Skocz do zawartości

Ramirez

Użytkownicy
 • Zawartość

  104
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

8 Neutralna

O Ramirez

 • Tytuł
  Amator

Ostatnie wizyty

129 wyświetleń profilu
 1. Ramirez

  Dipol VHF [instalacja antenowa]

  Całkiem możliwe że masz założony w tej antenie wzmacniacz na kanały 21-60 zamiast 6-60 i dlatego nie masz odbioru. To nie wiem czy jest sens się bawić w jakieś dipole dodatkowe. 20 zł zaoszczędzisz a dalej będziesz miał prowizorkę. Na początek zacznij od sprawdzenia wzmacniacza.
 2. Ramirez

  Żałoba w telewizji

  Dlaczego? Bo Adamowicz był znany? To był prezydent miasta. Żałoba w Gdańsku, proszę bardzo. Wypada. Ale tu się robi z niego męczennika. Nagle się zrobił taki dobry, kochany przez media. A jeszcze niedawno nawet jego partia PO wstydziła się jego i jego dziwnych historii z mieszkaniami i oświadczeniami majątkowymi.
 3. Niezła wpadka była na Polsacie 2. Nie wiem, kto tego pilnuje, ale to komicznie wygląda. Dnia 12 stycznia 2019 roku o 22:45 według EPG miał być wyemitowany film "Czas zemsty" z 2013 roku z Colinem Farrellem, a został wyemitowany film pod tym samym tytułem - "Czas zemsty", ale z 2003 roku, ze Stevenem Seagalem
 4. Ramirez

  Problemy z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

  Ustawisz, owszem. Ale byle jak. Ludzie tak robią a potem trochę popada i nie ma sygnału. Przerabiałem już takie ustawianie i to nie było to. Bo to się ustawia antenę na tych TVNach, częstotliwość 11508 V. To ustawisz, to i reszta będzie działała.
 5. Ramirez

  Problemy z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

  Ale Cyfrowy Polsat raczej nie zatrudnia instalatorów. To są jacyś ludzie powiązani z konkretnym punktem sprzedaży. A co do miernika to rozumiem że masz na myśli prawdziwy miernik a nie wskaźnik sygnału za 20-30 zł który na niewiele się przyda.
 6. Ramirez

  Problemy z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

  To masz zwykły konwerter. Jeśli jest jakiś markowy to bym zostawił. A co na nim pisze? Albo zrób zdjęcie. Zobaczymy czy warto zostawić
 7. Ramirez

  Problemy z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

  Aby mieć porządny odbiór do trzeba antenę ustawić miernikiem na przyzwoite 15 dBm, a na tej antence od Cyfrowego Polsatu nie wyciśnie się chyba więcej, niż 12 dBm przy dobrych warunkach pogodowych. A przy mniej niż 9-10 dBm już są zakłócenia lub brak odbioru. To są parametry przy dobrej pogodzie. Przy silnym deszczu sygnał jest zakłócany i spada o te 2-3 dBm i w przypadku kiepskiej instalacji pojawiają się zakłócenia. Dobra instalacja ma zapas i dlatego ma prawidłowy odbiór. Jak chcesz tanio i poprawnie to Corab x800 80 cm plus konwerter normalnej firmy, np. Inverto Black premium. To wystarczy. Chyba, że masz konwerter Unicable. To wersja na balkon. Jak masz domek i jest antena na dachu to daj chociaż z 90 cm.
 8. Ramirez

  Problemy z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

  Pewnie gdzieś mocno wiało i coś się zruszyło. Tu wystarczy milimetr, dwa aby zmieniły się parametry odbioru. A po drugie, pewnie masz antenę z logiem Cyfrowego Polsatu? Jeśli tak to też jest przyczyna. One mają słabe parametry odbioru i nie mają żadnego zapasu na gorszą pogodę. Żadna poważna osoba zajmująca się montażem tego nie poleci. Chyba że jakiś amator totalny. Niskiej jakości antena plus pewnie luz na uchwycie anteny i taki jest efekt. Ewentualnie niechlujnie były zrobione złącza kabli i coś teraz gorzej łączy.
 9. Ramirez

  Problemy z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

  Ta antena nie jest ustawiona prawidłowo. Jest fatalnie ustawiona 44% to jest sygnał tragiczny jak na skalowanie tunerów CP. Tam przy normalnie ustawionej antenie powinno 100% pokazać.
 10. Ramirez

  Dekoder Openbox AS4K HD

  Jeśli używasz modułu CI+ to lepiej się upewnij, czy polskie moduły będą działać. W Cryptoboxie to masz, tutaj to kto to wie?
 11. Ramirez

  Kogel-mogel

  Po tym zwiastunie się czuję jakbym oglądał profanację serialu Alternatywy 4 czyli Dylematu 5 😂
 12. Ramirez

  Moduł CAM CI+ platformy nc+ – pytania, problemy, komentarze

  Z modułami CI+ od NC jest taki problem, że oficjalną obsługę mają w zasadzie tylko telewizory z tunerami satelitarnymi większych firm. Takie zwykłe tunery w 99% obsługę tych modułów mają tak na dziko, bez zgody, bez płacenia opłat licencyjnych za CI+ i różnie mogą się zachowywać. Ja mam najtańszy TV LG 4K za 1500 zł i tam dobrze chodzi ten nowy moduł od nc+. A co do tunerów z nieoficjalną obsługą CI+ to prawdopodobnie na najnowszym oprogramowaniu powinien normalnie działać Cryptobox 752 (V1.14.20092 patch). Niestety, tunery z CI+ swoje kosztują. To też nie wiem, czy jest sens wydawać pieniądze, bo nie ma pewności czy tu jest problem. Lepiej byłoby kogoś poszukać ze znajomych, kto ma w TV z satelitą i wejściem na moduł. Żeby tylko pierwszy raz zaskoczyło. Osobiście uważam, że te tunery w telewizorach mają ułomny soft i wolałbym tuner z Linuxem, gdzie można sobie uruchomić po pewnych zabiegach taki moduł. W takim przypadku jest też duża zaleta, że nagrania z tego modułu są nieszyfrowane. Można je sobie na komputer skopiować, czy na inne urządzenie.
 13. Ramirez

  Problemy z odbiorem i sprzętem w nc+

  To tylko świadczy że masz nie najlepiej wykonaną instalację antenową albo kiepsko ustawioną antenę. Właśnie najczęściej wtedy przy gorszej pogodzie wychodzą problemy na dwóch częstotliwościach albo na tej gdzie masz tvp info seriale albo w drugim przypadku gdzie są tvny na 11508. Też miałem identyczne problemy po ustawianiu przez instalatora, kupiłem sobie miernik i sam ustawiłem lepiej i od tej pory działa normalnie.
 14. Ramirez

  Moduł CAM CI+ platformy nc+ – pytania, problemy, komentarze

  Kilka wpisów wcześniej też jest opis problemów z modułem i nowym tv Sony. Pomogło tylko włożenie do innego odbiornika z modułem aby złapało uprawnienia. Cos te sony jakieś kłopotliwe.
 15. Ramirez

  Sylwester 2018 w telewizji

  Co do Wiśniewskiego to będzie krótki występ na Polsacie, bo o 22:00 ma normalny koncert sylwestrowy w Sosnowcu. Zaskakuje też brak obu Kombi, z jednym i dwoma "ii". Kombi wystąpi w Chełmie, a Kombii z Mielnie.
×