Jump to content
pakumy

TVP Info

Recommended Posts

7 godzin temu, wislok napisał:

Natomiast zawsze w TVP rządzący i partia/ie rządzące miały więcej czasu na antenie.

Szczególnie po poziomie blisko 90 godzin dla jednej partii (i blisko 20 godzin dla PAD) w jednym miesiącu, a dla największej opozycyjnej już tylko 25 godzin z półtorej godziny dla poprzedniej kandydatki. Tylko ślepy fanatyk będzie za wszelką cenę tego bronić 🤷‍♂️

Za poprzednich rządów to nawet panowie Braun czy Korwin-Mikke pojawiali się w TVP, a dzisiaj pomimo obecności w Sejmie to tak nie za bardzo.

Widziałem Korwina w piątek w TVP INFO -program "Minęła 8" - tak gwoli kronikarskiego odnotowania. 

8 godzin temu, wislok napisał:

Natomiast zawsze w TVP rządzący i partia/ie rządzące miały więcej czasu na antenie . Można to sprawdzić chociażby na tej stronie https://centruminformacji.tvp.pl/15781519/politycy-w-tvp   

Z ciekawości porównałem sobie kilka losowych okresów:

Grudzień 2014 w TVP Info: wszystkie Partie 54:25:09

PO - 16:10:35

PSL - 5:22:34

PiS - 12:01:59

SLD - 8:12:37

Twój Ruch - 4:31:23

Grudzień 2019 w TVP Info: wszystkie Partie 87:40:27

PiS - 36:17:58

SP - 8:37:08

Porozumienie - 3:43:33

PO - 11:18:07

PSL - 6:52:47

SLD - 6:53:41

Konfederacja - 3:32:34

Tego nawet nie ma co porównywać, prawdziwa przepaść. W 2014 roku można było mówić o pewnym balansie. Dwie największe partie miały dosyć porównywalny czas a były też inne. W grudniu 2019 roku największa partia opozycyjna była pokazywana krócej niż pięć lat wcześniej, mimo że ogólny czas dla wszystkich partii wzrósł o ponad 30 godzin. 

• Like 1

Tymczasem internet jest zachwycony cichą bohaterką obu Debat Prezydenckich, którą była pani Mariola Kozłowska-Nowak, która to z gracją i profesjonalizmem tłumaczyła wypowiedzi kandydatów na język migowy: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-2020-debata-w-tvp-tlumaczka-jezyka-migowego-kim-jest/6kzgk3n

W dniu 22.06.2020 o 12:00, Emil.1603 napisał:

Tylko ślepy fanatyk będzie za wszelką cenę tego bronić 

Niczego nie bronię, stwierdzam fakt, zresztą sam napisałem,że obecnie te proporcje są mocno zaburzone,ale rozumiem,że to zdanie nie pasowało do tezy i obrażania od ślepych fanatyków. Ba, sam wrzuciłem link będący swoistym aktem oskarżenia dla obecnej TVP.