Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzam i TVP Info praktycznie nie pokazuje spotkań wyborczych, poza tymi aktualnego prezydenta. Oczywiście w większości sygnał udostępnia sam organizator takich spotkań, więc pokazują je konkurenci. TVP ma to gdzieś. I to jest telewizja publiczna?

 

PS. Dziś konkurencyjny TVN wypomniał głównemu konkurentowi aktualnego prezydenta dwa kłamstwa. Czy w TVP takie coś niemożliwe? No chyba, że czepiamy się opozycji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przez chwilę oglądałem na TVN 24 emitowane na żywo konwencje wyborcze A. Dudy, R. Trzaskowskiego, R. Biedronia i z ciekawości sprawdziłem, jak jest z ich transmisjami na innych kanałach. Na Polsat News oraz na TVP Info również były one w tym samym czasie transmitowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy, z której godziny, bo na przykład porannego (z 10:00) wystąpienia Rafała Trzaskowskiego w Olsztynie TVP Info nie pokazywało na żywo, gdyż wtedy szedł "Salon dziennikarski" wydłużony z racji wcześniej transmisji spotkania z prezydentem Dudą.

A, tak przy okazji: ja bym tych wieców nie nazywał konwencjami wyborczymi, bo konwencje to zazwyczaj osobne wydarzenia o określonym scenariuszu i formie, mniej spontaniczne niż wiece, z jakimi obecnie mamy od czynienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 08:14, dvbtowiec napisał:

Nie obrażajmy swojej inteligencji. Obydwaj dobrze wiemy jaki profil ma Trwam i TVP i co można w tych kanałach zobaczyć innego

Jeśli o mnie chodzi to chcę usłyszeć o wszystkim, twierdzenie,że to co chcę usłyszeć znajduje się wyłącznie  w tych stacjach jest nieprawdziwe. 

W dniu 16.06.2020 o 08:14, dvbtowiec napisał:

Z jakiego powodu ktokolwiek uważa że nie było balansu?

Chociażby z powodów wspomnianego przesłuchania Prezydenta RP, które zarówno TVP, TVN jak i Polsat zignorował w swoich głównych serwisach informacyjnych co pamiętam doskonale,  teraz taka sytuacja jest niemożliwa. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rusza nowy program " Finał Kampanii" Będzie nadawany o 18.20 i 21.00 w TVP INFO . 

Natomiast zawsze w TVP rządzący i partia/ie rządzące miały więcej czasu na antenie . Można to sprawdzić chociażby na tej stronie https://centruminformacji.tvp.pl/15781519/politycy-w-tvp   

Teraz te proporcje są oczywiście bardzo zaburzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 10:20, wislok napisał:

Natomiast zawsze w TVP rządzący i partia/ie rządzące miały więcej czasu na antenie.

Szczególnie po poziomie blisko 90 godzin dla jednej partii (i blisko 20 godzin dla prezydenta Dudy) w jednym miesiącu, a dla największej opozycyjnej już tylko 25 godzin z półtorej godziny dla poprzedniej kandydatki. Tylko ślepy fanatyk będzie za wszelką cenę tego bronić ?‍♂️

 

Za poprzednich rządów to nawet panowie Braun czy Korwin-Mikke pojawiali się w TVP, a dzisiaj pomimo obecności w Sejmie to tak nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wislok napisał:

Natomiast zawsze w TVP rządzący i partia/ie rządzące miały więcej czasu na antenie . Można to sprawdzić chociażby na tej stronie https://centruminformacji.tvp.pl/15781519/politycy-w-tvp   

Z ciekawości porównałem sobie kilka losowych okresów:

Grudzień 2014 w TVP Info: wszystkie Partie 54:25:09

PO - 16:10:35

PSL - 5:22:34

PiS - 12:01:59

SLD - 8:12:37

Twój Ruch - 4:31:23

Grudzień 2019 w TVP Info: wszystkie Partie 87:40:27

PiS - 36:17:58

SP - 8:37:08

Porozumienie - 3:43:33

PO - 11:18:07

PSL - 6:52:47

SLD - 6:53:41

Konfederacja - 3:32:34

 

Tego nawet nie ma co porównywać, prawdziwa przepaść. W 2014 roku można było mówić o pewnym balansie. Dwie największe partie miały dosyć porównywalny czas a były też inne. W grudniu 2019 roku największa partia opozycyjna była pokazywana krócej niż pięć lat wcześniej, mimo że ogólny czas dla wszystkich partii wzrósł o ponad 30 godzin. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem internet jest zachwycony cichą bohaterką obu Debat Prezydenckich, którą była pani Mariola Kozłowska-Nowak, która to z gracją i profesjonalizmem tłumaczyła wypowiedzi kandydatów na język migowy: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-2020-debata-w-tvp-tlumaczka-jezyka-migowego-kim-jest/6kzgk3n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 12:00, Emil.1603 napisał:

Tylko ślepy fanatyk będzie za wszelką cenę tego bronić 

Niczego nie bronię, stwierdzam fakt, zresztą sam napisałem,że obecnie te proporcje są mocno zaburzone,ale rozumiem,że to zdanie nie pasowało do tezy i obrażania od ślepych fanatyków. Ba, sam wrzuciłem link będący swoistym aktem oskarżenia dla obecnej TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mieć biust to jedno (można go zmniejszyć jak np. Simona Halep) ,a eksponowanie go to zupełnie inna sprawa. Także uważam stroje pani Karoliny Pajączkowskiej za nieodpowiednie. Jakoś np. Elżbieta Żywioł nie eksponuje swojego ciała. Tą uwagę kieruję także do Małgorzaty Opczowskiej , która zachowuje się podobnie jak pani Karolina. Inna sprawa,że pani Karolina nic,a nic nie budzi mojej sympatii na wizji, także merytorycznie się nie wyróżnia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się tutaj, moim zdaniem ubiór kobiety w programie informacyjnym nie powinien być wyzywający i odciągać widza od meritum, czyli wieści. Taka kreacja, jak ta, za którą się komentarze posypały, bardziej pasuje do show rozrywkowego. Żeby mnie tu nikt nie zrozumiał źle - nie chodzi o to, że prezenterka ma sobie worek pokutny założyć, mogę podać wiele przykład zarówno z polskich, jak i zagranicznych stacji, w których panie prowadzące potrafią ubrać się do programu tak, aby w sposób subtelny podkreślić swoją urodę, ale też żeby nie było to ostentacyjne. Zaś w kreacjach odważniejszych się prezentują co najwyżej na swoich profilach w mediach społecznościowych w sytuacjach prywatnych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...