najlepsze, ekipa TVP Info była na miejscu, ale miała wyłączone kamery. Łatwo to sprawdzić. Prezes Braun kłaniający się w pół uczestnikowi debaty prezydenckiej w holu TVP też był.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj poza tym "sto lat" dla Tuska co można zweryfikować? Jeśli tak było to jest to dla mnie żenujące, ale ja mam do tego taki stosunek nawet na koncertach więc ogólnie śpiewanie tego w miejscach publicznych jest dla mnie żenujące. 

 

Nie, myślę że po prostu nie było takiej cenzury jak kiedyś. Wiedziałem o wszystkich aferach PO, o sławetnych osmiorniczkach, a w tej chwili widzowie TVP żyją w bajce i nieświadomości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ipo napisał:

Słuchaj poza tym "sto lat" dla Tuska co można zweryfikować?

Wszystko można zweryfikować z faktów, które podał Adamczyk. Właśnie dlatego te właśnie podał. Wkleiłbym tu parę odcinków programów Lisa, czy Lewickiej, tylko po co. Żeby znowu mnie ktoś obraził? To tylko forum, kłócimy się tu bez sensu, zamiast przyznać wspólnie rację, że TVP trawi od 30 lat rak.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk, Adamczyk sam tolerował to co się wtedy działo pracując w TVP,  prowadząc nawet Wiadomości. O to chodzi. Przecież to jest zwykła hipokryzja. W głowie mi się nie mieści, że ktoś taki ma czelność teraz krytykować to co działo sie przed laty w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wislok napisał:

Ależ oczywiście,że było gorzej jeśli chodzi o pluralizm w mediach . Wszystkie trzy główne stacje  miały jednakowy przekaz, teraz mam całą paletę poglądów .

Czy Ty oczekujesz od programów informacyjnych faktów, czy "odpowiednich" poglądów?

 

Godzinę temu, wislok napisał:

Skoro TVP mu nie odpowiada to po co przyjmował zaproszenie. Generalnie dla mnie słabe jest przychodzenie do danej TV i obrażanie dziennikarzy, czyli po prostu ludzi.

Ma do tego prawo. Nie wiem ile razy trzeba powtarzać iż telewizji publicznej wymaga się więcej, gdyż jest dotowana z naszych podatków. Zatem krytyka jest uprawniona, w przeciwieństwie do telewizji komercyjnej.

4 minuty temu, diabeu napisał:

Przynajmniej nie rozłączają rozmówcy i nie przeinaczają jego słów jak w pewnej prawdzie całą dobę.

Słuchałem tego wywiadu. W zasadzie podziękowano mu na sam koniec rozmów.

Dwa zdania powiedział więcej na koniec drugi rozmówca i tak rozmowa by się zakończyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, diabeu napisał:

Przynajmniej nie rozłączają rozmówcy i nie przeinaczają jego słów jak w pewnej prawdzie całą dobę.

 

Tam gdzie #wieszmniej nie mają tego problemu bo wolą zakrzyczeć rozmówcę, a ci co są niewygodni najczęściej w ogóle się nie pojawiają na antenie. Na pewno nie na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ipo napisał:

W głowie mi się nie mieści, że ktoś taki ma czelność teraz krytykować to co działo sie przed laty w TVP.

Więc powinien siedzieć cicho. To dość ciekawa i dobrze mi znana narracja. Jest jeszcze taka, że wtedy to było wtedy, a dzisiaj jest dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jaszek napisał:

Było również ocenzurowanie zeznań ówczesnego prezydenta składanych przed sądem. Co najlepsze, ekipa TVP Info była na miejscu, ale miała wyłączone kamery. Łatwo to sprawdzić. Prezes Braun kłaniający się w pół uczestnikowi debaty prezydenckiej w holu TVP też był.

Oczywiście, pełna zgoda, ja również i wtedy i dziś miałem krytyczny stosunek do metod. To się nie zmieni dopóki politycy będą mieć zbyt duży wpływ na media publiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mógł krzyczeć wtedy, a nie teraz. Teraz to powinien się wstydzić, że tam pracował wtedy i brał we wszystkim czynny udział. Zachowuje się jak przestępca który brał udział w jakiejś zbrodni, ale zgania winę na innych. Otóż nie panie Adamczyk, pan również strzelał.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ipo napisał:

Teraz to powinien się wstydzić, że tam pracował wtedy i brał we wszystkim czynny udział.

To samo można powiedzieć o Tomaszu Lisie i Piotrze Kraśce. Wszak obaj w latach przez 2010 rokiem mieli w TVP swoje ważne miejsce. Dzisiaj krytykują, trzaskają drzwiami, a gdzie byli wtedy?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Czy Ty oczekujesz od programów informacyjnych faktów, czy "odpowiednich" poglądów?

Powtórzę. Teraz jako odbiorca naziemnej telewizji cyfrowej uważam,że jest większy pluralizm medialny. Jeśli coś przemilczą w jednym dzienniku niewygodnego dla danej opcji  to powiedzą w tym drugim.  

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Ma do tego prawo. Nie wiem ile razy trzeba powtarzać iż telewizji publicznej wymaga się więcej, gdyż jest dotowana z naszych podatków. Zatem krytyka jest uprawniona, w przeciwieństwie do telewizji komercyjnej.

