Jump to content

Ramirez

Users
 • Content Count

  305
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51 Świetna

About Ramirez

 • Rank
  Rozpisany

Recent Profile Visitors

1695 profile views
 1. Kupiłem sobie najprostsze małe radyjko Dual Dab 14. Nie jest to szczyt techniki, Gra niezbyt głośno. W zasadzie głośność musi mieć na 70-80% aby dało się słuchać ale za to ma świetną czułość na zasięg. Ma dobre opinie co do zasięgu i muszę się z tym zgodzić. Łapie mi stacje na tej zwykłej antence tak jak na antenie zewnętrznej FM którą mam na dachu, która jest podłączona do miniwieży. Kupiłem za 99 zł, nawet potem bywały po 79. Teraz niestety jest drożej.
 2. Ten "powystawowy" Dual to dobry sprzęt. Sam kupiłem takiego. W zasadzie nowy z wyglądu i nie mam powodu do narzekania. Tylko trzeba wybierać dobrego sprzedawce.
 3. Kilka dni temu też wysyłałem załącznik i było to samo. Dodatkowo zgłaszałem to i dalej mają nie naprawione Wyślij bez załącznika , to odpiszą z maila i wtedy im wyślij mailem rezygnacje.
 4. Te cryptoboxy 752 to bardzo dobre tunery jeśli chodzi o zasięg odbioru. To nic dziwnego że się udało coś złapać.
 5. Zgraj listę kanałów na USB i zobacz czy się da ja edytować programem ChanSort. Jedyny program do edycji na komputer jaki znalazłem co mojego LG obsługuję.
 6. WS-6933 wystarczy do satelity. A zdradzisz nam po co to demontować? Jakiś domek letniskowy gdzie anteny przez zimę by poznikały? 🤣 A do naziemnej program w telefonie dvbt finder. Wystarczy do wyznaczenia kierunku gdzie masz nadajnik.
 7. Na astra 28,2E jest niekodowana stacja Kerrang. To nie jest stacja ogólnodostępna
 8. Pierwszy raz dzisiaj to usłyszałem a tu taki klasyk
 9. Kiedyś gdzieś czytałem że chyba koszt takiego satelity to ze 150 mln euro czy dolarów, chyba że coś mnie pamięć zawodzi 😎 To sobie wyobrazić można aby połączone siły polskich nadawców tyle nazbierały. Tym bardziej że chyba Białoruś ma własnego satelitę, Bułgaria chyba też. To dlaczego nasz kraj ma być gorszy?? By można było wtedy używać mniejszych anten. Chociaż pewnie i byłby opór ludzi że trzeba było miliony anten przestawiać. Może to się spodoba niektórym ale jedyną szansą na polskiego satelitę jak dla mnie to byłby PIS 😎 Jedyni co mają rozmach w planowaniu i wprowadzaniu tego, a nie tylko administrowaniu. Już sobie to wyobrażam jak by to dumnie wyglądało - "Polska w kosmosie" Taki satelita to zaledwie 30% kosztu przekopu mierzei 🤣
 10. Ramirez

  TVP Info

  No weź. Oczywiście się trafiają miejsca na wsi jak podajesz ale to jest niezbyt częste. Jakieś sieci na wsi z tzw dotacji unijnych widziałem i tyle. W jednej dużej wsi też kojarzę UPC. Ja w dużym mieście na domkach, na osiedlu co jest częścią miasta od 80 lat też nie mam takiego internetu. Tylko albo Neostrada albo radiowy. Najbliższy internet światłowodowy mają w domkach 300 metrów dalej. Tradycja. Zawsze w TVP1 jest debata kandydatów na prezydenta.
 11. Nikt wtedy nie odpowiedział ale może się komuś przyda. Na Astrze 28,2 E są trzy ciekawe stacje - Now 70s, Now 80s, Now 90s Dla każdego coś miłego. Można trafić takie nagrania co na starstv nie widziałem mimo że tam mają spory wybór.
 12. Złośliwie napisać mogę że jakość jak z VHSa mimo że większa rozdzielczość niż vhs 😎 Mogliby dać sobie spokój z tym nadawaniem. Podejrzewam że i tak nikt za to nie płaci.
 13. Zakładam że antena DVBT jest bez wzmacniacza i zasilania?? Bo taki sumator nie przepuszcza napięcia dla TV naziemnej. I nie ma prawa to prawidłowo działać. Jeśli masz antenę bez wzmacniacza tylko z symetryzatorem to zamiast tego gniazda końcowego bym spróbował użyć https://univision24.pl/pl/p/SUMATOR-RTVSAT-IN-OPTICUM-AX-DIPLEXER-do-single-/646 Taki sumator działa w dwie strony, sumuje jak i rozdziela sygnał. Z moich doświadczeń wynika że to lepiej działa niż te tanie gniazda.
 14. W zasadzie to ten sumator dvbt/sat słuzy też do rozdzielenia sygnału albo tradycyjne gniazdo. A możesz pokazać co to za Axing? Te ich produkty do najtańszych nie należą. To by takie dziadostwo odwalali? Chociaż mam w domu taki sumator /rozdzielacz Telmora i to tandeta jak dla mnie mimo że ich produkty niby są lepsze a lepiej sprawdził się najtańszy opticum. A czym to sumujesz przy antenach?
 15. A jednak to u mnie było nie tak. Brakowało mi stacji nadawanych na 12xxx w polaryzacji V. I tak zacząłem myśleć gdzie błąd był. Padł konwerter, przełacznik diseqc czy coś innego. A tu się okazało że wina sumatora DVBT/SAT. Miałem założonego najtańszego Opticuma, a podkusiło mnie założyć innego nowego co się walał w szufladzie - telmora. No i się okazało że to jego wina.
×
×
 • Create New...