Jump to content

Recommended Posts

Gdy na TVP3 leci program wspólny to jest on wysyłany z satelity EutelsatW3A 7.0E do nadajników naziemnych, zaś gdy emitowany jest program regionalny to z ośrodków z których kanał ma siedzibę. Na satelicie nie ma żadnych przekazów regionalnych pochodzących od ośrodków TVP.

Link to post
Share on other sites

Lub z anteny naziemnej. Najbliższe nadajniki TVP3 Lublin są w:

- RTCN Ryki, kanał 40, moc 6,40 kW

- RTON Biała Podlaska, kanał 58, moc 1 kW

Z uwagi na niezbyt duże moce tych nadajników, będzie potrzebna antena Yagi o dużym zysku.

Link to post
Share on other sites

Zasięg nadajnika naziemnego? Ciężka sprawa, na to składa się kilka czynników: moc nadajnika, rodzaj anteny odbiorczej, wysokość jej zamocowania, ukształtowanie terenu, itd.

Tak na "oko" to poprawny odbiór z kanału 58 powinien być do 20 km., a z kanału 40 to do 40 km.

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

watek bez sensu zwłaszcza ze regionalne wersje tvp nie idą w satelicie tylko światłowodami do nadajników więc regionalnych programów nie ujzysz na satelicie:)

Link to post
Share on other sites

pamietam ze kiedys tvp zapowiadala mozliwosc uplinku tez innych kanalow tvp3. mnie wkur[beep] ze tvp3 warszawa jest na satelicie a tvp3 poznań, tvp3 krakow, czy tvp3 wroclaw nie! mogli by zrobic rotacje, w kazdy dzien tygodnia inny osrodek regionalny, a pasmo wspolne stale z warszawy. ale teraz juz za pozno bo i tak lada moment tvp info :(

Link to post
Share on other sites

Powinni utworzyć kanał (np: TVP 3 ALL) oczywiście niekodowany, który by pokazywał tylko regionalne programy (lokalne) ze wszystkich ośrodków regionalnych TVP. I wtedy niepotrzeba umieszczać wszystkich wersji kanałów regionalnych TVP 3 na satelicie, gdzie wiąze się to z dużymi kosztami, choćby z wynajęciem transporderów.

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam czy mnie mieszkańca małopolski interesują lokalne wydarzenia w województwie podlaskim? Chyba nie. Zauważcie że ważniejsze wydarzenia lokalne są pokazywane w Panoramie o 18 45 i w głównym wydaniu Wiadomości. Więc tak na chłopski rozum dla kilkunastu minut programu lokalnego trzeba by było transmitować z satelity 17 programów. Niemcy tak robią z programami WDR na Astrze , ale oni maja kasę, a my chęci niestety.

Link to post
Share on other sites
Nowy program TVP3

"Kuchnia Polityczna" to nowy program publicystyczny TVP3, którego gospodarzem jest dziennikarz Rzeczpospolitej - Igor Janke.

W każdą niedzielę o godz. 10:00, gospodarz będzie serwował swoim gościom – politykom lub komentatorom, dania "przygotowane" w bieżącym tygodniu przez nich samych. Konwencja ma pozwolić na zachowanie dystansu do omawianych wydarzeń.

 

Na Niezależnym Forum Publicystów Salon24.pl powstał blog "Kuchnia Polityczna". Znajdują się tam zapowiedzi dotyczące tematyki najbliższych programów i dyskusja z internautami, którzy zgłaszają propozycje tematów, pytań i gości. Blog prowadzony jest pod adresem http://www.kuchniapolityczna.salon24.pl.

 

Emisja programu w niedziele o godzinie 10 na antenie TVP3

 

Żródło: Media2.pl

Link to post
Share on other sites
Nowości w TVP 3

 

TVP 3, przygotowująca się do przekształcenia w TVP Info, rozpocznie w tym tygodniu emisję kolejnej nowości. Będzie to reporterski magazyn śledczo-sensacyjny ”30 minut”. Poprowadzą go na zmianę Grzegorz Skrzypak (wcześniej TVN) i Patrycja Kotecka, którzy niedawno rozpoczęli współpracę z Telewizją Polską. Program będzie nadawany w soboty o 20.

 

Żródło: press.pl

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...