Wydawało mi się,że nikogo obrażać nie można, ale rozumiem,że masz inne zdanie. Krytykować mogę zarówno firmy publiczne jak i prywatne. Gwarantuje mi to konstytucyjne prawo swobody wypowiedzi. Uważam to twoje stwierdzenie za absurdalne, a i pozwól,że to nie forma właśności będzie decydować o tym co jest uprawnione,a co nie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wislok napisał:

 Krytykować mogę zarówno firmy publiczne jak i prywatne. Gwarantuje mi to konstytucyjne prawo swobody wypowiedzi. Uważam to twoje stwierdzenie za absurdalne, a i pozwól,że to nie forma właśności będzie decydować o tym co jest uprawnione,a co nie.  

Ale to Ty napisałeś wyżej, że skoro mu nie odpowiada, to po co przyjmuje zaproszenie :)

Przyjął, żeby skrytykować, gwarantuje mu konstytucyjne prawo swobody wypowiedzi.

Ja tylko informuję że po wielokroć mocniejszy ma argument każdy z nas krytyki mediów publicznych, niż prywatnych.

42 minuty temu, wislok napisał:

Teraz jako odbiorca naziemnej telewizji cyfrowej uważam,że jest większy pluralizm medialny. Jeśli coś przemilczą w jednym dzienniku niewygodnego dla danej opcji  to powiedzą w tym drugim. 

Miałeś i masz Trwam w DVB-T, tam na pewno niczego nie pominą, co chciałbyś usłyszeć :) TVP jest od zachowania pluralizmu w swoich programach, a nie balansowania przekazu względem stacji komercyjnych.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę uznawać za słabe, żenujące i dziecinne zachowanie ze strony polityków obrażających dziennikarzy, polityk idąc do danej stacji wie czego się spodziewać i musi umieć odpowiadać na pytania,a nie uciekać od nich jadąc po danych dziennikarzach. Ocenią odbiorcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam regularnie różne serwisy, ostatni przykład wywiad z posłem Żalkiem. Cały czas atakował prowadzącą. To zaczyna być normą. Niestety zjechaliśmy już tak nisko jeśli chodzi o szacunek wzajemny do siebie, że zaczynamy atakować dziennikarzy

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dvbtowiec napisał:

Oglądam regularnie różne serwisy, ostatni przykład wywiad z posłem Żalkiem. Cały czas atakował prowadzącą.

Podobnie jest w drugą stronę. Jak gospodarz programu w TVP zada trudne pytanie gościowi (nierzadko zasadne), to ten od razu zamiast na nie odpowiedzieć atakuje TVP. O ile TVP dużo zrobiła, żeby sobie na to zasłużyć, to jednak dobitnie pokazuje, że niewygodne pytania nie są mile widziane. Trudne pytanie = zła TVP. Taka logika.

 

Nie, nie usprawiedliwiam na zasadzie "a inni też źli". Próbuję tylko wskazać że problem jest głęboki.

Teraz tylko czekają na to, aż do TVP będzie mogła wejść kolejna ekipa z miotłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie usprawiedliwiam. Problem jest podobny wszędzie. Ale niestety od kilku lat mamy tak drastyczny spadek jakości merytorycznej przekazu serwisów informacyjnych w TVP że naprawdę oglądam tylko po to, aby wyrobić sobie własne zdanie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaszek napisał:

To samo można powiedzieć o Tomaszu Lisie i Piotrze Kraśce. Wszak obaj w latach przez 2010 rokiem mieli w TVP swoje ważne miejsce. Dzisiaj krytykują, trzaskają drzwiami, a gdzie byli wtedy?

Tu drobna poprawka - o ile Lis był krytyczny od 5 lat wobec TVP, to akurat Kraśko po odejściu nie robił wycieczek w wywiadach "jaka to telewizja zła" i tym podobne, on często mówił, że te ćwierć wieku, jakie tam spędził, było dla niego wspaniałą przygodą. Tutaj bym prędzej Beatę Tadlę postawił, która dość krótko po odejściu napisała książkę, w której owszem, połowa treści to były wspomnienia z czasów przed TVP, ale druga połowa była o tym, jak to się atmosfera w 2015 zmieniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Miałeś i masz Trwam w DVB-T, tam na pewno niczego nie pominą, co chciałbyś usłyszeć

Nie będę odpowiadał na insynuacje , co chce,a czego nie chcę słyszeć. 

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

TVP jest od zachowania pluralizmu w swoich programach, a nie balansowania przekazu względem stacji komercyjnych.

Moim zdaniem pluralizm powinien być zachowany w każdej stacji,ale skoro tak nie jest to wolę balans przekazu wobec stacji komercyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wislok napisał:

Nie będę odpowiadał na insynuacje , co chce,a czego nie chcę słyszeć.

Nie obrażajmy swojej inteligencji. Obydwaj dobrze wiemy jaki profil ma Trwam i TVP i co można w tych kanałach zobaczyć innego :)

 

13 godzin temu, wislok napisał:

ale skoro tak nie jest to wolę balans przekazu wobec stacji komercyjnych. 

I wracamy do punktu wyjścia. Z jakiego powodu ktokolwiek uważa że nie było balansu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...